FORUM

LIGA IJ (for fun) -...
 

LIGA IJ (for fun) - kto chętny?  

Strona 1 / 3
  RSS

InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1353
04/03/2019 7:04 am  

Wklejamy nasz komentarz z ostatniego wpisu:

[...] Ale docierają do nas Wasze głosy na forum, że niektórzy są zainteresowani zabawą nawet bez całej tej otoczki konkursowej i relacji sportowej  Czy Wy też byście wtedy wzięli w tym udział? Bez nagród, relacji, wywiadów, codziennych aktualizacji? Aktualizowalibyśmy po prostu w wolnej chwili, ale zapewnilibyśmy całą organizację i płynność ligowych rozgrywek  I wtedy już sami jako autorzy bloga też byśmy wzięli udział w zabawie, więc +2 do uczestników :p Dajcie znać tutaj albo na forum, jeśli ktoś jest zainteresowany to rozważymy taką opcję „community league for fun”

No to kto chce wziąć udział w zabawie?

Lista:

1. Kamil (IJ)

2. Michał (IJ)

3. Pucek 

4. Kamil13

5. osav7

6. wolny

7. Adam

8. Tompson

9. piotrek

10. Cahir

This topic was modified 2 miesiące temu 2 times by InvestJourney

Cytat
Kamil13
(@kamil13)
Wyleszczony Użytkownik
Dołączył: 7 miesięcy temu
Posty: 29
04/03/2019 7:20 pm  

Nie chce być czwarty ale ja też 😀


OdpowiedzCytat
osav7
(@osav7)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 141
04/03/2019 8:29 pm  

Również jestem chętny 🙂 


OdpowiedzCytat
wolny
(@wolny)
Urodzony Inwestor Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 289
04/03/2019 9:00 pm  

6. wolny


OdpowiedzCytat
Adam
 Adam
(@adam)
Urodzony Inwestor Analityk
Dołączył: 11 miesięcy temu
Posty: 221
04/03/2019 9:13 pm  

+1


OdpowiedzCytat
Tompson
(@tompson)
Urodzony Inwestor Mistrz Ligi
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 325
04/03/2019 10:11 pm  

@investjourney, a czemu mnie nie ma na liście;) jako pierwszy pisałem, że zagramy w to bez nagród:) Myślałem że z automatu będę 🙂 A tak na poważnie to szybciutko wpiszcie mnie na listę:)


OdpowiedzCytat
piotrek
(@piotrek)
Co to giełda? Użytkownik
Dołączył: 3 miesiące temu
Posty: 1
04/03/2019 10:53 pm  

Ja również się zgłaszam 😀 


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1353
05/03/2019 6:19 am  

@Tompson Czekaliśmy na potwierdzenie 😀

Ok mamy już 9 osób. Już coś można z tym podziałać 😀 Poczekajmy jeszcze kilka dni, czy ktoś się jeszcze dopisze.

W międzyczasie jak macie jakieś sugestie jak byście chcieli, żeby te rozgrywki wyglądały to piszcie. Bazujemy na zasadach Ligi i Pucharu? Coś zmieniamy? Coś dodajemy?


OdpowiedzCytat
Pucek
(@pucek)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 185
05/03/2019 6:28 am  

Cześć 🙂 Proponuję zwiększyć nieco ilość możliwych transakcji i okienek (może raz w tygodniu jako przegląd portfela? - pamiętam jak Ktoś w I edycji miał GetBacka upadającego bez możliwości jego sprzedania - trochę "kłopotliwe"). Również dołączyć może spółki z NC, przynajmniej niektóre ?

Poza tym 5 spółek, kwota "100 zł" na start - wszystko po staremu 😉 Nagrody mogą też być, choć typowo forumowe 😉


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1353
05/03/2019 7:10 am  

@Pucek A właśnie nie wydaje Wam się, że transakcje raz na miesiąc są w sam raz? Przez to Wasze transakcje muszą być naprawdę przemyślane, a nie trochę "na chybił trafił" uda się to się uda, nie to się pozbędę. To taki trochę mix środowiska technicznego i fundamentalnego. Nie daytrader, ale też i nie maratończyk, który kupi i biegnie do mety bez opamiętania 😀 poza tym naszym zdaniem taka formuła świetnie uzupełnia się z Pucharem, w którym liczy się regularnosć. I takie połączenie powoduje, że wygrywają Ci, którzy potrafią dobrać bardzo dobre typy, które pokonają WIG, będą mało ryzykowne, stabilne i lepsze od pozostałych inwestorów. A do tego odrobina taktyki i umiejętnego planowania i zarządzania portfelem. My się właśnie tym skierowaliśmy tworząc zasady Ligi. Dlatego też nie chcieliśmy na liście spółek z NC, bo sami nawet na naszych transakcjach widzicie co tu się wyprawia 😀 Sporo zależy rownież od szczęścia, a to chcieliśmy jak najbardziej ograniczyć.

Ale jesteśmy otwarci na dyskusje. Co na to reszta?

Co do GetBack to właśnie nie było to uregulowane w regulaminie. Sim mógł to sprzedać po ok 3,50 zł (kurs w momencie zawieszenia) i byłoby to zgodne z zasadami. Przy tworzeniu Ligi wzięliśmy pod uwagę prawie wszystkie możliwe sytuacje, ale takiej co wydarzyła się na GetBack - nie 😀 Cięcie zostawić jak jest, czy wprowadzamy zasadę, że zawieszonych spółek nie można sprzedać?

Nagrody typowo forumowe masz na myśli kolor i grupę? Tak jak ma Tompson np? Jeśli tak to jak najbardziej to możemy dać. Fioletowy dla Mistrzów Ligi i czerwony dla Zdobywców Pucharu. Pasuje? 😛


OdpowiedzCytat
Tompson
(@tompson)
Urodzony Inwestor Mistrz Ligi
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 325
05/03/2019 10:38 pm  

@investjourney jestem za tym, abyśmy tutaj mogli zawierać transakcje raz na miesiąc. Jest to dobra okazja, aby sprawdzić jak takie podejście ma wpływ na nasze transakcje. Jeśli to zmienimy, to będziemy w lidze działać jak na naszych prawdziwych portfelach. A w tym momencie chyba nie o to chodzi. Nie chodzi tylko o to aby być zwycięzcą na chybił trafił, lecz o to aby wynieść nowe doświadczenia i czegoś się nauczyć. Tak naprawdę każdy z nas może być tutaj zwycięzcą, lecz nie poprzez pryzmat osiągniętej stopy zysku, lecz poprzez pryzmat zdobytego "innego doświadczenia. Będziemy mieli punkt odniesienia do naszych prawdziwych transakcji. Będzie to lekcja, która finansowo nic nas nie będzie kosztowała, lecz jednak dużo będziemy mogli z niej wynieść. Takie inne podejście do inwestycji, być może takie doświadczenie przyda się nam kiedyś w przyszłości:) Comiesięczny reset w głowie i comiesięczna analiza szerokiego rynku:) Z jednej strony chciałoby się NC, lecz w wielu przypadkach jest to duże ryzyko, a spółek z odpowiednią płynnością jest jak na lekarstwo poza branżą game dev. Jeśli natomiast uderzymy w NC, to pewno u większości z nas pokryłyby się spółki w portfelach.  Nauczmy się, że bez dużego ryzyka również można osiągać zadowalające wyniki:)


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1353
06/03/2019 6:26 am  

@Tompson No dokładnie, zgadzamy się z tym w 100% 🙂 Co na to inni?

Natomiast co do zawierania transakcji tutaj: na dzień dzisiejszy wiemy, że rozgrywki ligowe chcemy prowadzić tu na forum. Ale co do transakcji przesyłanych tutaj (zakładamy, że masz na myśli forum) - myśleliśmy o tym, ale tu pytanie do Was, czy nie wolicie jednak mailowo do nas? Bo jeśli prześlecie tutaj to rywale będą znali Wasze typy i mogą tę wiedzę wykorzystać 😛 I to może troszkę zaburzyć elementy taktyczne i psychologiczne rywalizacji 😀 Ale jeśli Wam to nie przeszkadza to jasne, możemy i tu dawać. Dajcie znać.

No chyba, że @Tompson miał na myśli tutaj, w sensie w Lidze jako rozgrywkach 😀

P.S. Aha bo zdaliśmy sobie sprawę, że jak wyślecie do nas to my będziemy znali Wasze typy to umówmy się, że nie będziemy do nich zaglądać do momentu, kiedy sami będziemy już wiedzieć jaki chcemy mieć portfel w okienkach transakcyjnych. I mając już to ustalone będziemy dopiero czytać Wasze maile i publikować zmiany.

This post was modified 2 miesiące temu by InvestJourney

OdpowiedzCytat
Pucek
(@pucek)
Spóźniony na pociąg Analityk
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 185
06/03/2019 6:36 am  

Pełna zgoda z mojej strony i z Wami i z Tompsonem 😉 Także let it be 😉


OdpowiedzCytat
Tompson
(@tompson)
Urodzony Inwestor Mistrz Ligi
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 325
06/03/2019 9:05 am  

@investjourney nie chodziło mi o podawaniu typów na forum. Wysyłajmy na maila.


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 1353
08/03/2019 1:03 pm  

Ok Panowie, mamy 9 osób. W ten weekend zrobimy jeszcze w podsumowaniu ogłoszenie o lidze i zobaczymy czy jeszcze ktoś się dopisze. Od 17.03 do 23.03 byśmy zaczęli zbierać zgłoszenia, a od 25.03 byśmy wystartowali. Co Wy na to?

I słuchajcie, bo teraz pytanie do Was. Przy takiej liczbie osób wydaje nam się, że można zrobić 2 odrębne formuły:

- Liga pozostaje bez zmian, czyli najlepsza stopa zwrotu w całym okresie trwania zabawy

- Zamiast Pucharu zrobilibyśmy jednak Liga Head to Head 🙂 Czyli przy 9 osobach mamy 9 kolejek (18 tygodni) na bezpośrednie mecze (8 meczów +  1 pauza z powodu nieparzystej liczby uczestnikow). I zasady z Pucharu IJ. 2 tygodnie na mecz, wygrywa ten, kto w tych 2 tygodniach będzie lepszy 🙂 Za wygraną 2 pts, za remis 1, przegrana 0. I na koniec rozgrywek sumujemy punkty. Czyli zasady jak w ligach piłkarskich, z tą różnicą, że za wygraną 2 punkty (a nie 3) i nie ma rewanżów, bo rozgrywki wydłużyłyby się do 36 tygodni. Jeśli chcecie można rozważyć rewanże przy 1 tygodniowych meczach, ale to chyba za krótki termin na w miarę sprawiedliwe rozstrzygnięcie.

Z dawnego Pucharu chcemy zrezygnować, gdyż w takim wypadku mamy 2 grupy (4 i 5 osób) i przy systemie pucharowym bardzo szybko turniej się kończy, a dla więcej niż połowy osób skończy się już po 3 meczach (opadną w grupach).

Dajcie znać co myślicie 🙂 Dla nas optymalne 2 turnieje to Liga + Liga H2H. Ale jak zawsze jesteśmy otwarci na dyskusje 🙂

This post was modified 2 miesiące temu by InvestJourney

OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3
Share: