TYDZIEŃ 107 – 100% w tydzień!

Stało się coś niesamowitego! Bo chyba tylko tak można nazwać wykręcenie 100% w tydzień! Podwoiliśmy posiadany kapitał i obecnie dysponujemy aż 32 931,42 zł. W ogólnym rozrachunku nasz zysk netto wynosi.. UWAGA, UWAGA… 171,04%! A to wszystko w zaledwie 2 lata. Czy giełda i inwestowanie nie są wspaniałe? Dobra.. żartowaliśmy 😀 Prima Aprilis! To jak już się pośmialiśmy to przejdźmy do podsumowania tygodnia, bo działo się naprawdę sporo 😀 Sprzedaliśmy Asseco, kupiliśmy Vistulę, CD Projekt opublikował roczne wyniki finansowe, a do portfela trafiła kolejna wpłata kwartalna. Na chwilę obecną wartość portfela wynosi 16 465,71 zł. Nasz zysk netto to 35,52%.

Znaczące poziomy dla WIG20

Analiza techniczna WIG20Od grudnia 2016 roku można zaobserwować sporą falę optymizmu na warszawskim parkiecie. Seria wzrostowych tygodni zakończyła się jednak na wysokości 2200~2300 punktów. Do głosu doszli sprzedający, którzy nie zamierzają na razie odpuszczać. Notowania z ostatniego piątku zakończyły się mocnym zjazdem kursu. Całość odbywa się w okolicach zniesienia Fibonacciego wynoszącego 61,8% (ruch A-B). Czy to koniec „nowej” hossy? Za wcześnie by to jednoznacznie ocenić. Obecnie inwestorzy powinni testować poziomy wsparcia w okolicach 2160 punktów. Jeżeli poziom ten nie wytrzyma, to decydująca obrona kursu powinna odbyć się w rejonach ~2100 punktów. Na chwilę obecną, mimo obaw związanych z sytuacją makroekonomiczną na świecie, obstawiamy, że indeks i większość spółek powinny jeszcze powalczyć o nowe szczyty. Wolumen podczas minionego tygodnia zdecydowanie zmalał. Może to świadczyć o słabnącej sile sprzedających. Zbliżające się sesje powinny sprowokować popyt do większej aktywności oraz próby przejęcia dominacji na rynku.

O CD Projekt słów kilka

Jesteśmy już po wynikach rocznych CD Projekt. Po raz kolejny spółka pozytywnie zaskoczyła zarówno nas, jak i analityków. 164,10 mln zł przychodów i 79,3 mln zł zysku netto to wynik dużo wyższy od oczekiwań. Prognozowaliśmy 70 mln, więc pomyliliśmy się o 13,29%. Rynek spodziewał się wyników niższych aż o 24,30%. Potwierdza się więc to, w co wątpiło bardzo wielu specjalistów. Dwa lata po premierze CD Projekt nadal potrafi generować bardzo wysokie przychody i zyski. A perspektywy wciąż wyglądają rewelacyjnie. Na konferencji zorganizowanej w celu omówienia wyników rocznych mogliśmy się dowiedzieć kilku dodatkowych szczegółów odnośnie planów CD Projekt. Oczywiście przedstawiciele spółki w swoim stylu nie powiedzieli niczego wprost, ale powiedzmy, że dali nam do zrozumienia co się święci 🙂

Skonfrontujmy wyniki finansowe CD Projekt i wypowiedzi jego przedstawicieli: Adama Kicińskiego, Piotra Nielubowicza i Adama Badowskiego z wydaną przez nas w listopadzie 2016 roku prognozą na lata 2016-2021.

Prognoza InvestJourney Uwagi
Zysk za 4Q 2016 70 mln zł 79,3 mln zł
Premiera Gwinta sierpień 2017 r. Spółka na ten weekend uruchomiła techniczną betę Gwinta na PS4. Jesteśmy więc już tuż tuż otwartej bety, po której nastąpi oficjalna premiera. Sierpień 2017 wydaje się więc być terminem wielce prawdopodobnym.
Gwint i e-sport Spore szanse. Gwint jest bardziej widowiskowy od swojego największego konkurenta Hearthstone, a sama rozgrywka zawiera elementy szachów i pokera. A do tych gier chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Do tego dochodzi element kolekcjonerski. W kwietniu odbędzie się pierwszy oficjalny turniej z pulą nagród 100 000$! Plany CD Projektu co do e-sportu są więc oczywiste 🙂
Gwint w wersji mobilnej Bez żadnych wątpliwości. Partyjka Gwinta trwa ok. 10-15 minut, więc idealnie wpasowuje się w ramy czasowe mobilnego gracza. Póki co temat troszeczkę ucichł, ale Gwint stoi na silniku Unity, który obsługuje prawie wszystkie dostępne platformy sprzętowe.
Gwint w Chinach Model Gwinta, czyli free to play (darmowa gra z opcjonalnymi mikropłatnościami), to ulubiony model Chińczyków. A rynek chiński, do którego poskromienia CD Projekt pozyskał partnera w postaci GAEA, jest przeogromny. Na konferencji potwierdzono, że współpraca z GAEA układa się modelowo. Spółka otwiera swoje przedstawicielstwo w Szanghaju, a Gwint w wersji chińskiej jest na etapie certyfikacji. Już niedługo do akcji wkroczą więc Chińczycy 😀 A ogromny rynek chiński i model F2P to mieszanka wybuchowa.
Premiera CyberPunk 2077 październik 2018 r. Prace są na zaawansowanym poziomie, a przedstawiciele na konferencji powiedzieli, że oni już tę grę oglądają. Wydaje nam się więc, że jest już co oglądać 🙂 Końcówka 2018 r. wciąż więc pozostaje w grze jako wielce prawdopodobna.
Wielkość CP2077 CyberPunk 2077 ma być najbardziej ambitnym projektem w dotychczasowej działalności CD Projekt, który swoją skalą i złożonością ma przebić samego Wiedźmina 3. Po raz kolejny przedstawiciele spółki potwierdzaja, że projekt jest MEGA ambitny, a przez to potrzebują jeszczę trochę czasu na jego ukończenie. Nie mamy jednak wątpliwości co do tego, że będzie to gra przełomowa!
Kampania marketingowa CP2077 Jeśli chodzi o kampanię marketingową to w przypadku CyberPunka, może być ona krótka, ograniczająca się do zaledwie 2018 roku, ale za to bardzo intensywna. Rok 2017 będzie rokiem Gwinta, czyli tak jak się spodziewaliśmy. Na pytanie o kampanię CP2077 zarząd nie chciał nic powiedzieć, ale na ich twarzach pojawił się delikatny uśmiech. Coś jest na rzeczy 🙂 Stawiamy, że kampania będzie więc krótka, ale pozamiata rynek! 🙂
Wiedźmin 4 Nie wierzymy, że spółka w pełni porzuci świat, w którym przecież się tak doskonale czuje. Zarząd wielokrotnie podkreślał, że rozstanie z marką Wiedźmina, byłoby w tym momencie nieracjonalne z biznesowego punktu widzenia. Na konferencji nasze stanowisko zostało potwierdzone. Zarząd na pytanie o kolejne gry z łowcą potworów odpowiedział, że „pomyślimy”, ale widać wyraźnie, że nie zamierza rezygnować z wiedźmińskiego uniwersum. Wiedźmin 4 cały czas pozostaje więc w grze 🙂

Po publikacji wyników finansowych i obejrzeniu konferencji możemy spać spokojnie 🙂 CD Projekt fundamentalnie prezentuje się rewelacyjnie i na chwilę obecną utrzymujemy swoje zaangażowanie w akcje spółki. Poniżej analiza techniczna obecnej sytuacji na wykresie CDR.

Prognoza dla CD ProjektJuż od ponad miesiąca kurs akcji znajduje się w trendzie bocznym. Rzut oka na wykres długoterminowy pozwala jasno stwierdzić, że wciąż znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym. Dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo wybicia w górę z obecnej konsolidacji. Prognoza dla CD Projekt pozostaje więc jak najbardziej pozytywna. Stoją za tym fundamenty oraz analiza kursu. Naszym zdaniem zbliżamy się właśnie do kolejnego wybicia . Ruchy podczas czwartkowej sesji były w większości rezultatem ogłoszonego raportu za 2016 rok. Inwestorzy zareagowali  bardzo optymistycznie. W trakcie dnia doszło jednak do realizacji zysków przez część graczy. Na koniec sesji jedna akcja wyceniana była na 74,50 zł czyli blisko ceny otwarcia. Piątkowe notowania zdominowane były przez podaż. Może to wynikać nie tyle z sytuacji w samej spółce, a słabości szerokiego rynku. Kurs znajduje się blisko poziomu wsparcia znajdującego się na wysokości ~72,50 zł.

Koniec spadków na Stalexport?!

Prognoza kursu StalexportObecnie kurs dotarł do wsparcia wynikającego z poprzedniego dołka cenowego. Okolice ceny ~4,00 zł to również strefa wsparcia wyznaczona przez zniesienia Fibonacciego wynoszące 50% oraz 61,8%. Oczywiście nie jesteśmy w 100% pewni, że to już koniec spadków, ale aktywność inwestorów, mierzona wielkością wolumenu podczas ostatnich sesji, może właśnie na to wskazywać. Środowy spadek kursu został zanegowany w dniu następnym. Pojawiło się lekkie odbicie kursu przy równie sporych obrotach. Natomiast podczas piątkowej sesji doszło do testu podaży. Świadczy o tym długi dolny cień świecy oraz niski słupek wolumenu. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że powrót do wzrostów nastąpi z obecnych poziomów.

Powrót do Vistuli 🙂

Prognoza kursu dla akcji VistulaKolejny raz rozpoczynamy przygodę inwestycyjną z akcjami spółki Vistula. Bardzo podobał nam się ostatni raport finansowy z wynikami za 2016 rok. Naszym zdaniem spółka prawidłowo się rozwija i ma jeszcze spory potencjał do dalszych wzrostów. Dodatkowo kurs akcji pokazuje chęci zdobycia nowych szczytów. Załączona analiza kursu Vistuli sporządzona została na wykresie tygodniowym. Podobnie, jak przy analizie CD Projekt, kurs znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Silna świeca spadkowa w punkcie 1 została zatrzymana przez popyt podczas następnego tygodnia. Jednocześnie kurs przetestował wsparcie na wysokości ~3,20 zł za akcję. Po kilku tygodniach konsolidacji nastąpiło mocne wybicie (2) oraz przełamanie krótkoterminowej linii trendu spadkowego LT1. Ruch ten potwierdzony jest przez silny wzrost wolumenu. Miniony tydzień to lekki spadek kursu przy bardzo niewielkiej aktywności inwestorów. Był to jeden z czynników, który dał nam sygnał do otwarcia pozycji. Aktualnie spodziewamy się nowego ruchu wzrostowego, który powinien pokonać lokalny szczyt na wysokości 3,64 zł.

 

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
VictorneuctinvestjourneygieniogienioLucjan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
abc
Gość
abc

no noo dałem się nabrać 🙂

Sokar
Gość
Sokar

A jak tam kontrakty na srebrze?

Kermit
Gość
Kermit

Wspominaliście, że 72.50 to wsparcie dla CD Projekt.
Czy poniżej tej ceny sprzedajecie?

Lucjan
Gość
Lucjan

Czy ostatnie spadki Vistuli nie zanegowały przypadkiem słuszności Waszej analizy?

gienio
Gość
gienio

A ja mam stopę zwrotu 70% od początku roku i to nie jest prima aprilis. Jeśli ktoś was posłuchał z CDProjekt to już sporo stracił. Dlatego wy macie 35% w dwa lata a ja mam 70% w 3 i pół miesiąca. Ten Stalexport to też bardzo powolna spółka choć stabilna.

trackback

[…] zł. Podobną kwotę raz już mieliśmy. Było to ponad rok temu. Ach cóż to był za tydzień (link)! Stało się wtedy coś niesamowitego 🙂 Teraz natomiast po 164 tygodniach inwestycyjnej […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

but ropy may also singly rabble buy cheap cialis as the Retaking Stretch of Cases of Active corporeal restrictions.