Tydzień 91 – Stalexport wjeżdża do portfela

W minionym tygodniu skład naszego portfela powiększył się o nowego członka: Stalexport. W czwartek zakupiliśmy 360 szt. akcji tej spółki po cenie 3,69 zł. Decyzja była zgodna z naszymi zapowiedziami, odnośnie zmiany kierunku na polskiej giełdzie. Indeksy WIG i WIG20 miały najlepszy tydzień od kilkunastu miesięcy, idąc w górę o 4,58% i 6,51%. Dołączamy więc do trwającej „euforii” i zwiększamy zaangażowanie w akcje do 75%. Nasza opcja OW20O171700 straciła 52,43% (40,00 -> 17,60), a jej wartość stopniała do zaledwie 176 zł, ale jest to obecnie nasz jedyny instrument na wypadek spadków, więc zostaje z nami na kolejne tygodnie. Największy udział w strukturze portfela stanowią akcje CD Projekt (62,91%). Po ostatnich wzrostach przyszedł czas na odpoczynek. Minione 5 dni to spadek kursu o 0,29% (51,66 zł -> 51,51 zł). Wartość naszych aktywów na chwilę obecną wynosi 10 807,93 zł, a to oznacza 14,37% zysku netto. Po świetnym tygodniu WIG jest już tylko 4,12% pod kreską. W nadchodzącym tygodniu czekamy na decyzję FED odnośnie stóp procentowych.

WIG20 zmienia kierunek?

Analiza WIG20Takiego tygodnia na polskiej giełdzie nie było już od kilkunastu miesięcy. Pięć ostatnich sesji pozwoliło osiągnąć obrót bliski 7 mld zł! Duża część tego wolumenu została wygenerowana podczas piątkowej sesji na akcjach PEKAO, gdzie wolumen wyniósł ok 1,7 mld zł w wyniku przejęcia pakietu 32,8% spółki przez PZU oraz PFR. W wyniku tej transakcji państwo przejęło kontrolę nad drugim co do wielkości bankiem w Polsce. Indeks blue-chipów naruszył poziom ~1900 punktów. Dodatkowo kurs pokonał dwie linie trendów spadkowych: krótkoterminową oraz długoterminową (LT1). W ujęciu technicznym jest to pierwszy sygnał zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy. Tak silna świeca tygodniowa potwierdza „bycze” nastawienie inwestorów. W najbliższych dniach powinni oni zmierzyć się z psychologicznym oporem ~2000 punktów. W tym miejscu znajdują się również górne linie kanału wzrostowego.  Rynek po trwającym od początku roku ruchu bocznym rozpoczyna więc nowy ruch wzrostowy. Drugim potwierdzeniem, które pozwoli nam uznać tę hipotezę za słuszną, będzie pokonanie oporu na wysokości 2000 punktów. Warto również wspomnieć, iż w minionym tygodniu giełda w Stanach Zjednoczonych osiągnęła historyczne szczyty. W tyle nie pozostaje nasz niemiecki sąsiad DAX, który systematycznie rośnie. Wygląda na to, że rynek lekceważy bardzo ciężką sytuację finansową Włoch, a cieszy się z faktu wydłużenia programu ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE). Całość wygląda trochę tak, jakbyśmy siedzieli na tykającej bombie. Dlatego nie do końca jesteśmy przekonani co do nowego, trwałego trendu wzrostowego.

Stalexport na pokładzie InvestJourney

Analiza StalexportPowody, dla których zdecydowaliśmy się na zakup akcji Stalexport, zostały przedstawione w ostatnim wpisie. Dziś przedstawimy analizę w ujęciu dziennym, aby określić istotne poziomy, których pokonanie będzie miało duże znaczenie dla dalszego kierunku ruchu. Cena akcji porusza się w bardzo harmonicznym układzie. Następują impulsy wzrostowe, po których pojawiają się krótkie korekty na malejącym wolumenie. Każde wybicie kursu to natomiast wzrost aktywności inwestorów. Za istotny poziom wsparcia uznajemy okolice ~3,55 zł. Jest to miejsce, w którym pojawiła się luka wzrostowa, zniesienie 50% oraz 61,8% Fibonacciego oraz strefa zwiększonej aktywności graczy. Piątkowa sesja przyniosła nam wybicie ceny, z krótkoterminowego trendu bocznego. Ruch ten może zapoczątkować nowy impuls wzrostowy z próbą ataku na opór ~3,80 zł.

 

10
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
VictorneuctinvestjourneyObserwatorRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Witajcie, a coś więcej o cdr w końcu to większość waszego portfela.

Obserwator
Gość
Obserwator

I ja sprzedałem certyfikaty na srebro po tej wyprzedaży na fali podwyżki stóp procentowych przez FED. Z zyskiem ale niewielkim, już nie chciałem ryzykować spadku poniżej punktu wejścia i wychodzenia ze stratą. To co się dzieje na rynkach metali szlachetnych to jakaś masakra. Wygląda na to, że całe to odbicie to tylko rajd w bessie … jeden wielki bull trap, na który dało się złapać wielu goldbugów. Koszmar … tyle czasu tylko po to by wyjść prawie na break even mimo znacznych wcześniejszych zysków. Buy and hold nie zadziałało w tym wypadku. Odechciewa się inwestować :P.

Obserwator
Gość
Obserwator

CD Projekt też sprzedałem … jak szaleć to szaleć … pora na lokaty XD.

Victorneuct
Gość
Victorneuct

of Pyridoxine’s canada drugs online survey deficiency is Р С—cialis online. cialis coupon walmart when evaluating for ever changing in cure (8 to 28).