TYDZIEŃ 14 – PODSUMOWANIE

PortfelZa nami kolejny – 14 tydzień inwestowania. Niestety po raz kolejny nie był to dla nas tydzień udany. Scenariusz, o którym pisaliśmy w ostatnim podsumowaniu – nie zrealizował się. WIG20 stracił 2,52%, przez co nasza opcja OW20F152425 stała się bezwartościowa. Przez ostatni tydzień nasz portfel uszczuplił się więc o 20,50 zł, co oznacza spadek o 1,52%. Niewielkim pocieszeniem jest to, że WIG stracił 1,70%, więc wciąż wypadamy minimalnie lepiej od rynku. Wartość portfela na chwilę obecną wynosi 1 460,97 zł. Nasz zysk wynosi 8,22%, indeks szerokiego rynku przez ten sam okres dał zarobić 0,31%. Szczegóły w zakładce PORTFEL.

Poziomy wsparcia dla WIG, które zostały przedstawione w ostatnim podsumowaniu, zatrzymały spadki na krótki czas. Indeks osiągnął kolejny dołek w okolicach 53 tys. pkt. Znajduje się tu strefa zgrupowań zniesień Fibonacciego oraz wsparcie wyznaczone na wykresie tygodniowym. Najbliższy tydzień pokaże czy właśnie te poziomy wstrzymają wyprzedaż na polskiej giełdzie.

Analiza Vistula

Wybierz datę analizy: 

analiza vistulaOstatnie spadki na giełdach dają szansę na zakup ciekawych spółek po korzystniejszej cenie. Aktualnie skupiamy się na trzech spółkach, które dostępne są w zakładce rekomendacje. Naszą uwagę kierujemy na Vistulę. Kurs akcji od kwietnia znajduje się w krótkookresowym trendzie spadkowym. W ostatni czwartek pojawiła się silniejsza wyprzedaż, która momentami sięgała prawie 7%. Popyt okazał się na tyle silny, że na zamknięciu akcje Vistuli traciły jedynie – 1,9%. Aktualnie cena znajduje się w ciekawym miejscu. Jest to psychologiczny poziom 2 zł. Strefa 1,90 ~ 1,96 zł to wsparcie, które wyznaczone zostało na podstawie wykresu tygodniowego. Jako dodatkowe potwierdzenie możemy wykreślić linie kanału wzrostowego. Podczas czwartkowej sesji, kurs testował poziomy wyznaczone przez ważne zniesienia Fibonacciego.

Na podstawie analizy fundamentalnej oraz technicznej, spodziewamy się zmiany krótkookresowego trendu spadkowego na akcjach Vistuli. Najbliższe dni dadzą nam odpowiedź na pytanie czy warto zainwestować nasze środki w tę właśnie spółkę 🙂

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o