Sprzedajemy Asseco

Dzisiaj ok g. 15:50 pozbyliśmy się wszystkich posiadanych akcji Asseco Poland po cenie 53,00 zł. Szczegóły wkrótce.

[Aktualizacja: 29/03/2017 g. 20:17] Nasza cierpliwość się skończyła. Po dzisiejszym pokazie słabości postanowiliśmy sprzedać cały pakiet 25 akcji Asseco. Dzisiejsza decyzja nie powinna nikogo dziwić. Spółka już jakiś czas temu dostała od nas ostrzeżenie. Słabsze niż oczekiwaliśmy wyniki finansowe i kolejna fala spadków spowodowała, że powiedzieliśmy „stop”. Po niecałych 3 miesiącach zamykamy inwestycję ze stratą. Wartość transakcji wyniosła 1325,00 zł. Na Asseco straciliśmy 4,71%.

Zmieniamy również naszą prognozę. Niestety Asseco było jedną z najsłabszych spółek z indeksu WIG20. Jeśli w takich warunkach, kiedy polska giełda notuje mocne wzrosty, spółka ma problemy ze wzrostami to jest to dla nas oznaka sporej słabości. Nie najlepiej wypadła również na papierze po publikacji rocznych wyników finansowych.

PROGNOZA: NEGATYWNA

 

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
investjourneyObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

I tak stosunkowo wcześnie ucięliście straty. -5% to jeszcze znośny poziom, ja tnę przy -10% z tym, że też mam portfel rozbity na 10 spółek także efektywnie jest 1% na transakcji.
Hossa się chyba kończy zanim na dobre się zaczęła. W USA nie przeszła ustawa zdrowotna Trumpa. Reszta ustaw obniżających podatki i zwiększających nakłady na infrastrukturę, też może być zablokowana, a pod to grało Wallstreet. W USA spadki to i GPW nie pociągnie dalej.