Tydzień 119 – InvestJourney na 6+

Za nami zakończenie roku szkolnego! W miniony piątek tysiące uczniów z całej Polski odebrało swoje świadectwa i po ciężkim okresie nauki rozpoczęło zasłużone wakacje 😀 InvestJourney wprawdzie nie wybiera się na urlop, ale swoje świadectwo też odebrało 😀 Rok szkolny udało nam się zakończyć na szóstkę z plusem! A to dzięki temu, że dołożyliśmy do portfela kolejne 6,00 zł, ustanowiliśmy nowy rekord inwestycyjnej podróży notując sześć tygodni z rzędu na plusie, a do tego wróciliśmy z zyskiem netto do poziomu 40,01%. Za nami więc bardzo udany okres, ale przed nami kolejne wyzwania i cele do osiągnięcia. W końcu cały czas, mimo upływu już 2 lat, jesteśmy na samym początku swojej drogi. A spodziewamy się, że prawdziwy egzamin (kryzys finansowy) dopiero przed nami. Tyle tylko, że jest to egzamin z tych niezapowiedzianych, do których, jeśli chce się zaliczyć, trzeba być po prostu dobrze przygotowanym. Czekamy więc, ale póki co rozkoszujmy się trwającą na polskim rynku hossą 😀 Wartość naszych aktywów na chwilę obecną wynosi 17 011,16 zł. Indeks WIG bijemy o 24,58%. W dzisiejszym wpisie, dosyć nietypowo, skupiamy się na działalności naszego bloga. Mamy kilka pomysłów na nowe działy, które mamy nadzieję przypadną Wam do gustu 🙂

300 polubień na Facebook’u i dalszy rozwój bloga!

Pisaliśmy o tym już na naszym fanpage’u, ale warto odnotować tę informację również na naszym blogu. W minionym tygodniu udało nam się osiągnąć liczbę 300 polubień! Może sama liczba, w porównaniu do innych blogów, nie jest jakaś powalająca, ale od czegoś trzeba zacząć 😀 Jeszcze raz z tego miejsca chcielibyśmy Wam podziękować za Wasz udział w tworzeniu i funkcjonowaniu InvestJourney. I nasze słowa kierujemy również do naszych subskrybentów, których stale przybywa. Dzięki Wam wszystkim możemy docierać z naszą misją do co raz większej grupy odbiorców. Dajecie nam również mega motywację do dalszego rozwoju bloga. Mamy już kilka pomysłów na nowe działy, ale obecnie trwają nad nimi prace. Testujemy, sprawdzamy, analizujemy, żeby ich treść była jak najbardziej przemyślana, dopracowana i wartościowa. Na chwilę obecną możemy zdradzić, że prezentowane od jakiegoś czasu analizy na facebook’u są drugą (publiczną) fazą testów i zarazem bazą do jednej z nowych zakładek. Zobaczymy jak się one przyjmą i jakie będą ich wyniki. Jeśli będziemy z nich usatysfakcjonowani to wystartujemy z nowym działem 🙂 Drugi pomysł cały czas jest jeszcze we wstępnej fazie i nie możemy zdradzić zbyt wiele, ale możemy powiedzieć, że będziecie mogli się w nim wykazać swoją wiedzą i pomysłowością 🙂 Szczegóły wkrótce.

Indeks WIG20 i większość spółek w uśpieniu

Kolejny tydzień, zarówno dla CDR, VST, STX oraz indeksu blue-chipów, nie przyniósł rozstrzygnięcia dla przyszłych poziomów cenowych. Wymienione instrumenty poruszają się w trendzie bocznym. Ostatnie sesje nie pokazały żadnych decydujących ruchów, które określiłyby dalszy kierunek ceny. Dlatego dziś przedstawiamy krótkie podsumowanie naszego nowego projektu, o którym piszemy powyżej oraz powrót do Oponeo, czyli spółki której obszerną analizę opublikowaliśmy 26 kwietnia 2017 roku.

Do tej pory przedstawiliśmy Wam trzy analizy. Wszystkie zostały opublikowane na naszym profilu FacebookW powyższym projekcie będziemy się starać zbudować nowy dział, który może być przydatny głównie dla inwestorów krótkoterminowych, ale pewnie i długodystansowcy znajdą coś dla siebie 😀

Oponeo gotowe do wzrostów?

Minęło około dwóch miesięcy od momentu wydania pozytywnej prognozy dla spółki OPONEO. W przedstawionej wtedy analizie technicznej zaprezentowaliśmy strefę wsparcia w rejonach ~40,00 zł. Wszystko wskazywało na to, że cena rzeczywiście będzie próbować osiągnąć ten poziom, ale ostatni tydzień wprowadził lekkie zamieszanie. Po publikacji prognozy kurs spadł o blisko 15%. Cena zaczęła się konsolidować w okolicach 43,00~45,00 zł. Pojawiło się sporo długich dolnych cień na świecach, co mogło wskazywać na przewagę popytu. Kupujący ujawnili się podczas trzech ostatnich sesji, z których piątkowa była najsilniejsza. Kurs tego dnia urósł o ~5,4% i pokonał linię trendu spadkowego. Dodatkowo widać mocną aktywność inwestorów. Najbliższe dni powinny więc skutkować kontynuacją wzrostów. Drugi z możliwych scenariuszy to ponowny test poziomu ~44,00 zł, z którego nastąpiło wybicie.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
investjourneyAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Witam,bardzo ładne zachowanie kursu stx,utrzymany trend wzrostowy,jak myślisz zobaczymy niedługo 5 z przodu?pozdrawiam