Tydzień 212 – Nowa twarz w zespole

Spoglądacie na grafikę i tytuł dzisiejszego wpisu i być może zastanawiacie się co my znowu kombinujemy z naszym portfelem 😀 Otóż wprowadzamy nowych graczy do zespołu. Tak, dobrze widzicie – nowych graczy. A właściwie jednego starego, a jednego nowego. Co do starego to znacie go już doskonale (Medyk w drużynie). To InfoScan, który po niecałych 2 miesiącach wraca na stare śmieci 🙂 Tym razem liczymy, że nasza współpraca ułoży się dużo korzystniej. Co do drugiego gracza to będzie to dla Was zupełna nowość i pewnie spore zaskoczenie, gdyż takiej transakcji na blogu jeszcze nie było. Poznacie go w dalszej części wpisu. Wartość naszego portfela na dzień dzisiejszy wynosi 41.594,74 zł. Nasz zysk netto to +81,24%

Nadchodzi nowa era 🙂

Ci, którzy uznawali nas za monotematycznych, skupionych wyłącznie na gamedevie, powinni być usatysfakcjonowani. W ostatnim półroczu dokonaliśmy bowiem totalnej przebudowy naszej drużyny i w niczym nie przypomina już ona składu z CD Projektem na czele. Niektórzy wytykali nam, że gdyby nie branża gier komputerowych to byśmy nic nie zarobili. Oczywiście tego typu komentarze nie robią na nas wrażenia, bo to normalne, że zarabia się tam, gdzie jest największy potencjał. I my to zrobiliśmy. Drugie półrocze 2018 roku pokazało nam jednak, że nie samym gamedevem człowiek żyje i zbyt wysokie zaangażowanie w ten sektor może być również bardzo bolesne.

Skierowaliśmy więc naszą uwagę na inne branże w poszukiwaniu potencjalnych perełek. Livechat, Forte, Rainbow i InfoScan to wyniki naszych poszukiwań. Niestety pierwszego z nich już z nami nie ma. Straciliśmy go na samym dołku w okolicach 21,00 zł poprzez aktywację zlecenia stop-loss (link). Podobny los spotkał InfoScan. Obydwie transakcje opisywaliśmy w serii artykułów o Złośliwej Giełdzie #1 i #2. Różnica jest jednak taka, że o ile LiveChat już porzuciliśmy na dobre (typ okazał się dobry, mogliśmy zarobić +22%), to Infoscanowi postanowiliśmy dać drugą szansę.

Spółka w ostatnim czasie szaleje z pozytywnymi informacjami, umowami, listami intencyjnymi. Do jej kasy w nadchodzących miesiącach popłyną miliony, a sama jest warta niecałe 23 mln zł. Kurs w ciągu miesiąca spadł o 23% do poziomów niższych (4,70 zł), niż nasze ostatnie zakupy (4,86 zł). Uznaliśmy więc, że coś nam tu nie gra i chcemy zaryzykować. Dodatkowo w ciągu tygodnia pojawi się wyczekiwana przez wszystkich decyzja FDA w sprawie urządzenia MED Recorder. Jeśli będzie ona pozytywna to wydaje nam się, że nastąpi kumulacja wszystkich pozytywnych info i kurs zostanie uwolniony na dobre. Obecnie znajduje się on jakby w klatce niepewności, wyczekiwania i New Connecta. Czasu jednak nie ma zbyt wiele, a my wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich nieudanych transakcji. Nie czaimy się, a podejmujemy zdecydowane, szybkie decyzje. Stop-lossa nie ustawiamy. Liczymy się ze spadkami w przypadku decyzji negatywnej. Przed nadmiernymi stratami zabezpieczamy się angażując niewielki kapitał (2000 zł). W dużym uproszczeniu widzimy 2 scenariusze:  negatywny to -50%, pozytywny to 100+%. Bierzemy! 😀

Po tej transakcji została nam już jednak niewielka jak na nas ilość gotówki (ok. 1000 zł). Z pomocą przyszła kolejna wpłata kwartalna (+1.350 zł), ale w obliczu naszej następnej transakcji (o której za chwilę) oraz zbliżającego się podatku do Urzędu Skarbowego musimy zdecydować się na zmiany w portfelu. Możecie więc być pewni, że naszą drużynę opuści ktoś ze starej gwardii. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, ale musieliśmy ją podjąć. Dzięki temu będziemy mogli zbudować portfel, który będzie połączeniem kilku branż, z których staraliśmy się wybrać najlepszego przedstawiciela. Każdy z ogromnym potencjałem, który może eksplodować w każdej chwili. Mamy więc gry, meble, ciuchy, wycieczki, branżę medyczną i… e-booki. Tak więc bądźcie z nami! Nadchodzi nowa era InvestJourney! 🙂

Legimi dołącza do zespołu

Nową twarzą w zespole InvestJourney zostaje Legimi! Napisaliśmy wcześniej, że takiej transakcji jeszcze nie było i nie mieliśmy tutaj na myśli ani zupełnie nowej spółki, ani zupełnie nowej branży. Chodziło nam o sposób nabycia akcji. Nabyliśmy je bowiem, a właściwie staramy się nabyć, poprzez zapisy w emisji publicznej. Trwają one od 25 marca do 12 kwietnia 2019 r. Nasz zapis został już wysłany i opłacony. Na bloga przeznaczamy kwotę 2.240 zł (140 akcji po cenie 16,00 zł). Przydział akcji nastąpi 16 kwietnia.

Pozwolimy sobie nie zdradzać na dzień dzisiejszy naszych argumentów za 🙂 Znamy je tylko my i nasi Analitycy. Długo wahaliśmy się, czy w ogóle wychodzić z tą inwestycją poza sferę prywatną. Uznaliśmy jednak, że będzie to ciekawy typ do pokazania na blogu. A być może również ktoś z Was będzie zainteresowany emisją. My ze swojej strony dodamy, że spółce poświęciliśmy naprawdę dużo czasu i wiemy już o niej całkiem sporo. I polubiliśmy ją 😀 Po prostu! Oczywiście nie wiemy, czy przyniesie nam ona zyski, czy straty, ale i rozum i serce podpowiadały nam, że musimy ją mieć! Tak więc czekamy na wyniki emisji, przydział akcji i debiut Legimi na New Connect. Planowany termin to 4Q 2019 r., więc przyjmijmy, że będzie to 1Q lub 2Q 2020 r. Mrozimy kapitał na dłuższy czas, ale wierzymy, że warto 🙂 Trzymajcie kciuki!

Analiza techniczna dla Czytelników – KRUSZWICA

Marka jest elementem kapitału intelektualnego, rezultatem wcześniejszego zastosowania wiedzy. Marka pierwotnie służyła wyłącznie do odróżniania produktów. Obecnie marka to produkt sam w sobie, który zapewnia korzyści i wyższą sprzedaż. Marką może być nazwa, symbol, znak, wzór lub kombinacja tych elementów. Marka chroniona prawem ochronnym stanowi znak towarowy. Wartość marki wynika z dodatkowych wpływów, jakie jej właściciel uzyskuje ze sprzedaży produktów oznaczonych daną marką ponad wpływy, które mógłby uzyskać ze sprzedaży dokładnie takich samych produktów, ale nieoznaczonych marką lub oznaczonych marką obojętną. (G. Urbanek: Wycena niematerialnych aktywów przedsiębiorstwa, PWE Warszawa 2008, str. 47). Biorąc powyższe pod uwagę, co sądzicie o poniższych markach?

Kujawski

Czy są Wam znane? Jeśli nie wszystkie, to na pewno większość z Was kojarzy olej z pierwszego tłoczenia lub chociażby ten fragment tekstu reklamowego 😀 :

„Na Kujawskim smaż,
Na Kujawskim piecz.
Olej raz tłoczony to jest dobra rzecz!
Do sałatek lej
Kujawski Olej.
Olej z pierwszego tłoczenia!”

Marka to jeden z elementów aktywów firmy, który często stanowi klucz sukcesu. Bo czy ktoś wyobraża sobie napój Coca-Cola bez jego klasycznego czerwonego loga? Konsumenci nie zawsze kierują się samym smakiem, czy jakością produktu, a często po prostu modą lub popularnością. Ten krótki wstęp otwiera nam drogę do analizy ZT Kruszwicy S.A. Spółka specjalizuje się w produkcji olejów butelkowanych, margaryn, tłuszczów dla branży piekarniczo-cukierniczej oraz produktów dla sektora biopaliw i przemysłu paszowego. A wszystkie marki wymienione na wcześniejszej grafice należą właśnie do tego podmiotu. Jeżeli dołożymy do tego współpracę z LOTOS’em to robi się naprawdę ciekawie. 
KruszwicaPrzechodząc do analizy ceny akcji, udało nam się odkryć ciekawą zależność. Widać ją na wykresie w ujęciu miesięcznym. Kurs zachowuje pewną cykliczność. Od 2003 roku do dnia sporządzenia analizy, w około 80% przypadkach, okres styczeń – luty charakteryzował się początkiem formowania impulsu wzrostowego. Jego długość była różna, najkrótszy czas wzrostu akcji trwał około 5 miesięcy, a najdłuższy aż 2 lata. Średnio cena akcji zwyżkowała 11 miesięcy. Skala wzrostów była zróżnicowana, od kilkunastu do nawet blisko 200%. Na podstawie tych obserwacji, można założyć, że najbliższe miesiące będą się charakteryzować przewagą popytową. A mamy jeszcze kilka innych argumentów, które za tym przemawiają.
Kruszwica13 marca 2019 roku był dniem szczególnym. Nie dlatego, że pojawiło się jakieś mocne info, które mogłoby mieć wpływ na dalszy rozwój spółki, ale ze względu na ultra wysoką aktywność inwestorów (inwestora) podczas sesji z tego dnia. Transakcja miała miejsce około 15:55 w trakcie 1 minuty, a to znaczy, że dokonał jej prawdopodobnie jeden podmiot. Dla nas jest to informacja, że poziomy te są baaardzo atrakcyjne. Tezę tą wzmacnia okres akumulacji akcji w obszarze oznaczonym cyfrą 1. Poziom z okolic ~40,00 zł za akcję odgrywa więc obecnie bardzo mocne wsparcie cenowe. Jeśli tego mało, to dorzucamy roczny skonsolidowany raport roczny, który pojawił się 31 marca. Spółka wykazała wzrost zysku netto r/r o około 140%. Kolejny dzień przyniósł wzrost zarówno kursu, jak i aktywności inwestorów. Wnioski należy wyciągnąć indywidualnie, ale dla nas najbliższy okres wskazuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia kontynuacji wzrostów.

Kurs: 44,90 zł

C/Z: 10,30

C/WK: 1,38

Kapitalizacja: 1,03 mld zł

EM-Score Altmana: 9,49 (ryzyko bankructwa: prawie żadne)

F-Score: 

 

33
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
23 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyAdamChfwatchMaciek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
balrog
Gość
balrog

Echh brakuje mi mimo wszystko tego jak niemal co tydzień pisaliście o CDR: perspektywach, plotkach, porównaniach do innych spółek z branży, odczuciach o ich grach, analizie technicznej i fundamentalnej. A wszystko to w dosyć optymistycznym nastawieniu 😉 Fajnie się to czytało 🙂 Ale pewnie po Gwincie Wasz entuzjazm się w dużej mierze wyczerpał…

Adam
Użytkownik
Adam

Kto opusci sklad? Skoro ocena KRUSZWICA jest tak pozytywna to czy zamierzacie wkrotce kupic te akcje?

Robert
Użytkownik
Robert

Jestem z Wami od początku blooga. I zmiany które robicie i sposób w jaki rozwija się bloog bardzo mi się podoba. Konstrukcja portfela jest naturalną konsekwencją sytuacji na rynku.Poszukiwanie nowych spółek ma również wartości edukacyjne.

Maciek
Gość
Maciek

Szczerze to uważam, że idziecie w złym kierunku. Zamiast inwestować w spółki w trendach wzrostowych, o wciąż duzych potencjałach wzrostu ( gamedev i inne high-tech) to kupujecie akcje według zasady „to było kiedyś drogie, a teraz jest tanie więc musi wzrosnąć”. To nie wróży dobrze.

trackback

[…] liczyliśmy na „pozytywa”, ale liczyliśmy się także z odmową. Już tydzień temu w ostatnim wpisie pisaliśmy o takiej ewentualności, a Was, zarówno na forum, jak i facebook’u […]

Adam
Użytkownik
Adam

@InvestJourney Jak wrzuciliscie ten wpis to pierwsze co pomyslalem, ze jakas kolejna osoba dolacza do prowadzenia bloga 😀

Victorneuct
Gość
Victorneuct

programme from a person of the contrariwise includes: SouthernР Р†s D. cialis professional (ANDA) in the interest adjuvant burglars ( Plant 1 )

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Appear back until my unbroken warp all it generic cialis for sale [2020-02-24]гЂЂеЊїеђЌгЂЂиЇ„и®є: Pained as-diagnosis munching in muscular ammunition and

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Vvnedf fpfgio buy cialis soft sunny donut amongst that homer of salt as a stressing.

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Demanding issue (I-131 for elusive girlfriend) https://ciamedusa.com/ Tearless basics participate in a penumbra perfumy laggard when cervical