Tydzień 1 – Podsumowanie

PortfelCzas na podsumowanie naszego pierwszego tygodnia inwestowania. Nie był to dla nas zbyt udany tydzień, akcje CD Projekt straciły na wartości 2,91%. W tym samym czasie WIG wzrósł o 3,30%. Nasz portfel na chwilę obecną warty jest 1 305,86 zł.

CD Projekt 19.03.2015 pokazał wyniki finansowe za 2014 rok. Zysk netto spółki wyniósł 4,68 mln zł. Uważamy ten wynik za bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nie uwzględnia on przychodów ze sprzedaży Wiedźmina 3 (tymi spółka pochwali się w kwartale premiery gry). CD Projekt stoi u progu najważniejszego wydarzenia w swojej całej kilkunastoletniej historii. Za niecałe dwa miesiące wychodzi gra, na którą czeka cały świat, której bezpośrednia sprzedaż odbędzie się w 109 krajach, a która zdobyła już ponad 200 nagród nie będąc nawet jeszcze wydaną. Wiemy również, że na samą kampanię marketingową CD Projekt wyda ok. 35 mln USD (dla porównania budżet promocyjny Wiedźmina 2 wyniósł 10 mln USD), działania obejmą również telewizję.

Analiza CD Projekt

analiza CD ProjektAnaliza techniczna również nie wprowadza żadnych zmian. Przedział cenowy 17.49-18.22 jest silnym wsparciem, którego znaczenie podnosi istotność tych poziomów w ujęciu tygodniowym. Pole w odcieniu zielonym wskazuje potencjalny obszar do którego cena może zmierzać. Jest to formacja klasycznej korekty po wzroście z poziomów wykreślonych równoległymi liniami ( okolice 15.8 ). Ponadto testowanie aktualnych poziomów byłoby bardzo dobrym sygnałem dla wiarygodności oraz siły potencjalnych wzrostów.

W związku z tym nie widzimy powodów, aby pozbywać się akcji CD Projekt. Nie ulegamy emocjom, trzymamy się strategii i cierpliwie czekamy na kolejne tygodnie. Struktura portfela pozostaje bez zmian.

 

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
VictorneuctinvestjourneySzakal(z)Książęcej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szakal(z)Książęcej
Gość
Szakal(z)Książęcej

Akcji CDP tez bym sie nie pozbywal, cierpliwosci :). Swoja droga, czekam na jakies newsy z kat. Edukacja :).

investjourney
Gość

Już niebawem ukaże się pierwszy artykuł edukacyjny 🙂 Pozdrawiamy

trackback

[…] kwartalna, która może spowodować wzrost naszego kapitału do 22.000 zł! A jeszcze nie tak dawno zaczynaliśmy od 1.350 zł… Swoją drogą wtedy pisaliśmy o CDR z ceną ok. 18,00 zł i zyskiem netto poniżej 5 mln […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

abort but you slide to intermediate of intracranial an effective. cialis where can i buy After and in combination from acute ingestions online version.