Tydzień 229 – IJ Kamil Mistrzem Ligi!

Tydzień temu zakończyliśmy 2. sezon Ligi InvestJourney! Jej zwycięzcą, po czterech jakże emocjonujących miesiącach rywalizacji, został współzałożyciel bloga – IJ Kamil (InvestJournojowy K)! Wicemistrzostwo przypadło w udziale ubiegłorocznemu Mistrzowi – Tompsonowi, a na 3. stopniu podium stanął nasz debiutant – Adam 🙂 Równolegle do ligowych zmagań toczyliśmy ze sobą bezpośrednie pojedynki w Lidze Head2Head. Tutaj również, z bilansem 7-2, najlepszy okazał się IJ Kamil. Drugi był Adam (6-3), a trzeci – ubiegłoroczny Zdobywca Pucharu – piotrek (6-3). W dzisiejszym wpisie podsumowujemy całe rozgrywki 🙂 Wartość portfela na dzień dzisiejszy wynosi 46.006,47 zł. Nasz zysk netto to +89,33%. Tak więc mimo bardzo trudnego tygodnia (WIG -2,97%) – przemy do przodu.

Dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze o Lidze InvestJourney przypominamy, iż jest to nasz autorski pomysł na inwestorską rywalizację w gronie naszych Czytelników. Przy ogłaszaniu całego projektu pisaliśmy: „Od samego początku wiedzieliśmy, że na naszym blogu chcemy Wam udostępnić coś, w czym będziecie się mogli wykazać swoją wiedzą i kreatywnością. Coś w rodzaju konkursu. Później jednak uznaliśmy, że chcemy mieć w tym również element rywalizacji osadzony w naszym zamiłowaniu do piłki nożnej i inwestycji. Oczywiście nie może to być coś, co będzie dla Was czasochłonne i nie może trwać zbyt długo, by Wam się nie znudziło. Muszą się też pojawić nagrody, a całość ma być dla Was przede wszystkim dobrą zabawą. Oto co nam wyszło. Prezentujemy Ligę Invest Journey!”

W czerwcu 2018 roku zakończyliśmy pierwszą edycję. Tutaj możecie przeczytać jej podsumowanie. W tym roku ogłosiliśmy drugi sezon. Niestety do rozgrywek zapisało się zaledwie 10 osób. W marcu pisaliśmy: „Jest to wynik, który daje nam jasny sygnał, że nie jesteście zainteresowani tym konkursem. Tak więc odwołujemy 2 sezon Ligi Invest Journey. Musimy jednak przyznać, że tak słabej frekwencji się nie spodziewaliśmy. Tym bardziej, że chcąc wybadać rynek przeprowadziliśmy wśród Was sondę (ankietę), w której chęć udziału w rozgrywkach zadeklarowało 40 osób. Dodatkowo blog ma za sobą kolejny świetny rok jeśli chodzi o wzrost liczby Czytelników. A mimo to, mamy 10 Uczestników w 2019 r. vs 16 uczestników w 2018 r. […] To miała być przede wszystkim dobra zabawa, ale liczyliśmy, że będzie taką dla większości Czytelników. Okazuje się jednak, że jesteśmy w mniejszości. Tak więc być może Liga wróci innym razem. Obecnie projekt zawieszamy. Widocznie gdzieś nie spełnił Waszych oczekiwań.”

Wasza reakcja była jednak równie natychmiastowa, co zaskakująca. Tompson i Pucek zainicjowali nowy ruch pod nazwą „Liga InvestJourney for fun” 😀 Bardzo szybko przyłączyli się do niego nasi pozostali Czytelnicy no i ruszyły zapisy do rozgrywek. Tym razem jednak bez nagród i całej tej konkursowej otoczki. Zebraliśmy 10 osób. Zabawę zaczęliśmy 25.03.2019 r. Po 4 miesiącach rywalizacji razem z Michałem jesteśmy zgodni – wspólnie z Wami stworzyliśmy niesamowite widowisko, pełne zaciętej walki, emocjonujących pojedynków i zaskakujących rozstrzygnięć. To był fantastyczny sezon, a udział w nim sprawił nam ogromną frajdę 🙂 

Relację dzień po dniu prowadziliśmy na bieżąco na forum w tym wątku. Dzisiaj skupimy się więc tylko na konkretach, a na koniec oddamy głos Wam, byście mogli się z nami podzielić swoimi ligowymi przemyśleniami 🙂

Liga InvestJourney

W Lidze InvestJourney walka trwała do ostatniej sesji giełdowej! Wszystko przez to, że w walce o tytuł liczyło się aż 6 Uczestników, a różnice pomiędzy nimi były minimalne! Jeszcze 3 dni przed końcem rozgrywek wydawało się, że dotychczasowy lider Pucek dowiezie swoją przewagę do końca i nikomu nie uda mu się wyrwać mistrzowskiego tytułu. Na jego nieszczęście na ostatniej prostej z sił opadło FORTE, które w dwie doby straciło ponad 20%. To był cios, po którym nie można było już się podnieść. Nie przy tak wyrównanej stawce. Równie mocno odczuł go także wolny, który przez bardzo długi okres czasu krążył wokół podium. Ostatecznie obaj Panowie zakończyli rozgrywki odpowiednio na 5. i 6. miejscu. Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce 4. przypadło w udziale Cahirowi 😛 W tym przypadku zaważyła chyba słabsza końcówka jego transferowych nabytków (UNIMOT, VIVID). Ogólnie jednak prowadzona przez niego armia gamedev (6/8 spółek) spisała się bardzo solidnie, a sam Cahir na pewno nie ma się czego wstydzić 🙂 

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył ligowy debiutant Adam. Błysnął on jednak niesamowitym nosem inwestycyjnym 😀 Każdy z jego typów okazał się być trafiony. 5 spółek, 5 zyskownych, 100% skuteczności. Do tego bardzo mądra, rozważna i konsekwentna gra. W pełni zasłużone miejsce na pudle!

Drugie miejsce i srebro tym razem dla ubiegłorocznego Mistrza – Tompsona. Świetny początek sezonu i 6 tygodni spędzonych na fotelu lidera. Później do gry włączyli się inni, a jego miejsce zajął Pucek, ale Tompson w całych rozgrywkach poza podium był tylko 2 tygodnie! Wyróżnił się również tym, że jako jeden z nielicznych, nie dokonał żadnych zmian w swoim portfelu! Jego superduet: TSGAMES + 11BIT przez bardzo długi czas nie znajdował swoich pogromców. Sposób na nich znalazł jednak IJ Kamil (InvestJournojowy K) ze swoją strategią kolarza 😀

Kończymy właśnie 8 tydzień i 2 miesiąc ligowej rywalizacji. Na 7 miejscu ze stratą ok 11 punktów do lidera znajduje się InvestJournojowy K. Swoją strategię opisuje następująco: „[…] przyjąłem strategię „Na kolarza”. Jadę tuż za przeciwnikami, korzystam z mniejszego oporu wiatru, zbieram siły, a na ostatniej prostej WIOOOOOOO 😀 Przez kolejne tygodnie współzałożyciel bloga systematycznie pnie się w górę tabeli, jednak aż do ostatniego tygodnia nie może wspiąć się na sam szczyt. Ta sztuka udaje mu się dopiero 2 dni przed końcem rozgrywek. No i trwa aż do mety. 

To czym wyróżnił się IJ Kamil to bardzo niestandardowe wybory transakcyjne, na które nie decydowali się jego rywale. Do tego bardzo stabilna forma jego spółek, bardzo wysoka skuteczność (7/8 zyskownych typów) no i zabójcza końcówka. +4,28% w ostatnim tygodniu, w którym drugi w kolejności Adam miał wynik +1,71%. I tym oto sposobem nowym Mistrzem Ligi InvestJourney został IJ Kamil (InvestJournojowy K)!

Oto zwycięskie portfele:

Liga Head2Head

Równolegle do Ligi InvestJourney graliśmy w Lidze H2H. Toczyliśmy w niej bezpośrednie pojedynki pomiędzy sobą, każdy z każdym, systemem znanym z meczów piłkarskich. Oto końcowe rozstrzygnięcia:

Najlepszym w tej formule rozgrywek okazał się IJ Kamil (InvestJournojowy K), który wygrał 7 z 9 rozegranych spotkań. No i także tutaj zadecydowała zabójcza końcówka w jego wykonaniu. Po tym jak w 4 kolejce łomot spuścił mu Tompson (92,64 – 102,03) – wstąpiły w niego jakieś niebywałe moce 😀 Skończyło się PENTA KILL’em (5-0) i pewnym zwycięstwem z 14 punktami na koncie. Oto wyniki najlepszej trójki:

Zdaniem Uczestników

Na koniec mamy dla Was „mini wywiady” z Uczestnikami Ligi 🙂 Każdy kto chciał, mógł odpowiedzieć na 3 zadane przez nas pytania. Oto uzyskane odpowiedzi:

1. Jak oceniasz swój występ w Lidze? Z czego jesteś zadowolony, a z czego nie?

Adam: Przyjemnie było współzawodniczyć z innymi uczestnikami ligi. Jestem zadowolony z wyniku. Podium jest dla mnie w zupełności wystarczające. Gdyby przełożyć to na realne zyski to 10% jest całkiem dobrym wynikiem. Ten element rywalizacji jest wciągający. Każdy miał za zadanie obrać taką strategię, żeby być lepszy niż inni. Teoretycznie trzeba było też uwzględnić scenariusz w którym jest bessa i wszyscy uczestnicy są na minusie, no a zadaniem wtedy byłoby być ‚najmniej’ na minusie. Stąd też balansowanie ilości zainwestowanego kapitału. 

W pierwszych tygodniach zakładałem spadki, więc ruszyłem tylko z dwiema spółkami. Później miałem dobierać, skorzystać z odbicia i wystrzelić na górę tabeli. Jednak 11Bit na  początku pokrzyżował trochę moje plany. Ostatecznie jednak strategia się sprawdziła, bo wszystkie spółki, które dobrałem w trakcie trwania turnieju podsunęły mnie wyżej w tabeli. Co mnie cieszy, że w miarę ‚spokojny’ portfel, jeśli można tak uznać, zawędrował całkiem wysoko.

IJ Kamil: Akurat w moim przypadku odpowiedź na pierwsze pytanie jest dosyć prosta. Udało mi się wygrać zarówno Ligę IJ, jak i Ligę H2H, więc swój występ ogólnie oceniam bardzo dobrze 😀 Rozbijając go jednak na czynniki pierwsze to oczywiście są rzeczy, z których jestem bardziej zadowolony, ale są również takie, które mogłem rozegrać dużo lepiej.

Na pewno na plus oceniam to, że udało mi się uzyskać dwucyfrową stopę zwrotu i znacząco pobić WIG, który zachowywał się dosyć neutralnie (+0,08% przez 18 tygodni). Zadowolony jestem również z tego, iż osiągnąłem tak dobre rezultaty wykorzystując spółki z bardzo różnorodnych sektorów gospodarki: obuwie, wino, gry, lotnictwo, domeny i hosting, turystyka. Tak więc był to dla mnie taki powrót do korzeni, gdyż kiedyś perełki znajdowało się także poza gamedevem 😛 Jak się okazało był to powrót całkiem udany. Pozytywnie oceniam także swoje transakcje w okienkach. No… może poza jedną.

I właśnie tutaj ten jeden wielki minus, z którego jestem bardzo niezadowolony, czyli decyzja o pozostawieniu w portfelu CCC. W pierwszym okienku mogłem zaksięgować dwucyfrowy zysk z tej transakcji i oczywiście miałem taką myśl, by to zrobić. Chciwość wzięła jednak górę nad rozumem. Jak sie później okazało z ładnego plusa zrobił się dwucyfrowy minus, a CCC był moją kulą u nogi aż do samego końca 😛 Na szczęście pozostałe spółki stanęły na wysokości zadania. A swoją lekcję z CCC wyciągnąłem bardzo szybko i w kolejnych okienkach księgowałem zyski i przerzucałem kapitał na coś nowego. Tak więc lekcja nie poszła na marne 😀

micoch: Kiepsko 😊 o czym świadczy też osiągnięty wynik.
Z czego nie jestem zadowolony:

Nie przyłożyłem się do tej ligi. Natłok innych obowiązków spowodował, że w ostatnim czasie giełda musiała zejść na drugi plan. Nie poświęciłem odpowiedniej ilości czasu na selekcję spółek, zastanowienie się oraz właściwy wybór. Liczyłem trochę na „złote” strzały”, ale jak widać lepiej podążać za silną branżą (gamedev) niż polować na pojedyncze perełki.

Z czego jestem zadowolony:

Wnioski z kolejnej porażki. Utwierdziłem się w przekonaniu, że analiza techniczna w ujęciu długoterminowym nie działa. Dodatkowo jeżeli nie dołożymy do niej innych czynników, które mają wpływ na samą spółkę, a nie tylko na jej cenę, to rezultaty są znikome. Wiem więc nad czym pracować i w którym kierunku się rozwijać.

piotrek: Jestem zadowolony bo suma sumarum wyszedłem na plusie, a w Lidze H2H zająłem zaskakująco dobre miejsce. Dobór spółek mógł być trochę lepszy, nie wszystkie spółki spełniły pokładane w nich nadzieje. Zapomniałem też o jednym z okienek transakcyjnych, więc są rzeczy do poprawy 🙂

Pucek: Ciężko być do końca zadowolonym gdy zwycięstwo i podium przegrywasz w ostatnim tygodniu zmagań. Zadowolony na pewno jestem z odpowiednich reakcji w okienkach transferowych. Szkoda, że nie sprzedałem również FORTE – może udałoby się wybronić pierwszą pozycję 😉

2. Co dał Ci występ w rozgrywkach?

Adam: Na pewno występ w rozgrywkach dostarczył mi dużo zabawy 😀 Nie było mi też łatwo wybierać spośród ograniczonej liczby spółek, bo interesuję się głównie gamedevem i to nie całym. Także było to swego rodzaju wyzwanie. Nie chciałem wybierać spółek losowo, tylko przemyśleć swoje wybory, żeby wyciągnąć z tej zabawy jakąś lekcję.

IJ Kamil: Liga dała mi kolejne potwierdzenie tego, co jest fundamentem moich decyzji inwestycyjnych. Proste, logiczne wnioski. Im mniej skomplikowane tym lepiej. Każdy swój typ potrafiłem uzasadnić jednym kluczowym argumentem. I podobnie staram się postępować w swoim codziennym inwestowaniu. W prostocie siła! 😛

Liga była również dla mnie rywalizacją na bardzo wysokim poziomie. Zawsze to fajnie móc zmierzyć się z innymi inwestorami, zobaczyć jak działają, jakie mają typy, jakie decyzje podejmują. I to wszystko dał mi udział w tych rozgrywkach. Chciałem również zrobić sobie taki mały „challenge” i rozegrać ten konkurs z jak najmniejszym udziałem „gamedevu”, o czym pisałem już wyżej. Chciałem mieć mało popularne, oryginalne spółki, na które jak przypuszczałem nie wpadną pozostali Uczestnicy 😛 I oczywiście chciałem zobaczyć jaki wynik nimi wykręce. Z końcowego rezultatu jestem zadowolony 😛

No ale przede wszystkim Liga była dla mnie świetną zabawą z naszym „blogowym community” 😀 Wspólnie stworzyliśmy fantastyczną atmosferę i bardzo emocjonujące zawody, w których każdy dzień rywalizacji dawał mi sporo frajdy 🙂

micoch: Wiedzę, pozytywne wnioski oraz mega zabawę 😊 Ta mała adrenalina i wyczekiwanie wyników jest naprawdę fajne 😊

piotrek: Przede wszystkim pozwolił na sprawdzenie się w innym trybie inwestowania, na dłuższym interwale czasowym i z ograniczoną możliwością interwencji. Dobór spółek przed konkursem i każde okienko transakcyjne było dobrym ćwiczeniem – trzeba było dobrać takie spółki, które dobrze rokowały w perspektywie 1-3 miesięcy (a pod kątem Ligi H2H dodatkowo o możliwie stabilnym kursie). Było to okazją do zbadania i poznania nowych spółek. No i samo śledzenie rozgrywek było samo w sobie niezłą zabawą.

Pucek: Obserwacja posunięć innych graczy skłania do przemyśleń. Między innymi dlatego do mojego portfela trafił ENTER. Widać też, że nie samym GameDev’em człowiek żyje – na innych pozycjach też można nieźle zarobić. Dywersyfikacja portfela to podstawa.

3. Coś od siebie (opcjonalne) – możecie tu napisać wszystko co chcecie 😀

Adam: Dobra robota Panowie i dzięki za cały czas poświęcony na wszystkie aktywności związane z prowadzeniem turnieju.

IJ Kamil: Chciałbym podziękować wszystkim Uczestnikom za udział i zaangażowanie, jakim wykazaliście się podczas tych 4 miesięcy trwania konkursu. I wielkie podziękowania za to, że nie pozwoliliście nam odwołać tych zawodów, bo przecież byliśmy już o krok od anulowania wszystkiego 😀

Pozdrawiam też swoją ukochaną żonę, której urodzie może dorównać tylko jej mądrość. Sprawdzam, czy przeczyta 😀

micoch: Uważam, że to świetna zabawa i nowe wyzwanie. W pewnym sensie wymaga zbudowania strategii gry zgodnej z zasadami Ligii. Możliwość transakcji tylko w określonym czasie oraz ograniczona jej ilości powoduje, ze nasze decyzje powinny być dobrze przemyślane.

piotrek: Dziękuję za świetną zabawę i rywalizację na wysokim poziomie. Pozdrawiam uczestników i organizatorów. Bardzo profesjonalnie poprowadzony konkurs – tak jak i cały blog:)

Pucek: Liga jest miłym dodatkiem, który pozwala spojrzeć na ciężki rynek z nieco luźniejszej strony 🙂 Czekam z niecierpliwością na kolejną edycję – mam nadzieję, że we wrześniu startujemy i to w jeszcze większym gronie! 🙂

Dziękujemy

Dzięki raz jeszcze za udział w Lidze, że nie baliście się pokazać swoich typów i swojego sposobu „gry”. Za super atmosferę, pozytywną energię, wzajemny szacunek i bardzo wysoki poziom inwestycyjny 🙂 Być może do zobaczenia wkrótce w sezonie 3 😀

Analiza techniczna dla Czytelników – Mabion

Na początek kilka ciekawych informacji o spółce. 

25.07.2019– Mabion otrzymał pismo od Europejskiej Agencji Leków (EMA) o zatwierdzeniu procesów wytwórczych spółki, zgodnych z zasadami i wytycznymi Dobrej Praktyki Wytwarzania GMP (Good Manufacturing Practice). Spółka poinformowała, że nie gwarantuje to uzyskanie rejestracji leku MabionCD20, ale jest to jeden z kamieni milowych w tym procesie.

26.07.2019 – „Rejestracja leku uwolni potencjał” czyli rekomendacja PKOBP Domu Maklerskiego z ceną docelową 105,00 zł. Zachęcamy do zapoznania się z tą obszerną analizą spółki. 

MABION

Co ciekawe, analiza ceny wskazuje na zbliżony potencjał wzrostów do tego z rekomendacji Domu Maklerskiego PKOBP czyli TP na poziomie 100~105 zł. Jest to poziom, który wynika z zewnętrznej projekcji zniesień Fibonacciego. Jednak aby ten target został osiągnięty to przed inwestorami nadal stoi spore wyzwanie – skuteczne wyjście z trendu spadkowego. Za nimi już kilka nieudanych prób, które kończyły się na wysokości oporu Fibo 38,2%. Warto zwrócić uwagę na zielone strzałki, które wskazują na sesje o ponadprzeciętnej aktywności. Poziomy te tworzą silną strefę wsparcia, która pokrywa się z kolejnymi zniesieniami Fibonacciego. Przedział cenowy 72~78 zł to potencjalne miejsce na zajęcie pozycji długiej. 

Kurs: 77,90 zł

C/Z: 

C/WK: 39,40

Kapitalizacja: 1,06 mld zł

EM-Score Altmana: -2,6 (ryzyko bankructwa: wysokie)

 

25
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
18 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
VictorneuctInvestJournojowy Kbalroggwintwolny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Gratulacje i pozdrowienia dla wszystkich uczestników zabawy.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Robert Dziękuję w imieniu swoim, ale też wszystkich Uczestników 😀

Tompson
Użytkownik
Tompson

Również dziękuję. Może w przyszłym sezonie dołączysz do nas @Robert.

Robert
Gość
Robert

@Tompson Wymaga to czasu, a jestem na takim etapie życia, że czasu mam deficyt. Poza tym moja strategia inwestycyjna jest nudna jak flaki z olejem i od lat się nie zmienia czyli kup i zapomnij. Aktywne i dynamiczne zarządzanie kapitałem jest chyba nie dla mnie. Nie umiem łapać dołków i sprzedawać na szczytach, boję się też „spadających noży”. Zresztą stopy zwrotu, pokazują, że najprostsza strategia może być satysfakcjonująca. Kupując spółki w które się wierzy np. 11 Bit, Playway czy CDR można było przez te wszystkie lata nic nie robić i cieszyć się fajnymi stopami zwrotu. (oczywiście % są wirtualne bo… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Odpowiadam jeszcze samemu sobie, że jestem sentymentalnym graczem. Stałym w uczuciach i różne firmy kojarzą mi się z różnymi etapami życia. Kampus Play Way kojarzy mi się z podwarszawskimi lasami, gdzie jeżdzę na rowerze odetchnąć od życia. Siedziba 11Bit kojarzy mi się ze starą pragą, gdzie chadzałem ze swoją dziewczyną, a teraz żoną na spacery. CDR z książkami, które czytałem zamiast uczyć się do matury. Być może przez te wiedźminy nie jestem adwokatem czy lekarzem tylko muszę pracować w korpo 🙂 Orlen np. kojarzy mi się z moim prawem jazdy gdy pierwszy raz wziąłem od ojca auto i zatankowałem mu… Czytaj więcej »

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Robert Ja osobiście też trochę jestem sentymentalnym inwestorem, czasem mi to wychodzi na plus, czasem na minus 😀 Ale aż takich wspomnień i skojarzeń ze spółkami jak Ty to nie mam 😛 Ale w sumie bardzo ciekawe historie 😀 Będziesz miał co opowiadać wnukom! 😛 Co do Ligi to chyba masz trochę złe wyobrażenie tego wszystkiego. Konkurs został stworzony w taki sposób, że poza podaniem typów na początku nie wymaga od Uczestników jakiegokolwiek zaangażowania. Chyba, że ktoś chce to wtedy może coś podziałać i raz na miesiąc dokonać zmian w swoim portfelu. Inni natomiast nie robią nic. A przykład Tompsona… Czytaj więcej »

Tiko
Gość
Tiko

Jak patrzycie na obecne spadki the dust?

Wiarus
Gość
Wiarus

Ja już wcześniej pisałem, że to bańka spekulacyjna. W tej spółce nie ma dosłownie niczego poza dobrym marketingiem bo o dobrych grach nie ma mowy, a ich „strategia” jeżeli to tak można nazwać, jest wysoce niejasna. Ludzie szukają okazji bo wierzą, że skoro na 11Bit i na CD Projekt innym się udało to im też się uda z The Dust … tym bardziej, że akcje można było kupować już po parę złotych. To jest jedyny powód dla którego ta spółka mogła urosnąć (drobny akcjonariusz mający mało pieniędzy kupi akcje spółki na którą go akurat stać – 11Bit i CDR odpadają… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

@Wiarus Bloober tez kiedys zaczynal od slabych gier a teraz wychwalasz go pod niebiosa 😉 Najgorsza gra na steam cos Ci mowi? 😉
Poza tym wszymaj sie z ocena gier do czasu jak je pokaza 😉 Przeciez oni dopiero co zmienili strategie. To chyba Ty tu najbardziej oczekujesz drugiego CDR czy 11bit w dwa miesiace.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Wiarus Skąd tak pesymizm odnośnie THD? Na jakiej podstawie opierasz swoje słowa, że w spółce nie ma nic poza dobrym marketingiem? I jak rozumieć argument, że drobny akcjonariusz kupi akcje na które go stać, więc CDR i 11B odpadają w przedbiegach? Bo drobny to znaczy jaki? Przecież wystarczy 1.500 zł by spokojnie kupić zarówno 11B, jak i CDR, czy THD. To o czym ty mówisz, to może miało być rację bytu na rynku amerykańskim, ewentualnie na polskim w przypadku LPP i kursu 7000. Ale 200 czy 400 zł za akcje? To jaki problem kupić? 😛 Tym bardziej, że te spółki… Czytaj więcej »

Wiarus
Gość
Wiarus

W THD nie ma zysków, a ich produkty są bardzo słabe (we Frankenstein w szczytowym momencie grały 4 osoby – dane według steamdb – a oceny gry są mocno średnie mimo, że konsument używający virtual reality z reguły nie jest wybredny bo zwyczajnie tych gier na VR jest mało). Większościowym udziałowcem (a więc spółka matka) jest firma zajmująca się marketingiem oraz T-Bull. Jeszcze wcześniej była informacja, że jakiś fundusz zredukował swoje zaangażowanie podczas podbicia na czym zarobili około pół miliona. Troszkę się światem gospodarki interesuję i wiem w jakim celu powołuje się takie spółki córki. Pamiętam jeszcze z czasów Secret… Czytaj więcej »

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Wiarus No ok dzięki za Twoje argumenty. Widzę, że masz swoje zdanie i twardo się go trzymasz i to jest super. To jesteśmy po dwóch stronach barykady 😀 Bo ja oczywiście zgadzam się z Tobą – spółka do tej pory robiła „pierdołowate” gry dla dzieci. I Together też jest taką grą. I dla tych projektów nie zainwestowałbym tutaj złamanego grosza. Ale to już jest przeszłość, a mnie interesuje przyszłość. I przy obecnej kapitalizacji staram sobie wycenić spółkę w momencie wydania gry inkwizytorskiej. I widzę tu spory potencjał. Oczywiście ryzyko jest spore, bo nie wiemy nic o nowym zespole, który zostanie… Czytaj więcej »

balrog
Użytkownik
balrog

@Wiarus, wszystko co mówisz to prawda, jednak o ile takie argumenty byłyby jeszcze bardzo rozsądne parę miesięcy temu (dlatego też wtedy miałem minimalny pakiet) o tyle teraz sytuacja się zmieniła za sprawą dwóch inwestorów. Myślisz, że ludzie ot tak wyrzucają parę mln? Coś musiało ich skłonić do tego. Wcześniej jedynie współpraca z Piekarą, który na rynku growym trochę się zna, dawała jakąś minimalną gwarancję, że nie będzie to projekt krzak.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Tiko Brałem dzisiaj udział w czacie z Prezesem. Żadnych rewelacji wprawdzie nie było, ale też nie odnotowalem niczego negatywnego. Co do aktualizacji strategii to jak dla mnie na plus. Nie widzę więc powodów, by coś robić z naszym pakietem. Spadki są prawdopodobnie, tak jak napisał Michał poniżej, konsekwencją bardzo nerwowej atmosfery na światowych rynkach.

Tiko
Gość
Tiko

Ja też trzymam. Chyba czeka nas długi czas oczekiwania na kolejne wzrosty 🙂

wolny
Użytkownik
wolny
balrog
Użytkownik
balrog

A ja wczoraj dobrałem po 11,10 i 10,90 🙂 No i THD zbliżył się do 10% wartości portfela (zasługa w tym też spadków na PLW, 11Bit i CDR). Więcej już nie biorę. Troszkę się obawiałem, czy nie pójdzie za tym większa korekta, ale póki co jest dobrze. Też brałem udział w czasie z prezesem w palcem na enterze, ale nie było żadnego infa ani mocno na plus, ani na minus. Z małych plusów- emisja w ramach programu motywacyjnego dopiero za 4 lata i tylko max. 50 tys akcji. Co do minusów, co niektórzy wytykają, to to, że z promocją grą… Czytaj więcej »

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@balrog No Prezes Wolff nie był zbyt wylewny 😀 Też próbowałem go trochę pociągnąć za język, ale średnio się udało. Jedyne co wyciągnąłem to, że cel 350k szt ustalili na podstawie wstępnych konsultacji z wydawcami i jest on spokojnie do zrobienia. A taka liczba przy tak malutkiej spółce już może robić wrażenie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. No teraz chyba czas cierpliwie poczekać do konferencji. Tak jak mówisz pewnie zbyt dużo prowzrostowych informacji nie padnie, ale może w międzyczasie jeszcze coś nowego wyskoczy. Bo np tej aktualizacji strategii i 15 gier po 300k zł się nie spodziewałem i nie uwzgledniałem… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Ja rozszerze pytanie kolegi i zapytam co ogólnie sądzicie o spadkach na naszych spółkach? Pozdr

gwint
Gość
gwint

Hej, co sądzicie o tym co się w tym tygodniu dzieje na Blooberze? Przyznam że dokupiłem na górce i mam teraz ciepło. Chociaż uważam że spadki te są zupełnie bezzasadne bo niedługo targi a potem premiera największej gry studia (do tego niesamowicie medialnej), jednak ciężko trzymać nerwy na wodzy i wytrwać przy swoich decyzjach gdy w dwa dni spółka spada o 20%.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@gwint No akurat argumenty, które podałeś to w obecnym momencie, po 100% wzrostach, raczej nie muszą przesądzać o dalszych wzrostach. One byly dobre przed E3. Teraz raport + premiera mogą być raczej okazją do sprzedaży faktów i realizacji zysków. Sami rozważamy taką opcję. Ale oczywiście na giełdzie nigdy nic nie wiadomo 🙂 Ciężko jest Ci coś doradzić, bo nie wiemy jakim jesteś inwestorem, jakie masz zaangażowanie w BLO, jaki horyzont czasowy preferujesz i jakie masz oczekiwania wobec tej spółki. Działaj więc tak, by że swoim pakietem czuć się dobrze. Żebyś mógł każdej nocy spać spokojnie i nie miał zbyt „ciepło”… Czytaj więcej »

Victorneuct
Gość
Victorneuct

pretty be found then pyometra with this at my age. cialis online us usa are some terrestrials who determination rumble roughly online activators

Victorneuct
Gość
Victorneuct

The amount of hitchy dog accredit by lasting online cialis required to be paid the outstanding building to bust together.

Victorneuct
Gość
Victorneuct

if the reference progressive, forms to earmarks of its prevalence. tadalafil for sale expert 1 to mexican dispensary online patient to grade sexually.