Tydzień 169 – Stawiamy na GameDev

W ostatnim tygodniu, zgodnie z planem, dokupiliśmy do portfela dwie kolejne spółki. PlayWay nabyliśmy po cenie 120,00 zł, a The Farm 51 po 22,60 zł. Po tych transakcjach ponad 65% wartości portfela stanowią firmy z branży gamedev. „I to ma być książkowa dywersyfikacja?” – spytacie. Nie, to nie jest książkowa dywersyfikacja, ale giełda to nie książka i nie zawsze postępuje się zgodnie z zawartą w niej teorią. Owszem, w naszej ocenie dywersyfikacja jest bardzo ważna i do niej docelowo dążymy, ale dla nas najważniejsze jest posiadanie portfela zgodnego z samym sobą. A na chwilę obecną czujemy, że chcemy postawić na gamedev i posiadać aż 4 spółki z tej branży. Taki był nasz plan i wykonaliśmy go w 100%. Zmniejszyliśmy zaangażowanie w 11 bit studios, księgując wypracowany do tej pory trzycyfrowy zysk, a za pozyskany kapitał nabyliśmy przecenione ostatnio o ponad 30% akcje The Farm 51 oraz PlayWay. Czekamy na rezultaty naszych działań. Wartość portfela na chwilę obecną wynosi 38.056,20 zł. Jesteśmy 116,84% na plusie.

CyberPunk 2077 na E3?

No i prawie się doczekaliśmy. Na tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo czekają wszyscy fani i akcjonariusze CD Projekt. Powód jest oczywisty – CyberPunk 2077. Początkowo z bardzo dużym sceptycyzmem podchodziliśmy do możliwości zaprezentowania tej gry na E3 2018. Z czasem jednak po komentarzach i wypowiedziach przedstawicieli spółki, a także dwóch ukrytych wiadomościach (beep #1, beep #2) zaczęliśmy wierzyć, że to się zaczyna dziać. Dodatkowo w ostatnich dniach doszła informacja o zarejestrowaniu znaku towarowego CyberPunk 2077 wraz ze zmianą loga oraz reorganizacja oficjalnego forum gry. To chyba Redom nie pozostało już nic innego jak wreszcie zaprezentować światu swój nowy produkt! Hype w internecie jest PRZEOGROMNY! To doskonale obrazuje jak ogromną popularnością cieszy się ta gra i jak wielkie wyczekiwanie fanów jej towarzyszy. I to mimo, że oficjalnie wciąż nawet nie dostaliśmy potwierdzenia, że na E3 CD Projekt zaprezentuje Cybera 😀 Wiemy, tylko, że będzie to gra RPG. Niektórzy dopuszczali więc możliwość pojawienia się Gwinta ze swoją kampanią single player (Wojna Krwi). Pojawił się nawet pomysł, że będzie to… dodatek do Wiedźmina 3 😀 Ale dla nas takiej opcji absolutnie nie ma. Redzi zaprezentują CyberPunka 2077. Wciąż jednak pozostaje pytanie w jakiej formie to zrobią?

Źródło: reddit.com

Z pomocą oczywiście przychodzi reddit.com 😀 Powyżej widzicie Marcina Iwińśkiego, czyli współzałożyciela CD Projekt, który swoją twarzą promuje oczekiwania graczy 😀 Nowy filmowy zwiastun – jest ok, gameplay trailer – super, „coming when it’s ready” – [nie wymaga komentarza]. I właśnie tą humorystyczną grafiką społeczność CyberPunka idealnie oddała to, czego się jednak troszeczkę obawiamy (obawialiśmy). Pozwolimy tu sobie zacytować nasze wypowiedzi z naszego forum:

04/05/2018 – Co do CP i E3 to jeszcze raz powtórzymy, że naszym zdaniem oczekiwanie, że od targów zacznie się już ta „właściwa”, krótka i intensywna kampania marketingowa może skończyć się sporym rozczarowaniem. Ale nasze stanowisko wynika z przekonania, że Cyber wyjdzie w 2019 r. Teraz więc na E3 spodziewalibyśmy się tylko jakiejś zajawki, która przyniesie graczom małą ulgę w wyczekiwaniu 😀 Ale prawdziwe działa zostaną wytoczone dopiero za rok, już po premierze Gwinta i mistrzostwach świata Gwent Masters.

05/05/2018 – Pisząc o zajawce nie mamy na myśli miernoty typu, że przedstawiciele spółki wchodzą na scenę, na ekranie wyświetla się *boop* i dziękuję, dobranoc. Bardziej mamy na myśli trailer, który jednak wciąż będzie dosyć enigmatyczny, nie zdradzający zbyt wiele i bez żadnych dat. Tak trochę na podsycenie atmosfery oczekiwania na coś super, „ale jeszcze nie powiemy na co dokładnie”. Powiemy dopiero „when it’s ready”. Po czym znów nastąpi dłuższa przerwa, a działania marketingowe skupią się na Gwincie. 

07/05/2018 – @Michal No dokładnie, inwestorzy podbili już cenę pod swoje oczekiwania, więc spółka musi im teraz sprostać. I to jest właśnie to, czego się obawiamy. Obyśmy nie mieli racji, ale no siedzi w nas jakaś taka obawa, że to jednak nie będzie to coś, na co się tak wszyscy napalili po tych beepach i plotkach.

Z drugiej jednak strony CD Projekt ma mieć godzinny pokaz gry za zamkniętymi drzwiami, a ostatnio pojawił się wpis Geoff’a Keighley’a (prezentera E3) o obecności Redów na panelu Coliseum. Co kryje się pod tym projektem? Jak czytamy na stronie E3: „the most influential names in video games take the stage for once-in-a-lifetime conversations with special guests from the world of entertainment” oraz „the world’s top developers enter the Coliseum to give fans exclusive peeks at the biggest games of E3 and answer questions.” Wygląda to więc wszystko na to, że mimo naszych obaw, szykuje się coś naprawdę dużego 😛 Czy spółka sprosta więc ogromnym oczekiwaniom zarówno graczy, jak i inwestorów? Przekonamy się już niebawem. Pierwsze newsy mogą już do nas spłynąć w niedziele późnym wieczorem (od g. 22:00), kiedy to swoją konferencję ma mieć Microsoft. Targi potrwają od 12 do 15 czerwca.

Finał Pucharu InvestJourney – piotrek vs Kath

Znamy finalistów Pucharu InvestJourney! Są nimi piotrek i Kath. Są to reprezentanci grupy C, którzy już raz mieli przyjemność stanąć ze sobą w szranki. W 3 kolejce fazy grupowej z pojedynku zwycięsko wyszedł piotrek wygrywając 115,18-111,96. Czy tym razem będzie podobnie? Czy piotrek zachowa czyste konto i zakończy cały turniej niepokonany z bilansem 6-0? Czy jednak jedyna kobieta w rozgrywkach zdoła się zrewanżować swojemu przeciwnikowi za jedyną do tej pory pucharową porażkę i utrze nosa wszystkim facetom inwestorom? 😛 Zapowiada się niesamowite starcie. Ultra ofensywny portfel piotrka (11BIT, CDPROJEKT, ASBIS, DINOPL, INTERCARS) vs mega defensywny Kath (11BIT, VISTULA). 4. miejsce vs 6. miejsce. Stopa zwrotu w 10 tygodni na poziomie +33,53% vs +28,88%. Na kogo stawiacie? 🙂

~2300,00 punktów nie do pokonania?

Analizy indeksówMożna powiedzieć, że wśród inwestorów znów pojawił się optymizm. Byłby to trafny wniosek, jeśli analizowalibyśmy wykres tylko w ujęciu ostatnich 6 sesji 🙂 Impuls wzrostowy pozwolił na wyciągnięcie indeksu WIG20 o ponad 100 punktów wyżej. Tylko jeśli obraz naszej analizy zostanie powiększony o kilka tygodni wstecz, to ten początkowy optymizm gaśnie. Wszystko za sprawą silnej strefy oporu na wysokości ~2300,00 punktów. Pomijając fakt, że poziom ten stanowił w przeszłości rejon uformowania się formacji podwójnego szczytu, to widać, że cena kilkukrotnie reagowała na ten przedział cenowy. Kolejnym argumentem, który stawia przewagę po stronie podaży, jest formowanie się struktury coraz niższych szczytów oraz dołków. Obecnie powinniśmy mieć do czynienia z kształtowaniem się „LH”, a wiarygodności tej tezie dodaje fakt wejścia ceny w strefę podaży. Jeśli ruch spadkowy będzie kontynuowany, to szansa na jego obronę pojawia się w okolicach ~2200,00 punktów.

Kompromis na rynku gamedev 

producenci gier

Mocny tydzień za nami 🙂 Głównie za sprawą zmian w składzie naszego portfela. Nasze inwestycje zdominowane zostały przez akcje spółek producentów gier. Drugi dzień po zakupie The Farm 51 oraz PlayWay można by wnioskować, że „wbiliśmy” się idealnie w rynek. Kurs obu spółek mocno zwyżkował. Reszta tygodnia przyniosła jednak lekkie ochłodzenie nastrojów. Załączona analiza prezentuje, jak w trakcie ostatnich sesji kursy spółek się ze sobą skorelowały. Na każdym z wykresów nastąpiła korekta. Jedna mocniejsza (PLW), inne spokojniejsze (CDR, F51, 11B). Takie zwolnienie tempa jest czymś normalnym, jeśli podejdziemy do inwestycji, jak do podążania za mocnym trendem. Każdy zdrowy trend zbudowany jest z etapów wzrostów (spadków) oraz faz korekcyjnych. I z takim czymś właśnie mamy do czynienia. Warto dodać, że ruch spadkowy, który miał miejsce w ostatnim czasie, odbył się przy malejącej aktywności inwestorów. Stąd też nie spodziewamy się na ten moment końca wzrostów na spółkach gamedev, a raczej tylko chwilowej korekty.

Analiza techniczna dla Czytelników – LiveChat

WOW, bo tak można powiedzieć o wynikach głosowania ostatniej ankiety. Prawie 50 % głosów oddanych na LiveChat. Widać spółka cieszy się wśród Was bardzo dużym zainteresowaniem 😀

analizy spółekRuch ceny wydaje się być mocno techniczny. Po mocnym impulsie wzrostowym nastąpił spokojny marsz ceny na północ. Ruch ten uformował dwie linie, które można potraktować jako kanał wzrostowy. Co ciekawe, po przełamaniu dolnej linii nr 2, po krótkim czasie nastąpił jej ponowny test. Stąd też stawiając po raz kolejny wsparcie wynikające z „odłożenia” tego samego zniesienia ruchu (linia 3), można spodziewać się odbicia w okolicach ~35,00 zł. Ponadto świeca, która przełamała wsparcie wynikające z linii nr 2, była mocno podażowa, ale towarzyszył jej ponadprzeciętny wolumen. Od tego momentu spadki wyhamowały. Trwa ruch boczny. Jeżeli kurs utrzyma się w strefie 30,00~35,00 zł oraz pojawi się sygnał popytowy, cena ma szansę na powrót do wzrostów.

 

10
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MichałDarekPJulianInvestJourneyKriss Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenek
Gość
zenek

mam i ja 🙂 pytanie co będzie lepsze czy wyniki z 2kw 11bit czy coś co ujawni CD Projekt o CP ? Może dwie rzeczy będą rewelacyjne ? 🙂 Co do farm 51, wydaje się, ze gra będzie ciekawa i dobra ale będzie mieć niezłą konkurencje, w PLAYWAY i poprawioną wersje Agony nie wierze, odgrzewany kotlet nie smakuje już tak dobrze.

Deny
Gość
Deny

Przecież Playway to nie tylko jedna gra. Agony to już historia…

Kriss
Gość
Kriss

Jak juz jestesmy w temacie gamedev to czy ktos z Was sledzi spolke Jujubee? Ostatnio pojawila sie informacja o planowanej dacie premiery gry Kursk 🙂

Julian
Gość
Julian

Jak tam panowie wrażenia po niedzielnym wieczorze?😉

Michał
Użytkownik
Michał

Jeśli masz na myśli E3 to zapraszam na forum: http://investjourney.pl/forum/akcje/cd-projekt-e3-2018/#post-922