Konkurs – Liga Invest Journey

W ostatnim podsumowaniu wspomnieliśmy, że z okazji 3. urodzin bloga przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny, nadszedł czas, by ogłosić Wam, co wtedy mieliśmy na myśli. Będzie to projekt, nad którym bardzo intensywnie pracowaliśmy od kilkunastu ostatnich tygodni, a który powstawał i dojrzewał w naszych głowach od blisko roku. Przez ten czas przeszedł on ogromną metamorfozę i praktycznie w niczym nie przypomina pierwotnej koncepcji 🙂 Od samego początku wiedzieliśmy, że na naszym blogu chcemy Wam udostępnić coś, w czym będziecie się mogli wykazać swoją wiedzą i kreatywnością. Coś w rodzaju konkursu. Później jednak uznaliśmy, że chcemy mieć w tym również element rywalizacji osadzony w naszym zamiłowaniu do piłki nożnej i inwestycji. Oczywiście nie może to być coś, co będzie dla Was czasochłonne i nie może trwać zbyt długo, by Wam się nie znudziło. Muszą się też pojawić nagrody, a całość ma być dla Was przede wszystkim dobrą zabawą. Oto co nam wyszło. Prezentujemy Ligę Invest Journey!

Witamy w Lidze Invest Journey! Jest to konkurs, w którym możesz wykazać się swoją wiedzą i talentem inwestycyjnym. Sprawdź swoje umiejętności, testuj nowe strategie inwestycyjne, zarządzaj swoim portfelem i pokonuj przeciwników w drodze na szczyt. W konkursie będziesz bowiem rywalizował z innymi inwestorami z całej Polski. W ramach konkursu weźmiesz udział w dwóch odrębnych turniejach: Lidze InvestJourney i Pucharze InvestJourney.

Liga InvestJourney

W Lidze wystąpi maksymalnie 64 uczestników, którzy przez okres 4 miesięcy będą walczyć o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Każda z osób będzie miała do dyspozycji swój indywidualny portfel inwestycyjny, złożony z maksymalnie pięciu spółek giełdowych, którym będzie mogła zarządzać. Do dyspozycji będziecie mieli ponad 350 podmiotów. Część kapitału może również stanowić gotówka, którą w późniejszym czasie wymienicie na nowe inwestycje, bądź też zachowacie do końca trwania konkursu. Wybór należy do Was. Na każdą z kupowanych przez Was spółek przeznaczacie równo 20% wartości początkowej portfela. Ani mniej, ani więcej. Musicie wykazać się więc umiejętnością trafnego doboru aktywów finansowych, bo każda z Waszych decyzji będzie miała znaczenie! Na zakończenie Ligi InvestJourney zostaniecie sklasyfikowani w rankingu ogólnym pod względem wypracowanej w okresie trwania Ligi stopy zwrotu. Najlepsza trójka zostanie nagrodzona 🙂

Puchar InvestJourney

Równolegle do Ligi InvestJourney będzie rozgrywany Puchar InvestJourney. Zasady odnośnie liczby uczestników, struktury portfela i kapitału przeznaczonego na każdą z kupowanych spółek są identyczne jak w Lidze. Bardzo istotna różnica jest jednak w samej formule rozgrywek. Tutaj będziecie toczyć bezpośrednie pojedynki pomiędzy sobą! Wynik potyczki będzie ustalany na podstawie Waszych osiągnięć w poszczególnych okresach dwutygodniowych. W pierwszej fazie (grupowej) zostaniecie rozlosowani do kilkunastu 4-osobowych grup. Po trzech kolejkach spotkań zacznie się faza pucharowa. Wezmą w niej udział osoby, które wywalczyły w swojej grupie dwa pierwsze miejsca. Tutaj panują już bezwzględne zasady – przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej. Aż do wielkiego finału. Zwycięzcą Pucharu zostanie ten, kto regularnie będzie potrafił osiągać bardzo dobre wyniki, co pozwoli mu kolejno eliminować swoich rywali. Tutaj nie liczy się najlepszy wynik od początku trwania konkursu. Tutaj liczy się umiejętność bycia lepszym od swojego przeciwnika 🙂 W Pucharze InvestJourney nagrodzona zostanie finałowa dwójka.

Nagrody

Liga InvestJourney:

 1. miejsce: 200 zł + fioletowa Nazwa Użytkownika + zagwarantowany udział w ewentualnej kolejnej edycji
 2. miejsce: 100 zł
 3. miejsce: 50 zł

Puchar InvestJourney:

 1. miejsce: 150 zł +  czerwona Nazwa Użytkownika + zagwarantowany udział w ewentualnej kolejnej edycji
 2. miejsce: 75 zł

Dla najlepszych przewidzieliśmy nagrody. Oczywiście jeśli ktoś liczy, że będzie mógł się z nich utrzymać – będzie zawiedziony. Raczej, podobnie jak jak jednemu z naszych ministrów, nie starczy od pierwszego do pierwszego. Jeśli jednak ktoś chce wziąć udział w zabawie, porywalizować z innymi inwestorami, a przy okazji zarobić kilka groszy – powinien być usatysfakcjonowany 🙂 Powyższe kwoty są już kwotami, które dostaniecie „na rękę”. Podatek odprowadzimy my jako organizator i płatnik.

Mały bonus, który dorzucamy do nagród pieniężnych, to kolorowe nazwy Użytkownika wraz ze zdobytym w konkursie tytułem. Dzięki nim Wasze komentarze na pewno będą się wyróżniać, bo będą one zarezerwowane wyłącznie dla Zwycięzców obydwu turniejów. Będą one przysługiwać do czasu wyłonienia kolejnych triumfatorów, a w przypadku ich braku – do roku czasu od zakończenia konkursu. Dodatkową nagrodą dla Mistrza Ligi i Zdobywcy Pucharu jest zagwarantowany udział w ewentualnej kolejnej edycji.

Zasady Konkursu – wyjaśnienie kluczowych kwestii

Kluczową kwestią w zrozumieniu zasad Konkursu jest wyjaśnienie dwóch zasadniczych pojęć: Okresu i Portfela. Zarówno pierwsze, jak i drugie słowo mają swoje odrębne definicje w każdym z turniejów. W Lidze InvestJourney Okres jest po prostu okresem trwania konkursu i trwa od 03.04.2018 r. do 27.07.2018 r. Tutaj nie ma więc żadnych problemów. Jeśli jednak chodzi o Puchar InvestJourney to zaczynają się schody. Ale tylko z pozoru. Tak naprawdę w Pucharze Okresem jest dwutygodniowy przedział czasu. A, że Konkurs trwa 4 miesiące, to tych Okresów będzie kilka (dokładnie 8). Po zakończeniu każdego z nich Wasz wynik zostaje skonfrontowany z wynikiem przeciwnika i na tej podstawie przydzielane są punkty (Faza grupowa), bądź też rozstrzygane są kwestie awansu/eliminacji (Faza pucharowa). Nowy okres zaczynacie od zera, ponieważ cena sprzedaży spółki w poprzednim okresie, staje się jej ceną zakupu w okresie następnym, co widać na załączonej grafice (oznaczenie gwiazdką).

Jeśli chodzi o portfel to musicie mieć na uwadze, że w Lidze InvestJourney do Wyniku uwzględnia się stopy zwrotu (Wynik Finansowy) każdego kupionego przez Was instrumentu finansowego, niezależnie, czy już go sprzedaliście, czy też nie. Jeśli go sprzedaliście to dla Portfela oznacza to tylko tyle, że na dzień sprzedaży danej spółki zamrożona jest jej cena sprzedaży i nie zmienia się ona w dalszej części konkursu. Natomiast spółki, które zostały przez Was kupione, a jeszcze nie sprzedane, cały czas naśladują faktyczny kurs notowań na GPW. Takie zasady sprawiają, że w portfelu możecie mieć maksymalnie 8 różnych instrumentów finansowych: 5 ze zgłoszenia + 3 w wyniku transakcji przeprowadzonych w okienkach transakcyjnych. W Pucharze różnica jest taka, że w portfelu znajdują się TYLKO instrumenty, które zostały przez Was kupione, ale nie zostały sprzedane. Oznacza to, że do wyniku uwzględnia się 5 i tylko 5 różnych instrumentów finansowych (a nie maksymalnie 8, jak ma to miejsce w Lidze) – patrz grafika obok.

Kolejną ważną rzeczą są Okienka Transakcyjne. To właśnie podczas ich trwania możecie dokonywać swoich transakcji. W całym okresie trwania konkursu każdemu z Was przysługuje limit trzykrotnej wymiany posiadanych instrumentów finansowych. Okienek będzie trzy (co 4 tygodnie), a podczas jednego z nich możecie dokonać maksymalnie trzech transakcji zakupu/sprzedaży. W ten sposób wykorzystacie cały limit. Oczywiście możecie również wymienić jeden, bądź dwa instrumenty, a pozostały limit pozostawić na dalszą część konkursu. Jeśli natomiast jesteście zadowoleni z wyników swoich aktywów to nie musicie zmieniać nic. Decyzja należy do Was 🙂

Pozostałe kwestie wydaje nam się, że po zapoznaniu się z Regulaminem, nie będą stanowić dla Was problemu. Jeśli jednak macie jakieś pytania – piszcie w komentarzach. Postaramy się wyjaśnić każdą Waszą wątpliwość 🙂

Zaproszenia

Niniejszy akapit skierowany jest do następujących osób:

 • Dominik
 • Gralem_w_Gwenta
 • jarek1111
 • Maciek
 • Michal/Michał
 • Robert
 • wolny
 • Zenek

W ramach podziękowania za Waszą aktywność, nienaganne zachowanie, ciekawe i merytoryczne dyskusje oraz ogólny wkład w rozwój bloga – zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie. To właśnie z Wami w pierwszej kolejności chcemy się bawić w tych rozgrywkach. Jeśli więc wyślecie nam swoje zgłoszenie – macie zagwarantowany udział. Nie musicie w formularzu udzielać odpowiedzi na pytanie, wystarczy, że wpiszecie tam Nick (z listy powyżej), którym posługujecie się na naszym blogu. Oczywiście do konkursu możecie przystąpić pod innym pseudonimem 🙂

Bawimy się razem z Wami

My, jako InvestJourney, nie mogliśmy sobie odmówić tej przyjemności i weźmiemy udział w Lidze InvestJourney 😛 Oczywiście nie jako pełnoprawny Uczestnik, o którym mowa w Regulaminie 🙂 Będziemy wprawdzie widnieć w Rankingu, ale tylko nieoficjalnie. W końcowym zestawieniu, branym pod uwagę przy ustalaniu zwycięzców, nie będziemy uwzględniani. Startujemy tylko w celu wspólnej zabawy, chęci przetestowania nowych strategii i sprawdzenia się w rywalizacji z innymi inwestorami 🙂 W Pucharze InvestJourney nas już jednak nie będzie. W tym turnieju liczą się bezpośrednie pojedynki, więc z oczywistych względów nie bierzemy w nim udziału.

Zgłoszenia

Zgłoszenia możecie dokonać w terminie do 28.03.2018 r. (włącznie) wysyłając na nasz adres mailowy (kontakt@investjourney.pl) poprawnie wypełniony Formularz Zgłoszeniowy (załącznik do Regulaminu). Będziemy wdzięczni za zawarcie w temacie maila dopisku „[LIGA]”. Ułatwi nam to rozpatrywanie zgłoszeń. Jeśli ktoś z Was nie ma na tyle bogatego doświadczenia na giełdzie, by udzielić odpowiedzi na zawarte w Formularzu pytanie, podpowiadamy – inwestycji dokonujemy w naszym codziennym życiu, nawet nie mając rachunku maklerskiego 🙂 Listę Uczestników ogłosimy do końca marca 2018 r. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszego odzewu. Staraliśmy się zrobić wszystko, by formuła konkursu była dla Was atrakcyjna, ale ostatnie zdanie należy do Was. Jeśli nasza inicjatywa nie przypadnie Wam do gustu i dostaniemy zbyt małą ilość zgłoszeń – zastrzegamy sobie prawo do anulowania całego przedsięwzięcia.

Dokumenty

Regulamin Konkursu Liga Invest Journey

Załącznik nr 1 – Lista Spółek

Załącznik nr 2 – Formularz Zgłoszeniowy

 

16
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
VictorneuctInvestJourneywolnyMichalRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wolny
Gość
wolny

Swietny pomysl na zabawe Panowie 🙂 Ja juz wiem, ze nie wygram bo nie znam sie na takim inwestowaniu na dzien czy na 3 miesiace. Potrafie zainwestowac skutecznie na okres powyzej 2 lat 🙂 Jednak w zabawie chetnie wezme udzial 🙂

Pucek
Użytkownik
Pucek

Taki pomysł mógł się pojawić tylko na tym blogu 😉 Połączenie zabawy, edukacji i rywalizacji to świetny pomysł (a Finał przypada na lipiec jak na MŚ w piłce 😉 ). Chętnie wezmę udział, o ile dane mi będzie się zakwalifikować. W przeciwnym wypadku… będę śledzić z zaciekawieniem!

Michał
Użytkownik
Michał

Bardzo fajny pomysł. Osobiście nie wezmę udziału, moja ‚genialna strategia’ polegała na kupnie pakietu 8 lat temu oraz zakopaniu go w ogródku i złamaniu łopaty na pół, więc nie miałbym szans z mistrzami AT, ale doceniam ogrom zaangażowania, jakie włożyliście w ten projekt i trzymam za niego kciuki. I za zwycięzcę też. Skoro blog się rozwija to podrzucę jeszcze jeden pomysł: forum. Brakuje alternatywy dla bankiera/parkietu bo tam się nie da merytorycznie rozmawiać. Z kolei wątki pod wpisami na blogu po tygodniu są ucinane, bo pojawia się kolejny wpis i ludzie przenoszą się na niego, a szkoda, bo niektóre dyskusje… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Ja podobnie jak kolega wyżej od niedawna wyznaję taktykę „kup i zapomnij”. Skłoniło mnie do tego kilka błędnych decyzji z ubiegłego miesiąca czytaj „ciepłe ubrania od Orlenu i Playa”oraz moje ostatnie nieudolne dokupienie CD Projekt:) Wcześniej bawiła mnie gra na krótki termin teraz mogę co najwyżej „uśredniać w dół” sypiąc głowę popiołem i ocierając łzy:) Dziękuję za wyróżnienie, ja akurat swoje miejsce zwalniam. Nie wezmę udziału w zabawie. Trzymam kciuki za wszystkich w tym trudnym i dynamicznym okresie giełdowym. Popieram fajny pomysł z forum, który przytoczył przedmówca. Bankier to miejsce dla masochistów ewentualnie „odpadów z Longterm A.Rokickiego”.U Was jest duży… Czytaj więcej »

wolny
Gość
wolny

Z ciekawosci zapytam o niechec do A. Rokickiego? Byles subskrybentem, mozesz napisac pare zdan na ten temat?

Michał
Użytkownik
Michał

Obejrzałem sobie jeszcze raz, na spokojnie prezentację wyników i strasznie mi się spodobał ten moment: https://youtu.be/RTZimO5XQIw?t=1409

Jak tylko pada pytanie o CP, Nielubowiczowi wyskakuje banan na twarzy, Adam wzdycha i mówi z ciężkim sercem, że nic nie może powiedzieć, a w tle widać efekt zacięcia obrazu prosto z trailera CP.

Polecam włączyć HD + full screen, zwolnić do 0.25 i zwrócić uwagę na rękę, w której Adam trzyma pilota, tuż przed tym efektem.

Kiedyś była w TV reklama piwa bezalkoholowego, w której wszyscy mrugali okiem. Tak mi się to skojarzyło 😉

To są te smaczki, za które ich uwielbiam.

wolny
Gość
wolny

Uwielbiam i podziwiam takie osoby jak Ty, ze potraficie wylapac z prawie godzinnej prezentacji ulamki sekund, ktore ja pozniej ogladam w spowolnieniu kilka razy i zastanawiam sie co macie na mysli 🙂 czytalem ze ponoc na tym „przycieciu” pojawiaja sie tzw glitch EEE, ze niby CP na E3?

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Hfaauv orytxw cialis generic tadalafil for sale remedy for this examine that usual urine totally the use.