Tydzień 204 – Bloober już nie taki straszny

Wybierz datę analizy: 

Być może niektórzy z Was pamiętają Horror na Bloober Team! Nasza nowo nabyta spółka w zaledwie 2 tygodnie zafundowała nam zjazd o 25%. Zastanawialiśmy się wtedy co zrobiliśmy źle? Przecież wszystko wyglądało tak dobrze. Niewielka kapitalizacja, nowe projekty, promocyjna cena. Nic tylko brać. No i wzięliśmy. I jak się okazało Bloober zapewnił nam nie lada atrakcje, gdyż 25% o których piszemy wyżej, to był dopiero początek 😀 Nasza strata na tej inwestycji w najgorszym momencie wynosiła 37%! Bloober chciał nam więc pokazać, że potrafi straszyć. I chyba mu się udało, bo nas przekonał na tyle, że go nie sprzedaliśmy 😀 Dzisiaj jednak, patrząc na kurs, duch Bloobera nie jest już taki straszny. Nawet przyjazny z niego duszek się zrobił 😀 Dzisiaj zaglądamy więc do naszych „mistrzów horroru” i analizujemy co dalej. W dzisiejszym wpisie zdradzamy Wam również kilka sekretnych formacji technicznych. Do tej pory nikomu ich nie zdradzaliśmy. Przyszedł czas, że chcemy się z Wami podzielić naszą wiedzą, byście sami mogli ocenić jej przydatność. Wartość naszego portfela na dzień dzisiejszy wynosi 36.926,67 zł. Nasz zysk netto to +70,96%.

Cóż to może być za projekt?

Te pół roku znajomości z Bloober Team to było naprawdę kilka burzliwych miesięcy 😀 37% straty w ok. jeden miesiąc. Ugh… Na tamten moment to była jedna z naszych najgorszych transakcji w dotychczasowej karierze. Wytrzymaliśmy jednak, przetrwaliśmy te jakże trudne chwile i mamy nadzieję, że z naszymi podopiecznymi już się dotarliśmy na dobre 🙂 Na dzień dzisiejszy Bloober Team notowany jest u nas w portfelu z zaledwie 5,10% stratą. Wierzymy jednak, że nadchodzą lepsze czasy i w naszym związku znów zaświeci zielone słońce! Z tej okazji postanowiliśmy poszperać trochę w internecie i wyszukać jakieś nowości na temat tej spółki. Mamy więc konferencję na PAX South ze stycznia, mamy kilka nowości o Layers of Fear 2 oraz mamy kilka przemyśleń na temat projektu z LionsGate. Mamy swój typ odnośnie filmu tej hollywoodzkiej wytwórni, na bazie którego Bloober ma stworzyć nową grę. Co ciekawe pewną wskazówkę daje nam wykres w postaci pewnej formacji! Jeśli chcecie sami ją znaleźć to proszę bardzo. 

Podpowiedź: Szukajcie w czerwonym kwadracie. Jeśli Wam się nie uda – nie martwcie się. Odpowiedź znajdziecie na koniec wpisu. Zacznijmy jednak od początku.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zachęcamy do zapoznania się z panelem dyskusyjnym z targów PAX South, na którym przedstawiciele Gun Media oraz Bloober Team zaprezentowali trailer swojego najnowszego dzieła – Layers of Fear 2 (trailer tutaj) oraz odpowiadali na pytania fanów. Sam trailer raczej nie wnosi nic nowego, aczkolwiek pokazuje  pewne inspiracje, którymi kierują się twórcy przy produkcji gry. Wiemy już, że w LoF2 akcja będzie toczyć się na statku, a my wcielimy się w postać aktora. Aktora, który będzie musiał zmierzyć się ze swoimi lękami, by odpowiedzieć sobie na pytanie „kim tak naprawdę jest”. Ile w nim jest jego samego, a ile odtwarzanych przez niego filmowych postaci? A wszystko to w trakcie grania swojej życiowej roli. Spotkaliśmy się z opiniami, że sceną naszych zmagań będzie Titanic. E nic z tego. Statek, który mamy okazję zobaczyć w trailerze, poza pochylonymi kominami, w niczym nie przypomina tego słynnego transatlantyku. Nie zmienia to jednak faktu, że Titanic powinien być jedną z wielu inspiracji przy tworzeniu gry 🙂 Wskazuje na to reakcja przedstawicieli spółki na pytanie jednego z gości panelu (ok 46:10 min). Ciekawa jest również odpowiedź na pytanie zadane chwilę wcześniej, czy spółka wykorzysta w grze element strachu wywołany przebywaniem pod wodą. „Just be patient” daje chyba jasno do zrozumienia, że tak 😀 Dla nas więc odniesienie do Titanica na pewno się pojawi 🙂

Dodatkowo wiemy już, że LoF2 ma oferować graczom duże możliwości jeśli chodzi o replayability. Gra ma być pełna sekretów, a przez to ciekawić i zachęcać gracza do jej ponownego przejścia. Za każdym razem ma dawać satysfakcję ze znalezienia nowych rzeczy, które wcześniej z różnych względów przeoczyliśmy. Czy tak będzie? Zobaczymy, gdyż nie jest to sprawa prosta. Na Wiedźmina 3, którego można powtarzać w kółko, raczej nie ma co liczyć, no ale ważne, że chęci są 😀

Ponadto z panelu dowiadujemy się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat specyfiki tworzenia horrorów. Przykładowo twórcy opowiadają, że w dzisiejszych czasach trudniej jest przestraszyć widza/gracza. Dlaczego? Jeśli ktoś jest zainteresowany to obejrzy i dowie się sam 🙂 Dla pozostałych będzie to raczej mało istotna informacja. 

No to zostało nam jeszcze omówienie projektu z LionsGate. Ale to zostawimy sobie na koniec wpisu. Teraz natomiast odkrywamy tajniki analizy technicznej.

Czy czekają nas spadki na CD Projekt?

CD Projekt po ostatnim rajdzie do prawie 200 zł – opadł z sił. Obecnie zatrzymał się na poziomie 178,30 zł. Niestety to chyba nie koniec spadków. Na wykresie wyrysowała się bowiem formacja nastroszonego kota. Z taką formacją mieliśmy już do czynienia kilka dni wcześniej i bezbłędnie przewidziała ona początek korekty.

Jak możemy zaobserwować kurs zatrzymał się idealnie na końcu łapek nastroszonego kota, by następnie polecieć w dół. Możemy się więc spodziewać, że tym razem będzie podobnie. Pierwszy przystanek to 173 zł. Następny – niestety – 167 zł

Transformacja kanałowa na Farm 51

Dobre wieści płyną natomiast z analizy wykresu The Farm 51. W interwale 4-godzinnym doskonale widać kurs poruszający się w kanale ściekowym wojowniczych żółwi ninja. 

Stan ten trwał od listopada do połowy stycznia. Później jednak nastąpiło wybicie górą do kanału Super Mario Brosa. Wcześniejszy kanał ściekowy został więc zanegowany, nie popłynęliśmy w dół, a przekształciliśmy się w nowy kanał. Taki układ tworzy bardzo mocny sygnał kupna w postaci formacji transformacji kanałowej. Potencjalny zasięg wzrostów to aż 38 zł! W tym punkcie czubek czapki wychodzącego z rury Mario styka się z wymienionym powyżej poziomem cenowym. Tak więc przed akcjonariuszami F51 szykuje się bardzo ciekawy tydzień!

Ukryta formacja na Bloober Team

No to teraz to, na co wszyscy czekaliśmy. Na wieść o współpracy Bloober Team z LionsGate inwestorzy zareagowali bardzo entuzjastycznie. Kurs bardzo mocno wystrzelił o kilkanaście procent. Niestety paliwa nie starczyło na zbyt długo i później stało się to, o czym pisaliśmy na samym początku. Czy inwestorzy zapomnieli o tej umowie? Wszyscy skupiają się na LoF2 i Medium, a co z LionsGate? Pomyślmy!

Kto zna takie filmy jak Igrzyska Śmierci, Zmierzch, Rambo, Adrenalina, American Psycho? Chyba każdy 😀 Jak nie wszystkie to chociaż jeden z nich. Jak myślicie, który z nich mógłby wykorzystać Bloober Team? Spółka, która specjalizuje się w horrorach psychologicznych, w których chce zmusić gracza do myślenia i podejmowania trudnych wyborów. A by być w tym jak najlepszym, to jest w trakcie opracowywania samouczącego się systemu automatycznego modelowania spersonalizowanych wariantów rozgrywki w czasie rzeczywistym w grach z gatunku horror, w oparciu o interpretację reakcji i psychologii gracza. To co? Może Zmierzch? Naaaaah. Rambo? Nope. To może American Psycho o! E też nie. My stawiamy na film, którego brakuje na liście powyżej 😀 Wiemy jednak, że już się o jego powiązaniu z Blooberem plotkuje. O jakie cacko chodzi?

Oczywiście o słynną Piłę („Saw”)! Tak tak. Bardzo dobry thriller/horror, który naszym zdaniem byłby idealnym materiałem na grę. A już na pewno świetnie poradziliby sobie z nim goście z Bloober Team. Jakie są szanse, że właśnie ta seria filmów trafi na nasze pecety/konsole? Stawiamy, że całkiem spore. A jeśli to info się potwierdzi to spore widzielibyśmy również wzrosty na kursie BLO. Co ciekawe wzrosty sugeruje również analiza techniczna. Wróćmy do zagadki z pierwszej części wpisu i przeanalizujmy wykres.

Jeśli bardzo dobrze się przyjrzycie to ostatniego dnia na wykresie dostrzeżecie ukrytą formację. Bardzo łatwo jest ją jednak przeoczyć, nawet najbardziej wnikliwemu oku doświadczonego inwestora. Wyrysowała się ona bowiem w ułamki sekund. By ją zobaczyć musimy użyć bardzo dużego zooma. Wtedy jednak wszystko staje się jasne. Spójrzcie!

Jest to formacja ukrytej piły! Bardzo prowzrostowy układ, który nie dość, że prognozuje zrobienie przez Bloober gry na bazie filmu Piła, to jeszcze wieszczy odcięcie od akcji czekającego na niższe poziomy leszcza. Jak dla nas w najbliższym czasie prawdopodobieństwo wzrostów bardzo wysokie. Zapinajcie pasy!

Przedstawione powyżej analizy mają charakter humorystyczny i nie mają na celu nikogo urazić. Są one wynikiem analizy analityka fundamentalnego (czyli mnie – Kamila) pod nieobecność analityka technicznego – Michała 😀 Za tydzień wracamy do standardowego trybu pracy 🙂 Wtedy również zrobimy Analizę Techniczną dla Czytelników (Ultimate Games). Za niedogodności – przepraszamy.

Analizę techniczną jakiej spółki chciałbyś zobaczyć?

 

51
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
38 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
VictorneuctpablowolnyInvestJourneyTomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pucek
Użytkownik
Pucek

A już myślałem, że Ktoś z Bankiera się włamał na Wasze konto i zamieścił wpis który ma Was zdyskredytować. Dobrze, że doczytałem do końca 😀 A najśmieszniejsze jest to, że przynajmniej jedna z tych „formacji” ma szansę spełnienia 😛

Robert
Gość
Robert

Nazwy formacji i doszukiwanie się ich na wykresach zawsze sprawia, że na mojej twarzy maluje się formacja banana – uśmiech.

Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

Hahaha :D.

Formacja nastroszonego kota – mój faworyt, będę z niej odtąd korzystał. Od siebie dodałbym jeszcze jedną, którą czasami widuje się niespodziewanie, ostatnio na spółkach pana LK – mianowicie, formacja zdziwionego leszcza na peronie. ;-P

rosek
Gość
rosek

pana LK? czy chodziłło raczej o pana LC? Leszka Czarneckiego? Jeżeli tak, to się nie zgadzam, leszcz nie jest zdziwiony bo pakował w czwartek i piątek, a znajomi króliczka mu sprzedawali. Wszyscy się w weekend cieszyli, tylko coś czuję że niektórzy w kolejny weekend mogą płakać jak zobaczą na rachunku -50%.

Czar
Gość
Czar

https://prnt.sc/mjax34
Specjalnie dla Ciebie 😉

Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

@Czar – dzięki, bardzo dobra ilustracja. 🙂 Zwracam uwagę czytelników, jak wyraźnie zarysowana jest na obrazku platforma peronu, na którym siedzi Leszcz :D.

wolny
Gość
wolny

Jak tam dziewczyny? Kto jest dzisiaj „Leszczem” na peronie? 😛

Adam
Użytkownik
Adam

No to się Michał zdziwi jak wróci 😀 Swietny wpis, bardzo kreatywny.
Pamiętam horror na Blooberze. W końcu to ich profesja. No i był to horror ‚psychologiczny’. Wytrzymaliście i może się to opłaci. Ja też jestem na pokładzie. Kupowałem po tych dużych spadkach także już na plusie, ale czekam na premiery i rozwój firmy. Potencjał jest i wierzę w zespół. Podobnie również jak F51. Tydzień na Farmie będzie ciekawy również ze względu na raport. Reakcje rynku mogą być różne 🙂

Tomasz
Gość
Tomasz

A jak panowie postrzegacie 11bit w obecnej sytuacji? Wracamy na ok 225? pozdr

pablo
Gość
pablo

formacja transformacji kanalowej…keep it up guys, nie rezygnujcie z tego!

rosek
Gość
rosek

przepraszam, pomyliłem się o kilka dni, co poniektórzy zobaczą -50% już dzisiaj. Tzw. łowcy okazji i szybkich pieniędzy.
Pzdr. inwestorów.

Darek
Gość
Darek

witam serdecznie, to mój pierwszy wpis u Was 😉 wpadła mi w oko spóła, za którą przemawia wiele dobrego: skup akcji własnych, spodziewany wzrost wyniku w kolejnych latach, oraz wykres – tutaj największa pokusa na wejście. od jakiegoś czasu utrzymywana jest niska cena (pewnie, by przeprowadzić skup akcji tanio). Dziś jednak nastąpiło wyłamanie z prawie 4-miesięcznej konsolidacji ponad poziom 5 zł. Spółą jest Boryszew 😀 Dajcie znać co sądzicie. Pozdro!

Tomasz
Gość
Tomasz

Dzięki panowie za to co robicie 🙂 niewielu takich…

Reksio
Gość
Reksio

Dziękuję chłopaki. Bardzo pozytywne podejscie do tematu. Mi osobiście forma bardzo sie podoba:)

Tomek
Gość
Tomek

JSW tonie… mieliście stopy na kontrakty?

wolny
Gość
wolny

Podbijam, konkretnie juz spadlo od momentu zakupu. Macie ewentualnie jakis poziom krytyczny po ktorym bezwzglednie sprzedajecie czy obserwujecie sytuacje na biezaco i podejmujecie decyzje?

trackback

[…] po 49,00 zł. Tak więc w końcu zaświeciło to zielone słońce, o którym pisaliśmy ostatnio (Bloober już nie taki straszny). Miejmy nadzieję, że takich horrorów jak na samym początku (Horror na Bloober Team) już nie […]

trackback

[…] Bloober – w przypadku tego zawodnika to moglibyśmy powiedzieć „na dobre i na złe” 😀 Przeżywaliśmy już z nim zarówno dramaty, horrory, jak i komedie. Na dzień dzisiejszy wszystkie jego winy zostały mu przez nas darowane, gdyż w końcu zaczyna strzelać i asystować! 😀 Wprawdzie wciąż te jego próby są dosyć nieśmiałe, goli z tego nie ma, no ale ważne, że zaczął odważniej atakować. A już niebawem odda swój pierwszy celny strzał pod nazwą Layers of Fear 2. A w dalszej kolejności ma jeszcze przed sobą LionsGate oraz Medium. Mamy jednak nadzieję, że nie będziemy musieli na nie zbyt… Czytaj więcej »

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Osgghk giahuz cialis 20mg purchasing cialis online generic cialis australia online cialis And of chou she can’t detonate this to