Tydzień 160 – Super Duet

Pamiętacie jak pół roku temu skomentowaliśmy zakup 11 bit studios do naszego portfela? „Mamy nadzieję, że 11B razem ze swoim kolegą po fachu – CD Projekt – będą tworzyć w naszej portfelowej drużynie parę super snajperów 😀” Wprawdzie na pełne zgranie się obydwu spółek, głównie za sprawą słabszej formy CDR, musieliśmy troszeczkę poczekać, ale było warto. Ostatni tydzień to popis tych dwóch firm. Zarówno CD Projekt, jak i 11 bit studios zanotowały wzrost o +10,05%. To się nazywa współpraca! 😀 Nic więc dziwnego, że popadały nasze dwa dotychczasowe rekordy. Jeden z nich czekał na ten moment blisko 14 miesięcy! Chodzi tutaj o rekord tygodniowego zysku, który od lutego 2017 r. wynosił 1.012.38 zł. Mimo, że ustanowiony przy prawie dwukrotnie niższym kapitale niż obecnie, to przez ponad rok nie znalazł swojego pogromcy. Dopiero Super Duet w postaci CDR + 11B zdetronizował ten wynik. Nasz nowy rekord tygodniowego zysku to 1.111,18 zł! Dodatkowym powodem do uśmiechu jest fakt, że o ile wcześniejszy rekord potrzebował 5 dni, to tym razem, z powodu Świąt, wystarczyły zaledwie 4 🙂 Nowy rekord ustanowiliśmy również na wartości kapitału z wynikiem 27.726,88 zł (swój udział miała w tym również kolejna wpłata kwartalna). Nasz zysk netto to +57,99% (niewielki skok jest tylko pozorny, z powodu obniżającej stopę zwrotu wpłaty kwartalnej).

Para supersnajperów

CD Projekt i 11 bit studios dają nam ostatnio sporo powodów do radości. Wzrosty w przypadku tych pierwszych napędzają zapewne zbliżające się targi E3 w Los Angeles (12-14 czerwca). Plotki głoszą, że Redzi wybierają się na nie z CyberPunkiem 2077. I wszystko wskazuje na to, że inwestorzy powoli szykują się na realizację takiego scenariusza. Jeśli o nas chodzi to jeszcze dosyć nieśmiało podchodzimy do tych doniesień. Na dzień dzisiejszy wolimy się  wstrzymać ze zwiększaniem zaangażowania w akcje tej spółki i poczekać na dalszy rozwój wypadków. W przypadku wzrostów, co już wielokrotnie podkreślaliśmy, satysfakcjonować nas będą mniejsze, ale za to bezpieczniejsze zyski. Cały czas czekamy również na Gwinta, który ostatnio nas nieco zawiódł. Chcielibyśmy zobaczyć poprawę nastrojów wśród graczy. Interesuje nas również to, jaki kierunek obierze gra po ostatnich „fatalnych w skutkach” modyfikacjach. Dodatkowo zbliża się Gwent Challenger #3. Do tej pory były one ucztą dla fanów e-sportowej rozrywki. My również doceniliśmy zaangażowanie i wkład Redów w zorganizowanie tych genialnych turniejów (nasze relacje – Gwent Challenger #1, Gwent Challenger #2). Czy „trójka” utrzyma poziom, mimo tak wysoko zawieszonej poprzeczki? A może będzie jeszcze lepsza? A może CDR szykuje na tę okazję jakieś soczyste info? 😀 Przekonamy się już 28.04.2018 r.

Kliknij, aby powiększyć

Jeśli chodzi o 11 bit studios to wszystko rozgrywa się pod premierę Frostpunka, która będzie miała miejsce już za niecałe 3 tygodnie (24.04.2018 r.). Z tej okazji spółka uruchomiła promocję jej poprzedniego tytułu – This War of Mine. Na steamie gra dostępna jest z 70-procentowym rabatem i od kilku dni utrzymuje się na liście bestsellerów. Na dzień 06.04.2018 r. widniała nawet na 7 pozycji (grafika obok)! Jest to świetny zabieg, który pozwala zwiększyć bazę graczy pod Frostpunka. Oba tytuły, mimo różnych gatunków, charakteryzuje dojrzały i mroczny klimat, w którym musimy dokonywać bardzo wymagających oraz odpowiedzialnych decyzji poruszających moralność każdego z nas. Jeśli więc TWoM przypadnie komuś do gustu, to wydaje nam się, że spodoba mu się również Frostpunk, a za te 3 tygodnie możemy mieć skumulowany popyt na nową grę 11 bit studios 🙂

Podsumowując CD Projekt i 11 bit studios miały być supersnajperami naszej portfelowej drużyny. CDR na to miano zasłużył już dawno strzelając „procentowe gole” na lewo i prawo. I do tej pory nie miał sobie równych. Czy konkurencję w ataku zrobi mu jego „mniejszy” kolega po fachu? 😀 Jeszcze sporo pracy przed nim, ale jego przyszłość w naszych barwach wygląda bardzo obiecująco!

Liga Invest Journey oraz forum – pierwsze wrażenia

Jeszcze króciutko o naszych pierwszych wrażeniach odnośnie Ligi Invest Journey i forum. Z obiema nowościami wystartowaliśmy tydzień temu i musimy przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak się one wśród Was przyjęły. Jeśli chodzi o Ligę to jesteśmy pod wrażeniem uzyskanych przez Was wyników. Zdecydowana większość Uczestników pobiła WIG i wypracowała bardzo fajne zyski. Na słowa uznania zasługują Dominik i osav7, czyli lider i wicelider, którzy w 4 dni (!!!) wykręcili stopę zwrotu na poziomie +9,42% i +7,67%. A żeby było jeszcze przyjemniej to wszystkie z wybranych przez nich spółek zaliczyły wzrosty. Rewelacja. Brawo! 🙂 Więcej na temat Ligi Invest Journey będziemy pisać w naszych cotygodniowych, bądź co dwutygodniowych relacjach (najbliższa we wtorek). Plan jest taki, by robić Wam takie podsumowanie dotychczasowych zmagań. Mamy nadzieję, że przypadną Wam one do gustu 🙂

Jeśli chodzi o forum to pierwszy tydzień zdecydowanie na plus 🙂 Okazało się, że jest ono świetnym uzupełnieniem dyskusji prowadzonych pod postami w komentarzach. A, że macie bardzo fajną wiedzę i dużo ciekawych rzeczy do powiedzenia, to w utworzonych do tej pory wątkach wymieniliśmy bardzo wiele cennych uwag 🙂 Mamy nadzieję, że taki poziom dyskusji uda się utrzymać w kolejnych tygodniach! Dzięki!

Byki się bronią 

analiza indeksówW końcu! Choć za wcześnie, aby otwierać szampana, to pojawienie się kupujących daje nadzieję na koniec spadków. Okolice ~2200,00 punktów okazały się atrakcyjne pod względem cenowym, a negatywne nastroje na rynkach osłabły na tyle istotnie, aby podjąć próbę wyciągania kursu z tarapatów. Jak może wyglądać dalszy ruch ceny? Ze względu na to, że trend wzrostowy w długim terminie nie został aż tak mocno zanegowany, spodziewać się można kontynuacji wzrostów. Ciekawe podobieństwo, które obrazuje zmienność ceny, widoczne jest na załączonej analizie w punkcie 1. Taki scenariusz w sytuacji mocnej niepewności, a taką obecnie mamy, ma wysokie szansę na realizację. Jeżeli inwestor che otworzyć długą pozycję, to powinien szukać okazji na wykresie dziennym. Decyzja ta powinna być dokonana po wyraźnym impulsie kupujących. Pozwoli to zwiększyć skuteczność transakcji. Nie ma potrzeby łapania dołków, ponieważ w krótkim terminie mamy ruch spadkowy i może dojść do podobnej sytuacji jak w punkcie 2.

Była filiżanka, czas na deser 🙂

Analiza spółekPół serio pół żartem, ale co jeśli filiżanka właśnie się realizuje :D? Może na siłę szukamy podobieństw, bo często jest tak, że jak np. chcemy kupić jakieś auto to nagle wszędzie na ulicy widzimy właśnie ten model, ale obiektywnie patrząc filiżanka chyba zaczyna dawać o sobie znać 😀 Pomijając fakt wystąpienia „jakiejś tam” formacji, to cena obroniła i zwiększyła znaczenie wsparcia na wysokości ~100,00 zł. Kolejny argument do wzrostów to przełamanie dwóch krótkoterminowych linii trendu spadkowego. Choć nie były to aż tak istotne linie, to ich pokonanie jest pozytywnym sygnałem. No i wreszcie klasyczne potwierdzenie jakim jest wzrost ceny potwierdzony wzrostem wolumenu. Pokazuje to, że mimo wzrostu cen, pojawiają się inwestorzy którzy są w stanie płacić więcej za dany papier, ponieważ oceniają go jako atrakcyjny. Nie da się ukryć, że obecnym targetem dla kursu powinien być ostatni szczyt w okolicach ~128,00 zł. Oceniając to, co się działo ostatnio wokół spółki, można dojść do wniosków, że firma posiada mocny akcjonariat. Mimo negatywnych informacji (plotek), obaw co do dalszej produkcji gier oraz słabości indeksów giełdowych, kurs CD Projekt nie ucierpiał tak mocno. Spółka ma się więc dobrze, a oczekiwania co do jej przyszłej wyceny są pozytywne.

11bit Studios w drodze po nowe rekordy?!

analiza spółekZ pewnością wielu inwestorów, razem z nami, czekało na taki impuls wzrostowy 🙂 Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów. Tak można określić najnowszą analizę wykresu. Sukcesem z ostatniego tygodnia jest nie tylko mocny wzrost, ale również pokonanie oporu wynikającego z ostatnich szczytów cenowych. Może to być początek naprawdę silnej wędrówki na północ. Uwzględniając tylko analizę wykresu i nie patrząc na inne czynniki poziom ~380,00 zł za akcję ma szansę być zrealizowany. Wynika to w głównej mierze z zakresu cenowego, który powstał poprzez wykreślenie kanału wzrostowego (zielone równoległe linie). Przekładając „wysokość” tego kanału (A-B), jako nowy potencjalny zasięg, można prognozować wzrost kursu o około 100%. Jeśli natomiast założymy, że cena znajduje się w podobnym momencie, jak ten oznaczony niebieską kropką, to prognoza wzrostów wynosi +82%. Czy tak się stanie? Tego oczywiście nikt nie wie, ale trend jest wyraźnie wzrostowy. Aktywność inwestorów w trakcie ostatniego tygodnia była bardzo wysoka. Za nami długoterminowa konsolidacja ceny w okolicach szczytów. Przewaga pozytywnych sygnałów pozwala nam być optymistami co do przyszłej wyceny spółki.

Analiza techniczna dla Czytelników – Srebro

Analiza surowcówPo dwutygodniowym boju w ankiecie, srebro doczekało się w końcu swojej analizy. Niestety ciężko jest wyciągnąć wnioski z wykresu, na którym „nic” się nie dzieje. Kurs srebra (SI.F) w ostatnich miesiącach jest bardzo ospały. Nie było ani wyraźnego impulsu wzrostowego, ani ruchu spadkowego. Cena wciąż porusza się w trendzie bocznym w bardzo wąskim przedziale. Okres konsolidacji, który trwa ponad 12 miesięcy, przejawia jednak przewagę podaży. Każdorazowe odbicie kursu było w miarę szybko gaszone. Przeważają długie górne cienie oraz świece spadkowe. W pierwszej kolejności spodziewamy się testu poziomu ~1500 punktów. Najczarniejszy scenariusz to mocny spadek aż w okolice 850~1000 punktów. Na tym poziomie cenowym powinno dojść do mocnego starcia popytu z podażą.

 

18
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyMichałDominikwolny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Panowie, szykujecie się do zakupów w najbliższym czasie? Chodzi mi o jakieś nowe spółki do portfela.

zenek
Gość
zenek

no i brak dywidendy CDR, na szczęście!!! kasa zostanie w kasie 🙂

osav7
Użytkownik
osav7

Dokładnie, brak dywidendy to dobra wiadomość. Ponad pół miliarda cashu na kontach CDR 😉

Dominik
Gość
Dominik

Apropo Ligii, nie wiem jak się na to zapatrujecie, ale nie mialbym nic przeciwko ujawnieniu portfela ligowego nawet w tym tygodniu, wyglada na to ze walory sa dobrane niezle, najwieksze impulsy juz za nami wiec nie boje sie ze ktos mnie przegoni nawet odzwierciedlajac portfel 1 do 1 🙂 A spodziewam sie ze wszystkie 5 spolek bedzie teraz rosla wiec moze ktos by skorzystal?

Michał
Użytkownik
Michał

Hej,

chciałem dziś grzecznie utworzyć nowy temat w dziale akcje i dowiedziałem się, że nie mogę, bo jestem spamerem i zostałem zablokowany. Czy mogę prosić o odblokowanie? Już nie będę więcej spamować, obiecuję 😉

trackback

[…] naszym super duecie, o którym pisaliśmy w poprzednim podsumowaniu, liderem zostaje 11 Bit Studios. Kurs 11B, po pokonaniu ostatnich szczytów, kontynuował swoją […]

trackback

[…] zawodników z branży gamedev. To właśnie CD Projekt + 11 bit studios tworzyli nasz Superduet snajperów, który to „ładował” gole jak na zawołanie. Później, korzystając z […]

trackback

[…] Projekt miało tworzyć parę supersnajperów! I z tej funkcji wywiązywało się znakomicie. Nasz Super Duet strzelał procentami na lewo i prawo, a przez to pozwalał nam bić kolejne rekordy blogowego portfela. Po premierze Frostpunka 11B […]

trackback

[…] lub „Marketingowe zaskoczenie„. Razem z CDR tworzy u nas genialny superduet. Obecnie wraca do najwyższej formy i z każdym dniem powinien być coraz mocniejszy. Po bardzo […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Hjwvad ffkxrg cialis buy buy cialis cialis rx cost Baefbz qlwjln