CD PROJEKT – ANALIZA

Wybierz datę analizy: 

CD_Projekt_bird_logo     CD Projekt – Grupa Kapitałowa CD Projekt to istniejąca od 17 lat grupa firm zajmująca się dystrybucją gier komputerowych i filmów video (CD Projekt sp. z o.o.), produkcją własnych gier komputerowych związanych z marką Wiedźmin i Cyberpunk (poprzez studio CD Projekt Red) oraz cyfrową dystrybucją gier na całym świecie (GOG Ltd). Wcześniej znana pod nazwą Optimus.
     CD Projekt Red jest jednym z najbardziej szanowanych twórców gier typu RPG. Zatrudnia ponad 230 światowej klasy polskich i zagranicznych specjalistów od grafiki, animacji, programowania i designu. Twórca znanej na całym świecie serii gier o Wiedźminie – inspirowanej cyklem powieści i opowiadań popularnego pisarza fantasy – Andrzeja Sapkowskiego. Obie części sprzedały się w liczbie przekraczającej 8 mln egzemplarzy.

     Pierwsza z części – Wiedźmin (The Witcher) został wydany w 2007 r. Oceny na popularnych serwisach z grami: 8,5 (metacritic.com), 8,7 (gamespot.com), 8,7 (ign.com). Nieźle. Druga część – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (The Witcher 2: Assasins of Kings) została wydana w 2012 r, uzyskując odpowiednio 8,5; 8,9; 9,1. Bardzo nieźle. Premiera trzeciej i jak zapowiadają producenci ostatniej części (Wiedźmin 3: Dziki Gon; The Witcher 3: Wild Hunt) wyznaczona jest na 19 maja 2015 r. Termin tuż tuż, a wycena spółki ciągle rośnie. Czy słusznie?

ANALIZA FUNDAMENTALNA

Obecnie akcje CD Projekt wyceniane są na 18,87 zł. Horrendalnie wysokie wskaźniki C/Z (cena/zysk) = 408,44 i C/WK (cena/wartość księgowa) = 10,93 świadczą o ogromnych oczekiwaniach co do samej premiery gry jak i wyników spółki w najbliższym czasie. Można się też spotkać z opiniami, że CDR to nadmuchany balon, który pęknie z ogromną mocą.

PLUSY:

– Spółka może skorzystać na co raz większym zainteresowaniu inwestorów branżą polskich producentów gier

– Zostały zaledwie dwa miesiące do premiery Wiedźmina 3

– Wzrost kursu dolara – CD Projekt ma bardzo dużą ekspozycję na rynek amerykański

– Bardzo niskie zadłużenie długoterminowe

– Polityka firmy ukierunkowana na jakość i zadowolenie graczy

– Gra Wiedźmin 3 uhonorowana mianem najbardziej oczekiwanej gry 2015 roku

– Gra Wiedźmin 3 ma szansę zostać grą roku 2015

– Nawet Barack Obama posiada grę Witcher 2 🙂

MINUSY:

– Oderwane od rzeczywistości wskaźniki C/Z i C/WK

– Wiedźmin 3 będzie ostatnią częścią tej serii, więc spółka straci swój produkt flagowy

Podsumowując mimo wysokich wycen, uważam, że CD Projekt jest spółką, która w długim terminie powinna kontynuować swój rozwój, zwiększać wyniki sprzedaży, a dzięki swojej pasji i polityce „od graczy dla graczy” zostać jednym z najlepszych producentów gier na świecie.

Spółka 19 marca wypuszcza raport z wynikami za 2014 r.

ANALIZA TECHNICZNA

CD Projekt analiza

Wykres tygodniowy CDR

     Wykres w ujęciu tygodniowym przedstawia wyraźny trend wzrostowy, który trwa od 2009 r. Od ok 2014 r. mieliśmy do czynienia z konsolidacją, cena poruszała się w przedziale ok 13.50 – 17.50. Ukształtowała się w tym czasie również formacja trójkąta, której dolna linia posłużyła jako wsparcie. Z formacji nastąpiło wybicie zgodnie z poprzednim trendem czyli cena wzrosła.
Widzimy również dwie silne linie trendu wzrostowego, jedna z nich przyspieszyła i została już testowana przez cenę, więc rynek ją respektuje i pełni rolę silnego wsparcia.

CD Projekt analiza

WYKRES DZIENNY CDPROJEKT

     Na wykresie dziennym cena porusza się w kanale wzrostowym (równoległe linie, kolor ciemny zielony).  W ostatnich dniach (12.03.15 r.) cena testowała silne wsparcie (pozioma linia, kolor jasny zielony), które znajduje się na poziomie cenowym,  jest on istotny również w ujęciu tygodniowym. Kolejnym potwierdzeniem jest formacja świecowa (świeca wysokiej fali) która pojawiła się po niewielkiej korekcie ostatniego ruchu wzrostowego, dodatkowo w rejonach 76.40% zniesienia Fibonaccciego.

Podsumowując, aktualnie cena jest bardzo atrakcyjny dla otwarcia długiej pozycji. Obszar 17.50-18.40 jest silnym wsparciem, zlecenie zabezpieczające ustawiamy na poziomie 17.30 zł.


Biorąc pod uwagę powyższe analizy zdecydowaliśmy się na zakup spółki CD Projekt po kursie 18,87 zł. Do naszego portfela ląduje 71 akcji o łącznej wartości 1 339,77 zł. Prowizja wyniosła 5,09 zł. Po transakcji zostało nam 5,14 zł gotówki. Szczegóły w zakładce portfel.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
investjourneyWilk(z)Domaniewskiej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wilk(z)Domaniewskiej
Gość
Wilk(z)Domaniewskiej

Bardzo fajnie, ze przeanalizowaliscie te spolke, bo sam sie jakis czas temu zastanawialem nad kupnem :).

investjourney
Gość

kupiłeś? ;D