25
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
23 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
InvestJournojowy KTikoGwintDaxterNowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
davidrocco
Gość
davidrocco

Brawo, ja także pozbyłem się pakietu Bloobera dwa tygodnie temu po cenie 84 zł przed wystrzałem kursu w okolice 96 zł, ale z perspektywy czasu widzę że był to dobry ruch. Bardzo wiozłem sobie do serca wasze słowa – spółka wystarczająco dużo urosła w krótkim okresie czasu ~ 140%, i także trzeba brać pod uwagę że NC.
Widać duże doświadczenie w waszym inwestowaniu, wyciągnięte z Farm 51.
Dlatego traktuję waszego bloga jako jednego z najlepszych w tej branży z bardzo dużą dawką merytorycznych informacji, które się czyta z dużym zaciekawianiem.

Pozdrawiam i życzę dalszego rozwoju, który będę śledził.

John
Gość
John

A co się zmieniło w akcjach bloobera od 2 tych zeby sprzedawać je po małym spadku? 🙂

Nowy
Gość
Nowy

Kurs od którego odbijał Bloober w czerwcu (33zł) był mocno zaniżony z powodu niewypału LoF.
W takim razie realny podskok ceny to jakieś 60 % a nie jak główne media przekazują 120 %. Jakie macie zdanie na ten temat ?

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Nowy Jeśli o mnie chodzi to żadne 😀 Punkt odniesienia nie ma dla mnie żadnego znaczenia, bo tak to można prawie każdą wartość osiągnąć. A czemu uważasz, że jest to istotne?

Nowy
Gość
Nowy

Mówisz, że punkt odniesienia nie ma żadnego znaczenia jednak gdy pytałem o powody sprzedaży bloobera jednym z argumentów był potężny wzrost o 140 %. Uważam, że aby rzetelnie ocenić spółkę i jej ewentualny progres należało by odnieść się do jej wartości jaką utrzymywała przez większość czasu w roku, (a ta oscylowałą pomiędzy 42 – 51 zł ). Chwilowy spadek do 30 zł wywołany był nieudaną premierą LOF2, której -jak przekazał prezes Babieno – wina leży po stronie wydawcy z którego zrezygnowano przy nowej produkcji. Oznacza to, że przychody zarówno z LOF 2 (który reklamowany jest na hype z BW) jak… Czytaj więcej »

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Nowy No ale zauważ, że to NASZ punkt odniesienia, a nie jakiś „zaniżony”, „realny”, czy „medialny” 😛 A nasz punkt odniesienia, czyli kurs zakupu oczywiście, że ma znaczenie. Przecież to on w połowie decyduje o wyniku inwestycji 😀 Odpowiadając więc na Twój komentarz miałem na myśli wybrane losowo kursy, które były po drodze, a czy to było 33 zł, 50 zł, czy 70 zł to jakie to ma dla nas znaczenie? Niewielkie. Ne zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że aby rzetelne ocenić spółkę i jej progres trzeba brać pod uwagę jej średni roczny kurs. Dlaczego aż tak skupiasz się na… Czytaj więcej »

Daxter
Użytkownik
Daxter

Uważam że wzrost o 60 % świadczy o niedowartościowaniu spółki ponieważ przychody jakie spółka może odnosić w najbliższych kwartałach (po wypuszczeniu LOF, BW, Obs na azję) mogą być znaczne większe od poprzednich kwartałów w których spółka pracowała nad tymi grami (większe niż 60%) 🙂
Dalej będę udzielał się pod nickiem Daxter ponieważ taki przyjąłem na forum 🙂

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Daxter Nie zgodzę się. Dla mnie LoF i Observer są już wyschniętymi źródełkami. Weź też pod uwagę, że spółka rozlicza się metodą porównawczą, czyli w okresie produkcji „sztucznie zawyża” przychody pozycją zmiana stanu produktów. Więc po premierze nastąpi korekta w drugą stronę. Więc jak liczysz na jakieś dziesiątki milionów w przychodach to możesz się rozczarować. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli premiera Blair Witch będzie udana to spółka swoje zarobi, co też będzie miało pewnie odzwierciedlenie na kursie. W przypadku jednak, gdy premiera nie wypali to ryzyko sporych spadków jest bardzo duże. Nadal uważam jednak, że za bardzo się… Czytaj więcej »

Gwint
Gość
Gwint

Hej i jak zapatrujecie się na premierę BW? Ja przyznam, że w spółce zostałem i jestem przerażony sytuacją.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Gwint O premierze dyskutujemy na forum: http://investjourney.pl/forum/akcje-portfelowe/bloober-team-2/paged/17/#post-7192

I niestety po tym co pokazał Bloober nie chcielibyśmy być na Twoim miejscu. Trzymaj się w poniedziałek. Życzymy Ci jak najmniejszych spadków, bo chyba te są już przesądzone.

Tomek
Gość
Tomek

sprzedaż Bloober na chwilę obecną oceniam negatywnie i możliwe, że to był błąd. Mam świadomość, że istniała pokusa zrealizowania wysokiego zysku jednak chwila zakupu przypadkowo okazała się strzałem w dziesiątkę, nastąpiła tuż przed info o BW. Należy przyjąć zatem, że prawdziwe zakupy przez rynek potwierdzone obrotami rozpoczęły się od okolic 50 zł i to z punktu widzenia bazy dla większości kupujących uznałbym za odniesienie. W mojej opinii sprzedaż akcji w okolicach 80 zł była wprawdzie zyskowna lecz jednak przedwczesna. To jednak nie to samo co przypadek premiery WW3 Farm51 który stanowił punkt odniesienia w uzasadnieniu zarządzających portfelem Investj. którzy nie… Czytaj więcej »

davidrocco
Użytkownik
davidrocco

Tomaszu nie wiem jak dokładnie śledziłeś poczynania Investjourney odnośnie Bloobera, ale zakup przy kursie 36 zł nie uważam za przypadek. Zauważ że pozbyli się swojego całego pakietu w cenie po 54 zł na podbitce przed premierą LoF 2, następnie kurs mocno opadł. Przy zakupie za 36 zł napisali w jednym z komentarzy bardzo trafne zdanie ” Cały czas, biorąc pod uwagę całą inwestycję w BLO, jesteśmy na plusie, z tym że teraz kupiliśmy spółkę 33% tańszą, niż za pierwszym razem.” Także rozważałem zakup własnie w tym samym czasie, ale nie zdecydowałem się, gdyż po tak dużych spadkach było naprawdę wiele… Czytaj więcej »

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Tomek Odnosząc się do „przypadkowego” zakupu Bloobera i potwierdzając słowa @davidrocco: http://investjourney.pl/2019/06/03/kupujemy-bloober-team-2/#comment-17981 Cytuję: „@balrog Masz może jakieś źródło informacji, że jadą tylko z LoF2? Bo dla nas jechanie z tą slabiutką i ograną już na targach grą na największy światowy event o grach komputerowych byłoby troszeczkę nieracjonalne z biznesowego punktu widzenia. Przecież takie stoisko kosztuje kupę kasy. A Prezes Babieno jest jaki jest, ale wyglądał na gościa który raczej ma głowę na karku. Zresztą co niby chcieliby osiągnąć z LoF2 na E3? Podjąc próbę reanimacji trupa? Byłaby to raczej próba dosyć kosztowna i nieudana  Liczymy, moze naiwnie, że pod zwrotem „mocno… Czytaj więcej »

Tiko
Gość
Tiko

Kolejny raz pokazaloscie, ze macie nosa i glowe na karku 🙂 Jeszcze troche to albercik longterm bedzie sie od Was uczyl.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Tiko Wychodzimy z założenia, że każdy inwestor może się uczyć od innego inwestora. I to właśnie staramy się czynić wspólnie z Wami na naszym blogu 🙂 Nie ma tu lepszego i gorszego, każdy jest wobec siebie równy, każdy może powiedzieć swoje zdanie, wymienić się wnioskami, przemyśleniami. I wszyscy na tym korzystamy 😀 Tak więc jeśli Longterm będzie chciał się kiedyś z nami „pouczyć” to zapraszamy 😀