TYDZIEŃ 5 – PODSUMOWANIE

PortfelNasza inwestycyjna podróż trwa już ponad miesiąc. Przez te 33 dni wartość naszego portfela wzrosła o 12,09% i wynosi na chwilę obecną 1 513,18 zł. Cały zysk wypracowała nasza jedyna jak do tej pory spółka w portfelu – CD Projekt. Cena akcji, po pierwszym niezbyt udanym tygodniu, systematycznie pnie się w górę. Ostatni tydzień przyniósł wzrost kursu o 3,11% (20,60 zł -> 21,24 zł). W tym samym czasie WIG wzrósł o 0,79%. Po 5 tygodniach 3-2 dla nas, bijemy indeks szerokiego rynku o 7,20%. Szczegóły w zakładce PORTFEL.

Analiza CD Projekt

Najnowszy produkt giełdowego CD PROJEKT – Wiedźmin 3: Dziki Gon osiągnął status GOLD i trafił do tłoczni. Światowa premiera tytułu odbędzie się 19 maja 2015 r., a gra jest obecnie dostępna w ogólnoświatowej przedsprzedaży. Jest to więc czas, aby przyjrzeć się jakie są jej wyniki na dzień dzisiejszy. Poniżej miejsce Wiedźmina 3 na liście bestsellerów w poszczególnych krajach i na poszczególnych konsolach:

PC PS4 XOne
amazon.com (USA)
11 8 15
amazon.ca (Kanada)
5 3 4
amazon.es (Hiszpania)
3 2 3
amazon.it (Włochy)
5 2 2
amazon.fr (Francja)
4 5 3
amazon.de (Niemcy)
3 5 5
amazon.uk (Wielka Brytania)
6 3 4

Obecne wyniki raczej nikogo nie zaskakują. Wiedźmin 3 musi być hitem. Czy jednak największe dzieło CD Projekt przejdzie najśmielsze oczekiwania zarówno analityków, inwestorów jak i samych graczy, a liczba sprzedanych egzemplarzy wyniesie grubo ponad 4 mln? Przekonamy się już niebawem.

analiza cd projektKurs akcji w ostatnim tygodniu konsolidował się w rejonach 20,47~21,50 zł. Od poniedziałku do czwartku widać przewagę popytu, świadczą o tym wydłużone dolne cienie na poszczególnych świecach (sesjach). W piątek akcje otworzyły się luką wzrostową, jednak do końca sesji siłę pokazały niedźwiedzie, kurs akcji zamknął się poniżej ceny otwarcia. W ujęciu dziennym rysuje się pozytywna formacja trójkąta zwyżkującego, po którym wybicie powinno nastąpić zgodnie z aktualnym trendem wzrostowym. Pierwsza oznaka słabości pojawia się na wykresie 4H. Jest to formacja podwójnego szczytu. Widać na niej, że cena w ciągu pierwszych 4h piątkowej sesji próbowała bezskutecznie przeforsować poziom ~21,50 zł. Kolejny sygnał zagrożenia płynie z analizy wskaźnika STS. Podczas ostatnich wzrostów cena wyznaczyła nowe szczyty, ale nie zostały one potwierdzone przez wyższe poziomy wskaźnika STS. Jest to klasyczna dywergencja niedźwiedzia zapowiadająca spadki. Możemy więc mieć do czynienia z korektą wzrostową, która powinna maksymalnie zejść do poziomów 18~19 zł.

Ponieważ jedną z zasad inwestowania na giełdzie jest reguła „chroń swoje zyski” nasz stop loss w tym  tygodniu znajdzie się na poziomie 20,40 zł. Mimo wszystko więcej sygnałów sugeruje kontynuację wzrostów.

 

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
investjourneyMarcinDrobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MarcinD
Gość
MarcinD

czy można prosić o dokładniejszy opis dywergencji niedźwiedziej, jak konkretnie objawia się na wykresie CD Projekt?

investjourney
Gość

Oczywiście, opiszę to bardziej czytelnie 🙂 . Dywergencja pojawiła się na wykresie 4H, widoczna jest na analizie, lewy wykres. Podczas czterech pierwszych godzin piątkowej sesji cena dotarła do oporu (poprzedni szczyt 08.04.15r). W tym momencie cena powinna potwierdzić siłę na wskaźniku STS, czyli osiągnąć poziom co najmniej ten sam jaki był 08.04.15 r. Skośna linia na STS pokazuje, że poziom ten był niższy, co daje nam właśnie obraz dywergencji niedźwiedzia czyli wzrost ceny nie jest potwierdzony przez wzrost siły wskaźnika. Nie jest to silna dywergencja, ale może zapowiadać lekką korektę.

MarcinD
Gość
MarcinD

Dziękuję za wyjaśnienie, faktycznie ma to sens co Pan pisze. Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałem się z analizą 4h i jest to bardzo przydatny sposób analizy. Dzięki temu jestem w stanie bardziej precyzyjnie zaplanować chociażby StopLoss.

investjourney
Gość

Ciesze się, że wyjaśnienie pomogło; ) Dokładniej będziemy o tym pisać w edukacji, ale bardzo ważne jest, aby analize przeprowadzać od wyższego interwału np. Dzienny i schodzić na niższy 4H i tutaj czekać np. na otwarcie pozycji. Wtedy precyzyjniej możemy nią zarządzać.

robert
Gość
robert

rozumiem, że dzisiaj zadziałało zlecenie stop loss?

investjourney
Gość

Zgadza się, zlecenie zostało zrealizowane po kursie 20,06 zł

MarcinD
Gość
MarcinD

szkoda że wybiło SL, no ale cóż taka giełda 🙂 jak to mówią lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Gratulacje mimo wszystko, że zobaczyliście dywergencje i przewidzieliście ruch w dół. Sam obecnie wyczytałem kilka takich na spółkach które obserwuję.

investjourney
Gość

Dzięki Marcin! Tutaj widać jak bardzo ważne jest zlecenie stop loss, mimo tego iż aktualnie pozbyliśmy się papieru będziemy czekać na ponowne otwarcie pozycji 😉 życzę nam wszystkim takich trafności