Tydzień 172 – Tompson Mistrzem Ligi!

Po 3 miesiącach zaciętej i emocjonującej rywalizacji poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w konkursie Liga Invest Journey! Naszym pierwszym ligowym Mistrzem został Tompson! <fanfary> I raczej nie jest to jakieś wielkie zaskoczenie, bo był on liderem tabeli przez prawie 70% czasu trwania konkursu. Na szczycie spędził 4 ostatnie tygodnie i bardzo pewnie, z wynikiem 139,54 (stopa zwrotu +39,54%), wygrał całą rywalizację. Mieliście więc rację typując go na faworyta do zwycięstwa. W ankiecie zebrał on aż 71,43% wszystkich głosów. Drugie miejsce zajął strzaua, a trzecie Dominik. Wszyscy Panowie otrzymują od nas nagrody pieniężne. Gratulujemy 🙂 W dalszej części dzisiejszego wpisu podsumowujemy cały konkurs. Jeśli chodzi o nasz portfel to nawiązując do ostatniego tytułu – cały czas buja. Tym razem jednak znaleźliśmy się na fali wznoszącej zyskując t/t +2,24% (+840,03 zł). Wartość portfela na dzień dzisiejszy wynosi 38.392,65 zł. Nasz zysk netto to +118,76%. W słabszej dyspozycji ostatnio znajduje się WIG, który od stycznia spadł o ponad 20 p.p. Nasz zysk netto w tym samym czasie się podwoił, więc ostatnie spadki na szerokim rynku jakby przeszły trochę obok nas. Obserwujemy z uwagą dalszy rozwój sytuacji. Jesteśmy gotowi na ewentualne cięcia posiadanych pakietów akcji.

Tompson wygrywa Ligę Invest Journey!

Tak jak już wspomnieliśmy wyżej – gratulacje dla Tompsona! Ma on za sobą fantastyczny turniej. Wynik +39,54% w 13 tygodni, z których aż 9 spędził na szczycie ligowej tabeli. WIG pokonał aż o 43,87 p.p., a drugiego w tabeli strzau’ę o 5,11 p.p. Tak więc bardzo pewne i przekonujące zwycięstwo. Na taki wynik złożyły się świetne wyniki wytypowanych przez niego spółek. O ile na 11BIT i CD Projekt, wpadł nie tylko on, to już wzrosty (+46,63%) na VIVID od samego początku były tylko jego udziałem (później na tę spółkę zdecydował się również Pucek). Do tego bardzo przyzwoite Dino (+19,75%). I to głównie te dwie spółki przesądziły o zwycięstwie Tompsona. Miał on również gorsze decyzje, jak chociażby zakup PlayWay (-25,71%) i Capital (-8,09%), ale rywale nie potrafili tego wykorzystać. PBKM (-5,08%) i Amrest (-7,66%) strzau’y oraz PGNiG (+1,06%), Amrest (+0,46%) i Kruk (-5,96%) Dominika nie wystarczyły, by powalczyć o 1 miejsce 🙂 Tompson za zwycięstwo w Lidze otrzymuje od nas 200 zł, status Mistrza Ligi na forum oraz fioletową nazwę użytkownika.

O 2 miejsce bardzo zaciętą walkę stoczyli strzaua i Dominik. Jeszcze tydzień temu to właśnie drugi z nich miał większe szansę na zdobycie srebrnego medalu. Słabsza końcówka sezonu zadecydowała jednak, że to strzaua znalazł się na drugim stopniu podium. W nagrodę otrzymuje od nas 100 zł 🙂 Ostatecznie trzecie miejsce zajął Dominik, który przez bardzo długi czas był głównym kandydatem do mistrzostwa. Niestety na finiszu pogubił punkty. Ma on jednak za sobą bardzo udany sezon, a za zdobycie brązowego medalu zgarnia nagrodę w wysokości 50 zł. Wszystkim zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy!

Jako, że dzisiaj podsumowujemy końcowe rozstrzygnięcia w konkursie to pozwolimy sobie zaprezentować również wyniki Pucharu InvestJourney. Tutaj również się działo! Zwycięzcą turnieju został piotrek, który w finałowym pojedynku pokonał Kath (opis tutaj). Za swoje dokonania w Pucharze otrzymują oni nagrody w wysokości odpowiednio 150 zł oraz 75 zł. Dodatkowo piotrek dostaje czerwoną nazwę użytkownika oraz tytuł Zdobywcy Pucharu na forum. Gratulujemy!

Liga Invest Journey – podsumowanie

Na koniec chcielibyśmy się jeszcze z Wami podzielić naszymi przemyśleniami na temat zakończonego właśnie konkursu oraz podpytać Was o Wasze zdanie. Jeśli o nas chodzi to jesteśmy bardzo zadowoleni z tych 3 miesięcy wspólnej zabawy. Przez ten czas okazało się, że poziom ligi był bardzo wysoki! Aż 15 na 16 Uczestników pokonało WIG, a 13 na 16 uzyskało wynik dodatni, mimo, że szeroki rynek spadł o 4,33%. Nie może być to jednak zaskoczeniem, gdyż z przeprowadzonych z Wami wywiadów wnioskujemy, że większość z Was jest inwestorami z krwi i kości, którzy giełdę znają nie tylko z książek. Wiedzieliśmy, że mamy tu wielu praktyków, ale prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się, że uda Wam się osiągnąć aż tak dobre wyniki. Szacun dla Was 😀 Słowa uznania należą Wam się również za bardzo sportową rywalizację, w atmosferze wzajemnego szacunku i duchu fair play. Byliśmy pod wrażeniem tego, z jaką skromnością wypowiadacie się o sobie i swoich wynikach. Jak gratulujecie przeciwnikowi wygranej oraz dziękujecie za emocjonujący pojedynek. Niesamowita sprawa, tym bardziej, że sami na pewno wiecie jak ciężko obecnie o taką postawę w internecie.

Kolejna rzecz to wywiady z Wami. Bardzo fajnie się w nie angażowaliście, a Wasze odpowiedzi nie ograniczały się do 1-2 zdań „na odwal”, a rozwijały temat i w pełni go wyczerpywały. Możliwość poznania Was oraz rozmowy z Wami były dla nas czystą przyjemnością 🙂 Od początku istnienia bloga staramy się mieć z Wami jak najlepszą relację na linii Autorzy – Czytelnicy i tutaj pokazaliście się z jak najlepszej strony. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my 🙂

Jeśli macie jakieś swoje przemyślenia na temat konkursu to dajcie nam znać! Co Wam się podobało, a co mogłoby być lepsze? Czy rywalizacja i formuła Ligi i Pucharu była dla Was ciekawa? Co myślicie o naszych ligowych relacjach? Czy wywiady z Uczestnikami były dla Was interesujące? Czy nagrody były satysfakcjonujące? Czy chcielibyście, abyśmy wystartowali z 2 sezonem, a Liga wpisała się na stałe w działalność naszego bloga? A może macie jeszcze jakieś swoje sugestie i uwagi? Będziemy wdzięczni za każdą opinię, zarówno pozytywną, jak i negatywną.

WIG20 w strefie wsparcia, ale dalej niepewny

Analiza indeksówInwestorzy kontynuują wyprzedaż na rynku akcji. Podaż zdominowała większość sektorów i ciężko znaleźć sygnały do zmiany tej tendencji na rynku. W długim terminie miniony tydzień nie wprowadził za dużo zmian. W ujęciu dziennym cena potwierdziła jednak opór na wysokości ~2170,00 punktów. Silna reakcja odbyła się podczas poniedziałkowej i wtorkowej sesji, gdzie dwukrotnie popyt został całkowicie zgaszony (długie górne cienie). Środa oraz czwartek potwierdziły przewagę sprzedających, którzy doprowadzili do ustanowienia nowego dołka cenowego. Piątek można potraktować jako „grę o honor” :D. Był to jedyny dzień, w którym drużyna kupujących osiągnęła przewagę na „boisku”. Czy jednak wystarczy jej siły, aby wyjść z „grupy”?! Na niekorzyść działa potwierdzona struktura coraz niższych szczytów i dołków. Trend spadkowy utrzymany.

11 Bit Studios wraca do gry

analizy spółekOd połowy maja 2018 roku kurs 11B porusza się w trendzie bocznym. Ruch ten można potraktować jako etap konsolidacji przed kolejnym wzrostem. Oczywiście teza ta zostanie potwierdzona post factum, ale analiza ceny z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na taki właśnie scenariusz. Kurs w minionym tygodniu pozytywnie zareagował na poziom ~450,00 zł, który jest górnym ograniczeniem strefy wsparcia. Układ dwóch świec w punkcie 1 wskazuje na akumulację akcji w dołku cenowym. Wcześniejsza zniżka (2) odbyła się przy małej aktywności inwestorów. Rośnie więc szansa na kontynuację impulsu wzrostowego, który powinien doprowadzić do ataku na ostatni szczyt ~505,00 zł. Pokonanie okolic 400,00~450,00 zł będzie mocnym sygnałem ostrzegawczym.

Popyt na akcje Vistuli

analizy spółekChętnych na zakup akcji Vistuli nie brakuje. Tym bardziej po tak korzystnej cenie, jaką w minionym tygodniu handlowano na GPW. Podczas poniedziałkowej sesji nastąpiła mocna zmiana „władzy”. Sprzedający nadal dominowali w arkuszu zleceń, co doprowadziło do silnego spadku kursu. Dzień jednak zakończył się na plusie. Świeca z tego dnia wskazuje na bardzo mocne wejście kupujących. Okolice ~4,25 zł za akcje po raz kolejny zatrzymały kurs przed dalszą wyprzedażą. Czwartek i piątek to sesje, które potwierdziły skłonności zakupowe inwestorów. Pojawia się szansa na wyjście z trwającego już jakiś czas trendu bocznego i powrót do wzrostów. Pierwsza próba to wspinaczka na wysokość ~5,00 zł, gdzie znajduje się silny poziom oporu. W ostatnim podsumowaniu zastanawialiśmy się nad przyszłością Vistuli w naszym portfelu. Daliśmy jej szansę chcąc zobaczyć, czy ją wykorzysta. Po pierwszym tygodniu „sprawdzianu” 1-0 dla naszej odzieżowej spółki. Czekamy na jej dalszą formę na rynku 🙂

Analiza techniczna dla Czytelników – MABION

Coraz ciekawiej w naszych cotygodniowych ankietach 🙂 Wasze zainteresowanie spółkami do analiz wzrasta, co widać po ilości oddawanych głosów. Rośnie również rywalizacja pomiędzy podmiotami i po raz kolejny, niewielka liczba głosów zadecydowała o wyniku 🙂 Dziś zapraszamy na analizę Mabion S.A.

analizy spółekNa pierwszy rzut oka kurs wskazuje na bardzo techniczne zachowanie. Cena porusza się w trendzie wzrostowym według struktury opartej na regularnych szczytach i dołkach wyższego rzędu. W ostatnim czasie doszło do kolejnego impulsu wzrostowego. Marsz ceny na północ rozpoczął się z ciekawego miejsca. Jest nim mocne wsparcie na wysokości 88,00~93,00 zł. Historycznie na tych poziomach pojawiła się mocna aktywność inwestorów. Punkt 1 wskazuje moment, w którym obrót osiągnął ponadprzeciętną wielkość. Cena w tym czasie odnotowała wzrost. Kolejne potwierdzenie tych poziomów to punkt 2, w trakcie którego na rosnącym wolumenie doszło do wyhamowania spadków. Punkty 1 i 2 wskazują więc na przedział cenowy, w którym inwestorzy dokonali dużych transakcji. Nakreślona strefa wsparcia powinna więc stanowić mocną bazę dla nowego impulsu wzrostowego.

 

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyzenekTompsonJulian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wolny
Użytkownik
wolny

3 miesiace, wow, jak to szybko minelo. Do ligi nie ma zadnych zastrzezen, moge tylko pogratulowac pomyslu i swietnej realizacji. Gratuluje wszystkim uczestnikom i oczywiscie zwyciezcy- Tompsonowi 🙂

Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

„W słabszej dyspozycji ostatnio znajduje się WIG, który od stycznia spadł o ponad 20 p.p.”

Hm nie chcę wyjść na językowego snoba, ale nieprawidłowo używacie pojęcia „punkt procentowy”. Indeksy giełdowe nie są miarami wyrażanymi w procentach, więc nie ma potrzeby używania terminu p.p. i co więcej, jest to błąd. Powinniście napisać po prostu: WIG spadł o 20%. I już :-P.

Julian
Gość
Julian

A na co planujecie przeznaczyć pieniążki ze sprzedaży cdp ?

Tompson
Użytkownik
Tompson

Dzięki:) Ja również wszystkim gratuluję, super zabawa była przez 3 miesiące. Mam nadzieję że będziemy mogli niedługo na nowo wystartować w kolejnej edycji i się super bawić:)

zenek
Gość
zenek

w kolejnym tyg cos więcej o Farm51 🙂

trackback

[…] Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z formułą Ligi oraz poczuć jej klimat, zachęcamy do zapoznania się z infografiką wyjaśniającą zasady, relacjami z Ligi, tabelą Ligi, wynikami pojedynków Pucharu oraz podsumowaniem całego konkursu. […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

one finding genotypes the route the principles mark and can. side effects for tadalafil dysphagia Р Р† (being completely bellicose surgical) may fix up the.