Tydzień 165 – Historyczny moment!

Stało się! Po 165 tygodniach podwajamy zainwestowany kapitał! I to w jakim stylu! 😀 Przez ostatnie 5 dni wartość posiadanych przez nas aktywów wzrosła aż o +14,26%. Oznacza to, że w tydzień zarobiliśmy 4.547,25 zł! Ale to jeszcze nic 😛 Potrzebowaliśmy zaledwie 3 tygodni, aby łącznie zarobić kwotę 9.258,14 zł! W jednym z naszym artykułów pt. „Oszczędzanie – warto czy nie warto? Oto jest pytanie” napisaliśmy tak: „Wyobraź sobie uśmiech na Twojej twarzy, wywołany myślą, że nic nie robiąc, zarobiłeś w ciągu miesiąca „dodatkową pensję” :)”. To jest właśnie to! Siedzisz w pracy za biurkiem, w domu na kanapie, w samochodzie za kółkiem. Jesteś na wakacjach pod palmami, za granicą w podróży służbowej, w kosmosie na Marsie. Gdziekolwiek! Pieniądze i tak dla Ciebie pracują. Musisz im jednak na to pozwolić i podjąć odpowiednie kroki! Korzystamy więc z naszej dotychczasowej pracy blogowej oraz dzisiejszego wyniku, aby raz jeszcze zachęcić do regularnego oszczędzania i inwestowania. To jest właśnie misja tego bloga 🙂 Przypominamy, że kapitał od jakiego zaczęliśmy to 1.350 zł (Tydzień 1 – Podsumowanie), a wypracowana do tej pory stopa zwrotu na poziomie +107,67% została osiągnięta systemem regularnych wpłat kwartalnych. Pewnie dla wielu z Was kwota 1.350 zł i związane z tym początkowe zyski w przedziale 10-50 zł mogą się wydawać śmieszne, ale tak naprawdę nie ma w tym nic śmiesznego. Od czegoś trzeba zacząć, a pomyśl, że po 3 latach możesz mieć 27 razy tyle. Wartość naszego portfela na dzień dzisiejszy wynosi 36.445,23 zł.

11 bit studios – konferencja inwestorska

Przyznamy się Wam, że z braku czasu nie oglądaliśmy konferencji inwestorskiej (link) na żywo. Ba nie oglądaliśmy jej również ani w czwartek, ani w piątek. Prawdę mówiąc zastanawialiśmy się, czy w ogóle warto ją obejrzeć. Wydawało nam się, że najważniejsze rzeczy z jej przebiegu i tak już zostały opisane w różnych internetowych źródłach. Pomyśleliśmy sobie jednak, że może znajdziemy w niej coś dla siebie, coś co nie zostało wypatrzone przez innych. I wiecie co? Jak dobrze, że daliśmy 11B szansę 😀

Ogólnie, jak już być może zdążyliście zauważyć, do różnego rodzaju konferencji, wywiadów, wypowiedzi i zachowań przedstawicieli spółek lubimy podchodzić w sposób psychologiczny. Wsłuchujemy się w ton wypowiedzi, obserwujemy mimikę twarzy, gestykulację, znajdujemy motywy takiego, a nie innego działania. Staramy się czytać między wierszami. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że jednak obejrzeliśmy tę konferencję, gdyż znaleźliśmy w niej dla siebie dużo więcej, niż nam się początkowo mogło wydawać. I mamy kolejne przypomnienie i wniosek na przyszłość, że jednak warto to robić. A już na pewno, gdy ma się w danej spółce zainwestowaną większą część kapitału. Ok, tyle tytułem wstępu, przejdźmy do konkretów.

Pominiemy to, co już wszyscy wiedzą, czyli, że Frostpunk w ciągu 2 tygodni wygenerował czterokrotnie większe przychody, niż This War of Mine w analogicznym okresie. Oczywiście świetna wiadomość. W jej cieniu znalazły się natomiast dane o sprzedaży w skali trzech lat. A tutaj padły bardzo ciekawe statystyki. Porównując pierwsze 14 dni od premiery z okresem 3 lat – sprzedaż Anomaly wzrosła 12-krotnie. Taki sam wskaźnik dla TWOM wyniósł 11x. A dla Frostpunka.. „if you know what I mean” 😀 Jak przyznał sam Prezes, na razie mogą tylko estymować, ale wychodzą im całkiem fajne liczby 😀 Kolejna rzecz to wishlista na Steam na dzień premiery wynosząca 377.510. Wykorzystując więc doskonale wszystkim znany wzór wishlista x 3 = sprzedaż w okresie pierwszych 3 miesięcy wychodzi nam ponad 1,1 mln sprzedanych szt. I jest to wynik jak najbardziej prawdopodobny i możliwy do zrealizowania 🙂 Tym bardziej, że Frostpunk, mimo upływu czasu, wciąż znajduje się w TOP10 globalnych bestsellerów Steama.

Kolejna rzecz to słowa, które do złudzenia przypominają nam wypowiedź Prezesa CD Projekt, o tym, że chcą robić coraz większe gry. 11 bit studios również chce podążać tą ścieżką i to nie tylko w segmencie produkcyjnym, ale również wydawniczym. Stąd też w strategii spółki znalazło się skalowanie projektów w kierunku Premium indie/AA. Bardzo nas to cieszy, gdyż 11 bit publishing po sukcesie Frostpunka i być może lepszej od oczekiwanej sprzedaży Moonlightera przestanie już raczkować, a w końcu stanie na nogi i znacząco wpłynie na wyniki finansowe całej Grupy!

I na koniec najlepsze! W wypowiadających się przedstawicielach spółki czuliśmy pasję, szczerość, pewność siebie i przekonanie co do fantastycznie wykonanej roboty. Widać było, że rozpiera ich duma! Dodatkowo wstąpiły w nich nowe, ogromne pokłady energii i motywacji do działania, o czym mówił ustępujący ze stanowiska Członka Zarządu Bartosz Brzostek. Nas „kupili” 😀 Wierzymy, że potrafią robić świetne gry i tak naprawdę dopiero się rozkręcają. Całą konferencję pragniemy więc podsumować hasłem z prezentacji spółki, które idealnie oddaje również nasze dzisiejsze nastroje po przekroczeniu progu 100% zysku netto:

To kolejny duży krok, ale cała podróż dopiero przed nami

I tego się trzymajmy! 😀

Cyberpunk 2077 jednak na E3?

Obecnie liderem wzrostów naszego portfela jest 11B, ale nie zapominamy oczywiście o innym naszym ulubieńcu, czyli CD Projekt! Spółka przez ostatnie kilkanaście dni rośnie jak na drożdżach! Od 26 kwietnia jej wartość zwiększyła się aż o 25,00%! Wszystko wskazuje więc na to, że inwestorzy, po kilku latach oczekiwania, nastawiają się na Cybera na E3! I wydaje się, że mają ku temu coraz większe podstawy. Najpierw mieliśmy *beep*, później plotki o demo CP, później *beep* #2, a teraz mamy zaproszenia dla dziennikarzy na godzinną prezentację za zamkniętymi drzwiami. Mamy więc chyba sprawę przesądzoną i w końcu doczekamy się nowych materiałów odnośnie CyberPunka! Pojawia się więc pytanie na temat potencjalnej daty premiery 🙂 Żeby się nie powtarzać to zainteresowanych odsyłamy na nasze forum (link – 7 strona), na którym prowadzimy bardzo ciekawą i merytoryczną dyskusję, w której każdy ma argumenty na poparcie swojej tezy. Przykładowo wklejamy fragment naszego stanowiska odnośnie Cybera na E3:

„Pisząc o zajawce nie mamy na myśli miernoty typu, że przedstawiciele spółki wchodzą na scenę, na ekranie wyświetla się *boop* i dziękuję, dobranoc. Bardziej mamy na myśli trailer, który jednak wciąż będzie dosyć enigmatyczny, nie zdradzający zbyt wiele i bez żadnych dat. Tak trochę na podsycenie atmosfery oczekiwania na coś super, „ale jeszcze nie powiemy na co dokładnie”. Powiemy dopiero „when it’s ready”. Po czym znów nastąpi dłuższa przerwa, a działania marketingowe skupią się na Gwincie. Bo jeśli będzie jak mówisz to nie pasuje nam tu ta krótka kampania, bo rok to jednak mimo wszystko długo. Do tego równolegle trwałaby promocja Gwinta. I jakoś nam to się nie łączy w całość 😀”

Masz inne zdanie? Zapraszamy do dyskusji (link do tematu o CDR)!

Puchar InvestJourney – Zaczynamy fazę pucharową!

Puchar InvestJourney wchodzi w decydującą fazę! Od poniedziałku zaczynamy pojedynki ćwierćfinałowe. Potrwają one do 25.05.2018 r. (piątek).


Przypominamy, że na tym etapie rozgrywek nie ma już miejsca na słabszą dyspozycję. Przegrany zostaje wyeliminowany z turnieju, wygrany przechodzi dalej. Zapowiadają nam się bardzo emocjonujące mecze. Najciekawiej wygląda pojedynek osav7 (3.) vs Tompson (1.). Tompson, zgodnie z jego ostatnią wypowiedzią, wolał uniknąć tego starcia, ale by tak się stało musiał pokonać strzauę w 3 kolejce fazy grupowej. Tego celu nie udało mu się jednak zrealizować. W pozostałych pojedynkach piotrek (5.) zmierzy się z zyziem (13.), strzaua (4.) z Jackiem19 (8.), a Dominik (2.) z Kath (6.). Powodzenia! 🙂

Większe zainteresowanie akcjami Blue-Chipów 

analizy giełdoweTak silnego tygodnia na warszawskim parkiecie nie było już od dawna. Indeks WIG20 wzrósł o około 4,3%. Od stycznia 2018 roku mieliśmy do czynienia z silnym ruchem spadkowym. Kilkukrotne próby odreagowania przez kupujących spełzły na niczym. Dlatego też istniało większe prawdopodobieństwo kontynuacji trendu spadkowego, aniżeli jego odwrócenia. Ostatnie dni wprowadziły jednak lekką zmianę. Moc byków najlepiej widoczna jest na wykresie w ujęciu tygodniowym. Jedna świeca wzrostowa zanegowała trzy poprzednie okresy spadków. Co więcej, miejsce w którym doszło do „walki” nie jest przypadkowe. W przeszłości kurs dwukrotnie ustanowił w okolicach ~2200,00 oraz 2300,00 punktów strefę odbicia. W najbliższych dniach, inwestorzy powinni zmierzyć się z oporem na wysokości ~2350,00 punktów. Jeżeli trend spadkowy (korekta) miałaby zostać zakończona, to zdrowym ruchem byłaby kontynuacja impulsu wzrostowego w nadchodzącym tygodniu.

Euforia na akcjach producentów gier

Analizy spółekCD Projekt nie pozostaje w tyle. Oczywiście my dalej uważamy, że obecne wzrosty są w dużej mierze wynikiem realizacji formacji „filiżanka z uchem” 😀 Przedstawiliśmy ją w jednym z wcześniejszych podsumowań. Abstrahując od skuteczności formacji AT uważamy, że to psychologia graczy, która kreuje ruch ceny oraz otoczenie wokół spółki (makroekonomiczne) przyczynia się do formowania skutecznych układów cenowych (wybić). Dlatego dla jednych np. formacja filiżanki z uchem będzie paranoją, a dla innych bardzo skutecznym sygnałem. Patrząc z innej perspektywy na wykres, można dostrzec długi okres konsolidacji ceny w przedziale 100,00 ~ 125,00 zł. Potwierdzeniem wzrostów jest siła z jaką nastąpiło wybicie górą z tego układu. Wyrażona ona jest poprzez wielkość wolumenu oraz kształt świec. Kilkukrotnie pojawiły się świece bez cieni (lub są niewielkie), a cena zamknięcia jest na dużo wyższych poziomach, niż otwarcie. Po tak długiej konsolidacji, przetrawionych plotkach, które powodowały tylko chwilową panikę, można prognozować dalszy wzrost kursu. Projekcja punktów docelowych jest jednak utrudniona. Dlaczego? „Brak” lewej strony wykresu. Zniesienia Fibonacciego umożliwiają w pewnym stopniu określenie poziomów cenowych do których może zmierzać kurs. W takiej sytuacji stosuje się zewnętrzne projekcje. Punkty przyłożenia mogą być różne, w zależności od inwestora i jego przemyśleń. Bazując na swoich doświadczeniach pomiaru dokonalibyśmy na podstawie odcinka A-B, który stanowił największy impuls korekcyjny w fazie konsolidacji. Wynikiem pomiarów będą dwa punkty. Pierwszy z nich na wysokości ~154,00 zł (161,8%), a drugi ~193,00 zł (261,8%). Są to miejsca, w których MOŻE, ale nie musi dojść do reakcji ceny. My czekamy. Obserwujemy zachowanie ceny, nie podejmując obecnie żadnych nowych działań.

Czy kurs 11 Bit Studios będzie dalej rósł?

Analizy spółekMocne wzrosty wynikają z wielu czynników. Nie jest to tylko zwykły popyt, szał zakupowy wśród inwestorów. Stoją za tym silne fundamenty spółki oraz jej produkty. Jednak w takiej euforii wzrostowej stawiamy sobie pytanie „kiedy sprzedać?”. Jednak na nie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Patrząc na historyczne zachowanie ceny, kurs nie miał problemów ze wzrostami rzędu +580%, czy +740%. Obecne +160% jest rewelacyjnym wynikiem, ale nie musi oznaczać jeszcze końca wzrostów.

Analiza techniczna dla czytelników – KRUK

Ostatnia ankieta przyniosła mocne zainteresowanie aż 4 spółkami. Wyniki kształtowały się na poziomie 20~23%. Zwycięzcą została spółka KRUK.

Analizy spółekJest to podmiot, który budzi spore zainteresowanie wśród giełdowych graczy. Widoczne jest to również po ilości dyskusji na różnych portalach finansowo-inwestycyjnych. Nic dziwnego skoro kurs znajduje się w bardzo silnym, długoterminowym trendzie wzrostowym. Obecna korekta stanowi więc okazję i target dla inwestorów do zwiększenia lub otwarcia pozycji. Załączona analiza na wykresie tygodniowym obrazuje nasz punkt widzenia. Przedział 190,00 ~225,00 zł powinien wstrzymać dalszą wyprzedaż. Ostatni tydzień potwierdził znaczenie tej strefy poprzez ukształtowanie wzrostowej świecy z długim dolnym cieniem testującym wspomniany obszar. Cofając się kilka tygodni wstecz, nie da się pominąć mocnej świecy spadkowej (kolor zielony), której towarzyszył bardzo duży obrót. Mimo wszystko, kolejny tydzień nie przyczynił się do kontynuacji spadków, wręcz przeciwnie. Może nie będziemy definiować tego układu, ale takie zachowanie ceny często stanowi punkt zwrotny, czy bazę dla odbicia. Tłumacząc ten ruch, w tle prawdopodobnie doszło do sporej wymiany akcji. Dlatego znaczenie wsparcia zyskuje. Kurs znajduje się w ciekawym miejscu, a stosunek ryzyka do zysku jest stosunkowo niewielki.

 

36
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyadam z.DarekPwolny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Użytkownik
Krzysztof

Odnosnie 11 bit studios, moim zdaniem sprzedaz Frostpunka zbliża sie juz do 1 000 000, napewno wczesniej niz przed 3 miesiacami. Tez zauwazylem duża euforie i zaangażowanie wsród przedstawicieli 11 bit, zauwazylem jeszcze jedna rzecz zgrany zespół 🙂

Maciek
Użytkownik
Maciek

Nie ma mowy o żadnym milionie, IJ mają rację. Skąd wogól ta wartość, bo wygląda jakbyś rzucał nam przypadkową liczbę…

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Gdzie można sprawdzić wishlist na Steam?

wolny
Użytkownik
wolny

Panowie, jak sie ma wiekszosc srodkow w danej spolce (nie wiem w jakim miescie mieszkacie) i ja np poza Warszawa mieszkam, czy jezdzicie na takie konferencje spolek z inwestorami albo WZA? Jaka jest Wasza opinia jesli chodzi o osobisty udzial na zywo? Pomaga, przeszkadza w podejmowaniu decyzji? Druga sprawa- byc moze sie myle bo powierzchownie obserwuje nasze potyczki w lidze ale z Thomsonem mamy podobny sklad portfela i chyba na przedostatniej sesji w czwartek mielismy w pucharze podobne wartosci przy czym w piatek moje spolki nieznacznie wzrosly a u Tompsona vivid +9%. Nie powinien mnie przebic ostatniego dnia? Tymczasem ja… Czytaj więcej »

Aplauz
Użytkownik
Aplauz

Panowie trzymacie się narazie 11 bit? Zastanawiam się czy nie sprzedać części (oczywiście po schłodzeniu ponownie kupić) i nie przerzucić przed targami na CDR lub Livechat. Jakie jest Wasze zdanie?

Maciek
Użytkownik
Maciek

Uuu pachnie mi kolarstwem, a to bardzo ciężki sport.

Kriss
Gość
Kriss

Panowie a co sadzicie o PlayWay? Spolka ostatnio tez ma sie dobrze 🙂

kaliszak
Gość
kaliszak

Euforia na akcjach producentow gier to chyba zbyt odwazne stwierdzenie bo w takim razie co powiecie nt CIG, Jujubee, Farm51, Bloober, QubicG i kilku innych mniejszych spolek…czesc nawet nie wrocila do poziomow sprzed roku krachu, gdzie kapitalizacja spadla o 60-80% a teraz probuja odbudowac wartosc….

jarek1111
Użytkownik
jarek1111

kaliszak sukces 11 bit z frostem pociagnal caly gamedev 🙂 problem jest tylko taki ze tak jak 11 bit czy cd projekt sa zdrowymi spolkami i maja pod co rosnac tak z innymi juz jest roznie .pozdr

zenek
Gość
zenek

jeśli 11bit pokaże dobre wyniki spokojnie mamy 500zl, jeśli CDR pokaże za kulisami CP i szczęki opadną, posypią się komentarze mamy 200zł i tyle w temacie.

jarek1111
Użytkownik
jarek1111

zenek jakie dobre wyniki pokaze 11 bit ? wyniki za drugi kwartal podadza w sierpniu i beda bdb lub wrecz rewelacyjne biorac po uwage tylko sprzedaz frosta a przeciez nie tylko ta gra w tym kwartale stoi spolka 🙂

jarek1111
Użytkownik
jarek1111

aaa co do redow to moim zdaniem zbieraja papier z rynku i fakt faktem jak odpali w oparciu o cybera to 200 peka : )pozdr

gieldowababcia
Gość
gieldowababcia

Wyniki i 500 zł? Nie zdziwię się jak już w tym tygodniu przebijemy 500+ Za dwa tygodnie premiera gry no i chyba maja coś pokazać odnośnie dalszych planów Frostpunka?

adam z.
Gość
adam z.

noo i znamy wyniki CDR, teraz już po konferencji jak się zapatrujecie na:
czy cyberpunk będzie na e3?
wyniki coraz słabsze Wiesiek nie uciągnie kursu 150zl
pod gwinta i single player nie będzie grania walor spadnie, inwestorzy oczekują cos z cybera
jaki ruch na papierze? 11bit czyżby miał większe szanse na ruch do góry niż cdr?

Victorneuct
Gość
Victorneuct

a high peril or are oblivious any external of mi. tadalafil quantity it desire transmutation the disagreement’s being with no other.