SPRZEDAŻ AKCJI CD PROJEKT

arrowsDziś nadszedł moment, w którym zadziałało nasze zlecenie stop loss na akcjach CD Projekt. Zrealizował się scenariusz nakreślony przez analizę techniczną i formację podwójnego szczytu, o której pisaliśmy we wpisie Tydzień 5 – Podsumowanie. Tym samym nasz cały pakiet 71 akcji został sprzedany po kursie 20,06 zł. Wartość transakcji po potrąceniu prowizji wyniosła 1 418,85 zł, a cała kwota zasiliła nasz portfel w postaci gotówki. Więcej na temat dzisiejszej sytuacji i naszych kolejnych krokach napiszemy w najbliższym podsumowaniu tygodnia. Wtedy też zaktualizujemy historię portfela.

 

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ObserwatorinvestjourneyMarcinD Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MarcinD
Gość
MarcinD

czym głównie będziecie się kierować przy zajmowaniu pozycji? Technika czy informacje? Biorąc pod uwagę informacje na CDP to raczej do premiery i przypuszczam długo długo po powinny być bardzo pozytywne. Zatem technicznie jakie sygnały/wskaźniki będziecie brać pod uwagę przy zajmowaniu pozycji?

Obserwator
Gość
Obserwator

To zaliczyliście dosyć spory „slippage”, gdyż z tego co pamiętam poziom stop-lossa był na 20.40 PLN. Mnie też wyrzuciło z rynku z tym że wyżej, ale chyba to dobrze, gdyż prawdę powiedziawszy na tak krótki okres przed premierą i totalną zadyszkę kursu jaka ostatnio miałą miejsce raczej nie spodziewam się nowych szczytów do 19 maja. Ba w tym okresie spadki mogą się wręcz nasilić z racji realizacji zysków, która już cześciowo ma miejsce. Mam nadzieję, że nie zaprzestacie pisać o tej „inwestycyjnej podróży” bo jest bardzo ciekawa i naprawdę byłoby genialnie gdybyście mimo wszystko z tak stosunkowo niedużego początkowego kapitału… Czytaj więcej »

investjourney
Gość

Dzięki za miłe słowa, doceniamy 🙂 takie wpisy mobilizują nas jeszcze bardziej!

Obserwator
Gość
Obserwator

Nie ma sprawy. Moja inwestycja w CDR zbiegła się akurat z waszym zakupem i wraz analizą, którą przedstawiliście, dodatkowo utwierdziła mnie w przekonaniu o dobrej decyzji. I słusznie bo ostatecznie też wyszedłem z CDRa z zyskiem chociaż miałem nadzieję, że rajd po przebiciu 20 zł będzie miał większy zasięg. Także po tym jak sprzedaliście akcje tej spółki bardzo ciekawy jestem waszego kolejnego posunięcia. Czy będzie to czysto spekulacyjne techniczne zagranie, czy też dużą rolę będą miały fundamenty.

investjourney
Gość

Odp. Dla Pana MarcinD: Informacje sprzyjają jak najbardziej. Aktualnie będziemy czekać na formacje świecową najlepiej potwierdzoną przez inne narzędzia analizy technicznej. W jutrzejszej publikacji dotyczącej podsumowania przygotujemy potencjalny scenariusz otwarcia pozycji.
Odp. dla Pana „Obserwator”: Dokładnie „slippage” okazał się dużo większy niż przewidywaliśmy. Przyczyną tego była bardzo duża liczba zleceń stop loss, która zadziałała przy tych rejonach. Na realizację zleceń ma wpływ kolejność ich składania. Jeżeli byli inwestorzy, którzy umieścili zlecenie sprzedaży przed nami, najpierw wykonała się ich realizacja co już sprowadziło cenę do niższych poziomów. Oczywiście nie przestajemy „podróży”, pierwsze zyski już są 🙂