FORUM

Jak inwestować w ni...
 

Jak inwestować w nieruchomości?!  

Strona 3 / 4
  RSS

InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1669
16/08/2018 12:44 pm  

@wolny może nie głupi pomysł 😀 zróbmy ankietę kto chcę wziąć w tym udział i rozszerzamy profil działalności 😀
@gralem_w_gwenta sprawdzamy kanał 🙂 już kilka filmików w kolejce do obejrzenia. 

Temat ogólnie dość ciekawy. Boom na najem krótkoterminowy raczej dopiero się zaczyna. Kwestia wolnego czasu, lub zorientowania się czy są już na rynku firmy które koordynują np. najem krótkoterminowy prywatnych mieszkań. 


OdpowiedzCytat
wolny
(@wolny)
Urodzony Inwestor Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 339
16/08/2018 6:26 pm  

Rzuccie okiem na to. Przegladalem nieruchomosci na allegro ostatnio i takie aukcje znalazlem:

https://allegro.pl/ogloszenie/luksusowy-apartament-mieszkanie-bulgaria-basen-7173596538

https://allegro.pl/ogloszenie/bulgaria-primorsko-apartamenty-na-sprzedaz-7185174786

Za to cene, z takim wyposazeniem, takimi kosztami, takim standardem, to normalne w Bulgarii? Ktos sie orientuje? Jesli takie sa ceny to nic tylko brac 2 apartamenty i wynajmowac turystom 🙂


OdpowiedzCytat
izzabel
(@izzabel)
Łapiący spadające noże Użytkownik
Dołączył: 10 miesięcy temu
Posty: 5
16/08/2018 10:12 pm  

Kilka groszy ode mnie. Inwestując w najem krótkoterminowy mamy większą płynność finansową, opłatę otrzymujemy przed wynajmem, przy najmie długoterminowym możemy się spotkać z nierzetelnym najemcą i o swoje pieniądze będzie się trzeba upominać w sądzie. 

W obu przypadkach najmu może się okazać, że wyrządzone szkody przez najemców skonsumują nasz zysk. Kaucja może nie pokryć wydatków na doprowadzenie do stanu niepogorszonym, szczególnie przy rosnących kosztach robocizny. Pozostaje sprawa sądowa... lub naprawa własnymi rękoma, ale wtedy nie ma dowodu wyceny naszej robocizny (chyba, że prowadzimy też firmę budowlaną lub sprzątającą).

Przy inwestycji w nieruchomości należy pamiętać o podatku, a w przypadku wynajęcia firmy zarządzającej nieruchomościami o wynagrodzeniu dla tej firmy. Przy najmnie krótkoterminowym wynajęcie firmy jest nieopłacalne przy jednej nieruchomości, ponieważ konsumuje prawie cały zysk, a nie ma pewności obłożenia 100% w miesiącu. 

Przy najmnie krótkoterminowym najlepiej jest posiadać nieruchomość, którą można samodzielnie zarządzać.

Należy też pamiętać, że za drobną opłatę udostępniamy mieszanie warte setki tysięcy złotych i w jeden dzień moż wynieść całą zawartość, ale to trochę czarnowidztwo.... jednak wpisane w ryzyko najmu...


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1669
17/08/2018 4:13 pm  

@izzabel trochę kubeł zimnej wody jeśli chodzi o ten rodzaj inwestycji 🙂 ale jak najbardziej na plus, bo trzeba być świadomym ryzyka związanego z najmem krótkoterminowym. 

Być może nasze forum śledzi również "bankier" 😀 z samego rana pojawił się artykuł dotyczący najmu na doby. 
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najem-na-doby-ile-mozna-zarobic-Stawki-w-duzych-miastach-Polski-7609186.html

Trzeba zwrócić uwagę na kwestie podatkowe. Po raz kolejny pojawia się hasło, że Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowuje nowelizację prawa, która ma dodatkowo uregulować tą formę najmu. 

@wolny dla podkręcenia opłacalności wynajmu mieszkania w Bułgarii sprawdź inne ceny 🙂 
https://www.ilspoland.com/nieruchomosci/bulgaria/apartamenty/sprzedaz/aheloy/ILS7024
https://www.morizon.pl/mieszkania/bulgaria/
https://www.ilspoland.com/nieruchomosci/bulgaria/apartamenty/sprzedaz/ravda/ILS7028

Może nie w takim standardzie, ale do 100 000 zł można stać się właścicielem sporego mieszkania 😀 hmmm ciekawy temat. Zostaje tylko problem zarządzania nieruchomością za granicą. 


OdpowiedzCytat
izzabel
(@izzabel)
Łapiący spadające noże Użytkownik
Dołączył: 10 miesięcy temu
Posty: 5
17/08/2018 8:54 pm  

Z doświadczenia wiem, że stawki na bankierze są zawyżone. Dotyczy to rynku w Gdańsku i Poznaniu, ponieważ te rynki śledzę nie tylko w internecie. Zauważyłam, że zawyżają też obliczenia dotyczące stopy zwrotu z inwestycji w nieruchomości na wynajem w okolicach Karpacza i Czarnej Góry...


OdpowiedzCytat
wolny
(@wolny)
Urodzony Inwestor Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 339
17/08/2018 10:22 pm  

15k euro hmmm, lubie to 🙂 dzieki za linki. Wlasnie to zarzadzanie apartamentami za granica narazie powstrzymuje mnie przed inwestycja. W koncu ktos musi dawac klucze lokatorom i posprzatac chalupe dla nastepnych gosci 🙂


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1669
20/08/2018 9:58 am  

@izzabel dla uatrakcyjnienia tematu, koloryzowanie stóp zwrotu i zwiększanie stawek za wynajem może być normalnym zabiegiem na bankierze 🙂 Mając doświadczenie w tym zagadnieniu Ty to zauważysz, ale normalny czytelnik będzie bazować na prezentowanych informacjach. Warto więc przeprowadzić samemu taką analizę, przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. 
@wolny kwota 15 tyś euro też nas zszokowała 😀 Najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z tamtejszym biurem pośrednictwa i prośba o przygotowanie oferty i ewentualnych kosztów transakcyjnych. 


OdpowiedzCytat
davidrocco
(@davidrocco)
Co to giełda? Użytkownik
Dołączył: 11 miesięcy temu
Posty: 4
27/08/2018 2:43 pm  

Bardzo ciekawa propozycja, może osoby wątek o tym?


OdpowiedzCytat
davidrocco
(@davidrocco)
Co to giełda? Użytkownik
Dołączył: 11 miesięcy temu
Posty: 4
27/08/2018 2:45 pm  
Wysłany przez: wolny

Kilka lat temu mialem wlasnie propozycje zeby zainwestowac w mieskzanie pod najem krotkoterminowy i wtedy to juz bylo kuszace. Teraz na pewno tez to dobrze sie spisuje. Sam ostatnio bylem na szkoleniu naciaganym i wlasnie w zwyklym nowym mieszkaniu. Koles sam mowil ze dojezdza z wawy na sobote-niedziele co tydzien zeby dac taki wyklad i mila pani mu wynajmuje to mieszkanie na weekendy tylko. Musial szybko sie zwijac do 17 bo Pani chciala przygotowac nastepnym mieszkanie 🙂 Takze chyba git. Moglibysmy sie skrzyknac z forum i wykupic jakis caly budynek na wynajem 😀

Bardzo ciekawa propozycja, może osoby wątek o tym?


OdpowiedzCytat
davidrocco
(@davidrocco)
Co to giełda? Użytkownik
Dołączył: 11 miesięcy temu
Posty: 4
27/08/2018 2:59 pm  

Ciekawą opcją jest zakup nieruchomość gdzieś na południu Europy, oprócz wypomnianej Bułgarii np. Portugalia. Podczas ostatniego pobytu tam zaobserwowałem dużo pustostanów i nie chodzi mi o jakieś nieruchomości na prowincjach tylko w centrach głównych miast takich jak Porto (Portugalia dość mocno odczula kryzys do tego doszła jeszcze migracja Portugalczyków do Francji, Niemiec i UK). Zauważyłem także bardzo ciekawą tendencję w USA, miasta północnych stanów wyludniają się na korzyć miast w południowych stanach, ale tutaj głównym czynnikiem wiadomo są kwestie podatkowe, ale także dość ważnym jest klimat (jest tam po prostu cieplej i przyjemniej) a w dobie XXI w i możliwości pracy zdalnej ta migracja się nasila. Podobny trend w Europie zapewne także nastanie, dlatego kupno nieruchomości gdzieś na południu wydaje się dobrym pomysłem na chwilę obecną, póki takie nieruchomości można jeszcze kupić za przyzwoite pieniądze.


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1669
29/08/2018 10:02 pm  

@davidrocco Ja (Michał) właśnie wróciłem z krótkiego urlopu we Włoszech. Byłem w Nettuno, miasto położone nad samym morzem, około 50 km od Rzymu. Mieszkanie 60-70 mkw można kupić od 70-100k Euro. W relacji do cen np. w Lublinie, są to ceny atrakcyjne. W sezonie (czerwiec - sierpień) można liczyć na pełne obłożenie. Tylko co w pozostałe miesiące.
Rozmawiałem ze znajomą z biura podróży, ceny wynajmu w Bułgarii są niewielkie ponieważ wycieczka all inclusive to koszt zaledwie 1000 - 1200 zł 😀 po co ktoś ma się męczyć, sam gotować itp. skoro wszystko może mieć w pakiecie i zorganizowane. 
Nie wiem jak kwestia relokacji z północy na południe. Na dzień dzisiejszy ciężko mi to sobie wyobrazić, aby północ Europy migrowała na południe 🙂 Raczej widziałbym inna tendencję która może przyczynić się do wzrostu cen mieszkań. Zamożni mieszkańcy UE będą kupować nieruchomości w takich właśnie krajach jak Włochy, Grecja, Hiszpania itp. Nie zamieszkaja tam na stałe, ale będzie to forma alokacji kapitału oraz miejsce gdzie spędza długi weekend czy zaprasza znajomych na imprezę 🙂 Taką tendencję już można zaobserwować.

 

This post was modified 10 miesięcy temu by InvestJourney

OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1669
23/09/2018 9:21 pm  

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Deweloperzy-drza-przed-pomyslem-UOKiK-u-Czy-klienci-tez-powinni-7615875.html

Czarne chmury nad deweloperami, a z drugiej strony spora szansa na dalszy wzrost cen mieszkań.
"Jeśli likwidacja rachunków powierniczych dojdzie do skutku i faktycznie doprowadzi poprzez ograniczenie podaży do dalszych wzrostów cen, to efekt, który zamierza osiągnąć UOKiK, będzie większy niż się może spodziewać."

Zapraszamy do lektury 🙂

This post was modified 9 miesięcy temu by InvestJourney

OdpowiedzCytat
Andrzej441
(@andrzej441)
Łapiący spadające noże Użytkownik
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 5
04/05/2019 8:18 am  

Jeśli zabieramy się za inwestowanie w nieruchomości to niezależnie od tego czy mamy zamiar ją kupić, czy też w inny sposób inwestować zawsze należy sprawdzić Księgi Wieczyste. Możemy to zrobić po samym adresie lub numerze geodezyjnym działki. W tym celu możemy skorzystać z jednej z wielu wyszukiwarek np.:

Wyszukiwarka Ksiąg Wieczystych po adresie

 

.


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1669
06/05/2019 9:29 am  

@andrzej441 zgadzamy się z Tobą w 100% 🙂 badanie księgi wieczystej to jeden z podstawowych etapów podczas podejmowania decyzji w zakresie inwestowania w nieruchomości. 

Analizę KW przeprowadzimy na poniższej stronie:

https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/

Jeżeli nie dysponujemy nr KW, który powinien przekazać nam właściciel nieruchomości, to może wyszukać za pośrednictwem serwisu który podałeś. Usługa ta jest jednak płatna, dobrze myślę?


OdpowiedzCytat
Andrzej441
(@andrzej441)
Łapiący spadające noże Użytkownik
Dołączył: 2 miesiące temu
Posty: 5
06/05/2019 9:57 am  

Tak, z podanej przez ciebie strony rządowej sprawdzimy jeśli posiadamy numer KW. Natomiast jeśli go nie posiadamy to nic nie zrobimy. Natomiast z tej którą podałem sprawdzimy po samym adresie lub numerze geodezyjnym działki

Tak usługa jest płatna


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4
Share: