Spółka Czytelników – Kupno RCFL4SILVE1

Dzisiaj ok. g. 09:00 kupiliśmy 444 certyfikaty RCFL4SILVE1 po cenie 4,47 zł.

Kurs srebra 14,81.

Poniżej uzasadnienie decyzji.

Kilka powodów do zakupu certyfikatów na srebro:

1. Niedowartościowanie względem złota

2. Technicznie wygląda jakby chciało zmienić trend – graliśmy już pod to, niestety okazało się że za wcześnie, próbujemy ponownie złapać zmianę trendu.

3. Niepokoje związane z wojną handlową – to troszkę dalsza terminowo perspektywa, ale wierzymy że to jeszcze nie koniec perypetii handlowych. Niepokój na rynkach powinien podbić cenę złota i srebra.

4. Cykliczność wzrostów srebra

5. Technika 14,76 do 14,58 to miejsca wsparcia które można zagrać. Najniższy poziom który warto uwzględnić jako stop loss to 14,48. Pod względem techniki moment wejścia może być za wczesny, ale zobaczymy.

6. Słabnący dolar – to znaczy że za więcej dolarów kupimy tyle samo srebra – czyli automatycznie cena srebra/złota rośnie.

Podsumowując – mamy sporo przesłanek do wejścia, ale czy okażą się pozytywne to dopiero zobaczymy. Mamy wstępnie ustalone poziomy take profit i stop loss, ale one mogą ulec zmianie w zależności jak się rozwinie sytuacja na samym srebrze, ale także złocie i rynkach akcyjnych.

Autor: Dominik (Analityk InvestJourney)
 

10
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
VictorneuctRobertInvestJourneyDominikDarekP Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tkazmierczuk
Użytkownik
tkazmierczuk

Można wiedzieć jakie czynniki tym razem zdecydowały o zakupie certyfikatów na wzrost srebra? W stosunku do wyceny złota jest faktycznie niedowartościowane.

Dominik
Użytkownik
Dominik

@tkazmierczuk – dzisiaj wpis zostanie uzupełniony o wyjaśnienie, jest sporo powodów na zakup, chociaż zostaje pytanie czy to już jest ten moment czy troszkę sie pospieszyliśmy (Znowu 😉 )

Dominik
Użytkownik
Dominik

Jeszcze ciekawostka na bankierze tez się zainteresowali srebren ale odwrotnie uważają ze wojna handlowa może pogrążyć ten surowiec… Artykuł fajnie tłumaczy i może lepiej rozgryzać ten temat. https://m.bankier.pl/wiadomosc/Nikt-nie-chce-taniego-srebra-7687380.html

DarekP
Użytkownik
DarekP

Czytałem ten artykuł, a dopiero w drugiej kolejności zobaczyłem Wasz zakup i muszę powiedzieć, że faktycznie jest tu jakaś konsternacja. Niby nisko ale… 50/50 że spadnie jeszcze i to mocno. hmmm zastanawiam się zatem, jaka jest Wasza ocena zysku z tej transakcji do poziomu ryzyka. Tym bardziej, że informacje napływające z USA i Chin wskazują na pogłębienie kryzysu w negocjacjach. Dziś czytałem, że na szczycie G20 może nie dojść nawet do spotkania na poziomie ministerialnym, a co dopiero mówić o spotkaniu Xi z Trampkiem. Tak się Pany na siebie poobrażali. Z drugiej strony Trampek niby nie chce zrobić krzywdy giełdzie,… Czytaj więcej »

Dominik
Użytkownik
Dominik

Wstępnie chcemy ciąć straty jeśli cena Silver futures dojdzie do 14.48 to jest dość duże ryzyko ale potencjał wzrostów jest dużo większy – 17 dolarów za uncje jest jak najbardziej na celowniku a tu przebitka w stosunku do ryzyka jest bardzo duża. W teorii poziomy 21 też są możliwe ale to na ten moment trochę bujanie w obłokach. inwestycja niesie ze sobą ryzyko to prawda na pewno większe niż inwestycja w akcje ale potencjalną stopa zwrotu jest odpowiednia do ryzyka dlatego próbujemy drugi raz złapać srebro za rogi. A trump to na ten moment loteria nie da się przewidzieć. Jeszcze… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

@investjourney Pytanie trochę offtop, ale zastanawia mnie czy macie jakiś horyzont inwestycyjny w swoich spółkach? The Dust wiadomo, że na dłuższy termin, a np. Rainbow? Trochę już zarobiliście. Będziecie inkasować w pewnym momencie zysk czy cały czas głodni większej stopy zwrotu?

Dominik
Użytkownik
Dominik

To investjournejowcy muszą się wypowiedzieć, ale na podstawie obserwacji spokojnie mogę powiedzieć że kierują się dewizą Warren Buffeta – idealny horyzont inwestowania w spółkę – to nieskończoność. Dobra spółka rośnie bez końca (przynajmniej w teorii). Bardziej pragmatycznie – investjourney kończa inwestycję albo w momencie gdy znikają perspektywy wzrostu – spółka trafia na mur i zaczyna przejawiać znaki osłabienia – tak było z Vistulą swego czasu, a troche niedawniej z Blooberem ale jednak Bloober wrócił do łask, albo jak pojawia się nowa super okazja, wtedy obrywa jedna ze spółek w portfelu – tak było z Playway. Ale – przy wchodzeniu w… Czytaj więcej »

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Ssvrbj tunqnq canadian pharmacy online cialis It assessments hoarseness neck. <a href="