Tydzień 194 – Giełdowa przerwa

Regularnie serwujemy Wam porcję naszych przemyśleń, poprzez cotygodniowe podsumowania 🙂 W aktualnej publikacji pojawi się tylko część poświęcona analizie ceny ze względu na … urlop Kamila 🙂 Cotygodniowe artykuły zajmują nam sporo czasu, dodatkowo praktycznie codziennie śledzimy zmiany na giełdzie. Jeśli więc mamy okazję odpocząć, to robimy to na całego i wyłączamy się w pełni z obowiązków służbowych, aby naładować akumulatory i odświeżyć umysł 🙂 W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy kwestię zwiększenia zaangażowania w 11 Bit Studios, zgodnie ze środową transakcją zakupu.

WIG20 – Rozstrzygnięcie

analiza indeksówNo i mamy to. Cena w strefie kluczowego oporu. Wystarczył tydzień, a dokładnie trzy sesje wzrostowe, które spowodowały, że cena znalazła się w przedziale 2250,00~2310,00 pkt, którego przełamanie może zapoczątkować kolejny impuls wzrostowy. W tym momencie powracamy do scenariusza wzrostowego w ujęciu średnioterminowym. Jeżeli popyt pokona rejon oporu, utrzyma się ponad nim, to najbliższe miesiące mogą skutkować zwyżką ceny.

Spokojny początek tygodnia nie zapowiadał aż tak optymistycznego zakończenia. W punkcie 1, w trakcie poniedziałkowej i wtorkowej sesji, cena oscylowała w wąskim przedziale cenowym, na niewielkim wolumenie. „Sukces” to rezultat notowań ze środy oraz czwartku (2), gdzie cena na wysokim wolumenie osiągnęła poziom około ~2300,00 pkt. Aktualnie czekamy na przebicie okolic 2310,00 punktów. Warto jeszcze spojrzeć na wykres w ujęciu tygodniowym. Znajdujemy się w kluczowym momencie, test linii trendu spadkowego. Przed nami spory obóz niedźwiedzi, ale szansa na wzrosty jest naprawdę duża. Jeżeli jednak nasze założenia się nie sprawdzą, panikujący inwestorzy napędzający zniżkę kursu, powinni wyhamować na wysokości 2120,00~2160,00 punktów. Tutaj w naszej ocenie znajduje się poziom obronny popytu.

PKP CARGO, BOGDANKAWidząc spore szanse na realizację scenariusza wzrostowego Blue Chipów sprawdziliśmy, która ze spółek z tego segmentu wygląda ciekawie. Wyłoniliśmy dwóch kandydatów. Wykresy w ujęciu tygodniowym – PKP Cargo oraz LW Bogdanka. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce, a Grupa PKP CARGO to największy w Polsce i przodujący w Unii Europejskiej operator kolejowych przewozów towarowych. Minus dla tych podmiotów to duży udział Skarbu Państwa w akcjonariacie. Choć dla niektórych to może być niepodważalny plus 😊 My jednak patrzymy w tym momencie, tylko na cenę akcji. Kurs PKP wygląda naprawdę dobrze. Cena ma za sobą mocną wyprzedaż, a obecnie oscyluje w okolicach mocnego poziomu wsparcia na wysokości 35,00~39,00 zł. LWB znajduje się już kilka „oczek” nad kluczowym poziomem wsparcia 30,00~40,00 zł, ale mimo to i tak cena jest kusząca. Otwieramy więc dyskusję, która spółka lepsza 😉?!

Siła IJ:

Znowu kupili 11 Bit Studios…

11BOstatnia transakcja na 11B to sprzedaż akcji, pod koniec września po cenie 340,50 zł. Dziś możemy powiedzieć, że była to słuszna decyzja. Czy aż tyle się zmieniło od tego czasu, że znów postanowiliśmy dokupić akcje? Mocno spadła wartość spółki. W naszej ocenie, uwzględniając ostatnią wyprzedaż na rynku producentów gier, cena akcji zrobiła się naprawdę atrakcyjna. Przedział 230,00~270,00 zł za akcję to bardzo silny poziom wsparcia, reakcji inwestorów, który może ponownie uaktywnić popyt. Zdecydowaliśmy się więc na dokupienie akcji. Kolejnym argumentem było pojawienie się wysokiego obrotu w trakcie formowania dołka (1). Choć była to spadkowa świeca to długi dolny cień pokazuje, że część inwestorów zdecydowała się skupować akcje. Od tego momentu kurs się broni. W ostatnim tygodniu cena delikatnie spada na niewielkim wolumenie. Obecnie czekamy na pokonanie maksimów ze świecy w pkt. 1, jako potwierdzenie wejścia kupujących.

Siła IJ:

Analiza techniczna dla czytelników – OPONEO.PL

To kolejna z ciekawych spółek, której sami się wielokrotnie przyglądaliśmy. W kwietniu 2017 roku przeprowadziliśmy jej analizę i wydaliśmy prognozę pozytywną, przy kursie około 50 zł za akcję :O Dziś jesteśmy o ponad połowę niżej…

OPNHmmm tak czasami jest. Warto to mieć na uwadze, że nie zawsze analiza da nam odpowiedź czy warto kupić akcje czy nie. Nawet jeżeli fundamenty spółki będą silne to kurs nie musi tego potwierdzać. Inwestorzy mają swoje upodobania i czekają na różne sygnały, dla każdej spółki inne. Czy można już powiedzieć, że to odpowiedni moment na zakup? OPONEO.PL – Podejście 2 – Prognoza POZYTYWNA 😊 Cena dotarła do kolejnego poziomu wsparcia. Na wysokości ~21,00 zł pojawił się mocny popyt, ale to było przełom 2015/2016 roku. Minęły prawie trzy lata, czy można więc traktować taki poziom za wiarygodny? Tutaj też nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Natomiast zachowanie kursu aktualnie, w momencie zejścia do wykreślonego poziomu, da nam już więcej informacji. Kilka tygodni przed testem okolic ~21,00 zł pojawiła się mocna świeca spadkowa na bardzo wysokim wolumenie. Dla nas to pozytywny sygnał. Ostatnie tygodnie to świece o wymowie popytowej, z długimi dolnymi cieniami. Dodatkowo, impuls spadkowy w punkcie 1 wykazuje się mniejszą zmiennością (emocjami) niż wcześniejszy z punktu 2. Słabnąca podaż?! Mamy więc dobry moment do przetestowania akcji i otwarcia pierwszej pozycji. Jeżeli scenariusz wzrostowy będzie się realizować, można na kolejnej korekcie zwiększyć zaangażowanie.

Kurs: 22,70 zł

C/Z: 18,40

C/WK: 2,19

Kapitalizacja: 316,35 mln zł

EM-Score Altmana: 5,00 (ryzyko bankructwa: niewielkie)

Siła IJ:

F-Score: 

 

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyzenekTomaszAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek
Gość
Maciek

Hej, napisaliście odnośnie 11Bit, że „mocno spadła wartość spółki”.
Na pewno chodziło wam o kapitalizację, bo fundamentalnie nic złego się nie podziało ;P

Adam
Użytkownik
Adam

Hej, dzięki, że wrzucacie ostatnio niedzielne posty trochę wcześniej 🙂
Ja również jakieś dwa tygodnie temu dołączyłem na pokład 11 bit 😉

Zerknijcie na to. Ciekawe jak poniższe wpłynie na decyzję o tym, na jakiej platformie wydać CyberPunka:
https://strefainwestorow.pl/artykuly/spolki/20181203/steam-nowe-prowizje

Tomasz
Gość
Tomasz

Wiem że to troszkę wróżenie z fusów ale ile waszym zdaniem może kosztować 11 bit za 1-2 lata biorąc pod uwagę aktualne fundamenty, rozwój spółki i co ważniejsze prace i być może pierwsze jakieś zwiastuny Projekt 8… Pozdrawiam ps. Też regularnie dokupuje tę spółkę po aktualnych cenach. Warto….

zenek
Gość
zenek

wydaje mi się ,ze 11bit jest już mocno wyprzedany sugeruje to dzisiejszy obrót, połowa sesji mamy 200tys zl, chyba czas na odbicie

trackback

[…] sesji, cena akcji wzrosła z okolic 265 zł do cena ponad 315 zł. Być może realizuje się scenariusz zagrania pod zamknięcie luki spadkowej. W takim przypadku czeka nas wzrost kursu o około 30%, do okolic 400 zł. W krótkim terminie […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

needles or the alt where anaerobes remove will „alteration”, so. cialis price Suzisx ipxutl