Liga Invest Journey – Relacja S01W10

Wchodzimy w decydującą fazę Ligi Invest Journey! Do końca rozgrywek pozostał już niecały miesiąc, a na szczycie tabeli ciasno jak nigdy. Aż 5 uczestników wciąż zachowało bardzo duże szanse na końcowe zwycięstwo. W Pucharze natomiast trwają pojedynki półfinałowe i tutaj również nic nie jest jeszcze przesądzone. Poza emocjami towarzyszącymi konkursowi, cieszy nas również jego bardzo wysoki poziom. Aż 14/16 z Was uzyskało wynik lepszy od WIG-u 🙂 Ale chyba jeszcze bardziej cieszy nas Wasza postawa. Do tego wrócimy jednak jeszcze na sam koniec relacji 🙂 A w tej jak zawsze podsumowanie obecnej sytuacji w Lidze, garść statystyk i wywiad z kolejnych Uczestnikiem. Tym razem padło na niepokonanego w dotychczasowych rozgrywkach piotrka!

Niebezpiecznie w TOP5!

Minione dwa tygodnie przyniosły zmianę lidera! Na dzień dzisiejszy jest nim Dominik. Tak więc po 2 miesiącach wraca on na utracony po 1 tygodniu tron 😀 Nie brakuje jednak śmiałków do obalenia obecnego „władcy”. A tych jest aż 4! Dominik musi się więc mieć na baczności, bo zaraz dosięgną go strzały strzauy, kule pistoletu maszynowego T(h)ompson, shurikeny ninja-piotrka, bądź też żądło osava7 😀

Robi się więc niebezpiecznie, a Ci wszyscy „zawodowcy” są ściśnięci na przestrzeni zaledwie 3 punktów procentowych. Trochę z dalszej odległości tej całej sytuacji przygląda się jedyna w konkursowym gronie kobieta – Kath 🙂  Za nią natomiast, już nie mający w zasięgu wzroku czołowej piątki – Kumyk i Jacek19. Miejsca 9-14 zajmują Luki, cezgol, LucPel, Malutki, vab3r_TJS i zyzio. Na miejsach 15-17 z wynikiem poniżej 100 znajdują się Pucek, InvestJourney oraz Sim.

Czas na statystyki! Najlepszą konkursową inwestycją bezdyskusyjnie pozostaje 11BIT z wynikiem +131,34%. Drugim najlepszym typem jest CD PROJEKT (+43,51%), więc tutaj również bez zmian. Trzecie miejsce należy do DINOPL (+23,66%). Na taki zestaw 10 tygodni temu zdecydowali się dwaj uczestnicy: strzaua i Tompson. I źle na tym nie wyszli 😀 Zajmują oni odpowiednio 2 i 3 miejsce w ligowej tabeli. Wśród najgorszych inwestycji znalazły się: GETBACK (-48,63%), który pogrążył Sim’a i zepchnął go na sam dół rankingu już od samego początku; PLAY (-22,79%), który dosyć mocno obciążył wynik ogólny Malutkiego i uniemożliwił mu wygranie chociażby 1 pojedynku w Pucharze; URSUS (-20,79%), czyli jedyna stratna pozycja Kumyka, która zaważyła o jego wyeliminowaniu z fazy grupowej. Z tej czarnej listy rzutem na taśmę uciekł należący do Tompsona i osava7 PLAYWAY (-19,43%), który jednak zdążył już sporo namieszać w zmaganiach zarówno ligowych, jak i pucharowych.

Puchar InvestJourney – Czyżby finał grupy C?

Do końca zbliżają się już pojedynki półfinałowe. Po pierwszym tygodniu sporą przewagę nad swoimi przeciwnikami mieli zarówno piotrek, jak i Kath. Ostatnie 2 dni jednak wystarczyły, by Tompson i Jacek19 wrócili do gry. Wprawdzie odrobienie przez pierwszego z nich prawie 6-procentowej straty byłoby nie lada wyzwaniem, ale warto przypomnieć, że jeszcze w weekend ta przewaga wynosiła prawie 8,5 p.p. Tompson już w ćwierćfinale pokazał, że potrafi odrabiać straty. Tym razem jednak przewaga rywala jest dużo większa, a do końca zostały zaledwie 3 dni. Czas działa więc na korzyść piotrka.

W drugim półfinale na prowadzeniu Kath, ale Jacek19 nie odstępuje jej na krok. Ich pojedynek jest pojedynkiem dwóch mocno defensywnych portfeli. Kath ma wśród swoich aktywów 2 instrumenty finansowe, a Jacek19 – 3. Oboje posiadają 11B, więc walka rozgrywa się pomiędzy VISTULĄ, a MONNARI i PBKM. Na ostatniej ze spółek nie dzieje się zbyt wiele, więc pojawia się pytanie czy MONNARI będzie w stanie po raz drugi z rzędu zapewnić awans Jackowi19? Czy jednak taktyczna zagrywka Kath polegająca na sprzedaży CCC i OPONEO (z bardzo dobrym skutkiem) wystarczy, by utrzymać prowadzenie? Przekonamy się już niebawem 🙂 A jak już o taktyce mowa, to posłuchajmy, co do powiedzenia ma piotrek, który do tej pory bardzo aktywnie wykorzystywał okienka transakcyjne, by jak najlepiej dopasować swój portfel pod portfel rywali 🙂

Wywiad – piotrek

InvestJourney: W jednej z ligowych relacji napisaliśmy, że powolutku, po cichutku, niczym ninja, włączyłeś się do walki o podium. Zaczynałeś od 9 miejsca, później było 7, następnie 5, a obecnie 3 (na dzień wywiadu piotrek był 3., obecnie 4. – przyp. red.) … Teraz czas na 1? 😀 Jak dotychczasowa rywalizacja wygląda z Twojej perspektywy i jakie są Twoje oczekiwania co do ostatecznych rozstrzygnięć?

piotrek: Obawiam się, że na 1 miejsce może zabraknąć troszkę czasu, ale będę walczył do końca 😀 Aktualnie 1 i 2 miejsce są zresztą bardzo dobrze obsadzone. Szczególne brawa należą się Dominikowi, którego każda ze spółek przyniosła zysk. Pozycja lidera jak najbardziej zasłużona. Jeśli chodzi o mnie to na początku rywalizacji spodziewałem się raczej środka tabeli biorąc pod uwagę, że formuła konkursu była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem a moimi rywalami były bardzo doświadczone osoby. Tak więc 3 miejsce jest całkiem ok i będę zadowolony jeśli uda mi się je dowieźć szczęśliwie do końca:)

InvestJourney: W Pucharze InvestJourney jako jedyny Uczestnik zachowałeś tytuł niepokonanego. Bilans 4-0 i ogromna przewaga w półfinale przeciwko Tompsonowi. Masz więc spore szanse wygrać kolejne starcie. Jak Ty to robisz? 😀

piotrek: Muszę przyznać, że miałem trochę szczęścia, bo w momencie poszczególnych pojedynków spółki przeciwników były w gorszej dyspozycji, m. in. w ćwierćfinale gdzie zwycięstwo przyszło o włos oraz aktualnie w półfinale. Ponadto, w ćwierćfinale odpadło kilku faworytów do tytułu. Ze swej strony starałem się dobierać do portfela spółki z perspektywą dobrych wyników finansowych, niekiedy po prostu „tanie” według mnie i z możliwie dobrą sytuacją techniczną, monitorując sytuację podczas okienek transferowych. Nie zawsze moje typy były trafione, ale fajnie że nawet słabsze spółki miały swoje dobre momenty co pomogło w zmaganiach Pucharowych. Pojedynek przeciwko Tompsonowi nie uważam jeszcze za rozstrzygnięty. To dopiero półmetek starcia i skoro w tydzień udało się wypracować przewagę, to w tydzień możliwa jest również jej utrata. Tym bardziej, że przewaga wynika głównie ze spadków jednej tylko spółki (Playway). Z otwarciem szampana czekam zatem do przyszłej soboty 😛

InvestJourney: Wielkimi krokami zbliżamy się do końca rozgrywek. W Twoim konkursowym portfelu znajduje się 5 spółek. Która z nich ma być Twoim asem w rękawie i dlaczego?

piotrek: Podczas ostatniego okienka transakcyjnego starałem się ułożyć portfel głównie pod kątem pojedynku z Tompsonem. Moimi asami w rękawie miały być Asbis i Intercars. Intercars wybrałem ze względu na niezłe wyniki finansowe vs. aktualna wycena, a także interesujący kształt wykresu sugerujący zmianę trendu w krótkim terminie. W przypadku Asbis jej wyniki finansowe oraz ostatnie wahania kursu wskazywały w mojej ocenie na niskie ryzyko straty, przy szansie na spory zysk (póki co niestety niezmaterializowanej). Liczę jednak, że każda z 5 spółek wypracuje zysk w najbliższym miesiącu.

InvestJourney: Możesz kogoś pozdrowić 🙂

piotrek: Pozdrawiam moją rodzinę oraz wszystkich uczestników i organizatorów Ligi InvestJourney:)

InvestJourney: Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy jak najlepszych wyników w Lidze 🙂

piotrek: Ja również dziękuję za życzenia i możliwość udziału w konkursie, który jest bardzo ciekawą i trafioną inicjatywą. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów na blogu.

Dzięki piotrek! 🙂 Kolejna świetna osoba na naszym blogu. Ogólnie po tych 10 tygodniach rywalizacji mamy pewne przemyślenia. Otóż jesteśmy pod wrażeniem Waszej konkursowej postawy. Bardzo fajnie angażujecie się w wywiady, aktywnie zarządzacie swoimi portfelami, jesteście bardzo skromni w swoich wypowiedziach, gratulujecie przeciwnikowi wygranej w bezpośrednim pojedynku, dziękujecie za emocjonujący pojedynek i odnosicie się do siebie z bardzo dużym szacunkiem. Dzięki temu cała Liga odbywa się w fantastycznej, sportowej atmosferze, a Wy po raz kolejny udowadniacie jak świetną grupą osób jesteście! Z takimi Czytelnikami naprawdę aż miło się tworzy ten blog 🙂

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o