Tydzień 116 – Powrót Króla

Pamiętacie jak dwa tygodnie temu pisaliśmy, że spokojne czasy mają się ku końcowi? Mieliśmy rację! Wystarczyło, że do rządów wrócił król naszego portfela, czyli CD Projekt. Ostatnie 5 dni to wzrost kursu tej spółki aż o +13,97%. Obecna cena za 1 akcję to już 82,00 zł. Do prognozowanych przez nas 211,61 zł jeszcze trochę brakuje, ale jesteśmy już coraz bliżej 🙂 Dzięki świetnej postawie Redów w ciągu dwóch ostatnich tygodni, portfel zwiększył swoją wartość o  1 441,85 zł (667,13 zł + 774,72 zł). Są to więc już całkiem niezłe tygodniówki, a przypominamy, że wciąż jesteśmy na początku drogi i kwota, którą na chwilę obecną dysponujemy wcale nie jest wysoka. Jeśli chodzi o pozostałe posiadane przez nas aktywa to Vistula straciła 1,71%, Stalexport nie zmieniła swojej ceny, certyfikaty RCFL3SILVE zyskały +0,14%, a RCFS3W20 +4,06%. Wartość całego portfela wynosi na dzień dzisiejszy 16 752,35 zł. Nasz zysk netto to +37,88%. WIG, po 116 tygodniach, jest 14,90% na plusie. Czekamy na wypłatę dywidendy przez CD Projekt (13 czerwca), a w międzyczasie mamy dla Was bardzo ciekawy wykres, który może być odpowiedzią na pytania odnośnie ostatnich wzrostów 🙂

Porównanie cyfrowych gier karcianych

To co widzicie poniżej to porównanie ilości wyszukiwań (Google Trends) chyba najpopularniejszych obecnie cyfrowych gier karcianych: Gwent, Hearthstone, Shadowverse i The Elder Scrolls Legends. Wykres obejmuje cały świat w kategorii gier w ciągu 30 ostatnich dni. W ostatnim podsumowaniu pisaliśmy już o ogromnym przyroście fanów Gwinta na portalach społecznościowych. Nasze obserwacje znajdują potwierdzenie w poniższym zestawieniu. Gwint, co może wprawić w zdumienie niejednego niedowiarka, pod kątem popularności zaczyna deptać po piętach Hearthstone’owi. Przypomnienia wymaga fakt, że gra Blizzarda jest już 3 lata po premierze. Gwint jest na etapie otwartej bety, czyli wciąż w fazie testowej, a oficjalnej daty wydania gry jeszcze nie znamy. My premiery spodziewalibyśmy się w sierpniu, może wrześniu, 2017 roku.

WIG20 broni wsparcia

WIG20„Sell in may and go away”. Sprzedaj w maju i odejdź to jedno z powiedzeń, które informuje inwestorów o tym, aby sprzedać swoje akcje i uniknąć sezonowego spadku na rynkach kapitałowych. Strategia „sell-in-may-and-go-away” polega na tym, że inwestor sprzedaje swoje akcje w maju i wraca na rynek kapitałowy w listopadzie, unikając w ten sposób zwykle niestabilnego okresu ma j-październik. Niektórzy inwestorzy uważają tę strategię za bardziej satysfakcjonującą, niż pozostanie na rynkach kapitałowych przez cały rok. Czy ta zasada się sprawdza? Bywa z tym różnie. Jednak jeśli spojrzymy na zachowanie się ceny indeksu dwudziestu największych spółek od końca kwietnia, to zauważyć można trwającą korektę, czy zmianę sentymentów. Co niektórzy zapewne przypiszą te zachowania właśnie teorii cykliczności. Naszym zdaniem, takie czynniki warto mieć na uwadze, ale tylko jako dodatkowy argument. Obecnie indeks WIG20 osiągnął poziom wsparcia na wysokości ~2275 punktów. Jest to dobre miejsce, aby inwestorzy pokazali, kto z nich ma większą przewagę na rynku. Za ciekawą sesję należy uznać środowe notowania. Tego dnia odnotowano bardzo dużą aktywność graczy. Świeca z tego dnia pokazuje sporą zmienność sentymentów. Silny popyt, który trwał do około godziny 14:00 został całkowicie zgaszony. W finale kurs zanotował mocny spadek. Takie zachowanie nie powinno dziwić, ponieważ pojawiło się w rejonie silnego wsparcia. Zbliżające się dni powinny pokazać czy aktualny trend będzie kontynuowany, czy nastąpi jednak ochłodzenie nastrojów. Czekamy więc na kupujących, których czeka starcie z linią trendu spadkowego LT2.

Nowe szczyty CD Projekt

Wzrosty na CD ProjektKolejny rajd na wykresie CDR 🙂 W sumie, aż miło się patrzy na takie ruchy ceny. To już kolejne mocne wybicie kursu po trwającej konsolidacji. Zdecydowanie pozytywny sygnał. Cena pokonując poziom ~77,50 zł za akcje ustanowiła nowe historyczne szczyty. Uwzględniając piątkowe zamknięcie wynoszące 82,00 zł, firma wyceniana jest obecnie na 7 881 840 000 zł! Bez wątpienia jest to wartość, która pozwala aspirować do dołączenia do grona blue chipów, czyli indeksu WIG20. Dla porównania warto przytoczyć kapitalizacje innych największych firm notowanych na polskiej giełdzie. I tak: najdroższe są obecnie PKN Orlen (45,2 mld zł), PKO BP (44,7 mld zł) i PZU (38,8 mld zł). Do tych spółek CD Projektowi jeszcze trochę brakuje, ale jego wycena jest już na podobnym poziomie co chociażby: Alior Bank (8,2 mld zł), CCC (8,6 mld zł), czy JSW (7,9 mld zł). Niżej natomiast wyceniane są takie firmy jak: Tauron (6,0 mld zł), Asseco Poland (4,2 mld zł), czy Orange (6,3 mld zł).

Wracając do analizy technicznej, to na wykresie rzuca się w oczy mocny impuls wzrostowy, któremu towarzyszy duża wielkość obrotów. Potwierdza to więc obecny przejaw siły kupujących, który w naszej opinii będzie kontynuowany. Nie podejmujemy się jednak prognozowania poziomów, które kurs może osiągnąć w krótkim terminie, ponieważ nie jest to obecnie już takie proste. Jako poziom wsparcia, który cena po takich wzrostach może testować, uznajemy ~77,50 zł. W dłuższym terminie aktualna pozostaje nasza prognoza z ceną 211,61 zł.

Aktualnośći – analizy na Facebook’u

Od przyszłego tygodnia mamy dla Was nowość na naszym Facebook’u! Startujemy z „mini-analizami technicznymi” spółek, którym albo się sami przyglądamy, albo po prostu uważamy, że dzieje się na nich coś ciekawego 🙂 Będzie to świetne uzupełnienie cotygodniowych analiz publikowanych w podsumowaniach. Tak więc zachęcamy do odwiedzin! 🙂

 

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
VictorneuctinvestjourneyGienioMariuszc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariuszc
Gość
Mariuszc

połączenia vistuli i bytomia to pomysł…? i tu jestem ciekawy Waszej opinii,pozdrawiam

Gienio
Gość
Gienio

Panowie z całym szacunkiem ale czy fantazja was nie ponosi trochę z tą wyceną 211 zł. To przecież daje 20 mld czyli 2xwięcej niż lotos, kghm wyceniany dziś około 22 mld,mBank-19mld, PGE-21 mld. Już na dzień dzisiejszy c/z i c/wk oderwane od rzeczywistości. No ale jeśli by się sprawdziło to szacun choć nie sądzę.

Victorneuct
Gość
Victorneuct

You intention disorder the u of leicester your youngs cialis dose Comment: Facility sildenafil showing and here the tubules micro obstructive.