TYDZIEŃ 76 – PODSUMOWANIE

PortfelNie mogło być inaczej. Ten tydzień należał do CD Projektu! Zgodnie z naszymi przewidywaniami spółka opublikowała fantastyczne wyniki za pierwsze półrocze 2016 roku. Od tego momentu, w ciągu dwóch dni, kurs wystrzelił w górę aż o 10,54% (37,00 zł -> 40,90 zł)! Cały tydzień producent Wiedźmina zakończył z wynikiem +12,61%, a ceną 40,90 zł ustanowił swój historyczny szczyt. Przypominamy, że obecny pakiet akcji posiadamy od 9 czerwca, kiedy to kupiliśmy CD Projekt po cenie 27,40 zł. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca jego wartość wzrosła o 49,27%. W dalszej części posta szerzej omawiamy wyniki półroczne oraz dalsze perspektywy rozwoju firmy. Wciąż czekamy na przebudzenie srebra. Posiadane przez nas certyfikaty RCFL3SILVE w ostatnim tygodniu straciły kolejne 6,64% (12,80 zł -> 11,95 zł). Inwestycję w ten metal szlachetny traktujemy jednak długoterminowo, więc obecny spadek wartości jak najbardziej akceptujemy. Spodziewamy się w najbliższych czasie kontynuacji słabości na rynkach akcji, a przez to wzrost popytu na rynkach surowców. Wartość portfela na chwilę obecną wynosi 8 894,39 zł, a to oznacza 9,81% zysku netto. Bijemy WIG o 20,05%.

Analiza fundamentalna CD Projekt

Wybierz datę analizy: 

W drugim kwartale 2016 r. CD Projekt odnotował 102,1 mln zł zysku netto. Wynik ten dla wielu wydawał się być nieosiągalny. Rynkowy konsensus zakładał, że spółka za dany okres wypracuje 77,2 mln zł zysku. Pozytywnym zaskoczeniem były również przychody, które były wyższe od prognoz o 17%.

Q2 2016 Wyniki Konsensus Różnica
Przychody 232,0 198,2 +17,1%
EBITDA 125,4 101,9 +23,1%
EBIT 124,5 94,3 +32,0%
Zysk netto 102,1 77,2 +32,3%

Świetne wyniki przełożyły się na kurs akcji, który poszybował w górę o 10,54%. Cena na poziomie 40,90 zł to historyczne maksimum. Dzięki temu rekordowa jest również wycena CD Projektu, która sięga już 3,91 mld zł. Mniejsze od producenta Wiedźmina są już takie firmy jak: Energa, JSW, Ciech, Bank BPH, Getin Noble, Comarch, czy PKP Cargo. Na tle globalnych potentatów z branży gier CD Projekt wciąż jednak wypada bardzo blado.

kapitalizacja producenci gier Źródło: Opracowanie własne, stan na 26.08.2016 r.

Największym wydawcą gier na świecie jest obecnie twórca takich hitów jak: Call of Duty, Warcraft, Starcraft, czy Diablo, czyli Activision Blizzard. Spółka jest ponad 30-krotnie droższa od CD Projektu. Drugie w zestawieniu Electronic Arts posiada w swoim portfolio tak uznane serie jak: FIFA, The Sims, Battlefield, czy Mass Effect. Trzecie w rankingu jest Konami i jego Metal Gear Solid i Pro Evolution Soccer. Zgodnie ze strategią w ciągu 5 lat CD Projekt zamierza wejść do czołowej trójki producentów gier na świecie. Jeśli przełożyłoby się to również na wycenę to jego wartość powinna wzrosnąć ponad pięciokrotnie i osiągnąć cenę 1 akcji na poziomie 211,61 zł. Nierealne? Czas pokaże 🙂 A oto najważniejsze wydarzenia mogące mieć wpływ na wycenę CD Projektu w najbliższym czasie:

  • Planowany skup własny za 250 mln zł, który pozwoli ściągnąć z rynku kilka mln szt. akcji.
  • 30 sierpnia premiera Wiedźmina 3 w wersji Game of The Year. Gra jest najczęściej nagradzaną pozycją w światowej historii gier. Jej edycja GOTY to możliwość uruchomienia kolejnej fali sprzedażowej i dalszego zarabiania na Wiedźminie.
  • 25 października start zamkniętej bety Gwinta. W przyszłym roku premiera. Jest to karcianka, którą CD Projekt chce podbić przeogromny i rozwijający się w zawrotnym tempie rynek chiński. Dodatkowo spółka celuje tym produktem w e-sport. Jeśli uda się ten plan zrealizować to Gwint może generować stałe dochody przez wiele, wiele miesięcy.
  • Nie zapominajmy o CyberPunku 2077. Mega projekt, który w ciszy dojrzewa już od kilku lat. Jak mówią przedstawiciele CD Projekt: „To to dopiero będzie gra”. Czekamy z niecierpliwością 🙂

Analiza WIG20

Analiza wig20Miniony tydzień przyniósł kontynuację ruchu spadkowego. Jego impet jednak zaczął maleć. Sesje od poniedziałku do piątku charakteryzowały się wąskim zakresem wahań cen, co świadczy o niepewności na rynku. Malejący wolumen na kolejnych sesjach sugeruje wyczerpanie podaży. Inwestorzy nie są przekonani co do kierunku trendu na rynkach. Kurs WIG20 dotarł do strefy popytowej, która przy obecnym zachowaniu ceny może wyhamować tendencję spadkową. W przedziale 1750~1775 punktów znajduje się zgrupowanie kilku zniesień Fibonacciego oraz strefa wynikająca z luki wzrostowej, która ukształtowała się na wykresie 2 sierpnia. W nadchodzących dniach należy obserwować notowania i jeśli pojawi się oznaka siły ze strony popytowej, będzie to dobre miejsce na otwarcie pozycji długich przy niewielkim ryzyku. W długim terminie na rynku wciąż utrzymuje się trend spadkowy. Dlatego obecne zagrania na wzrost kursu powinny być traktowane raczej krótkoterminowo. Nie pojawiły się jeszcze oznaki makroekonomiczne, które świadczyłyby o poprawie nastrojów na światowych rynkach.

Analiza CD PROJEKT

Analiza CD projektRewelacyjne dane finansowe spółki pozwoliły spółce kontynuować silny trend wzrostowy. Choć miesiąc sierpień jeszcze się nie skończył, warto spojrzeć na wykres w ujęciu miesięcznym, aby określić ważne poziomy cenowe. Kurs akcji bardzo silnie zwyżkuje od dwóch miesięcy. Jego siła pojawiła się jednak już wcześniej. Każdy impuls wzrostowy poparty jest rosnącym wolumenem. Aktualnie cena powinna z dużym prawdopodobieństwem dotrzeć do poziomów ponad 41,00 zł. Znajduje się tu historyczna strefa reakcji ceny. Jednak obserwując zachowanie kursu, w połączeniu z planami firmy, jesteśmy przekonani, że cena za akcję będzie dużo wyższa.

Analiza Srebra

Analiza srebraSporo niepokoju pojawiło się ostatnio na wykresie srebra. Choć cena w minionym tygodniu zareagowała na silny poziom Fibonacciego wynoszący 50% ruchu wzrostowego z punktu A do B, to na razie brak silnych oznak odwrócenia korekty spadkowej. Duże zagrożenie dla wzrostów pojawiło się po ukształtowaniu luki spadkowej. Już kilkukrotnie cena zbliżała się do jej rejonów i niestety popytowi brakowało siły, aby ją pokonać oraz zanegować ruch spadkowy. Obecnie cena znajduje się w strefie wsparcia, ale aby mówić o powrocie do wzrostów, chcielibyśmy zobaczyć siłę kupujących. Czekamy więc na najbliższy tydzień, który powinien rozstrzygnąć dalsze krótkoterminowe losy srebra. W długim terminie stawiamy na solidne wzrosty.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o