FORUM

[11BIT] Rekomendacja 316 zł  

Strona 8 / 9 Wstecz Następny
  RSS

Krzysztof
(@krzysztof)
Wyleszczony Użytkownik
30/08/2018 7:38 pm  
Wysłany przez: InvestJourney

@Grigori Nie wiemy jaki jest konsensus, ale nasze oczekiwania są następujące:

40 mln zysku netto za 2Q

Wszystko co będzie powyżej będzie dla nas miłym zaskoczeniem, wszystko co poniżej - rozczarowaniem. A Wy jak stawiacie?

Zarobek netto był blisko 91-krotnie większy niż rok wcześniej i sięgnął 24,92 mln PLN. – Zysk byłby jeszcze wyższy gdyby nie konieczność zawiązania papierowych rezerw na potrzeby realizacji Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 oraz rezerw na premie roczne dla załogi Spółki. Wynik obciążały też rezerwy na tantiemy dla producenta „Moonlightera” z tytułu sprzedaży gry w I półroczu

OdpowiedzCytat
balrog
(@balrog)
Ubrany Analityk
30/08/2018 8:10 pm  

No niestety, zdaje mi się, że potwierdziło się to, o czym pisał kiedyś jakiś analityk, chyba z BOŚ, że duża część Frostpunka sprzedała się w Rosji i Azji (wnioskował to po opiniach na steam pisanych cyrylicą i azjatyckimi hieroglifami ;)), a tam ceny gry zwykle są znacznie niższe. Czyli raport rozczarował. Konsensus, jaki by on nie był, zakładał zysk prawie 30% większy.

Dla porównania, wg mnie HF od Playway wypadnie lepiej pod względem dorównania oczekiwaniom niż Frostpunk bo ta gra sprzedawała się przede wszystkim w Europie Zachodniej i USA patrząc po miejscach na steam o określonych godzinach.

OdpowiedzCytat
Maciek
(@maciek)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
30/08/2018 9:26 pm  

Prognozy kilku analityków wzięte z kapelusza. Jednak gdy zobaczyłem jaki był wasz typ, to zrozumiałem, że wy również kompletnie odpłynęliście.

Jakim cudem liczyliście na 40 mln zysku netto ? Rozumiem 30 kilka, ale aż 40 ? Wygląda mi to na zawyżoną zarówno liczbę sprzedanych kopii jak i średni przychód z jednej gry.

OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
30/08/2018 10:02 pm  

@Maciek No teraz to łatwo mówić 😀 Okazało się, że mieliśmy bardzo podobne oczekiwania do analityków, a jutro się okaże, czy również i do rynku. Na gorąco teraz też możemy stwierdzić, że prawdopodobnie zawyżyliśmy liczbę sprzedanych sztuk. Czy przychód/dochód? Tutaj wcale nie mieliśmy jakiegoś wygorówanego poziomu. Sporą różnicę zrobiły też zawiązane rezerwy.

Ogólnie dla nas wyniki są sporym rozczarowaniem, ale będziemy chcieli na spokojnie przeanalizować raport i wyciągnąć wnioski co dalej z 11B.

A Ty @Maciek jesteś zadowolony z raportu? Spodziewałeś się takich liczb?

OdpowiedzCytat
Tompson
(@tompson)
Spóźniony na pociąg Mistrz Ligi
30/08/2018 10:22 pm  

Również spodziewałem się lekko wyższych wyników. Ciekawe jak jutro i w ciągu najbliższych tygodni kurs się będzie zachowywał. Razem z należnościami mają powyżej 60 mln zł środków.

Pamiętam że po premierze Frostpunka, po ogłoszeniu ilości sprzedanych sztuk zrobiło się ostre wyliczanie ilości sprzedanych sztuk w ciągu kolejnych dni.W jednym z wywiadów prezes 11bit przekazał, że nie będą w najbliższym czasie już ogłaszać kolejnych poziomów sprzedażowych. W raporcie półrocznym mieli zawrzeć informację o ilości sprzedanych sztuk. Niestety nie udało mi się znaleźć takiej informacji. Ktoś wie może czemu?

OdpowiedzCytat
Michał
(@michal)
Urodzony Inwestor Analityk
31/08/2018 7:42 am  

@maciek "Prognozy kilku analityków wzięte z kapelusza." - łagodnie powiedziane. Na grach jest hossa więc każdy chce prognozować, nawet jeśli się na tej branży kompletnie nie zna.

Jeśli chodzi o rynek gier to świetnie przewiduje BOŚ, w przypadku ostatnich raportów 11B i CDR różnice były rzędu kilkuset tysięcy zł.

OdpowiedzCytat
Grigori
(@grigori)
Ubrany Użytkownik
31/08/2018 8:58 am  

Dziś pewnie będzie nerwowo ale abstrahując od dnia dzisiejszego trzeba przyznać, że spółka zrobiła ogromny skok rozwojowy i wygląda na to, że mają apetyt na więcej 🙂

Samego Frostpunka osobiście pozycjonuję na poziomie Wiedźmina 1 (w sensie skoków rozwojowych dla spółki), więc moim zdaniem jest jeszcze wiele do osiągnięcia

OdpowiedzCytat
DarekP
(@darekp)
Wyleszczony Użytkownik
31/08/2018 9:34 am  

Dokupiłem dzisiaj, ale wygląda mi to na długoterminową inwestycję. Jak spojrzeć na sektor to faktycznie nadszedł czas długo nie widzianej korekty. Jest czerwono, w zasadzie bardzo czerwono. Może tylko Bloober jest na plusie ale tam to chyba nadal pietruszkę sadzą 😉

OdpowiedzCytat
Grigori
(@grigori)
Ubrany Użytkownik
31/08/2018 12:45 pm  

Podobno na początku przyszłego tygodnia ma być konferencja wynikowa

OdpowiedzCytat
Robert
(@robert)
Łapiący spadające noże Użytkownik
31/08/2018 1:49 pm  

Ja też dokupiłem z samego rana. Skusiły mnie jak każdego duże spadki. Załapałem się na jakieś - 15 % przeceny 🙂 Pamiętajmy, że mamy rekordowy zysk prawie 26 mln zł.  Oczekiwania były duże, ale to nie oznacza, że 11 bit ogłasza bankructwo czy, że Frostpunk jest słaby. Gra okazała się sukcesem, zwróciła się po 3 dniach od premiery. Fundamenty są silne. Firma jest w najlepszej sytuacji w swojej historii. Jeśli ktoś trzyma na długi termin to moim zdaniem nie ma co się bać.

Krzysztof polubić
OdpowiedzCytat
wolny
(@wolny)
31/08/2018 9:27 pm  

Grigori w poniedzialek ale to nie jest konferencja a tym bardziej wynikowa. Nie bedzie takiej po I polroczu. Jest to spotkanie z kilkoma wybranymi dziennikarzami. Beda im opowiadac o swoich planach.

OdpowiedzCytat
Lechowicz
(@lechowicz)
Co to giełda? Użytkownik
06/09/2018 3:56 pm  
Wysłany przez: balrog

No niestety, zdaje mi się, że potwierdziło się to, o czym pisał kiedyś jakiś analityk, chyba z BOŚ, że duża część Frostpunka sprzedała się w Rosji i Azji (wnioskował to po opiniach na steam pisanych cyrylicą i azjatyckimi hieroglifami ;)), a tam ceny gry zwykle są znacznie niższe. Czyli raport rozczarował. Konsensus, jaki by on nie był, zakładał zysk prawie 30% większy.

A słowo ciałem się stało i w raporcie z dnia 16 lipca BOŚ podał że redukuje swój portfel i następnego dnia, czyli 17-tego,  pojawia się  czarna świeca z 480 na 440 PLN przy obrocie  ponad 27 500 akcji 

OdpowiedzCytat
Grigori
(@grigori)
Ubrany Użytkownik
11/09/2018 3:08 pm  

Na fejsie podali info o premierze Moonlightera na NS w listopadzie 2018.

Krzysztof polubić
OdpowiedzCytat
Krzysztof
(@krzysztof)
Wyleszczony Użytkownik
19/09/2018 9:43 pm  

"The Fall of Winterhome"- nowy scenacriusz

https://www.facebook.com/frostpunkgame/videos/539193809843844/

Co myslicie o nowym (Free DLC)?

Sprawdzalem aktualna liczbe graczy, okolo 3000 czyli zainteresowanie jest.

Zobaczymy co bedzie jutro  🙂 

This post was modified 4 tygodnie  temu by Krzysztof

OdpowiedzCytat
wolny
(@wolny)
19/09/2018 10:58 pm  

Ja bardziej zastanawiam sie jaki bedzie peak w weekend 🙂

OdpowiedzCytat
Strona 8 / 9 Wstecz Następny
Share: