Tydzień 232 – Gamescom 2019

W dzisiejszym wpisie, po dwutygodniowej przerwie przeznaczonej na przegląd sytuacji na światowych rynkach, zaglądamy do naszych portfelowych spółek. Tym razem wracamy do Waszej, ale również i naszej, ulubionej branży, czyli gamedev’u 🙂 Inspiracją były oczywiście odbywające się w dniach 20-24 sierpnia targi Gamescom. Mieliśmy na nich bardzo silną reprezentację. Z rekordowych 62 polskich tytułów (2 lata temu temu 58) nas najbardziej interesowały Blair Witch (Bloober Team), Chernobylite (The Farm 51) oraz CyberPunk 2077 (CD Projekt). Prezentowane również były inne znane nam gry, jak chociażby World War 3, Children of Morta, Crossroads Inn, The Wizards, Green Hell, Wiedźmin 3, czy Frostpunk. Jednak w dzisiejszym podsumowaniu skupiamy się tylko na tych trzech wspomnianych powyżej. To właśnie od nich w głównej mierze będzie zależeć kurs BLO, F51 i CDR w nadchodzących tygodniach 🙂 Wartość portfela na dzień dzisiejszy wynosi 46.278,31 zł. Nasz zysk netto to +90,45%.

Analiza gamedev’u w wersji InvestJourney

Zanim przejdziemy do materiałów z targów, to jeszcze kilka słów odnośnie naszej analizy spółek z branży gier komputerowych. To, od czego my zaczynamy cały proces to… UWAGA, UWAGA… gra. Jej fabuła, pomysł na rozgrywkę, gameplay itp. Przestawiamy się po prostu na myślenie gracza (a nie inwestora) i staramy się ocenić, czy grając w daną grę będziemy mieli „fun”. I tyle 😀 Bo w grach chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i miło spędzony czas! Tak więc jeśli tylko czujemy nudę, to już mamy sygnał, że spółka ze swoim produktem może nie być dla nas 😛 I tak samo w drugą stronę. Jeśli gra ma to coś, to może mieć ona nawet grafikę z lat 90-tych 😀 Przykład? „Pikseloza” za kilkaset tys. zł w postaci Moonlighter’a vs kreowane na hicior Agony z blisko 3-milionowym budżetem 😛

„To teraz czas na starcie Moonlighter vs Agony. 11 bit studios (Digital Sun) vs PlayWay. Już 29.05.2018 r. pojedynek tych dwóch gier. Która z nich bardziej trafi w gusta graczy? Mówcie co chcecie, ale nam bardziej podoba się sklepikarz machający szabelką😀 […] Tak więc my stawiamy na Moonlightera, który w naszej ocenie jest grą ciekawszą, bardziej wciągającą, przyjemniejszą i bardziej dostępną dla przeciętnego gracza. Oczywiście niekoniecznie przełoży się to na lepszą od Agony sprzedaż, bo gry są zupełnie innej kategorii wagowej. Niemniej jednak spodziewamy się, że gra Digital Sun znacznie pobije prognozy analityków.”

Na tamten moment nasz typ mógł wyglądać na szalony, ale jak się później okazało takowym nie był. Dawid pobił Goliata i sprzedał się 3-krotnie lepiej. Wniosek? Liczby to nie wszystko 😀

Pomyślicie pewnie „-No i po co oni mi o tym piszą?” A no piszemy o tym dlatego, że dla nas ocena gry jest podstawą, złotą zasadą, kluczem do zrozumienia gamedev’u. Te wszystkie dodatki jak wishlisty, społeczności, listy nadchodzących popularnych gier, odtworzenia trailera, budżety itp. – ok fajnie, że są, traktujemy je jako wskaźniki pomocnicze, ale nigdy kluczowe! A jak zauważyliśmy, brakuje na rynku finansowym tego typu analiz uwzględniających ocenę samej rozgrywki. Większość skupia się na cyferkach, a pomija samą grę. Tak więc pozwolicie, że InvestJourney zrobi to, co InvestJourney robi najlepiej, czyli po prostu opisze swoje subiektywne odczucia na temat zaprezentowanych na targach gier i ich gameplay’ów 😀

Blair Witch – nasze wrażenia

Blair Witch – na Gamescom został nam udostępniony 22-minutowy gameplay (link tutaj). Czekaliśmy na niego, gdyż mimo, że do premiery (30 sierpnia) zostało już zaledwie kilka dni, to wciąż nie wiedzieliśmy, po której stronie rynku stanąć pod koniec miesiąca. No i prawdę mówiąc nadal nie wiemy 😛 Wiemy natomiast jedno: Blair Witch miażdży Layers of Fear 2 i w naszej ocenie sprzeda się o nieboooooooo lepiej.

To co nam się podoba to klimat. Główna akcja rozgrywa się w nawiedzonym przez wiedźmę lesie. Do tego dodajmy mgłę, deszcz, ciemność, opuszczone chaty, tajemnicze stwory i „dziwne odgłosy”. Całość daje takie poczucie zagubienia, odosobnienia, niepewności i zagrożenia. To jest fajne. Brakowało nam tego w LoF2, bo tam to w ogóle była „pustka”. Ani straszne, ani śmieszne, ani ciekawe 😛 Na plus również pies „Bullet”. Bloober Team zapewne dodał go do rozgrywki, by dać graczowi chwilę oddechu, większe poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności za kogoś poza sobą samym. Jego obecność ma również pomagać graczom w zwracaniu uwagi na rzeczy, które nie powinny zostać przeoczone. Niektórzy wymieniają to jako plus, ale jak to się sprawdzi w praktyce? Zobaczymy. Ogólnie sam pomysł na czworonożnego przyjaciela w grze typu horror – bardzo ciekawy 🙂 Mamy jednak wątpliwość, czy z czasem nie stanie się on „kulą u nogi” i będzie tak biegał, bo musi biegać, a i tak każdy będzie miał go gdzieś 😛 Ciekawi jesteśmy również mechanik związanych z użyciem kamery wideo, dzięki której możemy kształtować rzeczywistość. 

No i z takich pozytywnych rzeczy właściwie tyle. Co do negatywów to niestety to, co jest bolączką w grach Bloober Team, czyli symulator chodzenia. Może nie na taką skalę jak w LoF2, ale jednak wciąż jest to takie chodzenie z punktu A do punktu B. Strasznie to liniowe i takie przewidywalne. Niestety nie zostaliśmy również zaskoczeni „łamigłówkami”, które nadal wyglądają na banalnie proste i nudne. Jest jednak minimalna poprawa względem LoF2, gdyż w BW nie mamy chociaż karteczek z kodem przylepionych pod kłódką. Musimy więc wytężyć szare komórki i zapamiętać 4 cyfry widziane sekundę temu w pomieszczeniu obok. Uffff. Chociaż tyle 😀 Nie podoba nam się również oklepana, gasnąca/migająca latarka. No a machanie nią jako sposób na „walkę” z potworami to już totalne nieporozumienie. Jakoś zbyt wielu emocji to nam to nie dostarczyło.

Tak więc mamy mieszane uczucia. Z jednej strony znana marka Blair Witch, fajny klimat i ciekawy zabieg z dodaniem psa. Z drugiej jednak duża przewidywalność i niski poziom trudności. Gra w większości wypadków zapewne poda Ci rozwiązania jak na tacy. Chyba jako gracze dużo więcej frajdy i satysfakcji mielibyśmy z samodzielnego odkrywania świata i pokonywania czyhających w nim na nas niebezpieczeństw. Warto jednak w tym wszystkim zaznaczyć, że gra jest bardzo mocno promowana przez Microsoft. Więc być może tak łatwo nie zginie 😛 Ostatnio zredukowaliśmy już nasz pakiet akcji Bloober Team. Czy jednak zachowamy go do premiery? Hmmmm… Będziemy myśleć w przyszłym tygodniu. Sporo zależeć teraz będzie od reakcji inwestorów.

Chernobylite – nasze wrażenia

Chernobylite – nowy gameplay z gry opublikował magazyn CD-Action (link tutaj). Jest ona cały czas w produkcji, a do startu wersji early access wciąż pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc bierzemy to pod uwagę w naszej ocenie. A ta jest całkiem pozytywna 🙂 Widać, że The Farm 51 odwala kawał dobrej roboty i ich horror zmierza w dobrym kierunku. Tutaj, podobnie jak w Blair Witch, podoba nam się klimat. Tyle, że ten jest już zgoła odmienny. Przede wszystkim nie jest taki „amerykański” 😀 Jest w końcu coś innego, świeżego. Jest Ukraina, jest katastrofa elektrowni jądrowej i poszukiwania zaginionej w tym czasie narzeczonej. Sama rozgrywka zaprezentowana w gameplay’u wydaje się być jeszcze trochę „pusta”, no ale widać już pewne pozytywne jej aspekty. Otóż mamy wybory, które mają swoje konsekwencje. Nie ma więc tak nielubianej przez nas „opcji dobrej i złej”. Jest również duża poprawa jeśli chodzi o grafikę. Widok wyłaniającej się zza drzew elektrowni jądrowej robi wrażenie. Ciekawie zapowiada się również postać „Black Stalker’a” 🙂 Oczywiście są też minusy, ale gra wciąż ma przed sobą jeszcze długą drogę, więc na ten moment możemy jeszcze przymknąć na nie oko. Ogólnie jest ok 🙂 A jest nawet bardzo ok, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeszcze nie tak dawno temu Chernobylite’a w ogóle nie uwzględnialiśmy w swojej wycenie F51. Dla nas liczył się tylko WW3. A tu proszę. Miła niespodzianka.

Na koniec wkleimy jeszcze naszą wypowiedź z zamkniętej części forum odnośnie rozwiązań, które mają się znaleźć w grze, a które zapowiadają się całkiem ciekawie:

„[…] Gracz będzie miał wybór jak zareagować na napotkaną osobę: czy chce ją „sprzątnąć” i obrabować jednocześnie tracąc naboje, czy jednak spróbować ponegocjować i zyskać sojusznika. Oby tylko nie zrobili z tego płytkiego i nudnego jak flaki z olejem „zawsze próbuj zagadać, nic nie tracisz”. Jeśli będzie to na zasadzie Wiedźmina 2 i 3, gdzie każdy wybór ma poważne konsekwencje to będzie super. Typu nie zastrzelę go, a zagadam, on zostanie moim sojusznikiem, a w nocy poczęstuje mnie kulką w łeb albo zabierze mi moje rzeczy i zniknie 😀 Wtedy cała gra nabiera super fajnego wymiaru, chce się myśleć, chce się kombinować i podejmować odpowiedzialne decyzje. No i poza ludźmi i żołnierzami fajnie, że będą również potwory. Oby nie były one tylko „mięsem armatnim” a były też jakimiś ciekawymi charakterami (ponownie można tylko sobie życzyć wiedźmińskiego rozwiązania 🙂 ) […].

Nie zapominamy też o Tili tili bom! 😀 Pisaliśmy o tym tutaj.

Podsumowując: Farm 51 zostaje z nami. Cierpliwie czekamy na rozwój wydarzeń. 

CyberPunk 2077 – nasze wrażenia

Na deser zostawiamy sobie CyberPunka 2077 😀 O tej grze napisaliśmy już naprawdę sporo. Jeśli ktoś chciałby poznać nasze przemyślenia na jej temat z lat 2016-2019, to podajemy kilka wcześniejszych artykułów:

Jakby komuś było mało, to pocieszamy, że być może za tydzień pojawi się nasz kolejny tekst 😀 30 sierpnia o godz. 20:00 ma bowiem zostać opublikowany najnowszy 15-minutowy gameplay. Ma być to skrócona wersja demo prezentowanego na targach E3 i Gamescom. Dodatkowo zapowiedziano wywiad z deweloperami CDR. Tak więc materiału do analizy raczej nie zabraknie 😛

A jeszcze wracając do Gamescom 2019, to dostaliśmy świeżutką porcję ponad 120 screenów z gry (link tutaj). Podsumowaniem targów natomiast jest dla nas to:

Nie, na CyberPunka 2077 nie ma hype’u. Nic, a nic! 😛

Czytelnicy nie wierzą w bessę

A teraz prezentujemy wyniki ubiegłotygodniowej ankiety. Pytaliśmy Was jak zachowa się polska giełda (WIG) w nadchodzących 12 miesiącach. Łącznie oddaliście 109 głosów. Oto wyniki.

Wyciągając średnią możemy przyjąć, że przez rok spodziewacie się wzrostu indeksu WIG o +3,72% do poziomu 57.282,07. W momencie zamieszczenia ankiety kurs wynosił 55.227,60. Obecnie jest to 56.047,39. Za rok sprawdzimy Waszą prognozę 🙂

Wcześniej natomiast przekonamy się, czy mieliście rację prognozując sprzedaż CyberPunka na 10,82 mln szt. w 3 dni po premierze 🙂

Trump story ciąg dalszy

Zmienność na rynkach finansowych w ostatnim czasie w dużej mierze wynika z publikacji twitt’ów prezydenta USA. Choć może się to wydawać dziwne, to należy się do tego przyzwyczaić tak, jak w latach 90 tych do zmiany walkmanów na odtwarzacze MP3. Postęp technologiczny oraz komunikacyjny zmusza nas do ciągłej edukacji oraz akceptacji nowych trendów. Po prostu social media (FB, Twitter, Instagram) stały się masowymi środkami przekazu, które wyparły codzienną prasę. 

Twitty z drugiej strony nie są przypadkowe tylko nadal dotyczą „wojny” handlowej pomiędzy największymi gospodarkami świata. 

W piątek Donald J. Trump znów był mocno aktywny na Twitterze. Jego wypowiedzi mogą spowodować mocną reakcję na rynkach, ale dopiero w poniedziałek. Inwestorzy mają wiec cały weekend na przemyślenia i ułożenie strategii gry.

Patrząc na zachowanie indeksu WIG20 widzimy tylko jeden scenariusz, który od kilku tygodni już jest w grze. Spadki powinny być kontynuowane. Choć cena aktualnie znajduje się na poziomach historycznego wsparcia (zielone strzałki) to brak argumentów fundamentalnych, które zachęciłyby inwestorów do masowych zakupów. 

Analiza techniczna dla Czytelników – PZU

Jeżeli zakładamy kontynuację spadków indeksu WIG20, to automatycznie zalecamy ostrożność w przypadku spółek wchodzących w jego skład. Choć część z nich może wykazywać oznaki siły to ryzyko jest duże. Wynika również z tego, że w momencie mocnej wyprzedaży na światowych rynkach, na warszawskim parkiecie pierwszy zareaguje właśnie indeks bluechipów.

Cena akcji PZU również oscyluje w okolicach wsparcia cenowego. Patrząc na wykres w ujęciu tygodniowym można wyznaczyć kilka poziomów potencjalnego odbicia. Pierwszym z nich będzie zewnętrzne zniesienie Fibonacciego (161,8%). Kolejnym, które z kolei jest najmocniejszą strefą wsparcia są poziomy historycznej, silnej reakcji inwestorów. Miała ona miejsce w okolicach 27-33 zł. Sama spółka jest dobrym instrumentem dla inwestorów pasywnych. Regularnie wypłaca dywidendę, której atrakcyjność rośnie wraz ze spadkiem ceny akcji. Ponadto PZU TFI jest jednym z głównych firm prowadzących zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi. Program nowy, ma wiele opinii, ale przyniesie dodatkowy przychód firmie. W długim terminie warto więc mieć tą spółkę pod obserwacją.

Kurs: 37,49 zł

C/Z: 9,75

C/WK: 2,05

Kapitalizacja: 33,3 mld zł

EM-Score Altmana: 3,9 (ryzyko bankructwa: wysokie)

F-Score: 

 

22
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
16 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
VictorneuctInvestJournojowy KanalitykNowyCuba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grigori
Użytkownik
Grigori

Myślę, że ostatnie info o Matrix 4 też jest bardzo pozytywne dla spółki. W CP2077 mamy Keanu, a i sam gatunek zyska większy rozgłos. W dłuższym terminie może to wspierać sprzedaż CP2077, a Redzi mogą pomyśleć o wypuszczeniu jakiegoś dodatku do gry po premierze filmu.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Grigori No dokładnie 🙂 Zapewne Redzi mają to uwzględnione w swoich działaniach. Dostaniemy więc wsparcie marketingowe dla CyberPunka ze strony Matrixa 4, ale też Wiedźmina od Netflixowego serialu 🙂 A możliwe, że CDR ma jeszcze jakieś asy w rękawie :p

Gatsby
Użytkownik
Gatsby

ciężki orzech z tym Blooberem, każdy scenariusz wydaje się możliwy… jakie są wasze oczekiwania odnośnie sprzedaży? Albo, inaczej …ile sztuk musieliby sprzedać, abyście nie rozważali kolejnej redukcji?

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Gatsby Na ten moment w naszej głowie sytuacja wygląda tak: mamy wzrost w niecałe 3 miesiące o 140%. Mamy kapitalizację 150 mln zł i 2 premiery przed sobą, z czego jedna za kilka dni, a druga w przyszłym roku. Pewnie dłubią też już nad nowymi projektami, ale o nich nic nie wiadomo, więc nie zaprzątamy sobie nimi głowy. Mamy Blair Witch, które wydaje się być grą dużo lepszą od LoF2, ale wciąż nie rzuca nas na kolana. Raczej przeciętniak. Więc dla nas bardzo ważne będzie teraz zachowanie inwestorów. Im wyżej podprowadzą kurs, tym większe prawdopodobieństwo, że wywalimy swoje papiery 😛… Czytaj więcej »

DarekP
Gość
DarekP

Moim zdaniem w przypadku Bloober’a zastosowanie będzie miała zasada „historia lubi się powtarzać”. Wybaczcie, ale ich gry, po prostu do mnie nie przemawiają. Horror w grze to coś czego zupełnie nie rozumiem. Ostatni, w którym coś mnie straszyło był ResidentEvil kilkanaście lat temu. Atmosfera napięcia i uważanie na każdy ruch, czy dźwięk – Thief. Kolejne, które oglądałem przed ewentualnym kupnem już w ogóle mnie nie straszyły, a najczęściej były, tak jak piszecie słabe w klimacie i trudności przejścia. Lof2 to była już totalna masakra czyt. żenada. Jeśli BW oceniacie na niewiele lepszy, to jakiż może być finał takiego pompowania kursu?… Czytaj więcej »

Reksio
Gość
Reksio

Po prostu wyrosles z gier. Janie, dlatego gry horrory wciąż mają dla mnie sens.
Blair witch będzie przeciętny, ale sie sprzeda.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Reksio Masz jakieś konkretne liczby na myśli? @DarekP E no jak dla mnie horrory-gry mają taki sam sens jak horrory-filmy, czy horrory-książki. Każdy lubi co innego, a gra to taki trochę film, w którym Ty grasz główną rolę i to Ty masz wpływ na tok wydarzeń. Zgodzę się jednak, co zresztą Bloober sam przyznawał na konferencji, że gracza jest coraz trudniej przestraszyć 🙂 I to jest spore wyzwanie. I niestety dla mnie osobiście Bloober nie do końca sobie z tym problemem radzi 😛 Gamedev w mojej ocenie nie jest spalony, oczywiście to nie jest to co było kiedyś, ale nadal… Czytaj więcej »

Gatsby
Użytkownik
Gatsby

@InvestJournojowy K, może ja zarzucę liczby i chętnie usłyszę weryfikacje. Na chwile obecną obstawiam, że BW, w przedsprzedaży, się lepiej sprzedał niż LOF2, czyli 50k, do końca września dobije do 200k. Do końca roku 400k. Oczywiście warunek jest taki, że gra nie ma żadnych poważniejszych bugów. Bazuję na whishlistach, społecznościach i globalbestsellerach steam, czyli trochę wróżenie z fusów…any thoughts?

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Gatsby Szczerze? Dla mnie osobiście optymistyczne założenia. Nie chce sypać liczbami, ale jeśli Twój scenariusz by się zrealizował to raczej byśmy się nie zastanawiali nad sprzedażą akcji, a spokojnie czekali na rozwój wydarzeń. Na dzień dzisiejszy tacy pewni Bloobera i BW jednak nie jesteśmy i rozważamy różne opcje 😛

Maciek
Użytkownik
Maciek

Sprzedał 50k w przedsprzedaży ? Niby kiedy ? Na liście bestsellers miał status niewidoczny ? 🙂

Adam
Użytkownik
Adam

@DarekP Spróbuj „Outlast”, albo nawet „Alien:Isolation”. Jak będziesz grał w słuchawkach i się wczujesz, to powinieneś się przestraszyć nie raz 😛

Nowy
Gość
Nowy

Skąd dzisiaj decyzja o sprzedaży ? Pisaliście, że jak cena podskoczy to sprzedacie a jak spadnie to zostawicie. Zrobiliście dokładnie na odwrót 🙂 jakie były motywacje ? 🙂 Pozdrawiam
Fajnie się Was czyta

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Nowy Odpowiedzią na Twoje pytanie jest słowo klucz brzmiące „prawdopodobieństwo” 🙂 Natomiast powody naszej decyzji są Wam znane. Wymieniliśmy je zarówno we wpisie, jak i w komentarzach pod nim. W skrócie: nie przekonał nas gameplay, potężny wzrost w krótkim terminie, nadchodząca premiera która może być okazją do realizacji zysków, wątpliwa kapitalizacja. Wolimy więc w tym przypadku stanąć z boku. Życzymy jednak Blooberowi jak najlepiej! W swoim czasie zamierzamy do niego wrócić 😛 Ale zobaczymy jak wyjdzie. Dzięki za miłe słowa odnośnie naszej blogowej działalności 🙂 Każdy pozytywny komentarz jest dla nas sygnałem, że to co robimy Wam się podoba i… Czytaj więcej »

Cuba
Gość
Cuba

A co myślicie o Ghostrunnerze od One more level?

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Cuba Tak się składa, że Ghostrunner jest na mojej liście do sprawdzenia 🙂 W wolnej chwili rzucę okiem i dam znać.

A w międzyczasie może podzielisz się swoimi przemyśleniami na jej temat? 🙂

Cuba
Gość
Cuba

Pierwsza mysl (nie wiedząc że to polska firma to robi) – ciekawa giera, ktoś chce ukrócić kawałek tortu z Cyberpunka. I faktycznie wygląda to dość ładnie, płynne animacje. Ale z drugiej strony, oglądając drugi raz już myśląc o inwestycji w OML, to na chwilę obecną wygląda to jak dość proste demo technologiczne. Generyczna lokacja z powtarzanymi assetami, miasto wydaje się martwe i raczej jest tłem do małych leveli. Przypomina mi to grę Portal. Do tego najprostsi przeciwnicy jakich można zrobić, zero animacji, sztucznej inteligencji etc. Słowem mając assety takie demo można dosc szybko sklepac. Tak naprawdę to co pokazali w… Czytaj więcej »

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Cuba No to jesteśmy zgodni, bo pod Twoją opinią mógłbym się podpisać 😀 Pierwsza myśl cyber-ninja z kataną – może być ciekawe. Ale po obejrzeniu gameplaya jak dla mnie niestety wieje nudą. Te same ściany, techniki, bronie, przeciwnicy, animacje itp. Zabawne to może być na pierwsze 10-15 min. Później do odłożenia i zapomnienia. Biorąc również pod uwagę obecną kapitalizację (60 mln) to jak dla mnie zbyt duże ryzyko, by w to wchodzić. Ale gry jeszcze całkowicie nie chce skreślać, bo premiera podobno w przyszłym roku, więc mogą ją jeszcze trochę pozmieniać. Nie zgodzę się natomiast z jedną rzeczą odnośnie OML… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Witam. Może się powtarzam ale skoro już ukazały się wyniki 11 bit to jak patrzycie Panowie na nie? Rozczarowanie czy zaskoczenie? A może wszystko w normie? pozdr

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Tomasz Jak dla mnie jest ok 🙂 Nie jestem ani zaskoczony, ani rozczarowany. Więcej napisałem na forum, zapraszam do dyskusji 🙂

http://investjourney.pl/forum/akcje-portfelowe/11bit-rekomendacja-316-zl/paged/17/#post-7098

analityk
Gość
analityk

Z gamingu i Gamescom
1. Setanta (połączenie z All in! Games) – gry: Tools up!, Daymare, Paradise Lost, Red Wings + wiele innych
2. One More Level – Ghostrunner zapowiada się na wielki hit w klimacie cyber-punkowym

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@analityk 1. Która z tych gier jest Twoim zdaniem najlepsza i dlaczego? Czego oczekujesz po spółce w ciągu najbliższych 12 miesięcy?

2. O Ghostrunnerze wypowiadałem się już w komentarzu wyżej. Na ten moment jak dla mnie szału nie na. Ale chętnie poznam Twoje zdanie. Dlaczego uważasz, że to może być hit?

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Multimedia over as marvellously buy cialis cheap of of ED bear a favourable organic, such as sore.