Tydzień 199 – Zaczynamy 2019 rok!

Nowy rok jak zawsze zaczynamy od wpłaty kwartalnej w kwocie 1350 zł. Tak więc kolejny już raz nasz zysk netto zostaje zmniejszony z tytułu zwiększonej sumy zainwestowanego kapitału. Mimo to nasz wynik poszedł w górę z +56,49% do 58,97%. Wszystko za sprawą fantastycznych rezultatów osiągniętych w ostatnich dniach przez nasze aktywa. Na wartości mocno zyskiwały 11 bit studios (+7,38%), Bloober Team (+6,92%) oraz The Farm 51 (+8,00%). Nieźle spisały się również CD Projekt (+3,50%), PlayWay (+5,19%) oraz Forte (+3,08%). Do tego +11,77% od najnowszego nabytku Spółki Czytelników – RCFS3CCC i +5,00% od naszych certyfikatów na srebro RCFL3SILVE. Z tego doborowego towarzystwa wyłamała się tylko Vistula, której akcje potaniały o 2,72%. Ostatecznie jednak portfel zyskał 1.297,91 zł (bez wpłaty kwartalnej), a jego wartość na dzień dzisiejszy  wynosi 34.337,60 zł.

Giełdowa niepewność

analiza indeksówKurs WIG20 już od paru tygodni konsoliduje się w wąskim przedziale cenowym. Wygląda na to, że wielu inwestorów wstrzymało się z podejmowaniem decyzji w końcówce 2019 roku. Ale z drugiej strony widać wyraźny wzrost wolumenu (zielone strzałki), który patrząc po zmienności ceny może świadczyć o akumulacji akcji. Ze względu na to, że kurs znajduje się nad wsparciem cenowym, które w długim terminie również przejawia cechy akumulacji, zakładamy wzrostowy scenariusz na najbliższe tygodnie. Dlaczego nie mówimy wprost, że są to obszary akumulacji tylko „gdybamy” sobie, że może to jest akumulacja, a może nie jest 🙂 Ponieważ dopiero dalsze zachowanie ceny utwierdzi nas w przekonaniu, że w tych rejonach doszło do skupowania akcji. Swoją opinię wyrażamy na podstawie obserwacji zmienności ceny oraz wielkości wolumenu. Patrzymy, jak cena zachowuje się „teraz” oraz co działo się wcześniej. Aktualnie zakładamy test okolic ~2400,00 pkt., który może być również początkiem nowego trendu wzrostowego. Mamy więc wyznaczony zakres 5% ruchu w górę, który określony został na podstawie ewentualnego, minimalnego zasięgu korekty poprzez 50-61,8% zniesienie Fibonacciego (mierzone od A-B).

Siła IJ:

Powrót do korzeni, analiza CD Projekt

CD ProjektPozytywny wynik najbliższych sesji dla WIG20 powinien przełożyć się również na wzrost kursu CDR. Potwierdza to zachowanie ceny w okolicach ostatniego dołka cenowego. Fałszywe wybicie poprzednich minimów, które miało miejsce około 20 listopada 2018 roku, nastąpiło przy zwiększonej aktywności inwestorów. Dwie świece, które oznaczyliśmy kolorem zielonym to dni spadkowe w trakcie, których uaktywnił się popyt. Po pierwszej z tych świec wystąpiła sesja o niewielkiej zmienności, zakończona na lekkim plusie. Podaż napotyka więc opór. Kolejny dzień, zamknięcie blisko otwarcia i długie oba cienie świadczą o mocnej walce dwóch obozów. Był to punkt zwrotny, który zapoczątkował kolejne już odreagowanie spadków. Zagrożenie dla dalszych wzrostów stwarza strefa oporu wyznaczona na podstawie dwóch dni, lokalne szczyty, którym towarzyszył również zwiększony obrót. Jeżeli nastąpi kontynuacja wzrostów to widzimy spore szanse na kurs akcji w okolicach ~180,00 zł. Jest to obraz analizy czysto technicznej, nie uwzględniającej aktualnie żadnych wydarzeń fundamentalnych w spółce.

Siła IJ:

Odzieżowy gigant – Vistula Retail Group

Vistula31 października 2018 roku akcjonariusze Vistuli i Bytomia zagłosowali w sprawie fuzji obu spółek. Zdecydowaną większością opowiedzieli się za połączeniem odzieżowych marek. Prognozuje się, że synergia może wygenerować rocznie około 10 mln brutto w wyniku zwiększonej skali negocjacji przy zakupach, ustalaniu czynszu w galeriach handlowych oraz innej polityce cenowej. Co ciekawe, przychody grupy VRG w grudniu 2018 r. wzrosły r/r o 34%! Jest to mega wynik 🙂 Nas zaciekawił jak zwykle mały szczegół. Chodzi o wypowiedź pana Jerzego Mazgaja, który powiedział, że obecnie skupiają się na fuzji, a potem będą myśleć o kolejnych przejęciach. Chcemy być parasolem dla silnych brandów” – mówi Jerzy Mazgaj. To może być początkiem budowania naprawdę silnej marki, która będzie konkurowała z takimi grupami, jak LPP czy CCC. Co na to inwestorzy z parkietu? Kilka ostatnich tygodni to uklepywanie lokalnego dołka cenowego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przeważająca ilość sesji spadkowych odbyła się przy niewielkiej aktywności inwestorów (zielone „X”). Dodatkowo test minimów odbył się przy niskich obrotach w relacji do okresu wcześniejszego. Od tygodnia, w którym przegłosowano połączenie dwóch spółek cena porusza się w trendzie bocznym z tendencją wzrostową. Widać rosnącą aktywność kupujących, a ostatni tydzień, mimo zamknięcia na minusie to również pozytywny sygnał ze względu na wzrost wolumenu oraz długi dolny cień świecy. Zakładamy więc utrzymanie się ceny nad strefą 3,00~3,50 zł, a w pozytywnym scenariuszu powrót do długoterminowego trendu wzrostowego.

Siła IJ:

Analiza techniczna dla czytelników – PlayWay

PlayWayOd końca maja 2018 roku, kurs akcji odpoczywa po silnych wzrostach, które miały miejsce wcześniej. W aktualnie trwającym trendzie bocznym można było „wyłapać” kilka dołków cenowych, które umożliwiały uzyskanie kilkunastoprocentowych stóp zwrotu. My jednak widzimy potencjał w powrocie do wzrostów w dłuższym terminie. W ostatnim tygodniu nastąpiło kolejne potwierdzenie wsparcia na wysokości około 120,00~130,00 zł. Akumulacja akcji, która miała miejsce w okolicach listopada 2018 roku w strefie popytowej określonej na podstawie wysokiej aktywności inwestorów daje kolejny argument do wzrostów. Jest to kolejna spółka, która potwierdza naszą pozytywną prognozę dla zwyżki cen akcji na warszawskim parkiecie.

Kurs: 142,20

C/Z: 18,84

C/WK: 9,46

Kapitalizacja: 937,2 mln zł

EM-Score Altmana: 24,1 (ryzyko bankructwa: bardzo niskie)

F-Score: 

Siła IJ:

Analizę techniczną jakiej spółki chciałbyś zobaczyć?

 

32
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
23 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
VictorneuctwolnyDominikKrygierTomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Hej. Małe pytanie z mojej strony. Gdzie kupiliście certyfikaty na srebro? Czy w poprzednich tygodniach było to opisane i gdzieś przeoczyłem?

Tompson
Użytkownik
Tompson

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Jak najwięcej trafnych decyzji:) Co sądzicie o miejscu w którym znalazł się 11Bit? Wydaje mi się, że za moment jeśli wszystko pójdzie w dobrą stronę, to może być dobry moment na zakup. Jakie jest Wasze zdanie?

Krzysztof
Użytkownik
Krzysztof

jest teraz wieksze zainteresowanie,jeden z funduszy zwiekszyl swoj udzial w spolce, napewno przydaloby sie info o nowym projekcie 8 co to bedzie itp. zpbaczymy jak bedzie z pokonaniem oporow pierwszy w okolicy 270 premiera frostpunka. jestem pozytywnie nastawiony do 11bit. spolka z potencjalem 🙂

bream
Użytkownik
bream

Który fundusz? Przecież nie Aviva, która ma nawet mniej akcji 11bit niż miała w ostatnim kwartalnym raporcie.

Krygier
Gość
Krygier

Zaraz zaraz, przyrost z 13,30 do 14,50 to przecież NIE jest +17% ??

wolny
Gość
wolny

Ale dzwignia x3

Krzysztof
Użytkownik
Krzysztof

latwo certyfikat jest sprzedac? niegdy nie mialem a zauwazylem ze sa bardzo male obroty?

wolny
Użytkownik
wolny

Obroty moga byc male ale zawsze jest animator i odkupi od Ciebie. Nie powinno byc problemu.

Dominik
Użytkownik
Dominik

@Krzysztof – odpisalem wyzej wolnemu na pytanie o certy, takze tutaj tylko skrótowo 😉 Prawie zawsze kończy się handlem z animatorem rynku, czyli nie handlujesz z innymi inwestorami. Ograniczenie jest takie że niektorzy animatorzy są tylko w konkretnych godzinach .- może sie okazać że na dany certyfikat dają zlecenia tylko do np 14:00 każdego dnia. Druga rzecz która się wiaże z animatorami to niekorzystny spread i żeby wyjść ‚na zero’ z inwestycji instrument bazowy mus zrobić przynajmniej 3-4% (oferty animatorów są automatycznie aktualizowane). Dlatego żeby zobaczyć czy jesteś do przodu na certyfikatach czy do tyłu nie ma sensu patrzeć na… Czytaj więcej »

Tiko
Gość
Tiko

Chyba zaczynamy wracac na stare tory 🙂
Dzieki za Wasza prace, milo i lekko sie Was czyta.

Tomek
Gość
Tomek

Witam wszystkich ponownie w Nowym roku 2019. Chcąc podzielić się swoimi doświadczeniami zgodnie z sugestią niektórych donoszę, że właśnie mija 8 dzień roku a mój wynik na chwilę obecną to około 20% na kapitale. Na czym zrobione? Kupno 11bit po 240 zł i sprzedaż w dniu wczorajszym po 268 zł oraz zakup workservice ze średnią 1.55żł sprzedaż częściowa po 1.9 reszta czeka na być może lepszą cenę. Pozdrawiam Tomek

Krygier
Gość
Krygier

A może przeanalizowałbyś Michał i kupił coś tradycyjnego? Jakiś Eurocash albo KGHM? 😉

wolny
Gość
wolny

Dzisiaj pomagamy!!
https://playdlawosp.pl/home

trackback

[…] trzech tygodniach od przedstawienia naszego scenariusza WIG20 w końcu naruszył poziom oporu na wysokości ~2400 pkt. Poniedziałkowa i wtorkowa sesja nie […]

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Byutrb ezhuwi cialis brand online to seem the citation progressive, forms to seem its prevalence.