FORUM

[CD PROJEKT] - społka ze świetną perspektywą wzrotstową ?  

Strona 25 / 32 Wstecz Następny
  RSS

InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył:3 lata  temu
Posty: 577
08/10/2018 6:21 am  

@Michal W tym tygodniu jeszcze nie dawaliśmy naszych wrażeń z rozgrywki, gdyż potrzebujemy jeszcze trochę czasu z nowym Gwintem. Po tym co zobaczyliśmy to stwierdzamy, że jest to zupełnie nowa gra 😀 Nowe karty, nowe mechaniki, nowi liderzy, nowy klimat, nowe wszystko 😀 Na dzień dzisiejszy bardzo ciężko było nam się połapać w tym co dzieje się na planszy, a w naszej głowie kołatała się myśl "wtf is happening" 😀 Tak więc uznaliśmy, że o Gwincie napiszemy jak będziemy na to gotowi, a nowe umiejętności i mechaniki gry nie będą już dla nas zagadką 🙂 

A jak Twoje/Wasze wrażenia?


OdpowiedzCytat
Michał
(@michal)
Urodzony Inwestor Analityk
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 228
08/10/2018 7:48 am  

Z tego co widzę, to na razie odbiór społeczności gwinta jest negatywny i wynika właśnie z tego, że to nie jest żaden "powrót do domu" tylko Gwint 2.0. Drugi powód to słaba optymalizacja pod starszy sprzęt, ale nad tym będą pracować do premiery. 

Jeśli chodzi o moje wrażenia, to patrząc po gameplayu podoba mi się bardziej niż ta poprzednia i chętnie spróbuję, jednak muszę poczekać do grudnia na wersję konsolową, bo niestety nie mam PC.

 

Będę wdzięczny, jeśli przy podsumowaniu HC odniesiecie się do problemów, które posiadał Gwint przed HC, czy zostały rozwiązane czy nie.


OdpowiedzCytat
balrog
(@balrog)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 107
08/10/2018 8:51 am  

No mnie też trochę martwi odbiór społeczności. Z jednej strony zdaję sobie sprawe, że zmiany często są same w sobie źle przyjmowane (tak było choćby w chwili startu otwartej bety, były narzekania po kolejnych patchach, tak jest i teraz), z drugiej jednak strony tyle negatywów przy (wreszcie!) ostatecznym wyjściu z bety daje do myślenia. 

Co do nazwy homecoming to ja już odkąd przeczytałem, że walka będzie w dwóch rzędach to wiedziałem, że to nie będzie żaden powrót do korzeni, tylko coś nowego. I o to się dostaje CD Projektowi, że ta nazwa w ogóle nie pasuje do tego co stworzyli. Według mnie ewidentny błąd marketingowy. Tak samo jak błędem moze być tak krótki czas jaki dali sobie na testy. 

No ale pożyjemy, zobaczymy. Może jednak kosztem "hardkorowych" graczy ten Gwint przyciągnie nowych? Tylko niech rusza z marketingiem na całego bo jak na razie cisza...

 


OdpowiedzCytat
balrog
(@balrog)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 107
08/10/2018 7:20 pm  

Co myślicie o dzisiejszym spadku? Ja jeszcze nie widziałem na tym walorze 10% w ciągu dnia. I mimo że miałem trzymać do CP77 to realnie zastanawiam się nad ustawieniem SL. Zupełnie nie rozumiem skali spadków, fakt, giełdy światowe spadają, ale tu jest dramat. Co jest pretekstem, Sapkowski? Opinie o HC? Jeszcze trochę i wrócimy do kursu sprzed ujawnienia czegokolwiek o CP77... Myślicie, że zjazd do SMA200 nieunikniony?

BTW Widzieliście, że odkąd skończyły się wyprzedaże na gog-u, to W3 GOTY na 1 miejscu w pełnej cenie (Wojna krwi na 2)? Cały dzień. Jakiś błąd czy o co chodzi?


Gralem_w_Gwenta polubić
OdpowiedzCytat
Dominik
(@dominik)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 123
09/10/2018 1:07 am  

Jeśli chodzi o spadki, to nie mam nieomylnego uzasadnienia, ale pewne domysły mam i się podzielę, a co 😀 

Giełdy amerykańskie są bardzo napompowane - zwłaszcza sektor technologiczny czyli Google, Facebook, Amazon, Netflix itd. Ale sektor technologiczny to także gamedev. W tym roku napięcie wokół spółek technologicznych osiągnęło masę krytyczną - apple spadał 10% w lutym, facebook też ogromna wtopa później wokół skandalu z wyciekem danych. W te wakacje Netflix chyba 15% po zderzeniu się oczekiwań na wzrost z realiami nasycenia rynku. Napięcie jest duże, spółki są wyceniane mocno pod oczekiwania na dalsze wzrosty a nie obecną wartość. Tak samo jest z gamedevem - spółki są wyceniane przez pryzmat przyszłych tytułów a nie obecnej wartości. Electronic Arts tąpnęło w kilku uderzeniach - po słabym PR wokół Battlefielda, po słabym odbiorze trailerów aż w końcu przesunięcie premiery Battlefield. Po serii porażek, w przyszłym roku kolejna gra EA - Anthem mówi się że będzie "być albo nie być" dla firmy. Atmosfera jest niesamowicie napięta. Oliwy do ognia dołożyło że dyrektor Blizzard Activision zrezygnował - niby informacja neutralna ale rynek zareagował nerwowo. Cale te nerwy wokół gamedev skłoniły fundusz do wyjścia poniżej 5% z CD Projekt. Dodatkowo analitycy (miedzy innymi stooq.pl, stockwatch.pl, bankier) wieszczą że CDPR jest wykupiony i na pewno poleci. Dołóżmy do tego to jak akcjonariat zwykle zachowuje się w przypadku CDPR - NIEZWYKLE emocjonalnie. Plotki że Cyberpunk ukaze sie w 2021 które nie miały żadnych podstaw fundamentalnych? lecimy ze 120 do 80 w ciągu kilku dni. Beep? Lecimy w drugą stronę równie mocno. Efekt jest taki, że nie da się zastosować krótkoterminowo logiki do kursu CDPR, tutaj akcjonariatem targają emocje porównywalne do nałogowego hazardzisty. Doradzam przyjęcie sprawy na chłodno, CDPR to dobra spółka i wychodzenie z niej jest ryzykowne - bo nie wiadomo kiedy będzie zwrot o 180 stopni. Polecam uśredniać na spadkach i raczej dokupywać niż wyrzucać, ale to moje zdanie i może się nie sprawdzić 😉 Wszystko na razie wskazuje że lecimy w kierunku 147, ale pewnie z jakimś odreagowaniem w górę po drodze. Po cichu jednak liczę na osłabnięcie emocji i wzrost pod Wojnę Krwi.


OdpowiedzCytat
Dominik
(@dominik)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 123
09/10/2018 1:17 am  

Electronic Arts -20% w ciagu kilku dni


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył:3 lata  temu
Posty: 577
09/10/2018 7:17 am  

@balrog nie prowadzimy inwestycji po SMA200 więc ciężko nam się w tym zakresie wypowiedzieć. Na podstawie naszej ostatniej analizy :

spodziewamy się zejścia w okolice 140,00~155,00 zł. Jest to pierwsza z okolic wsparcia gdzie może nastąpić reakcja popytu. Mając jednak na uwadze całe tło fundamentalne, spore zamieszanie z Sapkowskim oraz bardzo trafne spostrzeżenia @dominik 'a, na odbicie możemy jeszcze trochę poczekać. 
Na ten moment, CDR zmieni prawdopodobnie zakres wahań i będzie formować trend boczny. Mocne wzrosty poczekają na jakiś mocny impuls. 

@dominik bardzo ciekawe spostrzeżenia. Sporo jest w tym prawdy. CDR jest również handlowany przez zagranicznych graczy. Stąd też, panika na ich ojczystych rynkach przełoży się na reakcję na całego portfela, w tym spółek zagranicznych. 


OdpowiedzCytat
Maciek
(@maciek)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 146
09/10/2018 7:00 pm  

-20% ? Proszę spójrz ponownie na wykres ;]


OdpowiedzCytat
wolny
(@wolny)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 192
09/10/2018 7:17 pm  

Jest -20% ale bardziej kilka miesiecy niz dni 🙂


OdpowiedzCytat
nowy57
(@nowy57)
Wyleszczony Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 44
10/10/2018 10:39 pm  

hmm raczej z natury jestem optymistą 

ale cos w kosciach czuje (nie wiem moze to przez jesien) 

ze 120-130 zaliczmy oby nie niżej 


OdpowiedzCytat
balrog
(@balrog)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył:5 miesięcy  temu
Posty: 107
11/10/2018 9:42 am  

SMA200 w okolicach 149-150 zł na razie się broni, zobaczymy jak długo.

Parę informacji w ramach odstresowania 😛

1) CD Projekt zaczął już chyba na poważnie marketing Wojny Krwi- niedawno oglądając filmik z WW3 na YT pojawiła się reklama a tam trailer z Wojny Krwi 🙂

2) Im dłużej ludzie grali na PTR w HC, tym opinie były bardziej pozytywne, a część ludzi zaczęło się wycofywać z wcześniejszego negatywnego nastawienia (przynajmniej patrząc na polskie forum Gwinta). Głównie wynikało to z nawyków ze starej gry, które bardziej przeszkadzały niż pomagały w odbiorze nowego tytułu. Do tego brak samouczka, dostępność początkowa wszystkich kart + początkowe problemy z serwerami i stablilnością potęgowały zamieszanie i frustrację. Po poprawieniu niektórych aspektów, głównie technicznych dla wielu osób HC będzie lepszym Gwintem niż stary co dobrze rokuje na przyszłość. Polecam również ten wywiad  https://sportowefakty.wp.pl/esport/781909/maciej-molegion-kokosza-wierze-w-sukces-gwinta

3) Współpraca CD Projekt z kanadyjskim Digital Scapes (notabene założonym przez... Techland) https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gry-cd-projekt-cyberpunk-digital-scapes,225,0,2418145.html zajmującym się multiplayerem w grach AAA chyba pośrednio potwierdza multi w grze? I nie sądzę, żeby był to tylko jakiś "element online-owy" jak kiedyś mówił Kiciński w wywiadzie, bo takim czymś to chyba CDR samo by się zajęło. Oczywiście nikt tu nie mówi, że będzie to w chwili premiery CP77, no ale jak dla mnie informacja bardzo istotna. Choć oczywiście na bankierze znaleźli się tacy co to inaczej interpretują 🙂 ("gra w rozsypce, CDR musi wspomagać się zewnętrznym studiem żeby w ogóle ukończyć grę itd.")


OdpowiedzCytat
Michał
(@michal)
Urodzony Inwestor Analityk
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 228
11/10/2018 11:24 am  

Z dobrych wieści, Wojna Krwi jest obecnie na 557 miejscu wśród bestsellerów.

Jest to o tyle ważne, że na 555 miejscu znajduje się tytuł Defender's Quest, jedyna gra, dla której ujawniono oficjalne dane sprzedaży w dystrybucji elektronicznej.

Wiemy z nich, że w lutym 2013 gra sprzedała się na GOGu w ilości 3180 sztuk a na Steamie 20200 sztuk, czyli sprzedaż na GOG stanowiła nieco ponad 15% sprzedaży na Steam.

Można poczynić założenie, że ten współczynnik pozostał stały i spróbować oszacować aktualną sprzedaż korzystając ze steamspy. Niestety po odcięciu go od danych przez Steam wyniki serwowane aktualnie są dosyć rozstrzelone, dane wskazują na przedział od 200,000 do 500,000 kopii sprzedanych na Steam.

Licząc od tego 15% wychodzi na to, że Defenders sprzedał na GOGu od 30000 do 75000 kopii, a więc pokonując pozycję 555 Wojna musi
mieć na koncie sprzedaż gdzieś w tym przedziale.

źródła:
https://www.gamasutra.com/view/feature/186940/defenders_quest_by_the_numbers_.php
https://steamspy.com/app/218410


OdpowiedzCytat
Maciek
(@maciek)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 146
11/10/2018 6:40 pm  

Steamspy pokazuje aktualnie 207k, ale myślę, że 250 tys. można założyć.


OdpowiedzCytat
Justynian_Wielki
(@justynian_wielki)
Co to giełda? Użytkownik
Dołączył:2 miesiące  temu
Posty: 3
12/10/2018 12:28 am  

Mieszkam za granicą. Od kilku tygodni mój Youtube zasypuje mnie reklamami Gwenta firmowanymi przez Gaunter O'dimma 😎 .

Ruszyli.


OdpowiedzCytat
Michał
(@michal)
Urodzony Inwestor Analityk
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 228
17/10/2018 8:37 am  

To niesamowite, jak może się zmienić nastawienie społeczności w tak krótkim czasie. Od zeszłego weekendu nastąpił zwrot o 180 stopni.

Wklejam tylko dwa wątki z reddita z komentarzami po wczorajszym streamie:

 

https://www.reddit.com/r/gwent/comments/9oo6e2/homecoming_stream_tuesday_october_16th_megathread/

https://www.reddit.com/r/gwent/comments/9opmzw/new_hc_level_system/


OdpowiedzCytat
Strona 25 / 32 Wstecz Następny
Share: