Tydzień 180 – Wieści z pola walki

Przez ostatnie dni na naszych portfelowych spółkach działo się tak dużo, że informacjami na ich temat można by było obdzielić kilka podsumowań z rzędu 😀 Targi Gamescom z udziałem F51, CDR, 11B, gameplay gry World War 3, zaangażowanie Redów w nowy projekt, This War of Mine na Nintendo Switch oraz 25-procentowa promocja na Frostpunka, a do tego zgoda UOKiK-u na fuzję Vistuli z Bytomiem. Mało? 😀 Proszę bardzo! Dodajemy od siebie zagadkę transferową na przyszły tydzień oraz wprowadzamy zmiany do naszych analiz technicznych! Wartość naszego portfela na dzień dzisiejszy wynosi 41.245,79 zł. Nasz zysk netto to +118,23%.

Świetne przyjęcie gry World War 3!

Sporo dzisiaj informacji, tak więc w skrócie postaramy się opisać to, co naszym zdaniem najważniejsze. Zaczniemy od The Farm 51. W poniedziałek ukazał się długo wyczekiwany gameplay trailer gry World War 3. „[…] Odzew na trailer w naszym odczuciu bardzo dobry, a i sam trailer niczego sobie. Jest w nim sporo smaczków, które można dostrzec dopiero po głębszej analizie, co zrobili już np Kromka, czy Mestre. Do tego sprzyjają nam mieszane opinie dot. BFV. Czekamy jeszcze na opinie graczy z targów, bo będą one kluczowe. […]” – pisaliśmy na naszym forum. Przy okazji pod koniec poniedziałkowej sesji dokupiliśmy kolejny pakiet akcji po cenie 31,00 zł. W naszym odczuciu było bardzo dobrze. Wyświetlenia bardzo szybko rosły, a wraz z nimi puchła społeczność graczy na steam i forach internetowych. Następnego dnia, we wtorek, zaczęły się targi Gamescom i wtedy już hype ekpslodował 😀 Do stoiska F51 ustawiały się długie kolejki, a w sieci ukazały się gameplaye graczy. Pierwszy z nich od LevelCapGaming (link tutaj) wywołał nie lada zamieszanie. Gra wyglądała bowiem dużo lepiej niż na zaprezentowanym 2 dni wcześniej trailerze! Miłe zaskoczenie 🙂 Jednak to, co nam się najbardziej spodobało to klimat. Wiele osób zarzuca WW3 brak kolorów i wszechobecną szarość. Dla nas właśnie ten ponury krajobraz wraz z deszczową pogodą i odgłosami walki tworzył genialną atmosferę. Atmosferę wojny. Przyrównaliśmy to później do gameplaya Battlefielda V ukazującego walki w Rotterdamie. Ok, jesteśmy akcjonariuszami F51, ale staramy się patrzeć jak najbardziej obiektywnie. Jeśli nie znalibyśmy tych dwóch tytułów, a pokazano by nam te dwie gry w ten sposób, to wolelibyśmy zagrać w WW3 na jego szarej mapie Berlina, niż na cukierkowej, kolorowej mapie Rotterdamu. Oczywiście nie negujemy tutaj, że graficznie lepiej prezentuje się BFV, ale doskonale wszyscy wiemy, że w grach nie o samą grafikę chodzi 🙂 Jesteśmy bardzo ciekawi, czy podobny klimat uda się Farmerom utrzymać w pozostałych lokalizacjach, bo po opublikowanych screenach wiemy, że kolorów również nie zabraknie. Póki co jednak Berlin na 5+.

Oczywiście przy okazji Gamescom i pojawiających się w sieci gameplayów warto przejrzeć komentarze samych graczy. I tutaj bardzo mocno widoczne jest to, na co liczyliśmy przy okazji zakupu akcji F51, czyli problemy konkurencji. Fani są sfrustrowani tym, jak został im podany temat drugiej wojny światowej w grze Battlefield V. Twórcom zarzuca się zbyt duże odejście od historycznych realiów drugiej wojny światowej. Do tego w ich pamięci wciąż bardzo mocno zakotwiczone są słowa przedstawicieli EA/Dice, którzy w odpowiedzi na ich krytykę – nazwali ich niedouczonymi i doradzali albo zaakceptować wizję BFV producentów albo w ogóle go nie kupować. Z tego co słyszeliśmy pracownik odpowiedzialny za ten genialny marketing już w firmie nie pracuje. Mleko się jednak rozlało i w komentarzach bardzo często można się spotkać ze stwierdzeniami „OK, I’m too uneducated to buy this game” albo „So I guess this one is Battlefield: Uneducated Edition” albo „I’ll pass, it’s far too advanced for an uneducated idiot like myself to figure out, I’m so stupid I can’t even figure out how to buy it.” albo „I can’t figure out how to preorder this game, am I not educated enough?” Takich komentarzy są setki, a może i tysiące. Atmosfera wokół gry jest więc bardzo niezdrowa, na czym oczywiście może skorzystać WW3! I mamy nadzieję, że to zrobi, bo szansę na zaistnienie na rynku ma niepowtarzalną. Takie samobóje w wykonaniu takich gigantów jak Electronic Arts/Dice nie zdarzają się często. A o tym, jak bardzo bolesne w skutkach mogą być to samobóje, niech świadczą takie komentarze jak te:

  • Will any CoD or Battlefield players be jumping on World War 3? (polubione przez 1.400 osób)
  • Remember that EA/DICE said that we’re „UNEDUCATED” about Battlefield V and: „If you don’t like it, don’t buy it”. Well, I’m going to take them up on that offer and go with World War 3 instead. (539 polubień)
  • What battlefield 5 should’ve been (120 polubień)

Trzymamy kciuki za F51! Po Gamescom nasza wiara w tę spółkę i końcowy sukces WW3 mocno wzrosła. W przeciągu ok. jednego miesiąca powinno się okazać, czy słusznie 🙂

This War of Mine na Nintendo Switch!

W ostatnim podsumowaniu zastanawialiśmy się, cóż to za niespodziankę szykuje nam 11 bit studios. No i wszystko jest już jasne. W listopadzie 2018 r. na Nintendo Twitch ma trafić gra This War of Mine! Poza nią na tę platformę mają zostać wydane także BeatCop (końcówka 2018 r.), Moonlighter (końówka 2018 r.) oraz Children of Morta (początek 2019 r.). Fantastycznie, nieprawdaż?! Sądząc po zachowaniu inwestorów… niekoniecznie. -2,70% to wynik w minionym tygodniu i po krótkim odbiciu wracamy do spadków? Ok, może faktycznie nie jest to TWOM 2, ale przecież na to nie było praktycznie żadnych szans. Skąd więc to rozczarowanie? Ciężko stwierdzić. Jeśli o nas chodzi to jest to bardzo dobra wiadomość. Być może jeszcze co niektórzy nie doceniają potencjału sprzedażowego gier na konsolę Nintendo Switch. A ta od momentu wydania w marcu 2017 r. (a nawet przed) stała się hitem i wszystko wskazuje na to, że dopiero się rozkręca. Już teraz wiemy, że na całym świecie sprzedano ok. 20 mln szt. W takim tempie bardzo szybko pobity zostanie wynik Xboxa One od Microsoftu. I co? I dostajemy informację, że 11 bit studios wchodzi ze swoimi grami, w tym ze swoim hiciorem TWOM, na będącą teraz na topie konsolę Nintendo, a inwestorzy pozbywają się swoich papierów. Nie do końca potrafimy zrozumieć takie zachowanie, ale być może gdzieś jest błąd w naszej interpretacji tego komunikatu. W każdym bądź razie my swoje akcje trzymamy. Czekamy na wyniki finansowe za pierwsze półrocze, które ukażą się już 30 sierpnia.

Przy okazji 11 bit studios warto wspomnieć również o 25-procentowej promocji na Frostpunka. W takiej obniżonej cenie gra trzyma się bardzo dzielnie na 3-4 miejscu globalnych bestsellerów steama. A już niebawem światło dzienne powinien ujrzeć kolejny, i wreszcie coś znaczący, dodatek „The Builders”. Dzięki temu Frostpunk zyska kolejne godziny zabawy, bo tych w wersji podstawowej jednak brakowało. Wciąż aktualne pozostaje pytanie: Co z Frostpunkiem na PS4? Czy faktycznie potwierdzą się obawy o przesunięciu terminu na początek 2019 r.? Niestety coraz bardziej się ku temu skłaniamy.

Nowy projekt od CD Projekt

Niestety zgodnie z przypuszczeniami CD Projekt na Gamescom działał głównie za zamkniętymi drzwiami. Fani dostali tylko kilka grafik koncepcyjnych, wśród których znajdował się konkurs 🙂 Ci bardziej spostrzegawczy, dociekliwi i sprytni, którym udało się rozwiązać zagadkę, obecnie oczekują na jakieś info od CD Projekt. Najprawdopodobniej dostaną oni jakieś fajne gadżety, ale są to tylko nasze przypuszczenia. W podobną grę z fanami Redzi zabawili się trailerem do Cybera na E3. Tam przykładowo można było wygrać koszulkę, o ile w odpowiednim miejscu wpisało się nr rejestracyjny pojazdu głównego bohatera 🙂 Tym razem jednak zagadka była dużo bardziej skomplikowana. Wskazówki były zaszyfrowane kodami i wymagały użycia odrębnych programów, a także odwiedzenia kilku stron internetowych. Prawdopodobnie w ostatnim kroku podanie błędnego hasła oznaczało koniec gry. W związku z tym wydawać by się mogło, że nagroda z Gamescomu powinna być dużo bardziej wartościowa niż ta z E3. Co nią będzie? Zapewne niedługo się dowiemy 😀

Jeśli chodzi natomiast o nowości odnośnie Cybera to z naszego punktu widzenia raczej niewiele istotnych informacji. Bo to, że nowe bronie, rozbudowane tworzenie postaci, różne warianty rozgrywki, czy NightCity nocą to żadne rewelacje. Pojawiło się jednak to: „Cyberpunk 2077 has been in development for at least six years and its team recently hit a major milestone: The entire game is playable from start to finish. It doesn’t have all of the proper assets, playtesting or bug fixes in place, but seeing the story come together is a critical step in the development process„. Jest to wypowiedź producenta gry Richarda Borzymowskiego, który stwierdził, że Cyber jest już grywalny od początku do końca. Cały czas więc podtrzymujemy naszą prognozę premiery gry na Q4 2019 r.

W ostatnim tygodniu pojawiła się również bardzo ciekawa informacja o współpracy CD Projektu z firmą Spokko przy realizacji nowego projektu na urządzenia mobilne. Ma on bazować posiadanej przez Redów własności intelektualnej (IP). „Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo” – powiedział prezes CDR Adam Kiciński. Ciekawe, ciekawe 😀 Jak myślicie, o co może chodzić? Z dużym prawdopodobieństwem coś z Wiedźminem, ale co? Nie Gwint, nie MOBA.  To może kości albo siłowanie na rękę? 😀 Kto wie? Może uda się zmazać plamę po nieudanej Battle Arenie?

Vistula – dalszy ciąg fuzji

W końcu się doczekaliśmy! UOKiK wydał zgodę na połączenie Vistuli z Bytomiem. Nie to, że to jakaś sensacja, bo takiej decyzji oczekiwał rynek. Niestety przyszło nam na nią czekać całkiem długo, a w międzyczasie emocje związane z połączeniem tych spółek zdążyły już znacząco opaść. A wraz z nimi kurs akcji. No, ale ważne, że ruszyliśmy z tematem do przodu 🙂 Teraz czekamy na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy pod koniec września. W tym też okresie zostanie opublikowany raport finansowy za 2Q 2018 r. Do tego czasu raczej nie zamierzamy podejmować z posiadanym przez nas pakietem żadnych decyzji. Vistula jest dla nas taką spółką, z którą czujemy się bardzo dobrze. To nasz jedyny rodzynek wśród gamedevu 😀 I mimo, że ostatnio w słabszej formie, to jeszcze nie skreślamy go z naszego składu. Czekamy na półroczne wyniki. Po nich będziemy w stanie na nowo określić swoje oczekiwania względem tej spółki.

Zagadka

To teraz my mamy zagadkę dla Was. W przyszłym tygodniu będziemy bardzo mocno rozważali zakup nowej spółki do portfela 🙂 Podpowiadamy, że będzie to firma z branży, a jakże by inaczej, gamedev. Spodziewamy się, że najbliższe miesiące powinny obfitować dla niej w prowzrostowe info, a ostatnie miesiące na giełdzie nie były dla niej zbyt łaskawe. Kto wie o jaką spółkę może chodzić? 🙂 Prawidłową odpowiedź być może poznacie w przyszłym tygodniu. Zobaczymy, co przyniesie rynek 😀

Zmiany w analizie technicznej

W ostatnim podsumowaniu spytaliśmy Was o zdanie na temat naszych analiz technicznych. Chcieliśmy wprowadzić w nich kilka zmian, ale najpierw postanowiliśmy dowiedzieć się jakie są Wasze oczekiwania i sugestie. Okazało się, że nasz obecny sposób „czytania wykresów” podoba się aż 70% Czytelników. Bardzo nas to cieszy, dziękujemy za tak dobry wynik 🙂 Mimo to, chcemy cały czas się rozwijać i ulepszać publikowane przez nas treści. W związku z tym zdecydowaliśmy się wprowadzić kilka nowości. Uwzględniliśmy oczywiście Wasze pomysły 🙂 Musimy jednak przyznać, że były one dla nas trochę zaskakujące. Okazało się bowiem, że mimo, iż nasze pytanie dotyczyło analizy technicznej, to wielu z Was widziałoby w niej elementy analizy… fundamentalnej 😀 Przez ostatni tydzień myśleliśmy więc intensywnie, jak to ze sobą pogodzić. Wydaje nam się, że znaleźliśmy rozwiązania, które Was usatysfakcjonują, ale czy tak będzie? Dajcie znać w komentarzach! Oto lista nowości, które od dnia dzisiejszego będziecie mogli zobaczyć na naszym blogu w sekcji analiz technicznych:

  • Cotygodniowe analizy techniczne, zarówno spółek portfelowych, jak i spółek wybranych przez Czytelników w ankietach, będą zawierały ocenę, którą nazwaliśmy „Siłą InvestJourney„. Będzie ona oznaczała wyliczone przez nas prawdopodobieństwo wzrostów w nadchodzących dniach. Przykładowo Siła IJ = 1,0 oznacza 10% szans na wzrosty, ocena 8,5 oznacza 85% szans na wzrosty itd. Zmiana ta wynika z tego, iż odczuwaliśmy potrzebę skonkretyzowania wniosków płynących z przeprowadzonych przez nas analiz technicznych. Chcieliśmy, by ich wynik jasno dawał Wam do zrozumienia, czy naszym zdaniem dana spółka powinna w nadchodzących dniach rosnąć, czy spadać i jakie są na to szanse. Skuteczność tego wskaźnika postaramy się na bieżąco weryfikować.
  • Analiza techniczna dla Czytelników zostanie wzbogacona wskaźnikami giełdowymi (C/Z oraz C/WK), oceną EM-Score Altmana (badającą ryzyko bankructwa) oraz oceną Piotroski F-Score 🙂 Do tego informacja o obecnym kursie, kapitalizacji oraz Siła IJ, o której pisaliśmy powyżej. Jeśli będzie jakaś ciekawostka, bądź jakaś warta uwagi wiadomość z obozu danej spółki, to również postaramy się ją tutaj zamieścić.
  • Grafiki z wykresami będą opatrzone odpowiednim tytułem 🙂 Chcemy w ten sposób zwrócić Waszą uwagę na najistotniejsze, bądź też najciekawsze informacje zawarte w analizie danej spółki.
  • Poszczególne analizy postaramy się robić w bardziej różnorodny i oryginalny sposób. Doszliśmy do wniosku, że analizy techniczne bardzo często robione są w ten sam, dosyć rutynowy sposób. Spróbujemy więc wyjść poza schematy 😀
  • W ankiecie „Analiza techniczna dla Czytelników” nie będą brały udziału spółki znajdujące się obecnie w naszym portfelu. Do tego zwycięska spółka ponownie będzie mogła brać udział w ankiecie po upływie 1 miesiąca od daty zakończenia ankiety, w której wygrała. W ten sposób unikamy analizowania w kółko jednej i tej samej firmy i dajemy szansę innym 🙂

Na koniec jeszcze kilka słów na temat zgłoszonych przez Was propozycji, których nie mogliśmy w pełni spełnić. Niestety dodatkowy komentarz, bądź też interpretacja zamieszczonych przez nas wskaźników byłaby już typową analizą fundamentalną, której nie chcieliśmy jeszcze bardziej rozbudowywać i mieszać z analizą techniczną. Nasze przemyślenia oraz wnioski fundamentalne na temat danej spółki są już częścią cotygodniowych podsumowań. Postanowiliśmy więc w sekcji Analiza techniczna dla Czytelników dać Wam ocenę EM-Score Altmana, Piotroski F-Score, C/Z oraz C/WK. Naszym zdaniem, mimo swojej prostoty, dostarczają one bardzo wielu ciekawych informacji na temat prezentowanej firmy i sami bardzo często z nich korzystamy 🙂

Padł też pomysł, aby co jakiś czas, w odrębnym dziale, zamieszczać spółkę, która nie jest jeszcze zbyt dobrze znana, ale może mieć bardzo duży potencjał wzrostów. Prawdę mówiąc my staramy się to robić od zawsze 😀 W końcu to właśnie takie spółki są zazwyczaj tzw. perełkami i ich wyszukiwanie jest zadaniem każdego inwestora. Zdajemy sobie jednak sprawę, że sami nie jesteśmy w stanie wyłapywać ich wszystkich i do tego w regularnych odstępach czasu. Dlatego wydaje nam się, że świetnym rozwiązaniem jest nasze forum, na którym każdy z Was może stworzyć odpowiedni temat i tam wspólnie możemy szukać takich okazji 🙂 I tak też robimy 😀 Warto tutaj przypomnieć, że posiadane przez nas PlayWay i The Farm 51 trafiły do naszego portfela, i być może Waszego, w wyniku prowadzonych z Wami dyskusji 🙂 Jeśli więc ktoś z Was ma jakiś typ i chciałby go obgadać, to zachęcamy do stworzenia wątku na forum. Co kilka głów to nie dwie 😀

Prosiliście również o 2 analizy techniczne dla Czytelników tygodniowo. Niestety musimy odmówić i pozostać przy jednej 😀 W zamian jednak postaramy się, by była ona bardziej rozbudowana i zawierała także informacje, o których piszemy powyżej w liście wprowadzanych zmian. Mamy nadzieję, że nowe wersje analiz przypadną Wam do gustu 🙂

Trzy rogi byka!

Mocna reakcja kupujących

Toreador toczy zaciętą walkę z bykiem, aby zdobyć uznanie publiczności oraz uwieńczyć swój bój ciosem szpady w jego ciało. Publiczność szaleje, emocje sięgają zenitu. Momentami wszystko przypomina grę aktorską, tylko te dwa potężne rogi byka nie są żadną atrapą. Mogą wyrządzić sporo krzywdy. A teraz wyobraźmy sobie atak tytana z trzema rogami. Zyskuje on większą pewność siebie, zwiększa się zasięg rażenia oraz podwyższa swoją szansę na wygraną. Tak samo jest w przypadku ataku kupujących (byk) na strefę oporu (czerwona peleryna). Jeżeli popyt nie ma w swoim ruchu zdecydowania, to ciężko będzie pokonać przeciwnika. Ale jego pewność rośnie w wyniku mocnych sesji, testu poprzednich wsparć oraz dodatkowemu atrybutowi jakim jest trzeci róg. W naszym przypadku jest to już trzecie podejście do przebicia oporu na wysokości ~2330,00 punktów. Im częściej następuje „skubanie” strefy, tym większa szansa na jej pokonanie. A w minionym tygodniu zdecydowana przewaga leży po stronie popytu. Mocnym ruchem zakończyli pobyt w strefie wsparcia, co można potraktować jako kolejne potwierdzenie dla potencjalnego trendu wzrostowego. Przed nami jednak najważniejsze starcie. Jeżeli nasz „trójróg” przebije się przez pelerynę toreadora, to czeka go sława i swoboda działania. Powrót do trendu wzrostowego jest na wyciągnięcie ręki.
Siła IJ: 

Wyniki finansowe DINO i reakcja inwestorów

Reakcja na wyniki finansowe

Reakcja na wyniki finansowe

11 czerwca 2018 roku zakupiliśmy mały pakiet akcji DINO Polska (link do transakcji) po cenie 100,60 zł za akcję. Mimo kilku momentów na plus, w dniu dzisiejszym potencjalnie zaksięgowalibyśmy stratę wynoszącą około 8%. Pytanie co dalej? Powinniśmy sprzedać, czy trzymać pozycję dalej? Jednym ze zdarzeń, które może pomóc uzyskać odpowiedź na to pytanie, a jednocześnie przyczyniło się do pogłębienia naszej straty, jest publikacja wyników finansowych. Patrząc na reakcję inwestorów (22.08.2018 r), początkowa euforia przerodziła się w panikę. Spowodowało to trzydniowe spadki, które doprowadziły do zejścia w strefę wsparcia na wysokości 85,00~90,00 zł. Patrząc na ilość graczy handlujących akcjami w tych dniach, można dostrzec wyraźny wzrost zainteresowania. Największa aktywność przypadła na drugi dzień (wyniki opublikowano 21 sierpnia, ale już po zamknięciu sesji, dlatego pierwszym dniem reakcji jest 22 sierpnia), w którym kurs wybronił paniczną wyprzedaż i zamknął się w okolicach otwarcia. Świeca z tego dnia ukształtowała długi dolny cień, który pokazuje aktywność kupujących. Obecnie toczy się bój pomiędzy popytem i podażą, a wszystko odbywa się w okolicach wsparcia. Uwzględniając również siłę trendu wzrostowego, z którym mamy do czynienia na wykresie tej spółki, wnioskujemy iż obecna strefa reakcji powinna zostać obroniona.
Siła IJ:

Wstępna weryfikacja strategii „kupuj tanio, sprzedawaj drogo”

Po pierwszym tygodniu od momentu publikacji  „najprostszej” strategii inwestycyjnej widoczne są już wstępne wyniki. Zdecydowanym liderem został Wielton. Kurs wzrósł o ponad 10% w trakcie zaledwie 5 dni! Tak dobrze nie poradziły sobie dwie pozostałe spółki, które zanotowały lekkie straty, Ursus spadł o -4,2%, a Rafako -2,4%. Wielton na ten moment potwierdził skuteczność opisanej strategii, ale dajemy jeszcze szansę pozostałym spółkom i czekamy kolejny tydzień na obronę postawionej tezy.

Analiza techniczna dla Czytelników – 11 Bit Studios

Trend boczny w grze

Trend boczny w grze

Na spółkach growych wciąż gorąco. Nie tylko za sprawą trwającego Gamescom, ale również mocnej popularności tego sektora. Kurs 11B od długiego czasu nie może się wyrwać z panującego trendu bocznego. Samo zachowanie ceny nie dostarcza przejrzystych sygnałów, które pomogły by w określeniu potencjalnego kierunku na najbliższe tygodnie. W międzyczasie miały miejsce dwie ciekawe publikacje, pierwszą z nich była informacja o zmianie udziałów w ogólnej liczbie głosów jednego z funduszy inwestycyjnych. Reakcja na ten komunikat była neutralna. Inwestorzy nie potraktowali tego, jako negatywny sygnał i nadal szukają argumentów do wzrostu. Jednym z nich była informacja dotycząca premiery czterech gier na konsolę Nintendo Switch, ale chwilowy optymizm zgasł. Inwestorzy nadal czekają na impuls, który pozwoli im wyrwać się ze strefy pomiędzy 452,00~424,00 zł.

Kurs: 433,00

C/Z: 272,70

C/WK: 21,89

Kapitalizacja: 990 mln

EM-Score Altmana: 37,81 (ryzyko bankructwa: prawie żadne)

F-Score: 

Siła IJ: 

 

 

20
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyAdamRobertUDarekP Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Użytkownik
Krzysztof

Vivid- wasz plan na zakup.

Roki
Gość
Roki

Jujube…

zenek
Gość
zenek

dokładnie VIVD 🙂

Slawek
Użytkownik
Slawek

Vivid jak nic !!!!

Zenek
Gość
Zenek

Ja się zastanawiam co musi się stać aby fsrm51 z rynku nc poszedł wyzej. Obroty, płynność jest dobra teraz ciężko aby jakiekolwiek fundusz wszedł, jeśli uda się to może być to perła tego roku.

Mark
Gość
Mark

VIVID nic innego

balrog
Użytkownik
balrog

Ja stawiam, że chodzi Wam o Bloober Team 😉

RobertU
Gość
RobertU

A jak skomentujecie sprzedaż akcji F51 przez zarząd w dniu 17.08?

DarekP
Gość
DarekP

Kolega zajrzy na forum do tematu Farm51 i wszystkiego się dowie 😉 pozdro

Robert
Gość
Robert

Jeżeli kogoś interesuje postać Longterma i temat targów gier:

https://youtu.be/RTHR1uc1fMU

Jak zwykle bardzo fajny, merytoryczny wpis Panowie. Wszystkie zmiany na +
Atmosfera na spółkach z portfela się zagęszcza. Każdy tydzień może być i oby był wielkim zwycięstwem.
W nadchodzącym tygodniu czekamy na wyniki 11 bit i ich podsumowanie Waszym przenikliwym okiem.

Tak poza tematem to wybieracie się w ogóle na urlop od bloga i giełdy? 🙂

Powodzenia wszystkim inwestorom i miłośnikom bloga. Pozdrawiam.

osav7
Użytkownik
osav7

Tak jak większość – obstawiam że będzie to VIVID 🙂

Adam
Użytkownik
Adam

Podobają mi się zmiany jakie wprowadzacie 🙂 i konsekwencja w postaci podsumowania „kupuj tanio, sprzedawaj drogo”. Również obstawiam, że w portfelu pojawi się VVD 🙂 Byliście na targach Gamescom?

trackback

[…] mają już sporo argumentów, które pozwolą na utrzymanie obecnej tendencji wzrostowej. Tydzień temu pisaliśmy o mocnym układzie cenowym, który utożsamiliśmy z trzema rogami byka. Schemat ten […]

trackback

[…] zobaczyć jak wygląda rozgrywka w najnowszej części tej serii. I potwierdziło się to, o czym mówiliśmy już ostatnio przy okazji gameplaya z Gamescom. Wiemy, że dla wielu z Was to może zabrzmieć dosyć absurdalnie, ale nam bardziej podoba się […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

beginning and model exam IР d ever online dispensary canada alone. generique cialis while oxymetazoline can be establish in infectious diseases or travels.