Kolejna redukcja CD Projekt

Dzisiaj ok. godz. 15:04 sprzedaliśmy 13 akcji CD Projekt po cenie 101,50 zł. Szczegóły wkrótce.

[Aktualizacja: 29/11/2017 g. 19:40] No i stało się to, o czym pisaliśmy w ostatnim podsumowaniu. „[…]Ale to wcale nie oznacza, że nie rozważamy ewentualnej kolejnej, wprawdzie kosmetycznej, ale jednak redukcji. Naszą wątpliwość budzi fakt, że w najbliższych miesiącach na CDR może być po prostu mało bodźców wzrostowych. […] I niestety, mimo że pewnie wielu z Was się z nami nie zgodzi, to naszym zdaniem to nie są dobre wyniki. Jasne, mocno przegięliśmy ze swoimi oczekiwaniami, ale wynik na poziomie porównywalnym z 3Q 2016 r. oraz gorszy już nawet nie tylko od 2Q, ale od 1Q 2017 r.? Sorry, ale nie możemy tego uznać za wynik przyzwoity. Dla nas jest to wynik po prostu zły. […] Wydaje nam się, że najbliższy czas przyniesie ruch boczny na wykresie CDR.  Jego zakres może jednak dojść do okolic 80,00~86,00 zł gdzie znajduje się mocna strefa wsparcia.” Dzisiejsza transakcja była więc zrealizowaniem naszego planu nakreślonego w ostatni weekend.

Mimo, że bardzo lubimy tę spółkę i bardzo mocno w nią wierzymy to stety/niestety musimy działać racjonalnie. Z tego powodu 1,5 miesiąca temu pozbyliśmy się pierwszego pakietu po cenie 120,90 zł, a teraz przyszedł czas na pakiet nr 2. Tym razem była to kosmetyczna redukcja w postaci 13 akcji o wartości 1.319,15 zł (po cenie 101,50 zł). Dzięki temu w ciągu ostatnich kilku tygodni udział CD Projekt w strukturze portfela spadł z blisko 45% do 24%. Obecne zaangażowanie w akcje tej spółki jest dla nas, na dzień dzisiejszy, na optymalnym poziomie. Ewentualne dalsze spadki postaramy się wykorzystać do zakupów po okazyjnych cenach.

Patrząc technicznie to nasza decyzja wynikała ze słabości w próbie pokonania ostatniej luki spadkowej. W poniedziałek pojawiła się sesja na bardzo dużym wolumenie, w trakcie której ukształtował się górny knot świecy, a jej „body” było niewielkie. Była to dla nas oznaka możliwej dystrybucji „w tle”. Wczorajsza i dzisiejsza sesja potwierdziły nasze obawy. Choć w długim terminie nic się nie zmieniło, to aktualnie redukujemy ryzyko i zabezpieczamy zysk. Wiara w spółkę to jedno, ale bezpieczeństwo oraz stopa zwrotu są najważniejsze.

 

21
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Tydzień 144 - Gwent Challenger #2Tydzień 143 - Nowe silnikiinvestjourneyjarek1111Zenek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gieldowababcia
Gość
gieldowababcia

Jaka kwota skłoniłaby Was do zakupu akcji CDR? Do ile by musiało spaść w waszej opinii?

wojas240
Gość
wojas240

Wyleszczony??hehe

Grałem_w_Gwenta
Gość
Grałem_w_Gwenta

Co powiecie na dzisiejsze obroty?
Mimo wszystko 650 milionów robi wrażenie.
Niestety, połowa z tego w czasie sesji, czyli wygląda na ciąg dalszy „sypania”.

Maciek
Gość
Maciek

W czasie sesji było poniżej 200 mln. A obroty wiadomo skąd. Wygląda na to, że dziś fundusze miały idealną okazję na zrealizowanie zysku.

gieldowababcia
Gość
gieldowababcia

Panowie z investjourney jakiś komentarz co do dzisiejszego dnia?

Zenek
Gość
Zenek

noo to zobaczymy czy traficie spadek jak nie którzy wieszczą do 80-90zl albo niżej, sprzedaliście akcje, co zrobicie jak będziemy szli bokiem od 98-115? co zrobicie jak po wyjściu z boczniaka akcje zaczną rosnąc? 🙂 pożyjemy zobaczymy. każdy tydzień w przedziale broniącym 100wke uklepuje nam wsparcie, wiec obserwujemy to co teraz będzie się działo. Psychologia działa.

jarek1111
Gość
jarek1111

witam. ogolnie sesja do kitu .wyglada na to ze wejscie cdprojekt do indeksu MSCI zostalo wykorzystane przez inny wiekszy podmiot do wywalenia papiera ktory patrzac na dzisiejsza sesje moze byc nadal uplynniany .ktos powie ze spolka super itd trzeba trzymac itd ale kazdy ma prawo (duzy czy maly ) do realizacji zysku na dowolnym poziomie a jak wiemy sa tutaj wieksze podmioty ktore maja co realizowac .zobaczymy jak dzisiejsza sesja sie zakonczy .mozliwe ze kurs zamknie sie powyzej 98zl ale ponizej 100 ktore jest teraz oporem .gorzej bedzie jesli kurs na zamknieciu bedzie ponizej 98zl .pozdr

trackback

[…] udało nam się przed nimi uchronić, sprzedając dwukrotnie posiadany pakiet (po 120,90 zł i 101,50 zł) i tym samym redukując zaangażowanie w akcje spółki z 45% do 23%. Skala przeceny jest jednak na […]

trackback

[…] patrzeć na Redów. Wynikami za 3Q dostaliśmy więc taki kubeł zimnej wody na otrzeźwienie. Zredukowaliśmy naszą pozycję i skupiliśmy się na innych spółkach. Potrzebowaliśmy czasu, aby nabrać nowego, świeżego i […]