Liga Invest Journey – Relacja S01W06

Liga Invest Journey trwa w najlepsze! To już szósty tydzień rozgrywek, a Uczestnicy konkursu znów szaleją. Czołowa piątka w tak krótkim czasie zdołała wypracować stopy zwrotu na poziomie 25-30%! W Pucharze InvestJourney natomiast jesteśmy świadkami pojedynku na szczycie. Znamy już również wszystkich ćwierćfinalistów. Obecnie ważą się losy miejsc w grupie, od których zależeć będą pary fazy pucharowej. W dzisiejszej relacji mamy dla Was również kolejny wywiad. Tym razem na nasz celownik trafił obecny lider – Tompson.

Liga coraz bardziej podzielona

Po niecałych 6 tygodniach rywalizacji ligowa tabela podzieliła nam się na 5 części. Pierwsza z nich to TOP2, czyli Tompson i Dominik toczący zażarty pojedynek o 1 miejsce w Lidze. I mimo, że od 3 tygodni na szczycie rankingu króluje Tompson, to Dominik nie odstępuje go na krok. Obecny wicelider, niczym przyczajony tygrys, czai się za plecami swojego rywala i tylko czeka na odpowiedni moment, by uderzyć i odzyskać utracony niegdyś tron 😀 Pojedynek między nimi zapowiada się więc bardzo emocjonująco.

Drugą część tabeli tworzą trzej Uczestnicy – osav7, strzaua i piotrek. O ile dwaj pierwsi znają się doskonale z walki o 3 miejsce, to powolutku, po cichutku, niczym ninja, włączył się w to wszystko piotrek 😀 Duża w tym zasługa dokonanej przez niego w okienku transakcyjnym wymiany Aliora na Oponeo. Dzięki temu na tym instrumencie finansowym zamiast -6,97% ma +3,91%, a jego portfel ma wynik lepszy o +2,13%. W dalszej części rankingu mamy miejsca 6-8 należące do Kath, Kumyka i Jacka19. Wypracowali oni do tej pory stopy zwrotu w przedziale 10-20%. Zaraz za nimi są Uczestnicy z miejsc 9-14, czyli nadal na plusie, ale daleko za pozostałymi. Tę część tabeli okupują Luki, Malutki, cezgol, LucPel, zyzio i vab3r_TJS. Na minusie cały czas pozostaje Pucek, InvestJourney oraz Sim.

I właśnie do tych ostatnich należą spółki z najgorszymi wynikami w całej Lidze. Wciąż zawieszony Getback zanotował stratę -48,63%. Po fatalnej dzisiejszej sesji 21,61% na wartości straciły akcje Monnari. Nie najlepiej spisuje się także Biomed-Lublin z wynikiem -15,28%.W tym towarzystwie można jeszcze wymienić mający problemy ze swoim raportem finansowym Ursus (-15,51%). Jeśli natomiast chodzi o najlepsze inwestycje to niezmiennie są to: 11BIT (+85,89%) oraz CD Projekt (+25,23%). Z TOP3 wypadło CCC (+9,61%), a jego miejsce zajęło należące do Dominika AMREST (+17,12%).

Pojedynek na szczycie – strzaua vs Tompson

W Pucharze InvestJourney jesteśmy świadkami super pojedynku, pomiędzy 4 w tabeli strzauą, a zajmującym 1 miejsce Tompsonem. Obaj Panowie są do tej pory niepokonani. W pierwszych dwóch kolejkach raczej bez większych problemów uporali się ze swoimi przeciwnikami, dzięki czemu zgromadzili w swojej grupie po 4 punkty i zapewnili już sobie awans do kolejnej rundy. Ich bezpośredni pojedynek jest natomiast niezwykle zacięty. Obecnie 110,36 do 109,41 prowadzi strzaua i to on zmierza po 1 miejsce w grupie, ale do końca zostały jeszcze 3 dni, więc jeszcze wszystko przed nami 🙂

W pozostałych pojedynkach takich emocji już nie mamy. Po zwycięstwo pewnie zmierzają Kumyk, osav7, LucPel, piotrek, Luki, Dominik oraz cezgol.

Znamy wszystkich Ćwierćfinalistów

Dwie kolejki Pucharu InvestJourney wystarczyły, by poznać wszystkich ćwierćfinalistów 🙂 Są nimi (w nawiasie obecnie zajmowane miejsce w tabeli Ligi InvestJourney):

  • (1.) Tompson
  • (2.) Dominik
  • (3.) osav7
  • (4.) strzaua
  • (5.) piotrek
  • (6.) Kath
  • (8.) Jacek19
  • (13.) zyzio

Nie wiemy jednak jeszcze, jak będą wyglądały ćwierćfinałowe pary. Wszystko zależy od zajętych przez Uczestników miejsc w swoich grupach. Wiemy natomiast, że na wzór rozgrywek piłkarskich, w kolejnej fazie zagrają A1 vs B2, C1 vs D2, B1 vs A2 oraz D1 vs C2. Uczestnicy mogą już więc podejrzewać na kogo trafią w fazie pucharowej 🙂 Na swojego przeciwnika szykuje się już Tompson i właśnie m. in. o to zapytaliśmy go w naszym dzisiejszym wywiadzie 🙂

Wywiad – Tompson

InvestJourney: Po 5 tygodniach trwania konkursu jesteś liderem Ligi InvestJourney z całkiem pokaźną przewagą nad drugim w tabeli Dominikiem. Do tego wciąż jesteś niepokonany w Pucharze. Jak w związku z tym oceniasz swoje szanse na końcowe zwycięstwo w poszczególnych turniejach?

Tompson: Szczerze to nigdy nie myślałem, że mogę prowadzić w tej zabawie, która okazała się bardzo ciekawym i fajnym doświadczeniem. A tym bardziej nie myślałem, że mogę tak długo utrzymywać się na szczycie. Jestem przekonany, że każdy ma szansę jeszcze znaleźć się na pierwszym miejscu, gdyż w konkursie biorą udział ciekawi i fajni ludzie, którzy również mieli swoje pomysły na tę zabawę. Pamiętajmy, że to jest giełda, a jak mnie już historia potyczek giełdowych nauczyła, w każdej chwili może się coś wydarzyć, co nie jest uzależnione od nas. Nauczyłem się przez wiele lat, że najważniejsze to jest mieć swoją strategię inwestowania i się jej trzymać. Często najmniejsze odstępstwa od strategii mogą prowadzić do największych strat i porażek.

InvestJourney: Barcelona miała MSN (Messi + Suarez + Neymar), Real miał BBC (Benzema + Bale + Cristiano), a Ty masz CV11 (CD Projekt + Vivid + 11BIT). Co zdecydowało o skompletowaniu takiego właśnie trio? Łącznie te spółki dały Ci zarobić w dotychczasowych rozgrywkach ok. 100%!

Tompson: Przystępując do zabawy przez chwilę zastanawiałem się jakie wybrać spółki. Ostatecznie stwierdziłem, że wybiorę w większości spółki z branży gier, gdyż od wielu lat się nimi interesuję i uznałem, że znajdują się w kluczowych momentach swojej działalności. CD PROJEKT w każdej chwili może wyskoczyć z Cyberpunkiem. Vivid może mile zaskoczyć swoimi premierami. Natomiast 11BIT był przed premierą Frostupnka. Pamiętam jak ich sprzedałem przed premierą TWOM. Następnie w ciągu kilkunastu dni kurs urósł z 10 zł do ponad 80 zł. Obecnie po debiucie Frostpunka okazało się, że to był dobry wybór mój, jak i wielu osób z Naszej Ligi:)

InvestJourney: Zapewniłeś już sobie awans do Ćwierćfinałów Pucharu InvestJourney. Wiadomo, że trafisz na kogoś z dwójki: osav7, Jacek19. Na kogo z nich wolałbyś trafić i dlaczego? 🙂

Tompson: Obydwaj koledzy mają po 4 punkty. System pucharowy sprawia, że każdy jest i z pewnością też będzie bardzo ciężkim rywalem:) Wydaje mi się, że w dniu dzisiejszym jest bez znaczenia z kim przyjdzie mi się mierzyć. Każdy ma szansę na wygraną:) Jednak aby konkretniej odpowiedzieć na Wasze pytanie, to na tę chwilę lekko bardziej obawiam się kolegi osav7. Powód: zero pozycji gotówkowych. W portelu posiada JSW – na ten moment spółka balansuje na lini wsparcia, od której krótkoterminowo może się odbić. Podobnie Lotos. W ostatnim czasie już kilkakrotnie kurs odbijał w górę od podobnych poziomów cenowych. Natomiast KGHM jest w takim momencie, że także mógłby kurs zacząć się wspinać. Przy spełnieniu wzrostowego scenariusza na tych spółkach mogę założyć, że ciężko byłoby o wygraną w krótkim okresie czasu.

InvestJourney: Możesz kogoś pozdrowić 🙂

Tompson: Pozdrawiam moją wspaniałą żonę i dwie cudowne córeczki Wercię i Kinię. Dziękuję również żonie za masę cierpliwości i wyrozumiałości, w które niejednokrotnie musiała się uzbroić w związku z wieloletnią nauką inwestowania:) Chciałbym również pozdrowić kolegów i koleżanki z Ligi InVestJourney dzięki którym możemy się świetnie bawić:)

InvestJourney: Dziękujemy za poświęcony czas, gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy sukcesów w dalszej fazie rozgrywek! 🙂

Tompson: Dzięki:) Wam również życzę wytrwałości w tym co robicie. Trzymam za Was kciuki i za Wasze kolejne wspaniałe pomysły:)

Dzięki Tompson! 😀 Kolejny Uczestnik i kolejna fantastyczna osoba! Musimy przyznać, że jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, jak fajnie się udzielacie w tej sekcji wywiadów. Każda rozmowa z Wami to dla nas czysta przyjemność! Dzięki raz jeszcze za Wasz udział w konkursie i tak miłą współpracę 🙂

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Tydzień 165 - Historyczny moment! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] bardzo emocjonujące mecze. Najciekawiej wygląda pojedynek osav7 (3.) vs Tompson (1.). Tompson, zgodnie z jego ostatnią wypowiedzią, wolał uniknąć tego starcia, ale by tak się stało musiał pokonać strzauę w 3 kolejce fazy […]