FORUM

Farm 51  

Strona 1 / 27 Następny
  RSS

Slawek
(@slawek)
Ubrany Użytkownik
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 50
09/06/2018 9:48 am  

Witam , Pozwoliłem sobie założyć wątek F51. Są szczęśliwcy ,którzy mają dostęp do podobnego wątku , no ale to tylko dla wybrańców. Może z chwilą gdy spółka trafiła do Waszego portfela wątek powinien być odtajniony. Ale to wy prowadzicie blog  i podejmujecie decyzje.

Z tego co można poczytać i się dowiedzieć zastanawia mnie parę kwestii.

WW3 jest chyba drugą grą Farmy, która ma świetne recenzje, Pierwszą była Get Even niestety przepadła. Można więc zadać pytanie czy WW3 pomimo tego , że jest świetna ( podobno) czy nie pójdzie ścieżką GE ? Dlaczego? Zastanawiam się jaki jest klient docelowy? Czy nie przypadkiem słynny Counter Strike musiałby oddać znaczną część klienta ? I to przez długi czas. To po pierwsze. Po drugie miasta ,które podaja to wszystko co mają? No nie wiem czy Warszawą, Smoleńskiem podbiją świat. Pojawiają się chyba jeszcze Berlin , Londyn i Moskwa. Czy więcej miast będzie ? Czy może w dodatkach ? Trudno to powiedzieć. 

Radziłbym także jednak pomyśleć o minusie w kasie za ostatnie lata zebrało się tego sporo więc jakoś to trzeba odrobić. No i to półrocze też minus.

Varsav VR sprzedał ostatnio 24000 akcji . Mało czy dużo? Nie wiem. Ale sprzedał a nie kupił.

Czy tam się na wykresie właśnie RGR nie wytworzył?

No i jeszcze jedna sprawa może mało istotna . Z tego co pamiętam kiedyś udziały miał tutaj słynny "wehikuł" Erne. Co do nich to nie mam najlepszego zdania. Zawsze gdy w coś wejdą sieją zamęt i moim zdaniem skłócają się z zarządem. Później z wielkim hukiem wychodzą zostawiając za sobą bałagan. Czas pokaże.

W podsumowaniu proszę brać poprawkę , specjalistą nie jestem. Nurtują mnie te kwestie i ciekaw jestem opinii ludzi , którzy bardziej w temacie siedzą. Pozdrawiam, Sławek.

 

Nieczytelny


OdpowiedzCytat
Maciek
(@maciek)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 146
09/06/2018 1:50 pm  

WW3 nie ma świetnych recenzji. Niby kto i na jakiej podstawie je napisał ?

Pokazywanie gameplay inwestorom, a nie graczom kojarzy się dość zagadkowo.


OdpowiedzCytat
wolny
(@wolny)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 192
09/06/2018 7:23 pm  

Z tego co czytalem to gdy gra dobrze sie przyjmie- beda dodawac nowe lokalizacje.

Co Varsav vr i jego sprzedaz ma do farmy, zapytam bo nie wiem? Sa ich spolka zalezna?


OdpowiedzCytat
Maciek
(@maciek)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 146
10/06/2018 11:50 am  

Spółki łączy osoba Rosińskiego. To dość rozległy wątek. Z tego co kojarzę Varsav VR kontrolują Cypryjczycy plus Rosiński. A tenże Rosiński wniósł do spółki akcje Farmy w zamian obejmując akcje VVR bodajże.

Ta spółka funkcjonowała wcześniej jako Your Image.

Typowe przeboje newconnectowe.


OdpowiedzCytat
jarek1111
(@jarek1111)
Wyleszczony Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 49
10/06/2018 5:22 pm  

witam. podobno na e3 nie pokazano gameplaya ww3 (wielu na to liczylo) a tylko trailer . czy to prawda ? cyt z innego forum :

Pixel Heaven 2018

Na początku była część poświęcona czarnobylowi - pokazano gameplay - chwalono się technologią skanowania lokalizacji - robi wrażenie. Jeśli chodzi o ww3 to dla osoby śledzącej na bieżąco sytuację to mało nowości 
Zaprezentowano trailer, z ważniejszych słów jakie padły to z premierą celują w wakacje, a kwestia przeniesienia gry na konsole raczej wydaje się pewna - pytanie kiedy .

moze ktos to potwierdzic ? pozdr

 

OdpowiedzCytat
jarek1111
(@jarek1111)
Wyleszczony Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 49
10/06/2018 5:57 pm  

lekka zmiana : beta testy ww3 w wakacje, premierę celują w ten rok .


OdpowiedzCytat
Maciek
(@maciek)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 146
10/06/2018 6:36 pm  

Liczyłeś na gameplay ? Im później go pokażą tym lepiej według mnie 😀

Rozumiem, że nie chcodziło Ci o E3 tylko pixel heaven ?


OdpowiedzCytat
Dominik
(@dominik)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 127
10/06/2018 9:27 pm  

Jesli mnie czytaliscie wczesniej na forum wiecie, ze ciagle mam obawy do gier polskich studio, nawet we Frostpunka tak do konca nie wierzyłem 😉 aletak juz m musze dorzucic swoje trzy grosze....

World War 3 ma mieć dwa tryby - oba wrzucaja World War 3 w sam środek dużych graczy z dużą kasą na produkcje i dużymi tytułami. Tryb walki 64 graczy - to już jest: Battlefield, Call of Duty, z gier bardziej taktycznych - Counter Strike, Rainbow Six Siege. Z gier indie stawiających na realizm również spora konkurencja - Arma, Escape from Tharkov.

Drugi tryb Worl of War 3 to recon, czyli druzynowe battle royale... Juz na dzisiejszej konferencji E3 od Electronic Arts wszyscy sie śmieją "wszystko ma juz battle royale" i tylko mem że Fifa nie bedzie miała Battle Royal dodaje temu odrobinę uśmiechu Po sukcecie PUBG (player unknow's battlegrounds) oraz Fortnite, teraz już WSZEDZIE gdzie sie da pakują tryb Battle Royale. Battlefield - bedzie. Call of Duty - bedzie. Twórcy gier, jak choćby gosć od Gears of War - Cliff Bleszinski zmienił swoja gre w Battle Royal w akcie desperacji. Paladins - znane jako hero arena, konkurent dla Overwatch - nowy tryb? Battle Royal.

Jasne, battle royal jest wciąż słaby, niedopracowany - wszyscy od siebie kopiują, Brakuje oryginalności i powiewu świeżego powietrza. Tylko czy WW3 ma szansę tchnąć to świeże powietrze? Produkcje Farm-51 póki co są... no średnie. Jeśli idą w szranki z Electornic Arts czy Ubisoft - nie mają szans, muszą spróbować isć na styl, na pomysł. Na razie niewiele pokazali z gry więc niewiele o niej wiadomo. Widać że mają już jakeiś doświadczenie ze strzelaniem, symulatorami wojny (projekty dla wojska, Get Even). Ale czy to wystarczy? Robią co lubią, to im sie chwali, ale nie ma tu póki co świeżości, pomysłu, a konkurencja jest naprawde sroga...

Oba pomysły mozna wziąc na świeżo - i walke i tryb battle royal, ale trzeba je naprawde dopracować. Jest szansa na hit, ale będzie to naprawdę trudne. Farm-51 wybrali robienie gier w trybie HARD dobierajac rodzaj gry.

Dodam jeszcze tylko, ze najsłabszym elementem wszystkich tych gier póki co jest netcode - a mówiąc bardziej zrozumiałym językiem - LAGI. To jest zmora każdej wymieni0nej gry, Rainbow Six Siege szczególnie był okropny z tego względu - synchronizacja sieciowa kulała. Jeden gracz siedzi w rogu pokoju, drugi gracz do niego zagląda. Gracz który siedzi widział głowe wroga pierwszy i strzelił, przeciwnik umarł zanim zobaczył co jest za rogiem  drzwi. Efekt to frustracja graczy i masowe bojkotowanie gry... Ale w koncu to poprawili do znośnego poziomu. Battlefieldy i Call of Duty też cierpią na ten problem, ale tam jest nieco mniej odczuwalny. Jesli Farm-51 zrobią to od razu świetnie - to juz nawet mniejsza o reszte gry, zdobęda serca graczy i gracze darują im inne niedociągnięcia. Ale - to jest NAJTRUDNIEJSZA część tworzenia gry. Tutaj bym patrzył na to ile sieciowych gier z dobrym netcodem zrobili do tej pory. Problem polega na tym że.. zero. Chyba że poszło im to świetnie w tajnych projektach dla wojska? No cóż..... Nie brzmi to zbyt optymistycznie 😉


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył:3 lata  temu
Posty: 587
11/06/2018 7:24 am  

@Slawek Wątek prywatny nie zostanie odtajniony, gdyż jest on częścią większego projektu, a także jest on przeznaczony dla tych najaktywniejszych i najbardziej wyróżniających się Czytelników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie byś do nich dołączył 🙂 To otwarta grupa, ale najpierw trzeba się wykazać 🙂

Co do F51to czy gra jest świetna? Tego nie można powiedzieć, bo nie została ona jeszcze publicznie zaprezentowana. To co widzieli wybrańcy to też jakieś szczątkowe fragmenty i scenerie. Nie znamy więc jej pełnych możliwości, a jedynie możemy snuć domysły i opierać się na wypowiedziach przedstawicieli spółki.

No oczywiście że gra będzie walczyć o tego samego klienta co inne strzelanki. Częściej w komentarzach przewija się jednak BF, CoD, ewentualnie ARMA. CS rzadziej się spotyka, ale w sumie sami nie wiemy z czego to wynika? Może ktoś ma jakiś pomysł? A może my po prostu odnieślismy błędne wrażenie i jednak CS również będzie konkurentem WW3?

Co do lokalizacji spokojnie to tylko na początek i naszymi zdaniem w zupełności wystarczą te 4 miasta. Docelowo będą dodawane oczywiście inne w tym sądząc po komentarzach bardzo egzotyczne i wcześniej w tego typu grach niespotykane 🙂 

Minusy w raportach finansowych oczywiście bierzemy pod uwagę i liczymy się z bankructwem spółki w przypadku niepowodzenia WW3.

Varsaw VR i wehikuł Erne? Nie znamy sprawy, po Waszych komentarzach odnosimy jednak wrażenie, że to raczej nic istotnego.


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył:3 lata  temu
Posty: 587
11/06/2018 7:31 am  

@jarek1111 Z tego co czytalismy w necie to potwierdzamy 🙂 beta testy w wakacje, później early access i chyba to miałeś na myśli pisząc premiera? Bo premiera jako typowo rozumiana premiera to jeszcze odległy czas 😛


OdpowiedzCytat
bream
(@bream)
Łapiący spadające noże Użytkownik
Dołączył:6 miesięcy  temu
Posty: 11
11/06/2018 5:09 pm  

Ładna huśtawka dzisiaj. Z -10% na 15% w pewnym momencie. Tyle straszenia emisją poszło na marne. Już wiadomo na pewno, że będzie max. 300k akcji za min. 19.00 zł. Zatem pewnie do premiery już niżej nie powinno spaść.

Sam bym z chęcią dokupił, bo dzisiejszy promocyjny poranek przespałem, ale pewnie drobni nie mają na co liczyć.


OdpowiedzCytat
Maciek
(@maciek)
Spóźniony na pociąg Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 146
11/06/2018 6:13 pm  

A po sesji kolejny komunikat o pożyczaniu akcji  przez Rosińskiego. 

"Dojenie leszczy" trwa.


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył:3 lata  temu
Posty: 587
11/06/2018 7:59 pm  

Technicznie mamy piękną "punkt zwrotny". Jeżeli jutro nie będzie sesji spadkowej, to kurs powinien utrzymać poprzedni trend wzrostowy. Wahania te wywołane były właśnie komunikatami o emisji akcji i pożyczce akcji, ale jak widać reakcja była pozytywna 🙂


OdpowiedzCytat
Slawek
(@slawek)
Ubrany Użytkownik
Dołączył:10 miesięcy  temu
Posty: 50
23/06/2018 10:05 am  

Trochę się na forach ostatnio zaplotkowało o ewentualnym aliansie lub czymś w tym rodzaju pomiędzy F51 i 11 Bit. A to z okazji ostatnich transakcji zarządu 11Bit , który sprzedał 10K akcji czyli około równowartość tego ile potrzebuje F51 na pokrycie swojej emisji. Ciekawie by było , krótko i długoterminowo gdyby plotki się sprawdziły. jak to się mówi pożyjemy ,zobaczymy.

Nieczytelny


OdpowiedzCytat
jarek1111
(@jarek1111)
Wyleszczony Użytkownik
Dołączył:8 miesięcy  temu
Posty: 49
24/06/2018 9:53 pm  
Wysłany przez: Slawek

Trochę się na forach ostatnio zaplotkowało o ewentualnym aliansie lub czymś w tym rodzaju pomiędzy F51 i 11 Bit. A to z okazji ostatnich transakcji zarządu 11Bit , który sprzedał 10K akcji czyli około równowartość tego ile potrzebuje F51 na pokrycie swojej emisji. Ciekawie by było , krótko i długoterminowo gdyby plotki się sprawdziły. jak to się mówi pożyjemy ,zobaczymy.

a w piatek polecialy kolejne akcje farmy w pakietach 2x 25tys akcji z cena 19,7zl  .hmm ciekawe


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 27 Następny
Share: