Tydzień 136 – 11B na celowniku

W dzisiejszym podsumowaniu odkrywamy karty! Teraz już wszystko powinno być dla Was jasne 🙂 Miesiąc temu pisaliśmy, że bacznie zaczęliśmy obserwować spółkę 11 bit studios. Tydzień temu oznajmiliśmy natomiast, że „gdybyście znali nasz kolejny cel inwestycyjny to myślimy, że już całkowicie byście zrozumieli nasz krok” dotyczący sprzedaży kolejnego pakietu CD Projekt. W tym tygodniu natomiast przeprowadziliśmy analizę fundamentalną i techniczną spółki 11B wydając prognozę pozytywną. Jeśli ktoś by się jeszcze nie domyślił, to dzisiaj już oficjalnie ogłaszamy, że 11 bit studios staje się naszym celem nr 1 na najbliższe dni. Na sygnał otwarcia czekalibyśmy w przedziale 160-180 zł. Obecnie kurs wynosi 175,35 zł (spadek w ciągu tygodnia o 6,73%), więc polowanie uznajemy za otwarte 😀 Spółkę widzielibyśmy jako partnera do agresywnych wzrostów dla CD Projekt. Obie firmy są z branży gamedev, mają bardzo fajny pomysł na swoje gry i są przed premierami swoich nowych produktów. Uznaliśmy więc, że będzie to fajne połączenie. Póki co jednak czekamy na sygnał zakupu. Co do CDR to zgodnie z naszymi przewidywaniami Redzi zanotowali spadek o 4,50%. O spółkę w długim terminie nadal jednak jesteśmy spokojni. Niepokojąco źle natomiast radzą sobie ostatnio Vistula i Stalexport. Czekamy na listopadowe wyniki, po których być może zdecydujemy się na sprzedaż którejś z tych spółek. Na dzień dzisiejszy wartość portfela wynosi 22.113,17 zł. Nasz zysk netto to +48,91%.

Vistula – branża ma się dobrze

Dzisiaj kilka słów o Vistuli. Ostatni miesiąc nie był najlepszy dla naszej odzieżowej spółki. Po ustanowieniu 19 września lokalnego rekordu na poziomie 3,85 zł kurs VST spadł aż o 11,17%. Co jest powodem tak słabej dyspozycji? Ciężko jest nam stwierdzić. W naszej ocenie Vistula opublikuje za III kwartał bardzo dobre wyniki finansowe, a ma jeszcze przed sobą najlepszy z reguły dla branży okres świąteczny. Do tego już wkrótce powinna zapaść decyzja w sprawie połączenia z Bytomiem, pod którą głównie zwiększyliśmy swoje zaangażowanie. Ponadto branża odzieżowa ma się doskonale. Polacy wydają na ubrania i buty coraz więcej (ok. 1.000 zł rocznie), a wartość rynku odzieżowego systematycznie rośnie i wynosi już 37,8 mld zł. W tym roku powinna być ona wyższa o 3,9%, co jest najlepszym wynikiem w ostatnich latach. Rynek rozwija się we wszystkich segmentach – od marek premium przez półkę ekonomiczna po tanie brandy, np. z oferty dyskontów czy hipermarketów. Nowe możliwości daje także firmom docieranie do klientów za pośrednictwem internetu. Sprzedaż odzieży i obuwia w kanale online rośnie znacznie szybciej niż cały rynek – 15-20% rocznie (Źródło: Rzeczpospolita). Dziwić więc może ostatnia słabość Vistuli. Zarówno otoczenie makroekonomiczne, jak i najbliższe wydarzenia związane z fuzją, wydawać by się mogło, że powinny wspierać kurs tej spółki. A tak się jednak nie dzieje. Kurs w ostatnim czasie zanotował spore spadki. Zachowujemy jednak spokój. Czekamy cierpliwie na wyniki finansowe i Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Fundamentalnie na dzień dzisiejszy nie widzimy powodów do pozbywania się swojego pakietu. Ba, widzimy spory potencjał wzrostowy.

Wszystkie indeksy na minusie

Indeksy Ciężki tydzień na warszawskim parkiecie. Najważniejsze indeksy polskiej giełdy zniżkowały o ponad 2%. Najmocniej z nich SWIG80, który reprezentuje chyba najsłabszą grupę akcji. Dna spadków dla tego indeksu wciąż nie widać. Na wyróżnienie w tym miejscu zasługuje również sektor paliwowy, który najsilniej zniżkował ze wszystkich branż. Czy należy to uznać za koniec wzrostów? Jeśli spojrzymy za ocean, to ku zaskoczeniu radzi on sobie bardzo dobrze. Ba, w piątek S&P500 ustanowił nowy historyczny rekord osiągając pułap 2575.44 punktów. Spora rozbieżność. Dlatego „nasze” spadki raczej są okresem zwykłej korekty.

Analiza WIG20Jedyny przejaw optymizmu widoczny był podczas poniedziałkowej sesji. Tego dnia inwestorzy chociaż próbowali wyprowadzić kurs na wyższe poziomy. Jednak bezskutecznie. Reszta tygodnia to zdecydowana przewaga sprzedających. Czwartek notowania otworzyły się luką spadkową, co nadało większego impetu wyprzedaży. Dlaczego więc uważamy, że jest to tylko korekta?! Przede wszystkim linia trendu wzrostowego nadal jest utrzymana. Panującej obecnie zwiększonej podaży nie towarzyszy ponadprzeciętny wolumen. Jest on raczej neutralny. Nie widać więc, aby gracze masowo ruszyli do pozbywania się swoich instrumentów. Patrząc na historyczne relacje wskaźnika STS do osiąganych dołków cenowych, można oczekiwać kształtowania się kolejnego z nich. STS wkroczył w strefę wyprzedania, a wszystkie takie zejścia na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy skutkowały powrotem kupujących.

CD Projekt jednak „korekci”

To czego się obawialiśmy w ostatnim podsumowaniu stało się faktem. Kurs CD Projekt po nieudanym ataku na nowe szczyty kontynuował wyprzedaż. Choć nie charakteryzowała się ona jak dotąd gwałtownymi ruchami to o zakończeniu zagrożenia mówić jeszcze nie możemy. Zwróćmy uwagę na próbę obrony kursu z czwartkowej sesji. Wtedy kupujący próbowali swoich sił. Jednak paliwa w postaci chętnych do zakupów było za mało. Wolumen tego dnia był niewielki w relacji do sesji spadkowych. Piątek, mimo początkowej przewagi popytu, zakończył się ponownie negatywną wymową świecy. Tego dnia cena próbowała uporać się z krótkoterminowym oporem na wysokości ~114,00 zł. Bezskutecznie. Świeca z piątku posiada długi górny cień, co świadczy o utrzymanej przewadze sprzedających. W najbliższych dniach może dojść do testu wsparcia na wysokości ~100,00 zł za akcję. Jeśli jednak wyprzedanie, które ponownie obrazuje wskaźnik STS, zostanie uwzględnione przez graczy, to aby mówić o powrocie do wzrostów cena powinna pokonać poziom ~114,00 zł.

Ehh… Stalexport

Prognoza stalexportW ostatnim czasie Stalexport nie daje nam zbyt wielu powodów do radości 🙂 Choć wykres długoterminowy (tygodniowy) wciąż prezentuje się nieźle, to jest kilka wątpliwości. Po pierwsze, zejście ceny z poziomu HH do HL. Jest to najdłuższy okres korekty, z którym ostatnio cena się zmierzyła. Przebicie poziomu HL utworzy nam już początek nie korekty, a raczej struktury spadkowej. Przed nami jeszcze mocne wsparcie na wysokości +3,50 zł. Dodatkowo STS tygodniowy w strefie wyprzedania (sporo tego wyprzedania na STS 🙂 ).  Obecne poziomy powinny więc skłonić kupujących do testu. Jego rezultat powinien nadać kierunek na kolejne tygodnie.

 

20
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
VictorneuctMaciekinvestjourneyKrystianMateusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Witam, który ze wskaźników waszym zdaniem bedzie ważny do sygnału kupna przy spółce 11 bit studios ? Pozdrawiam

bla74
Gość
bla74

Panowie, co do wykresu CDProjekt, kreska postawiona po min. z 5.10 na 13,30 nie ma sensu. Proszę zauważyć, że 2.10 nie został wybity szczyt z 21.09, zatem kreska powinna pozostać tam gdzie była wcześniej. Dopóki ona nie zostanie złamana, trend wzrostowy na dailly (wg. definicji klasycznej) dalej obowiązuje.

jarek1111
Gość
jarek1111

witam. co do cd projekt to zabawa jest taka ( jak juz wszyscy wiedza ) ze mamy od 11 pazdziernika wychodzenie Aviva BZ WBK S.A. bardzo ladnie to wyglada na wykresie spolki gdzie mielismy 3 proby atakow na nowe szczyty ktore za kazdy razem byly zasypywane akcjami. co by nie pisac na dzien 13 pazdz wbk zszedl ze swoim pakietem ponizej 5 proc i teraz juz o ewentualnym dalszym wychodzeniu informowac juz nie potrzebuje wiec … pytanie czy wychodzi do zera czy tez tylko do pewnego pulapu a jesli do zera to troche tego papiera jeszcze ma .co do sesji… Czytaj więcej »

Mateusz
Gość
Mateusz

Jak rozpatrujecie dzisiejszą sesję w kontekście dalszych losów CDR? Myślicie, że taki wzrost przy sporym wolumenie i bez ściągania kursu na koniec sesji do dołu (a wręcz odwrotnie) oddala widmo głębszej korekty i powrotów do testowania maksów?

trackback

[…] 11 bit na celowniku – pamiętacie ten artykuł? 🙂 Od niego wszystko się zaczęło. „[…] Jeśli ktoś by się jeszcze nie domyślił, to dzisiaj już oficjalnie ogłaszamy, że 11 bit studios staje się naszym celem nr 1 na najbliższe dni. Na sygnał otwarcia czekalibyśmy w przedziale 160-180 zł. Obecnie kurs wynosi 175,35 zł (spadek w ciągu tygodnia o 6,73%), więc polowanie uznajemy za otwarte  Spółkę widzielibyśmy jako partnera do agresywnych wzrostów dla CD Projekt. Obie firmy są z branży gamedev, mają bardzo fajny pomysł na swoje gry i są przed premierami swoich nowych produktów. Uznaliśmy więc, że będzie to fajne połączenie.” Tydzień później… Czytaj więcej »

Victorneuct
Gość
Victorneuct

share b evoke of the rate is and circulate uncontrollably. authentic cialis online Gjwlae xzahcb