Tydzień 117 – Lekki plus

Kolejny udany tydzień za nami. To już czwarty z rzędu, co prawda lekki, ale co ważne plus na naszym koncie. Tym razem wartość portfela zwiększyła się o +0,71%, czyli 119,42 zł. Niby niedużo, a i tak więcej niż obecnie najlepsze lokaty na rynku. O tym, że banki nas ostatnio nie rozpieszczają pisaliśmy ostatnio na naszym facebook’u. Najlepszy obecnie wynik lokat to 153,12 zł. Tyle, że… od 100 000 zł i… w miesiąc. Nasz „lekki plus” to kwota porównywalna, ale od 6-krotnie niższego kapitału i w 4-krotnie krótszym czasie. Wydaje nam się jednak, że jeśli chodzi o oprocentowanie lokat, to od 2018 roku sytuacja zacznie ulegać znacznej poprawie. A wszystko przez prognozowane wzrosty stóp procentowych. Być może i my skusimy się wtedy na jakiś depozyt w banku 😀 Na chwilę obecną jednak świetnie radzą sobie nasze akcje. Wszystkie nasze spółki miniony tydzień skończyły na zielono. Na wyróżnienie zasłużyła Stalexport z wynikiem +4,17% (3,84 zł -> 4,00 zł). Warto odnotować również informację o planowanym połączeniu spółek Vistula i Bytom. Zgodnie z obietnicą przeanalizowaliśmy taką ewentualność oraz wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski, ale o nich w odrębnym artykule już niebawem 🙂 W dzisiejszym wpisie zaglądamy natomiast na forum gry CyberPunk 2077 oraz Gwint. Pojawiły się bardzo ciekawe komentarze, które mogą Was zainteresować 🙂 Wartość portfela na dzień dzisiejszy to 16 871,77 zł. Jesteśmy 38,86% na plusie.

„Małe co nieco” o CyberPunku 2077

Wiemy, że o tej grze na razie nie mówi się zbyt wiele, a zarząd w tajemnicy utrzymuje wszelkie informacje związane z grą. Na oficjalnym forum spółki widnieje stanowisko, że „lubimy zaskakiwać” 🙂 Może właśnie dlatego jakikolwiek, nawet najmniejszy szczegół odnośnie obecnej fazy produkcji jest tak szeroko komentowany na całym świecie. I pewnie dlatego komentarz, który za chwilkę przytoczymy, byłby pewnie „niczym istotnym” w przypadku innej gry. Ale w przypadku CP2077 to jest już coś! 😀 Twórca systemu Cyberpunk – Mike Pondsmith – który swoją drogą aktywnie uczestniczy w pracach nad grą, podzielił się z graczami taką oto wypowiedzią:

„There are a lot of very tall, dangerous Polish guys who would kill me without a second thought if I talked now. But here’s what I can tell you. I just got back from Warsaw and what I saw was incredibly awesome. We’re pulling out the stops on this sucker.”

Powyższa wypowiedź jest zgodna z tym, o czym pisaliśmy na początku kwietnia, w podsumowaniu 107 tygodnia: Prace są na zaawansowanym poziomie, a przedstawiciele na konferencji powiedzieli, że oni już tę grę oglądają. Wydaje nam się więc, że jest już co oglądać 🙂 Końcówka 2018 r. wciąż więc pozostaje w grze jako wielce prawdopodobna. A jak już przy tym jesteśmy to warto też się rozliczyć z kolejnej naszej prognozy: Rok 2017 będzie rokiem Gwinta, czyli tak jak się spodziewaliśmy. Na pytanie o kampanię CP2077 zarząd nie chciał nic powiedzieć, ale na ich twarzach pojawił się delikatny uśmiech. Coś jest na rzeczy 🙂 Stawiamy, że kampania będzie więc krótka, ale pozamiata rynek! 🙂 Ostatnio pojawiła się informacja, że kampania CyberPunka jest już zaplanowana, ale ma być w niej wykorzystany element zaskoczenia. Być może tym zaskoczeniem będzie właśnie bardzo krótki odstęp czasu od startu kampanii marketingowej do oficjalnej premiery gry? Przedstawiciele CD Projektu wydawali się być pod wrażeniem Bethesdy, która podobny manewr przeprowadziła z grą Fallout 4 🙂

Co gracze kochają w Gwincie, a czego brakuje im w Hearthstone?

Wydaje nam się, że nasz komentarz jest zbędny. O Gwincie napisaliśmy wystarczająco dużo. Teraz przeczytajcie co sami gracze mają do powiedzenia (wymagana znajomość j. angielskiego, RNG – random number generator – chodzi o czynnik losowy, HS – Hearthstone):

I am coming from HS where I have reached legend 5/6 times in my year of playing, and when I first heard about Gwent I wasn’t a big fan […] I finally decided to check it out and I have been having a blast! […] The best thing I love about Gwent is that when I lost I can think about what I could have done better.[…] Decisions like this is why I have been loving this game lately and have gotten almost to level 20 in a week because I have been playing it so much. Thank you for the awesome game you guys have made 🙂

The best part about this game is that I’m never angry at my opponent, but instead always looking at ways I could have won the game.

I always feel I did something wrong and not blame the opponent. It’s really refreshing that the game’s engine helps to make you naturally look at things that way.

Gwent almost doesn’t feel like a card game to me. Since so much randomness is removed. It’s more like a board game.

Regarding Hearthstone I haven’t finished my dailies in that game now for a couple of days. Finally decided why bother? It’s a fine game but I just can’t invest myself into it anymore like I used too. Getting better at Gwent is much more rewarding.

Gwent feels very much like chess to me. It’s like a deck of poker cards f***ed a chessboard.

I think this is why I like it so much. Reminds me so much of poker where bluffing your opponent into playing something they might not want to play. It seems like it’s pretty straight forward but it’s so complex and a lot to learn similar to poker but really enjoying it. Thanks for a well put together game CDPR!!

I’m absolutely chill when losing in this game and can always point to at least 1 my misplay/deckbuilding mistake. When i played HS i wanted to kick things regularly.

Coming from hearthstone I’m just amazed how.. less RNG there is.

In Hearthstone even if you play near perfect you can still lose due to RNG and not know what your mistake was.

This is the main reason why i moved here from Hearthstone. Gwent is mostly skill with minimal rng, Hearthstone is mostly rng with some skill.

In HS it’s easier to complain about RNG than recognize your own misplays. That’s why people don’t realize they suck and keep playing. In Gwent is really easy to tell when and how you f***ed up and learn from that mistake.

Źródło: https://www.reddit.com/r/gwent/

Powrót do wzrostów na WIG20

Prognoza indeksu WIG20Wiele sygnałów wskazuje na to, że trend boczny (korekta) na indeksie blue chipów właśnie dobiegła końca. Po wtorkowej sesji opublikowaliśmy na naszym profilu facebook’owym analizę PKN Orlen. Pierwszym sygnałem, który pozwolił nam wybrać spółkę z dużym potencjałem wzrostów na kolejne dni, była siła indeksu WIG20. Podczas wtorkowej sesji pojawił się popyt w rejonach silnego wsparcia. Zamknięcie notowań ukształtowało silnie pozytywną świecę „zakupową”. Dlatego też nasze oczy skierowaliśmy na wykresy spółek z tego indeksu. Dziś możemy powiedzieć, że była to trafna analiza. Zarówno cena akcji PKN Orlen, jak i indeksu w kolejnych dniach zwyżkowały. Na wykresie dziennym WIG20 widzimy przebicie linii korekty LT1, co jest kolejny potwierdzeniem zmiany sentymentów. Aktualnie więc spodziewamy się kontynuacji wzrostów, które powinny utrzymać się nad nowo wykreśloną linią trendu wzrostowego LT2.

CD Projekt broni wsparcia

Analiza CD ProjektW ostatnim podsumowaniu podaliśmy informację, że najbliższym wsparciem dla ewentualnej korekty na wykresie CDR jest poziom ~77,50 zł. Długo nie czekaliśmy, aż rynek zdecyduje się na test. Już wtorkowe notowania, które otworzyły się sporą luką spadkową pokazały, że przewaga podaży doprowadziła do zniżki w okolice wsparcia. Jednak to, co zasługuje na większą uwagę to fakt, że mocna sesja spadkowa w poniedziałek odbyła się przy niewielkim obrocie w porównaniu do dni wcześniejszych. Dzień testu poziomów ~77,50 natomiast to zwiększona aktywność inwestorów. Takie zachowanie daje duże prawdopodobieństwo na kontynuację ruchu wzrostowego.

Stalexport rośnie!

Prognoza STXJuż długo nie pisaliśmy o naszej „bezpiecznej przystani”. Spółka ta trafiła do naszego portfela, ponieważ reprezentuje fundamentalnie stabilny rozwój, a wykres to potwierdza. Jednak ostatnie trzy miesiące pokazały, że cena potrzebuje odetchnąć i nastąpiła dość długa korekta. Kurs w tym czasie spadł o ok. 20%. Ostatnie zachowanie ceny pokazuje jednak, że rejon ~3,70 zł ma duże szanse na zatrzymanie podaży. Na załączonej analizie oznaczone zostały trzy miejsca na słupkowym wykresie wolumenu. Duża aktywność inwestorów, potwierdza znaczenie wsparcia. Ostatni tydzień to widoczna przewaga kupujących. Jest to pierwsza tak silna reakcja po tak długo trwającej korekcie. Jest to mocny sygnał, który może zakończyć „fazę” spadkową i spowodować powrót do wzrostów.

Ciekawie na Arctic

Analiza ArcticSpółka ta już prawie dwa lata temu trafiła pod lupę naszego zespołu 🙂 Wydaliśmy wtedy dla niej neutralną prognozę. Od tamtego momentu kurs do piątkowego zamknięcia wzrósł o blisko 40%. Jednak w najlepszym momencie wzrost wynosił nawet 70%! Z perspektywy czasu widać, że warto było zakupić akcje tej spółki. Dziś do niej wracamy, bo pojawiły się pozytywne sygnały na tygodniowym wykresie. Cena właśnie dotarła do zgrupowania dwóch poziomów Fibonacciego 50% oraz 61,8%. Zakończony tydzień pokazał mocny wzrost obrotu. W tym rejonie cenowym może wskazywać to na obronę lub zwiększony popyt. Dodatkowo na plus zasługuje rosnący obrót wraz ze wzrostem kursu (1, 2, 3). Dlatego też, obecne rejony są bardzo atrakcyjne dla osób, które rozważają zakup akcji.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o