Kupujemy Stalexport

Dzisiaj ok. godz.  9:08 kupiliśmy 360 szt. akcji Stalexport po cenie 3,69 zł. Szczegóły wkrótce.

[Aktualizacja 08/12/2016 g. 22:16] Do naszego portfela dołącza kolejna spółka z warszawskiego parkietu. Stalexport, bo o niej mowa, to firma, którą obserwujemy już od ponad roku. We wrześniu 2015 roku przeprowadziliśmy analizę i wydaliśmy prognozę NEUTRALNĄ. Dzisiaj jednak nadszedł moment, w którym zdecydowaliśmy się na zakup. Nabyliśmy 360 akcji po kursie 3,69 zł. Wartość transakcji wyniosła 1 333,45 zł.

Stabilny jak Stalexport?

Wybierz datę analizy:

Stalexport to spółka, która czytelnikom bloga nie powinna być obca. 23 września 2015 roku przeanalizowaliśmy ją zarówno pod kątem fundamentalnym, jak i technicznym. Kurs akcji na zamknięciu z dnia rekomendacji wynosił 3,24 zł. W dniu dzisiejszym jedna akcja wyceniana jest na 3,72 zł, co oznacza blisko 15-procentowy wzrost kursu. Technicznie spółka prezentuje się bardzo dobrze. Każdy, kto szuka spółki do  dywersyfikacji swojego portfela, powinien rozważyć inwestycję właśnie w Stalexport. Dlaczego? Spójrzmy na wykres w ujęciu tygodniowym, który pozwala ocenić trend w dłuższym horyzoncie czasowym. Impulsy wzrostowe (1, 2, 3) przerywane są fazami konsolidacji. Na wykresie brak jest mocnych korekt. Każde wybicie ceny na wyższe poziomy wspierane jest przez wzrost wolumenu (czarne strzałki). Spółka jest dla nas relatywnie „bezpieczną” inwestycją. Oczekujemy, że kurs będzie utrzymywać obecną formę i stabilnie zdobywać coraz wyższe poziomy. Jest to spółka, która będzie swojego rodzaju przeciwwagą dla bardzo gwałtownych ruchów na CD Projekt. Za istotne poziomy wsparcia traktujemy przedział 3,20~3,40 zł. Jeżeli miałoby nastąpić większe tąpnięcie kursu, te rejony powinny wyhamować spadki.

Od strony fundamentalnej podoba nam się to, że spółka systematycznie zwiększa przychody i zyski, zmniejszając przy tym zadłużenie. Od kilku już kwartałów wyniki finansowe Stalexport prezentują się bardzo solidnie, nie robiąc sobie nic z koniunktury gospodarczej. Uwzględniając powyższe, zgodnie uznaliśmy, że zakup spółki będzie dobrą decyzją.

PROGNOZA: POZYTYWNA

 

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Wymiana spółek Stalexport - VistulainvestjourneyMaciekAndrzejDrobny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Proszę o szczegóły bo również się przyglądam tej spółce.

Obserwator
Gość
Obserwator

Miałem tę spółkę … sprzedałem z zyskiem, ale ogólnie jest to opcja dla cierpliwych 🙂 bo bardzo długo potrafi stać w miejscu, żeby od czasu do czasu odbić, a i nawet wtedy ma tendencję do oddawania wypracowanych wzrostów. Dywidend też póki co nie płacą także i trzymanie długoterminowe trochę mija się z celem … plus, że jest tania i stabilna pod względem przychodów i zysków, ale ponoć najwięksi udziałowcy już częściowo z niej wychodzą, więc raczej potencjał do ich zwiększania też nieco ograniczony. Myślę, że będzie to dobre zabezpieczenie do bardziej agresywnej części portfela, którą stanowią akcje CDR ale kokosów… Czytaj więcej »

Drobny
Gość
Drobny

Bardzo ładnie wstrzeliliście się w CD Project.
Co myślicie o innych spółkach growych? Macie jakieś inne na oku? analizujecie je?

Maciek
Gość
Maciek

Ja kupiłem 3,77 i spokojnie czekam. Spółka stabilna fundamentalnie ze świetnym akcjonatiatem Fundusz Emerytalny norweski .

Maciek
Gość
Maciek

Kupiłem dziś 3.77 i myślę że 4,25 jest w zasięgu do Lutego Zobaczymy

Maciek
Gość
Maciek

Zakupiłem i jestem pod wrażeniem stabilny wzrost i co najważniejsze super zyski i dywidenda

trackback

[…] po blisko 1,5 roku owocnej „współpracy”, całkowicie żegnamy się ze Stalexportem. Pierwszego zakupu dokonaliśmy w grudniu 2016 roku. W maju 2017 r. zwiększyliśmy swoje zaangażowanie do 770 […]