Tydzień 123 – Robi się gorąco

Za nami gorący tydzień. Burze z piorunami, które wystąpiły w całej Polsce, na szczęście ominęły nasz portfel i wszystkie posiadane przez nas instrumenty finansowe zaliczyły wzrosty! Kurs CD Projekt wzrósł o +6,29% (81,85 zł -> 87,00 zł) zaliczając przy okazji historyczny szczyt (88,00 zł). Stalexport wzrosła o +0,92% (4,28 zł -> 4,32 zł), ale tutaj również mały rekord – roczny szczyt na poziomie 4,42 zł. Vistula nie była gorsza od wspomnianej wcześniej dwójki i zanotowała wzrost o +0,62% (3,30 zł -> 3,32 zł). Świetnie spisało się też srebro i nasze certyfikaty RCFL3SILVE z wynikiem +9,09% (5,50 zł -> 6,00 zł). Zielono było również na drugich naszych certyfikatach, czyli RCFS3W20, których cena wzrosła o +2,15% (33,01 zł -> 33,72 zł). Tak więc „FLAWLESS VICTORY” w naszym wykonaniu 😀 A to wszystko przy słabszej postawie WIG-u ,który spadł o -0,24%. Trzeba przyznać, że od dłuższego już czasu nasze aktywa spisują się wręcz rewelacyjnie. Dzięki temu ostatnie 10 tygodni aż 9-krotnie kończyliśmy na plusie. Wartość naszego portfela w ciągu ostatnich 5 dni zwiększyła się o 577,19 zł i wynosi już rekordowe 18.702,00 zł 🙂 Nasz zysk netto to +38,53%. Robi się więc gorąco, ale prawdziwe emocje dopiero przed nami! W tym tygodniu czekamy na ChinaJoy 2017 i dobre wieści od CD Projekt. Możliwe, że znamy już datę premiery Gwinta 🙂 Szczegóły w dalszej części podsumowania.

Znamy datę premiery Gwinta?

Pamiętacie nasz artykuł z listopada – Co dalej z CD Projekt? Prognozowaliśmy w nim datę premiery Gwinta na sierpień 2017 r. Wtedy byliśmy zaledwie miesiąc po starcie zamkniętej bety i o nowej grze Redów nie było zbyt wiele wiadomo. Od tamtego czasu minęło już 9 miesięcy, a nasza prognoza jest cały czas aktualna. Ba, sądzimy, że jest bardzo duża szansa na jej realizację. Właściwie na chwilę obecną naszym zdaniem w grę wchodzą dwa terminy: sierpień lub wrzesień 🙂 Dlaczego? Już tłumaczymy. Jeśli ktoś jest na bieżąco z informacjami na temat CD Projekt to doskonale wie, że już w przyszłym tygodniu zobaczymy ich na targach w Szanghaju. Dokładnie chodzi o ChinaJoy, które odbędą się w dniach 27-30 lipiec. Więcej pisaliśmy o nich w ostatnim podsumowaniu. Spodziewamy się, że Redzi pokażą się tam od jak najlepszej strony, a inwestorzy i gracze dostaną jakieś nowe, gorące info. Stawiamy, że będą one dotyczyć pomyślnego ukończenia procesu certyfikacji gry w Chinach. Być może pojawi się również jakaś wzmianka odnośnie dalszych planów  Gwinta w świecie e-sportu? Może nowy turniej? Ok załóżmy, że ChinaJoy za nami. W sierpniu Redzi obecni będą z kolei na targach w Niemczech. W Kolonii w dniach 22-26 sierpień odbywać się będzie Gamescom. Tutaj to już obstawiamy, że poznamy datę premiery. I teraz pytanie. Czy będzie to sierpień, czy wrzesień? Jeśli sierpień to 29-ty. Jeśli wrzesień to 5-ty. Zwróćcie uwagę, że CD Projekt przesunął datę publikacji wyników finansowych z 8 września na 6 września. Czy wyniki pojawią się więc dzień po premierze gry Gwint, jak to miało miejsce z otwartą betą (24 maj) i wynikami za I kwartał (25 maj)? Ciekawostką może być również informacja umieszczona na stronie Amazon, na której album z grafikami Gwinta – The Art of the Witcher: Gwent Gallery Collection będzie dostępny w sprzedaży od  5 września. Hmmmm…. Często nie zwracamy uwagi na tego typu informacje, ale ta akurat pokrywa nam się z naszymi prognozami, więc ją przytaczamy 🙂  Znacie więc już nasze przewidywania na najbliższe tygodnie co do gry Gwint. Zobaczymy, czy uda nam się przewidzieć ruchy CD Projektu równie dobrze jak przewidujemy ich wyniki finansowe 😀

Stalexport – wstępne wyniki finansowe

W środę, zgodnie z tradycją, 2 tygodnie przed publikacją raportu za pierwsze półrocze 2017 r. (3 sierpnia), Stalexport podała wstępne wyniki finansowe.

Stalexport w swoim stylu i zgodnie z naszymi przewidywaniami – stabilnie do przodu. Spółka odnotowała wg. wstępnych danych 76,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I półroczu 2017 r. wobec 73,24 mln zł zysku rok wcześniej. Wzrosły również przychody, które sięgnęły 150,47 mln zł, wobec 137,64 mln zł rok wcześniej. Duża w tym zasługa stale zwiększającego się natężenia ruchu na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Pierwszego półrocza każdej doby odcinkiem tym przejeżdżało średnio ponad 41 tys. aut (wzrost +7,5% r/r). A większy ruch to oczywiście większe przychody. A te aż o 15,5% poprawiły się z poboru opłat za przejazd samochodów ciężarowych. Bez wątpienia ma to związek z podniesioną od 1 marca 2017 r. opłatą. Czekamy na pełny raport finansowy. A później już na statystycznie najlepszy dla Stalexport – III kwartał 🙂

Scenariusz spadkowy dla WIG20

Prognoza WIG20Kolejny tydzień nie przyniósł nam zdecydowanego rozwiązania. Mocna końcówka poprzedniego tygodnia zaowocowała kontynuacją wzrostów podczas poniedziałkowej sesji i to by było na tyle z całej euforii. Kolejne dni ujawniły przewagę siły podażowej, która nabrała mocy podczas czwartkowej i piątkowej sesji. Wtedy został ustanowiony lokalny szczyt, ale dzień zakończył się na minimach z sesji. W obecnej sytuacji mamy więc aż czwarte potwierdzenie strefy oporu na wysokości ~2360 punktów. Wytyczając nowe linie kanału spadkowego (LKS1 i 2), potencjał zniżki może sięgnąć okolic 2230 punktów. Jak grać? Znaczący będzie test poziomu ~2325 punktów, gdzie znajduje się wąskie zgrupowanie zniesień Fibonacciego. Jeżeli cena przebije wsparcie to powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków.

Kolejny medal dla CD Projekt 🙂

Kurs CD ProjektCD Projekt po raz kolejny spisał się na medal. Konsekwencją ostatniej konsolidacji było silne wybicie podczas czwartkowej sesji. Ruch ten był kontynuowany w piątek, kiedy to cena ustanowiła kolejne rekordy 🙂 Analizując konkretne sesje w etapie konsolidacji oraz fazie wybicia, wciąż widoczne jest bardzo duże zainteresowanie tą spółką. Układ cenowy dwóch świec w punkcie 1 to bardzo silny sygnał z ukrytym skupowaniem akcji. Pierwsza ze świec, o bardzo długim dolnym cieniu pokazuje, że część inwestorów silnie pozbywała się akcji. Świadczy o tym również wielkość wolumenu. Jednak właśnie długi dolny cień ukazuje, że ktoś mocno „zbierał” akcje. Kolejna sesja na również dużym wolumenie, mimo iż była spadkowa, to prawdopodobnie była kontynuacją skupowania akcji. Dlaczego? Ponieważ jeżeli tak duży wolumen towarzyszy sesjom spadkowym, to ruch ten powinien być kontynuowany, ponieważ u „władzy” powinna być podaż. Tak się jednak nie stało. Na wykresie zobaczyliśmy nowy impuls wzrostowy (2) z kolejnym szczytem przy zwiększonym obrocie. Patrząc w szerszym horyzoncie można wykreślić klin zwyżkujący. Wybicie z niego górą lub dołem książkowo powinno skutkować silnym impulsem cenowym. W sytuacji spadkowej za najbliższe wsparcie traktujemy okolice 82,00 zł za akcję.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
investjourneyZbigniew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbigniew
Gość
Zbigniew

„Wtedy byliśmy zaledwie miesiąc po starcie otwartej bety i o nowej grze Redów nie było zbyt wiele wiadomo.” – chyba chodziło o zamkniętą betę?