Redukujemy CD Projekt

Dzisiaj ok. g. 09:18 sprzedaliśmy 20 akcji CD Projekt po cenie 164,70 zł. Szczegóły wkrótce.

[Aktualizacja: 26/06/2018 g. 20:32] Zdajemy sobie sprawę, że nasza dzisiejsza decyzja może być wśród Was dosyć niepopularna 😀 My również tego nie planowaliśmy, ale giełda lubi zaskakiwać. I dzisiaj dała nam sygnał, że czas zredukować CD Projekt. Już od jakiegoś czasu piszemy, że nasze zbyt wysokie zaangażowanie w akcje sprawia nam lekki dyskomfort. Dodatkowo uważamy, że kurs CDR został zbyt mocno podbity pod targi E3 i należy mu się korekta na zdrowie. Polska giełda również ostatnio nie rozpieszcza. Ostatnie 5 miesięcy to spadek WIG o prawie 20 p.p. W teorii zahaczamy więc już o bessę. Z drugiej jednak strony Redzi świetnie zaprezentowali się z Cyberem na E3 i w długiej perspektywie widzimy tutaj wycenę dużo wyższą od obecnej. W weekend uznaliśmy więc, że zostawiamy obecny pakiet i nie robimy nic. Minęły jednak zaledwie 3 dni i pojawił nam się sygnał techniczny wieszczący spadki. Po ponownej analizie sytuacji zdecydowaliśmy się na redukcję posiadanego pakietu.

Tak jak już wielokrotnie wspominaliśmy warto mieć plan, ale rynek zmienia się z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Często więc przyjdzie nam podejmować decyzje w tempie Pendolino 😀 CD Projekt to też w naszym przypadku już inny etap inwestycji. Mamy wypracowany spory zysk, ponieważ średnia cena zakupu akcji sprzedanego pakietu wyniosła 39,61 zł, co przy kursie sprzedaży na poziomie 164,70 zł daje +315,80% zysku brutto.

Do dzisiejszej transakcji skłoniła nas sytuacja techniczna. Cena po raz kolejny wspina się na wyższe poziomy. Można wykreślić nową linię trendu LTW oraz poziom wsparcia na wysokości ~142,00 zł. Tylko, że sposób w jaki cena zbudowała ostatni impuls wzrostowy jest dla nas niepewny. Zwyżka od punktu 1 do 2 obyła się na sporym spadku aktywności inwestorów. Pierwsza sygnał. Dzień po opublikowaniu trailera CP2077 czyli 11 czerwca 2018 roku (A), kurs odnotowuje mocny spadek. Kolejne dni to próba powrotu, testu kupujących. Ostatni negatywny sygnał to układ cenowy w punkcie B. Pierwsza świeca – bardzo duży wolumen długie cienie i mały korpus – niezdecydowanie inwestorów. Druga świeca – „wisielec”, często występuje podczas kształtowania się szczytów. Świeca trzecia to potwierdzenie wejścia podaży. Czwarta ze świec to negatywny test popytu, bardzo mały wolumen (w relacji do wcześniejszych dni) oraz długi górny cień. Świadczy to o nieudanym windowaniu kursu przez popyt. Nie czujemy się pewnie w obecnej sytuacji, dlatego zdecydowaliśmy się na redukcję i ochronę kapitału.

 

29
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
23 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
sdsInvestJourneyMoniaMaciekMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiktoria
Gość
Wiktoria

A jakieś plany co do redukcji 11B macie?

sds
Gość
sds

haha jedno pisze drugie robi….ech ynwestory, wazne „miec plan”:

„Tak więc nic na chwilę obecną z CD Projektem nie zamierzamy robić. Zaangażowanie na poziomie ok 17,27% jest optymalne. Jeśli pojawią się spadki – rozważymy zakupy. Jeśli jednak wzrosty będą kontynuowana – fantastycznie, zarabiamy”

Wiktoria
Gość
Wiktoria

Giełda jest zmienna z godziny na godzinę stąd też rozumiem ich decyzję. Nic w tym dziwnego.

sds
Gość
sds

a ja nie rozumiem…

Robert
Gość
Robert

A ja jestem troszeczkę zaskoczony. Jeżeli nie będzie poważniejszej korekty to będziecie w przyszłości kupować po wyższych cenach niż dzisiaj sprzedaliście. Oczywiście o ile interesuje Was gra pod premierę CP. Uważam osobiście, że lepiej jest kupić akcję Redów, „zakopać je w ogródku” i czekać. Zarobek niemalże gwarantowany bez kombinowania. Oczywiście wszystko zależy od horyzontu czasowego…

Zenek
Gość
Zenek

nikt nie da sobie ręki uciąć, ze gra będzie w 2019, może być i w 2020 i nawet 2020, w tym czasie kurs wcale rosnąć nie musi, a może skorygować jeśli premiera będzie dalej niż bliżej. Nikt nie neguje CDRedów, po prostu w tym czasie można zarabiać i widzieć większe możliwości gdzie indziej, ja ich rozumiem.
investjourney jaki macie obecnie portfel? i jaki %
coś nowego na oku? czy uśrednienie po niższej cenie coś co już w pakiecie macie?

Grunt to miec plan i jaja! powodzenia.

Robert
Gość
Robert

Polska giełda ostatnimi czasy jest tak „atrakcyjna”, a spółki z głównych nurtów tak „kuszące”, że CD RED ma naprawdę ogromną konkurencję. Nie wiadomo na co się decydować taki jest wybór…

Maciek
Użytkownik
Maciek

Dziś miał miejsce pokaz Cyberpunka dla polskiej „branży inwestorskiej”.
Zobaczymy czy wpłynie to jakoś na obroty.

wolny
Użytkownik
zenek
Gość
zenek

w chwili obecnej Gwint umarł.. ciężko będzie go reaktywować, nie jest to nie możliwe ale bardzo trudne, będzie to wymagać dużo środków finansowych, czasu, oraz rewelacyjnego single player, życzę im jak najlepiej i pewnie się im uda bo są zawzięci i wnioski wyciągnęli ale to nie będzie prędko z Gwintem. CP to jeszcze na dziś galaktyka!

Mat
Gość
Mat

Decyzja co do CDR dość dziwna, bo sami napisaliście że widzicie wyższe poziomy w przyszłości, więc rodzi się pytanie czy zajmujemy się inwestycją czy spekulacją.

Czy planujecie awaryjną sprzedaż PLW? Jaki poziom utraty kapitału dopuszczacie?

Marcin
Gość
Marcin

Chyba, jak to się potocznie mówi, daliście się „wyleszczyć” z akcji. Można odnieść wrażenie, że tak bardzo chcieliście korekty na CD Projekcie, że wreszcie sami siebie przekonaliście, że jest ona nieunikniona na obecnych poziomach cenowych. Duży błąd.

Maciek
Gość
Maciek

Już nie pouczaj po fakcie. Podjęli chyba emocjonalną decyzję, która początkowo wydawała się słuszna. Natomiast płytkość korekty i czas jej trwania pokazał wyższość strategii trzymania longterm. No ale zobaczymy jak dalej to będzie wyglądało.

Monia
Gość
Monia

Panowie co myślicie o 11B? Zobaczymy jeszcze 450 zł czy to odległa przyszłość.