Tydzień 163 – 11B pozamiatało

Tytuł dzisiejszego wpisu mógł być tylko jeden. 11 bit studios pozamiatało 😀 +27,67%  w 5 dni! Woooo… Aż ciężko ubrać w słowa to, co czuje się po takim tygodniu. W 11B wierzyliśmy od samego początku. Spółka zwróciła naszą uwagę w październiku ubiegłego roku po komunikacie o przesunięciu premiery Frostpunka. Niektórzy nam się dziwili, jak taki ruch mogliśmy uznać za świetny prognostyk. No ale my wiedzieliśmy swoje. Przeprowadziliśmy gruntowną analizę firmy, kupiliśmy pierwszy pakiet akcji i razem z Wami zaczęliśmy się uczyć biznesu i filozofii działania 11B 🙂 W międzyczasie kilkukrotnie zwiększyliśmy swoje zaangażowanie (z 11% do 35%, obecnie 42%). Spółka po 6 miesiącach wynagradza nam naszą cierpliwość i zaufanie. Dzięki temu śrubujemy nowe rekordy InvestJourney. Pierwszy to tygodniowa zmiana wartości portfela, która wynosi aż 2.565,92 zł (+9,44%). Kolejny rekord to stopa zwrotu na poziomie +69,53% zysku netto. Na deser natomiast powiększamy przewagę nad WIG-iem do 56,87 p.p. Wartość portfela na chwilę obecną wynosi 29.753,01 zł. Pewnie zastanawiacie się co dalej? Mamy już pewien plan w głowie, ale będziemy chcieli go jeszcze przedyskutować 🙂 Póki co cieszymy się sukcesem Frostpunka!

Świat oszalał na punkcie Frostpunka!

24.04.2018 r. Na ten moment czekaliśmy kilka miesięcy. To właśnie wtedy swoją premierę miał mieć Frostpunk! Czekaliśmy więc z niecierpliwością na to, jak gra przyjmie się wśród graczy i recenzentów. No i się wreszcie doczekaliśmy, a efekt przerósł nasze, i tak już wygórowane, oczekiwania! Gra zebrała wśród serwisów branżowych notę 87/100! W tym 9/10 od IGN, 9/10 od GameSpot, czy 8,9/100 od PC Gamer. Taką samą ocenę przyznali jej sami gracze. Frostpunk został doceniony przede wszystkim za piękną grafikę, wciągający klimat, trudne i mające znaczenie wybory oraz bardzo unikalną i niespotykaną dotąd w city-builderach rozgrywkę. Właściwie jedyny zarzut to zbyt krótki czas trwania kampanii głównej. Nad tym jednak firma na pewno popracuje w swoich najnowszych dodatkach i aktualizacjach 🙂 Bo te, zgodnie ze słowami Prezesa Grzegorza Miechowskiego, będą na 100%!

Spółka podzieliła się już również pierwszymi danymi sprzedażowymi. Spodziewaliśmy się, że będą one bardzo dobre i zgodnie z tym co pisaliśmy jakiś czas temu w ciągu dwóch pierwszych tygodni znacznie pobiją 250 tyś. szt. Sniper Ghost Warrior 3 od CI GAMES. Nie spodziewaliśmy się jednak, że spółka wykona ten plan po zaledwie 66 godzinach od premiery! Tym sposobem koszty gry już się zwróciły i to z nawiązką, a Sniper został zmieciony z powierzchni ziemi. Tak samo rekomendacja BOŚ mówiąca o 1 mln sprzedanych sztuk w ciągu 12 miesięcy od premiery. Teraz chyba już nikt nie ma wątpliwości, że 1 mln to będzie, ale może nawet w 3 msc. Piątek i sobotę kończymy bowiem z numerem 1 w globalnych bestsellerach Steama rywalizując z takim GIGANTEM jak Playerunknown’s Battlegrounds! 

Źródło: www.store.steampowered.com. Stan na 27.04.2018 r.

Przecież to jest jakieś szaleństwo 😀 Gra za 10 mln zł walczy jak równy z równym z PUBG, którego kupiło kilkadziesiąt milionów osób! A gdzie konsole? A gdzie dodatki? A gdzie kolejne części Frostpunka? Przecież spółka tym sukcesem dopiero otwiera drzwi do tego mrocznego, mroźnego i wymagającego świata. A jak się okazuje drzemie w nim ogromny potencjał!

Spółka poinformowała również, że cały zysk za 2017 r. zostanie przeznaczony na kapitał zapasowy. Dywidendy więc nie będzie, ale tutaj zaskoczenia być nie może. Prezes Grzegorz Miechowski już od dawna mówił, że wszelkie nadwyżki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój firmy. I bardzo dobrze! My w pełni popieramy takie działania. 11 bit wciąż jest młodą, dynamicznie rozwijającą się spółką, więc przeznaczenie zysków na dalsze inwestycje w długim terminie powinno wyjść z korzyścią dla akcjonariuszy.

Nie zapominajmy również, że 11 bit studios wskakuje na kolejny poziom w światowym rankingu producentów gier. Już teraz wśród graczy pojawiają się opinie, że spółka dołącza do listy zaufanych deweloperów, których gry się po prostu kupuje bez żadnego gadania 😀 Pozytywnie wpłynie to również na drugą biznesową odnogę 11B, czyli segment wydawniczy. A przypominamy, że 29 maja 2018 r. premiera Moonlighter’a, który naszym zdaniem będzie najlepszą grą wydaną przez spółkę w najbliższym czasie. Sprzedaży powinna teraz również pomóc mocno podciągnięta renoma 11 bit studios jako wydawcy 🙂 Podniesie ona również pozycję negocjacyjną spółki w ustalaniu przyszłych stawek od sprzedanej sztuki. Do tego wszystkiego należy również dodać dwa kolejne dodatki z serii Stories do This War of Mine. Najbliższe kwartały zapowiadają się więc dla spółki rewelacyjnie.

Podsumowując – podnosimy naszą prognozę długoterminową dla 11 bit studios. Wcześniej mówiliśmy o 300 zł do końca 2018 r. Teraz cenę docelową widzimy znacznie wyżej 🙂 Swój pakiet trzymamy, ale nie wykluczamy, że w przypadku zbyt dużego udziału, będziemy podejmować odpowiednie działania.

Liga Invest Journey – Okienko Transakcyjne

Przypominamy, że trwa pierwsze okienko transakcyjne. Jeśli ktoś nie jest zadowolony ze stanu swojego portfela konkursowego może dokonać w nim maksymalnie 3 zmian. Na Wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli 29.04.2018 r. do g. 18:00. Niewykorzystany limit przechodzi na kolejne okienko, które przypada na 25.05.2018 – 27.05.2018. Chęć zakupu/sprzedaży danych instrumentów finansowych zgłaszacie mailowo na kontakt@investjourney.pl.

Jak inwestować na giełdzie 🙂 – Historia transakcji 11 bit studios

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ciężko nam opisać emocje, które towarzyszyły nam przez ostatni tydzień w związku ze wzrostami na 11 bit studios. Oczywiście pełnym sukcesem będzie dopiero zaksięgowanie wypracowanego zysku, z czym chcemy jeszcze trochę poczekać, ale w dzisiejszym  podsumowaniu przygotowaliśmy dla Was analizę naszych transakcji w formie graficznej. Pokazuje to, jak ważne w inwestowaniu jest trzymanie się własnej strategii i konsekwencja w działaniu.

Jak inwestować na giełdzie

Nasza pierwsza transakcja zakupu pojawiła się w październiku 2017 roku. Pierwsze akcje kupowaliśmy po cenie 175,00 zł, co w relacji do kursu z piątkowego zamknięcia daje blisko 74% zysku w zaledwie 6 miesięcy! Już wtedy czuliśmy, że wycena na poziomie ok. 400 mln zł to dopiero początek możliwości 11B. Druga transakcja zawierała element psychologii inwestowania. Chodziło o „bezpieczeństwo”. Czuliśmy, że kurs nie chce kontynuować korekty i pojawiła się oznaka siły na rynku. To był dla nas sygnał do zwiększenia zaangażowania po lekko wyższej cenie. Tu znów przypominamy, że w inwestowaniu na giełdzie nie chodzi o łapanie szczytów i dołków. Wszyscy spotykamy się na tym rynku w jednym celu, aby zaksięgować zysk. Kupuj tanio, sprzedawaj drogo. Nic więcej, ale za tym nie kryje się sformułowanie „kupuj w tylko w dołkach, sprzedawaj tylko na szczycie”. Kurs porusza się zgodnie z Twoim planem, scenariuszem to dokup akcje jeżeli nie ma oznak słabości, wyprzedania. Najciekawszą z transakcji był ostatni zakup. 19 kwietnia 2018 roku, czyli lekko ponad tydzień temu, zakupiliśmy 10 akcji po cenie 240 zł. Tego dnia kurs zanotował mocny spadek. „Kupuj panikę, sprzedawaj euforię” to inne stwierdzenie, które może tłumaczyć naszą decyzję. Wiedzieliśmy, że jesteśmy kilka dni przed premierą, nic złego w spółce się nie działo, wykres 11B wyglądał ok. Spadek z 19 kwietnia potraktowaliśmy więc jako „fake” ruch, chęć wystraszenia drobnych graczy. To był strzał w dziesiątkę 🙂 Przedstawiona historia transakcji jest dla nas jedną z najlepiej rozegranych inwestycji w naszych dotychczasowych zmaganiach giełdowych, dlatego uznaliśmy, że warto ją zaprezentować w formie graficznej na wykresie wraz z odpowiednim komentarzem. W tym momencie obserwujemy cenę, akceptujemy korektę w okolicę wsparcia na wysokości 260,00 zł. Ostanie dni to bardzo mocny zakres wahań ceny, dlatego gwałtowne ruchy w sięgające kilku procent w jedną i drugą stronę mogą być normalnym zjawiskiem.

Blue Chipy w trendzie bocznym?

analizy giełdoweNasze ostatnie analizy i transakcje pokazują, że „czytania ze zrozumieniem” nie odnosi się tylko do literatury z lekcji języka polskiego, ale również perfekcyjnie sprawdza się na giełdzie. Kurs WIG20 idealnie zareagował na okolice wsparcia na wysokości ~2250,00 punktów, o których wspomnieliśmy w ostatnim podsumowaniu. Moment ten został oznaczony czerwonym „X”.  Samo wykreślenie poziomów wsparć, oporów nie jest kluczem do sukcesu. Kolejny etap to obserwacja reakcji ceny w określonym punkcie. Odbicie, które nastąpiło podczas czwartkowej sesji oraz wcześniejsza zniżka kursu, nie daje nam jeszcze potwierdzenia, że korekta dobiegła końca. W tym momencie raczej nie dokonywalibyśmy żadnych decyzji inwestycyjnych. Patrząc również na wykres w większej skali (miesięczny) pojawiła się wizja trendu bocznego. Może on być rozgrywany pomiędzy poziomami B i B’. Sytuacja nie jest więc klarowna. Dlatego na tym „rynku” przyjmujemy postawę obserwatora.

CD Projekt jednak z problemami

Analizy spółekStrefa oporu, wynikająca z ostatnich szczytów, skutecznie hamuje dalszy wzrost kursu. Na niekorzyść byków jest również fakt wystąpienia trzeciego już podażowego tygodnia. Jeżeli słabość na tej spółce będzie kontynuowana to spadki powinny doprowadzić do testu okolic ~107,00 zł za akcję. Tak naprawdę będzie to początek zmagań byków, który może sięgnąć poziomu W2 czyli ~100,00 zł. Jest to strefa, o której już wielokrotnie wspominaliśmy. Jeżeli kurs zdecydowanym ruchem i trwale pokona ten przedział cenowy, to wizja wzrostów może zostać zachwiana.

Analiza techniczna dla czytelników – KGHM 

Jest to jedna ze spółek giełdowych, która może sprawiać problemy, zarówno w ujęciu fundamentalnym, jak i technicznym 🙂 Widać jednak, że już od dłuższego czasu walczyła w naszej ankiecie o bycie liderem. Czas więc na jej analizę techniczną.

Analizy spółekJest to spółka trudna, ponieważ jej zakres działalności jest skomplikowany, a duży udział Skarbu Państwa w akcjonariacie tego podmiotu (31,79%) jest dla nas dodatkowym czynnikiem ryzyka 🙂 Patrząc również na wykres w ujęciu tygodniowym, ciężko określić na jakim etapie, w jakiej fazie ruchu obecnie znajduje się kurs akcji. Najmocniejszymi strefami cenowymi, które powinny stanowić aktualnie opór dla ceny, są okolice ~145,00 zł oraz ~100,00 zł. W długim terminie, raczej nie decydowalibyśmy się na zakup akcji tej spółki. Zakres cenowy pomiędzy 100,00~120,00 zł może uaktywnić mocną podaż. Poza tym, odbicie które miało miejsce w punkcie 1 do nas nie przemawia. W naszej ocenie kurs powinien testować poziom ~100,00 zł za akcję. Wynik tego testu powinien pozwolić na kolejną weryfikację oraz kreowanie scenariusza gry.

 

16
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Hannah FlackInvestJourneyTonijotzenek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Użytkownik
Krzysztof

Mam pytanie czy 11bit bedzie przedstawialo kolejne wyniki sprzedazowe np. po przekroczeniu 0,5 mln. itp. ???
Wczoraj bylem zakupić 2 szt. FROSTPUNKa w Empiku, pani zza lady powiedziala ze jest bardzo duze zainteresowanie gra:) sporo osob pyta sie , zreszta widac to po liscie Bestselerrow Empiku ” 1 miejsce”.

wolny
Użytkownik
wolny

Zarzad spolki nic nie obicuje. To byla i bedzie tylko i wylacznie ich dobra wola czy podadza czy nie. Zapewne jesli stwierdza wspolnie z dzialem marketingu ze przyniesie to pozytywny wydzwiek- to moga podac. Ale na pewno nie zrobia tego po to zeby „polechtac” proznych inwestorow 🙂

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Jak postrzegacie zbliżające się targi E3 w kontekście kursu CDP? Kampania CP może się przecież zacząć w każdej chwili.

Robert
Gość
Robert

Świetnie rozegraliście 11Bit. Wiedziałem, że gra będzie hitem, ale nie aż takim. Powoli rośniemy na potęgę w tworzeniu gier. Smutne jest tylko, że gdyby nie spółki gamingowe to nasza Polska giełda by leżała. Jej słabość jest porażająca…Dreptanie w miejscu. Może jak inwestorzy wrócą z majówkowych urlopów to coś drgnie bo jakoś sennie jest na rynku.

jot
Gość
jot

Widzisz, polscy inwestorzy są na majówce i rośnie – Czyli polscy janusze giełdy, bankierzy polskich funduszy niekoniecznie pomagają solidnym długoterminowcom.

Toni
Gość
Toni

Jeśli Frostpunk sprzeda się w 2mln egzemplarzy do końca tego roku to jaka będzie Wasza prognoza dla kursu 11 Bit na koniec 2018?

trackback

[…] sporo pisaliśmy o 11 bit studios, The Farm 51, czy CD Projekt. Wszystkie trzy spółki idą jak burza i dały nam już zarobić od […]

Hannah Flack
Gość
Hannah Flack

Hi there, I found your site via Google at the same time as looking for a similar subject, your site came up, it appears great. I have bookmarked it in my google bookmarks
Regards Hannah Flack

Hannah Flack
Gość
Hannah Flack

„This can be difficult if you have developed
bad habits over the years. We are all different, so the only
successful way to reach and maintain a healthy weight is
to find what works best for you. Pumpkin is not only a super healthy treat,”
Regards Hannah Flack