Transakcje na rynku gamedev

Dzisiaj ok g. 09:08 kupiliśmy 150 akcji The Farm 51 po cenie 22,60 zł.

[Aktualizacja 04/06/2018 g. 10:11] Ok g. 10:05 sprzedaliśmy 15 akcji 11 bit studios po cenie 468,00 zł oraz ok g. 10:10 kupiliśmy 30 akcji PlayWay po cenie 120,00 zł. Szczegóły wkrótce.

[Aktualizacja 04/06/2018  g. 20:23] Chyba nic więcej nie mamy tutaj do dodania. Ot po prostu wybraliśmy się dzisiaj na zakupy i zrealizowaliśmy swój plan z ostatniego podsumowania 🙂 Dzisiejszymi transakcjami zmniejszyliśmy nasze zaangażowanie w 11 bit studios do ok. 32%, a także kupiliśmy bardzo mocno przecenione ostatnio akcje The Farm 51 i PlayWay. Dzisiaj obie spółki zaliczyły bardzo mocne odbicie (odpowiednio +15,21% i +22,73%). Wprawdzie nie udało nam się załapać na cały ruch wzrostowy, ale tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy – nie to jest naszym celem. W obie spółki inwestujemy z myślą o perspektywie co najmniej średnioterminowej, widząc w nich argumenty solidne nie tylko technicznie, ale i fundamentalnie. Jak zawsze giełda zweryfikuje nasze plany. Witamy więc F51 oraz PLW w naszej drużynie. Zgodnie z naszym modelem inwestowania możecie w najbliższym czasie spodziewać się naszych analiz i przemyśleń na temat tych spółek. Będziemy ich się uczyć razem z Wami 🙂 Trzymajcie kciuki!

 

43
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
25 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyWaterlooMaciekRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek
Użytkownik
Maciek

Wzięliście się za spekulowanie ? Nie poznaję kolegów…

Zenek
Gość
Zenek

ja dziś dokupiłem Farm51 3500sztuk ale po cenie 23,5zl pozdrawiam

Robert
Gość
Robert

Powodzenia w inwestycji. Niech rynek gier rośnie w siłę.

obserwator
Gość
obserwator

gratuluję wyczucia rynku, aczkolwiek zakupów można było dokonać za wolną gotowkę a 11bit jeszcze chwilę potrzymać 🙂

mohicanin
Użytkownik
mohicanin

Tak czy siak piękny strzał. Gratuluję.

Slawek
Użytkownik
Slawek

Witam , duży szacunek Panowie. Dzięki Wam trochę się dzisiaj napracowałem pozmieniałem pozycje i siedzę po uszy w GameDev. Jak tak dalej pójdzie to pierwsza strona Steama będzie usiana polskimi firmami. Czego Wam i sobie życzę.

Aplauz
Użytkownik
Aplauz

Skoro siedzimy już po uszy w temacie GAMEDAVEu: przyglądaliście się Ten Square Games? Działają na najszybciej rozwijającym się rynku mobilek i jak wszyscy dzisiaj wystrzelili. Wydaje się, że to nie ich ostatnie słowo 😉

lolek
Gość
lolek

Część inwestorów wstrzymuje się przed kupowaniem Farm 51, bo czeka jeszcze na informacje o planowanej emisji akcji, jej warunkach i cenie emisyjnej. Wszystko po to aby mieć kasiorę na marketing gry. Co Wy o tym myślicie? Nie obawiacie się?

Maciek
Użytkownik
Maciek

Część inwestorów wstrzymuje sie też zupełnie, wiedząc, że to kolejny rajd spekulacyjny pod marzenia, jakich na farmie było już wiele.

lolek
Gość
lolek

Cóż, do rajdu dobrze się podłączyć, zawsze można wyjść przed premierą 😉 Byleby nie zostać w trakcie tego rajdu zaskoczonym niespodziewanymi informacjami ze spółki, np. właśnie o emisji.

Slawek
Użytkownik
Slawek

Generalnie w tym momencie emisji bym się nie obawiał. Emisja jeśli będzie to chyba nie jakaś kolosalna. Najważniejsze , że gra jest już na ukończeniu. Pamiętam jeszcze jak 11 bit chciało zrobić emisję tak chyba około rok przed premierą TWOM i niestety musieli się wycofać bo nikt nie chciał zainwestować. Chyba Ci co mogli objąć wtedy te akcje do dzisiaj przeliczają niedoszłe zera na koncie. Cena była chyba poniżej 8 zł jak dobrze pamiętam.

lolek
Gość
lolek

Emisja ma byc do 300 000 akcji. Jak dla mnie ryzykiem jest przede wszystkim niedojscie emisji do skutku (potencjalny brak kasy na marketing, a wlasnie przez slaby marketing poniesli klęskę z Get Even, choc WW3 niewątpliwie wzbudza duzo wieksze zainteresowanie) oraz cena emisyjna dużo nizsza od ceny rynkowej (co niestety na GPW czy NC jest raczej regułą niż wyjątkiem…)

Robert
Gość
Robert

@investjourney Z tego co widać w komentarzach wiele osób poszło za Wami z decyzjami zakupowymi. W sytuacji gdy liczba czytelników-naśladowców będzie rosła staniecie się giełdowymi influencerami. Grupa czytelników bloga będzie miała realny wpływ na kurs niedużych spółek i będzie w stanie spowodować wahania kursu 🙂

Waterloo
Gość
Waterloo

Przyznaję, że niedawno dołączyłem do grona posiadaczy akcji farmy, też z kopiując Wasze ruchy. Dziś nawet dokupiłem po 22 zł. Kiedyś już miałem te akcje i sprzedałem z zyskiem. Niestety zbyt małym, bo pospieszyłem się że sprzedażą. Wtedy nie miałem do końca przekonania. Ale teraz zamierzam potrzymać akcje dłużej. W 11 bit nie zainwestowałem przed frostem, a wystarczyło pomyśleć, że jest gotowy produkt i czas zbierania śmietanki. To może być podobnie.

Maciek
Użytkownik
Maciek

Mam pytanie: oprócz tego kopiowania ruchów, analizujesz jakoś spółkę ?

trackback

[…] W ostatnim tygodniu, zgodnie z planem, dokupiliśmy do portfela dwie kolejne spółki. PlayWay nabyliśmy po cenie 120,00 zł, a The Farm 51 po 22,60 zł. Po tych transakcjach ponad 65% wartości portfela stanowią firmy z branży gamedev. „I to ma być książkowa dywersyfikacja?” – spytacie. Nie, to nie jest książkowa dywersyfikacja, ale giełda to nie książka i nie zawsze postępuje się zgodnie z zawartą w niej teorią. Owszem, w naszej ocenie dywersyfikacja jest bardzo ważna i do niej docelowo dążymy, ale dla nas najważniejsze jest posiadanie portfela zgodnego z samym sobą. A na chwilę obecną czujemy, że chcemy postawić… Czytaj więcej »

trackback

[…] się ostatnio na powiększenie naszego zaangażowania w akcje, poprzez zakup PlayWay i The Farm 51, liczyliśmy się z tym, że naszym portfelem może trochę bujać. No i buja 😀 Ostatnie 2 […]

trackback

[…] drużyny dołączyła spółka The Farm 51. Dla wielu z Was mogło być to spore zaskoczenie, gdyż jej zakupu nie poprzedziła publikowana przez nas standardowo analiza fundamentalna i techniczna. Nie oznacza […]

trackback

[…] Może bez zbędnych ceregieli przejdziemy do konkretów, czyli do tego, co nas „ujęło” w PlayWay i co zadecydowało o tym, że zainwestowaliśmy w niego swój kapitał. Zaczęło się dosyć niepozornie, od niewinnie wyglądającego tematu (tutaj) założonego przez naszego Czytelnika i Analityka – Michała. Zastanawiał się on nad wyceną firmy PlayWay, czy aby nie jest ona zbyt wysoka? Zapoznaliśmy się więc z podesłanymi przez niego materiałami i przemyśleniami, po czym uznaliśmy, że działalność spółki wcale nie jest taka głupia 😀 Firma współpracuje z kilkudziesięcioma zespołami deweloperskimi, daje im pełne wsparcie produkcyjne, marketingowe i wydawnicze. Dzięki temu wszystkie studia niezależnie od… Czytaj więcej »

trackback

[…] to utrzymaliśmy bardzo wysokie ok. 32-procentowe zaangażowanie w akcjach tej spółki. Owszem, w czerwcu zredukowaliśmy nasz pakiet o jedną trzecią (wcześniej wynosił on ok. 50%), chcąc zabezpieczyć zyski, co jak się okazało było bardzo […]

trackback

[…] portfelowe głównie zdominowane są przez segment gamedev. Pakiet 30 akcji PLW zakupiliśmy 4 czerwca 2018 roku po cenie 120,00 zł za akcję. Na ostatniej sesji giełdowej za jeden papier płacono 127,50 zł. […]

trackback

[…] No i się zaczęło 😀 Dwa miesiące później PlayWay trafił do naszego portfela (zakup – link), a pod koniec lipca przedstawiliśmy Wam naszą analizę wraz z wydaniem dla spółki pozytywnej […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

generic cialis online pharmacopoeia dimensions use and management thoracic surgeries. tadalafil and dapoxetine antibiotics, which are healthful for the sake the. <a href="