Tydzień 183 – Horror na Bloober Team

Podejrzewaliśmy, że Bloober Team jest dobry w horrorach, ale że przekonamy się o tym na własnej skórze tak szybko i tak dobitnie… Tego już nie podejrzewaliśmy . A że dodatkowo dowodem na to będą nie produkty firmy, a jej zachowanie na giełdzie… Musimy przyznać, że są lepsi, niż myśleliśmy 😀 Oczywiście wstęp jest dosyć humorystyczny, bo staramy się do inwestowania podchodzić również i w ten sposób, ale prawda jest taka, że do śmiechu nam w ostatnich tygodniach nie było. W trzy tygodnie straciliśmy aż 5.000 zł, a nasz zysk netto stopniał ze 120% do 90%. Taka jednak jest giełda i dzisiejszy wpis postaramy się wykorzystać do tego, by pokazać, że inwestowanie nie zawsze jest pasmem niekończących się sukcesów. Będzie to również dla nas świetna okazja, by się na chwilę zatrzymać, cofnąć się do naszych wcześniejszych decyzji, przeanalizować błędy i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Wartość naszego portfela na dzień dzisiejszy wynosi 36.044,52 zł, a nasz zysk netto +90,71%. Nasz benchmark WIG w tym samym czasie zyskał +9,00%.

Psychologia inwestowania: „A było już tyle i tyle…”

Tydzień 1: „90% zysku netto po 3,5 roku? Jasne! Biorę to!”

Tydzień 183: „90% zysku netto po 3,5 roku? Meh… Było już 120% 🙁 „

To uczucie chyba zna każdy z nas. I mimo, że wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż jeszcze nie urodziła się osoba, która by łapała same dołki i szczyty – to jednak psychologia robi swoje. A miałeś już 120%! Ha ha ha, ale z Ciebie leszcz” – podpowiada. No ale cóż, trzeba przełknąć tę gorzką pigułkę i iść dalej. Przy okazji tego wpisu postaramy się przeanalizować, gdzie popełniliśmy błędy. Podczas trwającej hossy, kiedy to nasze aktywa stale rosną bardzo łatwo je przeoczyć. Gdy jednak nadchodzą spadki – obnażają one wszystkie nasze słabości.

Błędy na 1, 2, 3

Błąd nr 1

Już o nim wspominaliśmy wcześniej. Dotyczy on 11 bit studios i naszej zbyt dużej wiary w jego możliwości generowania zysków w tym roku oraz przekonanie co do wciąż zbyt niskiej kapitalizacji. Przez to utrzymaliśmy bardzo wysokie ok. 32-procentowe zaangażowanie w akcjach tej spółki. Owszem, w czerwcu zredukowaliśmy nasz pakiet o jedną trzecią (wcześniej wynosił on ok. 50%), chcąc zabezpieczyć zyski, co jak się okazało było bardzo dobrą decyzją, ale jednak 32% w akcjach jednej spółki i jej późniejsze spadki bardzo mocno odchudziły nasz portfel. Na przyszłość postaramy się o tym pamiętać, zadowalać się wypracowanym dotychczas zyskiem, nie kusić losu i grać mniej ryzykownie. Chytrość na giełdzie bardzo często nie popłaca 😀 Tym bardziej, że mieliśmy podstawy do dalszej redukcji. Brak płatnych dodatków w tym roku, przesunięcie konsol dla Frostpunka (jeszcze nieoficjalne, ale wszystko na to wskazuje), czy mocny spadek kursu z poziomu ponad 500 zł mogły i powinny wzbudzić nasz niepokój. A trochę ten okres jednak przespaliśmy licząc, że przecież nic złego się nie dzieje. I mimo że cały czas uważamy 11B za rewelacyjną spółkę, przed która jeszcze sporo dobrego, to utraconych w tym czasie korzyści już nie odzyskamy.

Błąd nr 2

Kolejnym błędem, który teraz widać jak na dłoni jest trzymanie Vistuli. I ten przypadek świetnie pokazuje jak się kończy łamanie swoich zasad. Wątpliwości co do Vistuli i gotowość co do jej całkowitej sprzedaży mieliśmy już w czerwcu (171 tydzień). Zgodnie z naszymi złotymi zasadami inwestowania: kiedy pojawia się wątpliwość, a co za tym idzie nadzieja – uciekaj. A my co zrobiliśmy? Daliśmy szansę Vistuli. Po tygodniu spadków daliśmy kolejną. A później kolejną. I kolejną… i kolejną… Zafiksowaliśmy się na tej fuzji z Bytomiem i czekaliśmy na nią nie zważając na spadający kurs. Skończyliśmy na tym, że Vistula od tamtej pory zjechała nam 10%. Wniosek jest prosty i doskonale wszystkim znany. Łamanie zasad i odstępstwa od przyjętej strategii nie popłacają 😀 Kolejna nauczka dla nas, by tego nie robić. Tylko żeby to było takie proste… 😀

Błąd nr 3

No i na koniec 3 błąd, który został bardzo szybko ujawniony to zakup Bloobera-25% w 2 tygodnie to jedna z najgorszych transakcji w naszej dotychczasowej karierze. Los chciał, że mogliście być jej świadkami. Co zrobiliśmy źle? Brak wystarczająco mocnego sygnału technicznego, przekonanie, że cena jest już atrakcyjna, zbyt wysokie zaangażowanie w akcje i sektor gamedev. Wydawało nam się, że nasze działania są ok. Że w tej branży są tak zdrowe podmioty, że warto w nie inwestować i opierać na nich swój cały portfel. No i dostaliśmy lekcję, że niekoniecznie mamy rację 😀 No ale stało się i wciąż na chwilę obecną jesteśmy akcjonariuszami Bloobera. Myślimy więc czy możemy jakoś wybrnąć z tej sytuacji?

Spółkę tę kupiliśmy, ponieważ po zapoznaniu się z profilem jej działalności oraz projektami, które już zrealizowała, ale także tymi, które dopiero zamierza zrealizować, stwierdziliśmy, że warto. W końcu Bloober ma na swoim koncie bardzo dobrego Observera i świetne w naszej ocenie Layers of Fear, czym w głównej mierze przekonał nas do siebie. Do tego w realizacji bardzo ciekawe projekty, takie jak Project Melies (horror niczym film z początku XX w.), czy Medium (rozgrywka w split-screen lub na 2 monitorach). Uznaliśmy, że firma ma bardzo fajne pomysły, które mogą zaintrygować i przyciągnąć do monitorów wielu graczy. Na dokładkę współpraca z Zero Gravity (ekranizacja Observera) i Lions Gate (gra na podstawie tytułu z ich portfolio). I jeszcze do akcji wkracza Nintendo Switch. A żeby tego było mało to jeszcze rynek sprezentował nam solidne spadki, co odebraliśmy jako niezłą promocję. A tu psikus. -25%. Więc staramy się teraz opowiedzieć sobie na pytanie, czy taka wyprzedaż jest podyktowana strachem chociażby przed Trigonem? Czy ma ona fundamentalne podstawy? Przyjrzyjmy się wycenie wybranych spółek z branży gamedev.

Spółka Kapitalizacja [mln zł]
CD Projekt 17 490
PlayWay 921
11 bit studios 823
Ten Square Games 653
Cherrypick Games 238
The Farm 51 166
Vivid 115
Creepy Jar 114
Bloober Team 64
Ultimate Games 61
Varsav 40
T-Bull 28
Jujubee 22

Wydaje nam się, że Bloober, mając na uwadze ich portfolio oraz realizowane projekty, na tle swoich kolegów po fachu wygląda bardzo tanio. Do tego uwzględniając wymienione wyżej szanse – zostawiamy go cały czas w naszym portfelu do dalszej obserwacji. Gdyby nie brać pod uwagę struktury naszego portfela wypełnionego spółkami gamedev, to cofając się do dnia zakupu – prawdopodobnie podjęlibyśmy taką samą decyzję. Tak więc dajemy sobie z tą spółką jeszcze trochę czasu. Za jakiś czas ocenimy, czy był to dobry wybór. Na dzień dzisiejszy uznajemy, że naszym błędem był w tym przypadku nie tyle sam zakup BLO, a po prostu zbyt wysokie zaangażowanie w gamedev i niepohamowany pęd zakupowy spółek z tego sektora 😀

Kontynuacja spadków, ale ostatni dołek utrzymany

Analiza indeksówInwestorzy kontynuują złą passę na warszawskim parkiecie. Presja podaży nadal spycha kurs na coraz niższe poziomy. W poprzednim podsumowaniu zgodnie z analizą w ujęciu tygodnikowym przyjęliśmy, że spadki powinny zmierzać w stronę TP1 czyli okolic ~2100,00 punktów. Na wysokości ~2150,00 znajduje się poziom zniesienia Fibonacciego wynoszący 50%.  Istnieje więc spora szansa na reakcję ceny pomiędzy tymi dwoma poziomami. Dzisiaj dokładamy cegiełkę w postaci analizy dziennego wykresu. Nanieśliśmy również strukturę wyższych szczytów i dołków, która zaprezentowaliśmy w podsumowaniu z 2 września 2019 r. Ostatni dołek wyższego rzędu (HL) nadal nie został usytuowany. Jeżeli układ nowego trendu wzrostowego ma być wiarygodny, to obecne poziomy cenowe powinny być kolejnym dołkiem (HL). Znajduje się tu również zniesienie Fibonacciego wynoszące 61,8%. Patrząc więc na zachowanie ceny, która powinna nam pokazać czy rynek respektuje powstałe wsparcie, dostrzec można oznaki słabnącej podaży. Po mocnej środowej sesji podczas której aktywność inwestorów była ponadprzeciętna, spadki wyhamowały. Przy tak silnej świecy spadkowej i wielkości obrotu, rynek niedźwiedzia nie powinien odpuszczać tylko kontynuować zniżkę. Stosując trochę inne podejście liczb i ciągu Fibonacciego sprawdziliśmy kiedy można liczyć na punkt zwrotny na rynku. Wyliczenia zaprezentowane zostały na załączonej analizie w tabeli. Określiliśmy istotne ekstrema cenowe i zmierzyliśmy ilość sesji pomiędzy nimi. Pierwszy impuls trwał 46 sesji, kolejny 63. Aby określić kolejny punkt użyliśmy zwykłej średniej arytmetycznej. Najbliższy zwrot na rynku powinien nastąpić po ~54,5 sesjach od punktu 3, a za nami już 52 sesje. Stosując proporcje Fibonacciego (38,2%, 50%, 61,8% itd.) uzyskaliśmy prognozę 163,5 oraz 176,362 dni, licząc od punktu 1, jako potencjalne okolice na pojawienie się ekstremum cenowego. Czy to ma sens?! Jeśli podzielimy 109 dni na 46, czyli czas kształtowania się 3 dołka do poprzedniego, uzyskamy wynik ~137%. Patrząc na proporcje Fibonacciego wzrost ten jest zbliżony do 138,2%. Dlatego widzimy sporą szansę na wystąpienie dołka w przedziale 163,5~176 sesji licząc od punktu 1. Sama prognoza nie stanowi sygnału do otwarcia pozycji. Najważniejsze jest zachowanie ceny, które powinno wskazać na powrót kupujących.

Siła IJ:

Błąd BLOOBER’a

Za wcześnie. Tak w skrócie możemy ująć nasz techniczny błąd zawarcia pozycji na akcjach Bloober Team. Przy spółce o tak niskiej płynności powinniśmy bardziej kontrolować pozycję na wykresie tygodniowym. I tak było. Wykreśliliśmy poziom wsparcia (W), ale nie zaczekaliśmy na jego test przez rynek. Od momentu zakupu do piątkowego zamknięcia kurs spadł o ~25%. W tym momencie najważniejsze jest utrzymanie lokalnych minimów. Jeżeli byki nie zdołają przejąć kontroli, to dalsze spadki mogą doprowadzić do zejścia w okolice 19,00~25,00 zł za akcję. To co może zachęcić inwestorów do wejścia w akcjonariat to ogłoszona premiera gier  „Mistrzów Horroru” (Layers of Fear & Observer), która będzie miała miejsce 18 września. Raczej do tego dnia wstrzymamy się z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji.

Siła IJ:

Kupuj tanio, sprzedawaj drogo

Data Spółka Kurs Aktualny kurs Zmiana
19.08.2018 RAFAKO      3,37 zł 2,07 zł -39%
19.08.2018 URSUS      2,40 zł 1,94 zł -19%
19.08.2018 WIELTON    10,90 zł  9,94 zł -9%

W myśl tej teorii mamy obecnie mnóstwo okazji na rynku do zajęcia pozycji. Jednak to chyba nie wystarczy. 19 sierpnia, kiedy zaprezentowaliśmy próbę zdefiniowania nowej strategii, która miała zakładać zakup akcji w momencie zejścia kursu do lokalnych „minimów”, wytypowaliśmy trzy spółki. Rafako, Wielton i Ursus. Wszystkie trzy do dnia dzisiejszego kontynuują spadki. Wielton miał tylko chwilowy moment, gdzie kurs mocno zwyżkował, aby zaraz potem powrócił do zniżki. Patrząc na indeks SWIG80, w skład którego wchodzą wymienione podmioty, wszystkie z nich odzwierciedlają trend spadkowy, który trwa od marca-maja 2017 roku. Ciężko więc uznać czy owa teoria nie działa, może trzeba ją rozbudować o dodatkowe czynniki. Pomyślimy i wrócimy silniejsi 😀 Na dzień dzisiejszy wyniki nie powalają 😛

Analiza techniczna dla Czytelników – LIVECHAT

Pamiętacie nasze podsumowanie z giełdowym MENU 😀 Na jego liście znalazł się również LIVECHAT. Wtedy jeszcze z ceną 32 zł. Teraz to Wy poprosiliście o analizę tej spółki więc oto i ona 🙂

Dziś kurs oscyluje poniżej 25,00 zł za akcję. Tym samym pokonał istotny poziom wsparcia na wysokości 26,00~30,00 zł. Jego górna linia to minima z bardzo mocnego tygodnia, w trakcie którego kurs zanotował bardzo dużą zmienność oraz wysoki obrót akcjami. Pokonanie tych rejonów to dla nas oznaka słabości. Ponadto, ostatni impuls spadkowy nastąpił po serii komunikatów. Były nimi „wzrost liczby klientów„, „wyniki finansowe” oraz „rekomendacja DM BOŚ„. Ciężko teraz myśleć o zakupach, patrząc na tak mocny spadek kursu. Oczywiście stwarza to okazję, ale na ten moment przypomina to „polowanie” na dołki. Poczekamy kiedy rynek postanowi wyhamować. Już w ostatnim tygodniu, kolejnym spadkowy, aktywność inwestorów spadła. Może więc zbliża się odwilż :)?! Co ciekawe ocena Piotroski F-Score wygenerowała sygnał kupna (9/9). Będziemy obserwować tę spółkę. Być może jeszcze zamówimy ją kiedyś jako danie główne, kto wie? 😀

Kurs: 23,8

C/Z: 11,9

C/WK: 10,31

Kapitalizacja: 613 mln zł

EM-Score Altmana: 32,42 (ryzyko bankructwa: prawie żadne)

F-Score: 

Siła IJ:

 

48
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
34 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
VictorneuctSlawekInvestJourneyzenekKrygier Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zenek
Gość
Zenek

Ciekawe co będzie z farm51 żeby nie było kolejnej wtopy

Robert
Gość
Robert

Jak walczyć z tą chęcią zarabiania więcej i więcej? Czemu człowiek jest tak poskładany, że ciężko powiedzieć wystarczy i zainkasować zysk. Sam mam problem z pozbyciem się kilku spółek bo nie mam pomysłu jak zainwestować pieniądze w inny sposób. Giełda uzależnia. Na lokacie masz pewne 2 % na giełdzie w większości spółek stopę zwrotu mam kilkadziesiąt razy większą i nadal nie potrafię powiedzieć wystarczy. Zazdroszczę Wam, że powiedzieliście CDR stop. Kupowałem w podobnym do Was momencie, zamiast sprzedać to trzymam i jeszcze mam chęć dokupować…

balrog
Gość
balrog

Co do Bloobera, to musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy inwestujecie dlugoterminowo ze względu na fundamenty. Jeśli tak, to dobry papier po prostu się trzyma do założonego celu a zjazdy w międzyczasie, może i stresujące, to jednak nie powinny wpływać na podjęta decyzję, zwłaszcza jeśli nie są wywołane przez sama spółkę. Jasne, zawsze lepiej wejść 10 zl niżej, znany ból 😉

RobertU
Gość
RobertU

Świetny wpis, dzięki. U mnie też czerwono, większość kapitału w gamedev, z tym że ja w gamedev siedzę od lat, a nie bo jest moda, więc przynajmniej trochę w innym sensie dałem się „ubrać” 😉 Z Blooberem ciężka sprawa. W tym roku zrobiłem na nim dwa kółka, a już za trzecim razem chciałem w niego zainwestować największą częścią swojego kapitału z perspektywą LT. Coś mnie powstrzymało… nie rezygnuję z Bloobera, jednak lepiej poczekać aż sytuacja trochę się wyprostuje, ponieważ perspektywy spółka ma niesamowite (jeśli projekty okażą się sukcesem). Wiadomo, że każdy ma swojego konika, ale nie zapominajcie o Forever Entertainment.… Czytaj więcej »

Slawek
Użytkownik
Slawek

Co do Bloobera. Może zróbcie tak. Sprzedacie połowę pakietu teraz. Jeśli odbije odkupicie oczywiście z lekką stratą np 4-5 zł. Wyjdzie tak jakby kupić po 52,50. Jeśli przebije wsparcie sprzedacie drugą połowę pakietu. I wtedy czekanko na dno np. około 20 zł może niżej. Odkupicie na dnie i chronicie kapitał ale jesteście w rynku. To luźna propozycja. Może ktoś ma lepszą ?

Maciek
Gość
Maciek

Kilka osób wypowiada się o Blooberze, a wygląda, że nikt nie kojarzy ich problemów ze strukturą zapasów ?

Krygier
Gość
Krygier

Tyle razy mówilem, że gejmdev przereklamowany i przewartosciowany. Śmiali sie tu tylko ze mnie i z tego co pisze. Gejmdev sie konczy. Pozdrawiam

Adam
Użytkownik
Adam

Kiedy uznasz już, że gamedev się skończył? W momencie gdy żadna gra nie zostanie wydana przez żadną firmę notowaną w Polsce na giełdzie w przeciągu jednego roku? Ciekawią mnie kryteria tej oceny.
Według mnie hype może się skończyć, ale nie dobre firmy 😉 Jak jest marka i jest sprzedaż, są zyski, proste. Wiele firmy było już przewartościowanych co nie oznacza, że nie będą warte więcej w przyszłości. Pamiętaj, że to co jest przewartościowane dziś, może być niedowartościowane już jutro i to nie konicznie ze względu na spadek kursu 😛

Roki
Gość
Roki

Dokładnie ceny mieszkań np.w 2007 były przewartosciowanr natomiast teraz biją kolejne rekordy a o tamtych cenach można pomarzyć…

Krygier
Gość
Krygier

Ceny gruntow i złota też. Ale nijak ma sie to porownanie. Co ma piernik do wiatraka? Bo w/w nie da sie dodrukowac ani wyemitowac. Dlatego porownywanie cen akcji do cen nieruchomosci nie ma sensu. Bo rządzą sie innymi prawami. W czasie bessy ludzie wyprzedają akcje niewazne jak dobra spolka. I ceny lecą o -50% -70% .
W czasie kryzysu ludzie nie wyprzedaja mieszkan. Mieszkania są potrzebne do życia a akcje nie.

Krygier
Gość
Krygier

Hype hype i tylko hype argumentem? 😀 co mnie obchodzi jakis tam hajp na gre który jest juz w cenie? Gdy hajp na akcje skonczyl sie w dniu publikacji wynikow.. Nic nie rosnie w nieskonczoność. Ja tu mam nadzieje na formacje dachu masandrowego i granie na tej formacji od bandy do bandy przez kilja miechow, a potem sruuu. Jak na elzabie z 18 zl ktorego nigdy nie przebili. Tam tez byl hajp na kasy fiskalne

Miszc
Gość
Miszc

A jak tam twój mdg mistrzu od przewartosciowan? Takich mitomanow tu więcej trzeba…

Krygier
Gość
Krygier

Nadal powoli skupuje malymi paczkami co poziom 😉 Ale najbardziej czekam na CDR po 200-220 by znowu zajac krotką pozycje 😉 ostatnio duuuzo dal mi zarobic spadek z tego miejsca 😉

Krygier
Gość
Krygier

@Miszc teraz nie jest czas na inwestycje tylko na spekulscje -tyle razy to powtarzam.
Mdg wyglada ciekawie pod odbicie i spekulację. Nie jest to inwestycja i nie przywiazuje sie do niego jak Wy do wszystkiego. Jesli wyłamią wsparcie to żegnam sie z papierem. 1) Nie mam go nie wiadomo jak duzo bo spolka nie jest tak plynna, 2) Nigdy nie wchodzi sie w nic od razu caloscią, tylko na raty.
I tak duzo zarobilem na skach CDR ktore zbieralem od 213 zl. I zarobie na nich jeszcze raz.

Krygier
Gość
Krygier

Tak, obecnie jestem spekulantem gdyż takie czasy… Inwestorem znow bede jak wszystko porządnie że tak powiem jebnie. Wtedy bedzie mozna kupic kilka spolek dywidendowy i byc inwestorem przez kolejnych 8 lat. I zarobic kupe kasy na dywidendach, ktore spłacą Ci cały koszt zakupu papierów spółki.

Krygier
Gość
Krygier

Dach masandrowy masz na przykladzie ELZABU od momentu gdy dotarl do 18 zl . Formacja ktora przypomina trapezokształtny dach /”””””’\ budowana przez dlugi czas gdy kurs wielokrotnie nie moze przebic danego poziomu cenowego. Kilkukrotnie obserwowalismy to juz na CDR w rejonie 200-220 chyba nawet na wykresie miesiecznym. Kiedys wrzucilem Wam tu w komentarzach kilka wykresow CDR. Na wszystkich interwalach kreski byly pro-spadkowe. W tym na najdluzszych interwalach rowniez i nadal …

Krygier
Gość
Krygier

/””””\ że niby nie da sie narysować sleszami ?

Krygier
Gość
Krygier

No nie da sie

Krygier
Gość
Krygier

Jest troche takich perelek np etl, bhw, abc. Kupujac je na panice po bessie dywidendy z nich splacily calkowicie zakup

Adam
Użytkownik
Adam

@InvestJourney, ciekawe podsumowanie. Dzięki za wartościowy kontent jak co tydzień 🙂 Kiedy planujecie większą dywersyfikację portfela i jaki jest Wasz konkretny plan na uniknięcie podobnych błędów, które wskazaliście w artykule?

Mam jedną prośbę. Czy moglibyście na wykresach zawsze zaznaczać dokładny kurs na dzień jego sporządzenia? W tym przypadku byłby to kurs piątkowy.

Tomek
Gość
Tomek

Tego czego Wam brakuje to umiejętności podejmowania szybkiej decyzji o natychmiastowym cięciu strat. Trzymacie akcje po spadku o 25%!!!??? Jakie by one nie nie były to tak głęboki spadek i definitywne przebicie wsparcia na Bloober powinno natychmiast zachęcać do sprzedaży. Dyskusyjna również jest strategia przetrzymywania akcji na długi okres. O ile CDP jest dowodem na istnienie takiego związku to niestety na GPW zdecydowana większość akcji nie uzasadnia takiej strategii.

Tomek
Gość
Tomek

Widzę że trzeba Was poklepywać po ramieniu, inaczej komentarz niewygodny i ląduje w koszu A Bloober kolejne -5% trzymajcie dalej A będziecie bogaci

Tomek
Gość
Tomek

Sorry:) zamiast najnowsze przeglądałem najstarsze

trackback

[…] stało później, to już chyba sami wiecie 😀 Nasze nastroje bardzo dobrze oddawał wpis pt. Horror na Bloober Team. Naszej przygody z tą spółką jednak nie zakończyliśmy. Cały czas, mimo bardzo dużych […]

trackback

[…] może niektórzy z Was pamiętają Horror na Bloober Team! Nasza nowo nabyta spółka w zaledwie 2 tygodnie zafundowała nam zjazd o 25%. Zastanawialiśmy […]

trackback

[…] coś ustrzeli 😀 Liczymy na dużo więcej! Więcej o Bloober Team pisaliśmy w artykule „Horror na Bloober Team” oraz „Bloober już nie taki […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Dull Taylor’s cautious esophageal dysphagia strait-laced, The Obesity Complications Occur. https://ciamedusa.com/ the buy cialis you can also induce ImgBurn causer