Tydzień 244 – Porównanie wyników finansowych #1

Listopad jest miesiącem publikacji wyników finansowych za 3Q 2019 r. Niektóre ze spółek pochwaliły się już swoimi dokonaniami z inwestorami, ale wciąż duża część z nich trzyma swoich akcjonariuszy w niepewności. Jeśli chodzi o nas to w większości przypadków (8 z 13) jesteśmy już po raportach. Uznaliśmy więc, że chcemy zrobić małe porównanie wyników finansowych naszych portfelowych spółek. A że zapewne jesteście ciekawi jakie mamy przemyślenia na ich temat, to każdą z nich okrasimy krótkim komentarzem 🙂 Musimy przyznać, że liczby naszych zawodników okazały się dla nas w pewnym stopniu zaskakujące 😀 Wartość naszego portfela na dzień dzisiejszy wynosi 47.920,45 zł. Nasz zysk netto to +86,82%.

Poniżej przedstawiamy Wam tabelę ze wszystkimi posiadanymi przez nas spółkami (akcje) oraz ich tegorocznymi wynikami. Skupiamy się dzisiaj na przychodach, zyskach oraz kapitalizacji giełdowej. Spółki z gwiazdką nie opublikowały jeszcze raportów za 3Q, więc w ich przypadku liczby przedstawiają dane półroczne. Takie zestawienie nie jest więc do końca miarodajne, ale mimo wszystko pozwala nam wyciągnąć pewne wnioski i spojrzeć na nasz zespół przez pryzmat samych liczb. Być może po zakończeniu roku uaktualnimy naszą tabelę i zobaczymy jak to wtedy będzie wyglądało 🙂 Nasze przemyślenia przedstawiamy w kolejności uwzględniającej wskaźnik Kapitalizacja/Zysk (czyli C/Z w okrojonym okresie 2-3Q ) od najgorszego do najlepszego.

P.S. W trakcie pisania z uwagi na dużą ilość materiału postanowiliśmy podzielić artykuł na 2 części 🙂 Tak więc dzisiaj pierwsza siódemka. Za tydzień reszta, w tym zwycięzca naszego zestawienia i spore zaskoczenie piątkowego dnia (raport finansowy) – Rainbow Tours. W tym tygodniu wydaje nam się, że warto mieć tę spółkę na oku. 

13. DATAWALK* (wyniki 29 listopada)

DataWalk to spółka wytypowana do naszego portfela w ramach projektu Spółka Czytelników. Kupiona niecałe 3 miesiące temu po cenie 38,20 zł. Dzisiaj za 1 akcję inwestorzy płacą 60,20 zł. Tak więc na dzień dzisiejszy nasi Analitycy wykręcili stopę zwrotu na poziomie +57,60%. Ostatnio dyskutowaliśmy co dalej z nią robimy i ustaliliśmy, że na poziomie 57,20 zł ustawiamy STOP-LOSSA, który w przypadku aktywacji zredukuje nasz pakiet o połowę. W ten sposób ograniczamy ryzyko i zabezpieczamy wypracowany dotychczas zysk. W poprzednim tygodniu przedstawiliśmy Wam naszą analizę tej spółki, więc powinniście być na bieżąco. W skrócie, mimo wielomilionowych strat i kapitalizacji 270 mln zł – widzimy tu fajny, perspektywiczny rynek i poważnych partnerów biznesowych, dzięki którym spółka może stać się podmiotem globalnym. Tak więc na ten moment czekamy na rozwój wydarzeń.

12. INFOSCAN

W ramach komentarza pozwolimy sobie zacytować nasz post z forum: @rosek No ja na ten moment na pewno już nie dobieram. Zarząd czaruje, robi niby sporo, ale efekty są mizerne. Jak oceniasz raport? Niby widać, że trochę ruszyła sprzedaż, ale to nadal kropla w morzu potrzeb 😀 I gdzie jest Iran?! I gdzie strategia? :p Chce w końcu widzieć umowy i płynącą z nich kasę, bo na razie to płyną tylko piękne słowa z ust Zarządu.

@szopenchauer Chyba ktoś tu trochę przespał :DDD Umowa nie jest realizowana już od kilku miesięcy, ostatnie zamówienie było chyba w lipcu. Jak chcesz o tym poczytać z naszej perspektywy to wpis pod tytułem „Różowe okulary”.

Nic dodać, nic ująć. Nasza cierpliwość powoli się kończy, ale chyba już zaczekamy z decyzjami do końca roku.  Niestety na ten moment z wszystkich posiadanych przez nas spółek to właśnie tej jesteśmy najmniej pewni.

11. 4MASS

Kolejna spółka wybrana przez naszych Analityków w ramach Projektu Spółka Czytelników. Mimo strat w roku bieżącym nadal wydaje nam się, że jest to firma warta uwagi. Zgodnie uznaliśmy jednak, że z decyzją o zakupie mogliśmy się jeszcze trochę wstrzymać. Nie przewidzieliśmy, że 4MS po debiucie wejdzie w okres tak intensywnych inwestycji. A te oczywiście generują wysokie koszty, co ciągnie w dół cały wynik. Jak sami widzicie spółka po 3Q 2019 pokazała 10 mln przychodów, czyli wartość większą niż jej kapitalizacja giełdowa (8,5 mln zł). A ta sztuka udała się tylko dwóm spółkom z naszej dzisiejszej listy. Tak więc dla nas zarówno rynek, jak i produkt są dobre. Zły jednak był czas wejścia, bo teraz czekają nas kolejne inwestycje jak np. budowa hali produkcyjnej przystosowanej do produkcji  innowacyjnych wyrobów kosmetycznych stymulujących wzrost włosów oraz wyrobów kosmetycznych do pielęgnacji skóry, czy utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w branży kosmetycznej. Są to więc projekty, które zapewne wpłyną pozytywnie na wyniki finansowe w przyszłości, teraz jednak wymagają sporych nakładów finansowych (ok 15 mln zł). A to może się wiązać w koniecznością pozyskania kapitału z kolejnych emisji akcji. Nie zdziwi nas taki scenariusz.

Akcje jednak na ten moment zostawiamy. Gramy tu długoterminowo, gdyż mamy wrażenie, że spółka gdyby chciała, to bez problemu pokazała by zysk rzędu 0,5-1,0 mln zł. Z zaangażowanym kapitałem na poziomie 876,58 zł akceptujemy ewentualne dalsze spadki.

10. CREATIVEFORGE GAMES

Ostatnio opublikowaliśmy na naszym blogu analizę tej spółki. W ramach uzupełnienia możemy dodać jeszcze utworzenie spółki Ancient Games, która ma robić 2 projekty rocznie. Jedną z nich z tego co wiemy ma być grą o gladiatorach. Jesteśmy zaintrygowani, bo uważamy, że jest to chwytliwy i dobrze sprzedający się temat. Druga sprawa to umowa na produkcję gry będącej rozszerzeniem serii gier POSTAL. Temat ten jednak musimy jeszcze zgłębić, więc na ten moment nie będziemy go komentować. Plus jednak dla firmy, że działa i wyciąga wnioski z błędów przeszłości 🙂 Nas kupili całkowitą zmianą strategii oraz grą House Flipper City. Tak, więc mimo, że CFG jest kolejną spółką wytypowaną przez naszych Analityków, to stwierdziliśmy, że do ich pakietu dołożymy jeszcze drugi – nasz investjournojowy 🙂 Łącznie mamy 190 akcji, które stanowią 4,92% udziału całego portfela. Spółka na dłuższy termin. My nastawiamy się na inwestycję do 2021 r.

9. THE DUST

Raport oczywiście w tym wypadku bez znaczenia. Spółka jest dla nas pewniakiem na najbliższe lata. Ostatnio zwiększyliśmy nasze zaangażowanie i cierpliwie czekamy 🙂 Najpierw na umowę o produkcji pierwszego z 15 symulatorów przewidzianych na lata 2020-2022. Na ten moment trwają 4 preprodukcje, więc jeszcze na ten rok została nam ostatnia sztuka 😀 A później na wyniki ich sprzedaży, kolejne projekty oraz na danie główne czyli grę ”I, The Inquisitor”. Po liczbach w raporcie widać, że spółka wzięła się ostro do roboty, więc czekamy na pierwsze efekty tych działań. Dla nas obecnie typ nie do ruszenia.

8. CD PROJEKT* (wyniki 21 listopada)

Wskaźnikowo „balon”, ale taki jest już urok CDR 🙂 Oczywiście nasz wskaźnik 487,62 może wygląda strasznie (tak samo jak C/Z 232,40), ale przy prognozowanych przez nas zyskach z gry CP zostanie on sprowadzony na DUUUUUUUŻO niższe poziomy 🙂 Dla nas pewniak portfela. I gramy tu już nie tylko pod Cybera, ale także pod kolejne projekty. Stawiamy na grę mobilną w świecie Cybera od Spokko, CyberPunka 2 zawierającego multiplayera do 2021 r. oraz kolejną grę z uniwersum Wiedźmina w latach następnych. Do tego jest jeszcze na początku 2020 r. Gwint na Androida, który dorzuci swoje 5 groszy. Mamy też premierę serialu, który może dać darmowy marketing i tak wciąż świetnie sprzedającej się grze Wiedźmin 3. Tutaj wszystko nam się składa w jedną całość pt. „MUST HAVE” 😀 Przy tym co mamy obecnie na stole nie przeraża nas kapitalizacja na poziomie 25 mld zł. Do premiery CP stawiamy kurs w okolicach 300 zł, a później… Zobaczymy 😛

7. LEGIMI*

Spółka, która wciąż ma jeszcze debiut przed sobą. Prognozowana data to nadal 4Q, chociaż my od samego początku spodziewamy się 1-2Q. I zapewne wyjdzie na nasze 😛 Co do wyników i rozwoju spółki to wszystko co najlepsze w naszej ocenie dopiero przed nami. Rynek e-booków jest dla nas rynkiem bardzo perspektywicznym i co już widać na ten moment dynamicznie rosnącym. Sprzyjają nam również przepisy, które to obniżyły podatek VAT na książki elektroniczne z 23% na 5%. Oczywiście jak można było się spodziewać nie przełożyło się to od razu na obniżkę cen dla Klientów, ale popyt i tak powinien być zapewniony. A różnica wynikająca ze zmiany stawek VAT zostaje w kieszeni Legimi, co powinno  przynieść pozytywne efekty w przyszłych okresach sprawozdawczych.  Dla nas wraz z CDA spółka ląduje w tym samym koszyku przenoszenia rozrywki (TV/kino/ksiązka) do internetu i formatu mobilnego 🙂 Wydaje nam się, że właąnie w tym kierunku zmierza rynek i zamierzamy na tym korzystać. Więcej na temat tej spółki będziemy pisać bliżej debiutu na New Connect.

CDN…

CCC – Zdyskontowane negatywy

CCCPonownie wracamy do wykresu w ujęciu tygodniowym, który ukazuje w naszej ocenie jeden z ważniejszych poziomów wsparcia dla kursu akcji. Po publikacji wyników za trzeci kwartał, które były zgodne z oczekiwaniami i po tym jak nastąpiło mocne tąpnięcie kursu, w sieci pojawił się wywiad z Prezesem. Rzekomo uspakajający inwestorów. No i chyba zadziałał bo od tamtej pory cena zwolniła wyprzedaż, a w ostatnim tygodniu pojawił się lekki wzrost. Inwestorzy obawiają się nadal rosnącej płacy minimalnej, która w przyszłości wpłynie na wyniki finansowe. Choć nie mamy jeszcze diametralnej poprawy w spółce (jeśli chodzi o wyniki) to pamiętajmy jednak, że rynek dyskontuje przyszłość. Ponadto zakupy „grubych” często odbywają się właśnie w takich dołkach jak obecny, kiedy pojawiają się nadal negatywne komunikaty. Jak już spółka podzieli się ze światem dobrymi raportami to na pewno świadomi inwestorzy będą w posiadaniu odpowiedniej ilości akcji. 

Analiza techniczna dla Czytelników – ECC Games

DRIFT 19 miał być (jest) produktem, który rozpocznie proces budowania silnej marki przez spółkę ECC Games. Wszystko szło zgodnie z planem do czasu ogłoszenia informacji o przełożeniu premiery gry z 7 listopada na … no właśnie, nie wiemy na kiedy. Pojawiła się jednak informacja, że gra może zmienić nazwę na Drift20, co w jasny sposób przedstawia perspektywy premiery.

Powód przesunięcia premiery: 

„ (…) gra posiada duży potencjał sprzedażowy, a rozpoczęcie sprzedaży na obecnym etapie mogłoby negatywnie wpłynąć na opinie pierwszych użytkowników i przełożyć się na niewykorzystanie w pełni możliwości sprzedażowych tytułu. Data i forma rozpoczęcia sprzedaży zostanie podana do informacji publicznej po uzyskaniu ostatecznej akceptacji PWTC. W ocenie zarządu wprowadzenie optymalizacji oraz poprawek w grze przełoży się na większe zadowolenie graczy i lepsze wyniki sprzedażowe

Dodano, że zarząd prowadzi negocjacje z zagranicznym wydawcą, co może doprowadzić do poszerzenia rynku zbytu gry.”

Na początku inwestorów dotknęło mocne rozczarowanie. Wgłębiając się jednak w tą informację można znaleźć kilka pozytywów. Większość z nas na pewno pamięta sytuację podczas premiery WW3 przez FARM51. Problemy z grą podczas premiery wywołały lawinę negatywnych komentarzy co przełożyło się również na mocny spadek kursu akcji. Podejmując więc decyzję o przełożeniu daty będąc świadomym tego, że wymaga ona jeszcze dopracowania, świadczy raczej o „dojrzałości” biznesowej i świadomości o sytuacji na rynku. Jeżeli dołożymy do tego szansę na podpisanie umowy z zagranicznym wydawcą, potencjał gry rośnie jeszcze mocniej. Na ten moment spółka deklaruje, że zapisy na grę przekroczyły 95 000 osób. Przy planowanej cenie sprzedaży 25,99$, i ogłoszonych nakładach wynoszących 4 mln PLN, projekt ma szansę zwrócić się już w pierwszych dniach sprzedaży, nawet z nawiązką. Co więcej:

„Moment rozpoczęcia sprzedaży gry, nie zakończy naszej pracy nad tytułem, wręcz przeciwnie. Chcemy na bieżąco ulepszać tę produkcję i dostarczać jej odbiorcom nowe, interesujące dodatki i funkcjonalności. Planujemy 18 aktualizacji gry w pierwszym roku sprzedaży. Zaoferujemy graczom multiplayer – najbardziej rozwojowy element Drift19. Nasza gra ma „żyć” i stale się rozwijać.informuje Marcin Prusaczyk, członek zarządu ECC Games.

Te 95 tyś potencjalnej sprzedaży wydaje się więc być tylko zalążkiem całego potencjału przychodów, który może generować ta gra. Nie dziwi więc z drugiej strony nacisk na doprecyzowanie gry i przesunięcie premiery.

Sama gra raczej ma szeroką grupę odbiorców, na pewno u płci męskiej. Tuning auta, czyli marzenie każdego dzieciaka, po kupnie pierwszego samochodu😊 Sam pamiętam jak zanim nabyłem pierwsze 4 kółka, przeglądałem (nadal to robię :D) na allegro wymarzone auta i w głowie planowałem możliwości jego modyfikacji. W grze fajnie są dopracowane detale. Mamy możliwości np. rozebrania silnika, wymiany wielu elementów w całym aucie. Bawimy się ustawieniami. Można więc powiedzieć, że gra ma „nieskończoną” grywalność ponieważ modyfikacja auta pozwala na realizację różnych osiągnięć. Razi trochę grafika. Jest ok, ale jakby niedopracowana?! Dźwięk …. Masakra…. Mam więc nadzieję, że zostanie poprawiony. Polecamy krótką relację na YT:

Trochę niepokojące są transakcje dokonywane przez kluczowych akcjonariuszy w spółce. Pierwsze z nich miały miejsce w kwietniu, ale zaraz potem pojawiła się informacja o lock up na sprzedaż akcji do 31 grudnia 2019 r. I nic to nie dało ponieważ 13 sierpnia pojawił się komunikat o wyrażeniu zgody na ponowną sprzedaż akcji przez Inovo sp. z o.o. Venture I SKA. Słaby ruch wizerunkowo. Choć jeszcze gorsze zagranie pojawiło się w dniach od 16-18 sierpnia, w których to członek rady nadzorczej – Szymon Okoń sprzedał 25 tys. akcji, tuż przed mocnym spadkiem kursu o ponad 50%. Pytanie co dalej… Czy mimo lock up inwestorzy nie będą pozbywać się akcji? Czy czołowi akcjonariusze wiedzieli wcześniej o problemach z premierą? Tego raczej się nie dowiemy. Weryfikujemy więc tylko fakty.

Na plus dla spółki są jeszcze dwie mocne informacje. Pierwsza z nich to rozpoczęcie prac nad nową grą, Track Day Simulator oraz zakwalifikowanie się projektu GearShift do dofinasowania w ramach programu 1/1.2/POIR 2019_GAMEINN organizowanego przez NCBiR „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020”.  

Całkowity koszt projektu wynosi 6 842 865,00 zł, rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 4 920 024,50 zł, ostateczne warunki dofinansowania zostaną potwierdzone w momencie podpisania umowy o dofinansowanie.

ECCAnalizując zachowanie ceny w ostatnich miesiącach, ciężko uwierzyć w to, że część akcjonariuszy nie wiedziała o możliwości wystąpienia opóźnień z premierą gry. Gwałtowna wyprzedaż poprzedziła informację o przesunięciu premiery. 30 października kiedy pojawił się już oficjalny komunikat nastąpiło kolejne tąpnięcie i cena zanotowała historyczne minima. Tego dnia odnotowano również ponadprzeciętną aktywności inwestorów. Spadek kapitalizacji spółki do jej potencjału jest naprawdę atrakcyjny. Zakładając oczywiście sukces gry DRIFT 20 (lub DRIFT19). Cena znajduje się aktualnie w okolicach już wcześniej testowanych przez inwestorów, zaraz po debiucie na New Connect. Teraz kluczową informacją na którą czekają wszyscy jest data premiery gry. Skoro mówi się już o zmianie nazwy na DRIFT20, to raczej powinna ona mieć miejsce w 2020 r. Chyba że to tylko działanie marketingowe, nie mające związku z datą premiery. Ciężko też uwierzyć w to, że spółka będzie chciała ominąć tak gorący szał świątecznych zakupów, który może ładnie wywindować sprzedaż. W naszej ocenie spółka ma duży potencjał. Aktualna wycena przez rynek jest atrakcyjna. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to rynek NC, który wiąże się z większym ryzykiem inwestycyjnym.

Zapraszamy również do dyskusji o spółce na naszym forum: http://investjourney.pl/forum/akcje-pozostale/ecc-games/

Kurs: 1,80 zł

C/Z: 73,06

C/WK: 8,05

Kapitalizacja: 36,1 mln zł

EM-Score Altmana: 23,5 (ryzyko bankructwa: prawie żadne)

Analizę techniczną jakiej spółki chciałbyś zobaczyć?
 

26
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
20 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
VictorneuctbalrogInvestJournojowy KGralem_w_GwentaMaciek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Świetna robota. Czekam z niecierpliwością na następny wpis.

Grigori
Użytkownik
Grigori

ECC jest dla mnie ciekawym materiałem na spekulacyjne zagranie pod premierę. Zakupiłem trochę akcji z uwagi na skrajnie negatywny sentyment po przełożeniu premiery. Słuszna uwaga, że NC to loteria ale zainwestowany kapitał nie jest duży.

Robert
Gość
Robert

„Za tydzień reszta, w tym zwycięzca naszego zestawienia i spore zaskoczenie piątkowego dnia (raport finansowy) – Rainbow Tours. W tym tygodniu wydaje nam się, że warto mieć tę spółkę na oku” Zdradzicie dlaczego akurat w tym tygodniu warto mieć tę spółkę na oku?

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Robert Dzięki za miłe słowa odnośnie wpisu 🙂 Co do RBW to naszym zdaniem warto mieć tę spółkę na oku, gdyż bardzo pozytywnie zaskoczyła wynikami (w piątek po sesji). Nawet nas, którzy na te wyniki czekali i spodziewali się dobrych liczb 😛 Tak więc liczymy, że ten tydzień jak i kolejne przyniosą wzrosty na spółce. To tak w skrócie. Reszta za tydzień 🙂

Paweł
Gość
Paweł

Cześć , zdecydowaliście się wywalić infoscan , zero nadziei dla spółki?

DarekP
Gość
DarekP

Możesz jakoś jaśniej, tzn dlaczego zero nadziei? Nie przemawia do Ciebie raport i tłumaczenia/plany zarządu? Myślisz, że uzyskane finansowanie nic nie da vel. jest tylko przykrywką dla wywalenia akcji przez fundusz?

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Paweł Gdyby nie było jakiejkolwiek nadziei to byśmy wywalili, a jeszcze tego nie zrobiliśmy. Tylko że trochę za dużo się tej nadziei robi ostatnio więc spółka jest pierwsza do odstrzału. Do końca roku powinniśmy podjąć decyzję co dalej.

Podłączam się do pytań @DarekP. Mógłbyś napisać coś więcej o swoich przemyśleniach?

DarekP
Gość
DarekP

Wszyscy wkoło wydają się zachwyceni raportem, a jednak na tym etapie mamy sprzedaż faktów przy niskich obrotach (1 zagranie na koniec 1,8 kilko i drugie 5kilo = -4,5%), czy rynek się opamięta??

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@DarekP Dla mnie wczorajsze zamknięcie RBW (-4,5%) to lekki szok. Widać jakie mamy nastroje na naszej giełdzie. USA biją historyczne rekordy i jest wieczna zieleń a u nas spółki biją rekordy wynikowe i jest mocna czerwień 😀 No ciekawe co dalej 😀

Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

Dlatego należy się zainteresować rynkiem amerykańskim, a nie tracić czas na bananie :-P.

DarekP
Gość
DarekP

Banan bananem, a kupowanie dziś ameryki to dla mnie jak kupić pakiecik CDProjektu po 299 zł za sztukę 😉 po prostu strach, szok i niedowierzanie, gdy znów pnie się wyżej ;D

Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

@DarekP – to są komunały dla kucharek :>.
Przewartościowane? Tesla, Netflix, owszem, spółki, które niemal nigdy nie zaraportowały zysku. Ale jest sporo spółek-gigantów, o kapitalizacji setek miliardów dolarów, które przynoszą rokrocznie kolosalne zyski. Można dyskutować nad C/Z, na perspektywa, ale lepiej jechać z nimi w górę, niż kisić się w naszym bajorku, rozumiem, że mając satysfakcję z dużo ‚rozsądniejszego’ C/Z? A gdy Stany zaczną korektę, wszyscy podążą za nimi.
Tyle, że oni mają, z czego, a my nie bardzo.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Gralem_w_Gwenta No właśnie z jednej strony niby jest trochę tak jak pisze @DarekP, ale z drugiej jednak patrzy się z zazdrością na te historyczne rekordy USA. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak jak piszesz – gdy Stany polecą, to my pewnie razem z nimi, niezależnie od wcześniejszego zachowania rynku 😀

evert
Gość
evert

Nie rozumiem kompletnie zasadności kupienia ECC nawet w tym momencie przy kapitalizacji na poziomie 35mln. Mają w zasadzie jedną gre, która z całym szacunkiem już osiągnęła porażkę. Poza przyzwoitą wishlistą i społecznością ja nie dostrzegam kompletnie żadnych assetów. Mamy na prawdę dużo ciekawych spółek na NC, które dają zdecydowanie mniejsze ryzyko a jednocześnie są pewniejsze i też oferują możliwości spekulacyjne. Patrz movie games, ktore ma przed sobą 2 mega premiery bez ustalonych dat. Czy chociażby klabater, ktory wypuścił wg mnie zajebistego long terma crossroad inn, który ma dobrą sprzedaż. Po prostu nie rozumiem, ale jestem bardzo ciekawy Waszych argumentów.

Logimo
Gość
Logimo

Pamiętaj, że mają kasę z cms18 mobile (zakładam 20 mil sprzedanych do końca roku) + wersję na switch a także czekamy na premierę cms19 mobile i innych.

W akcjonariacie na pokładzie jest PlayWay. Co do sprzedaży to właśnie deklaracja PlayWay, że będą dodawać kupony rabatowe dla posiadaczy car mechanica może spowodować zwrot kosztów w 1 dzień po premierze. Ich grupa ma moc. I to nie muszą być super piękne graficznie szpile, wysatrczy dobra frajda.

Moim zdaniem tutaj właśnie będzie największy odjazd. Czas pokaże.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@evert Ja dodam tylko od siebie, że również nie jestem przekonany co do ECC i mamy tutaj z Michałem różnicę zdań 😀 Dla mnie Drift19 to odgrzewany kotlet (po CMS i DB). Nie widzę w nim niczego innowacyjnego. Jedyne w czym upatrywałbym tutaj szansy to odbicie po spadkach spowodowanych obsuwą, na co też liczy Michał. Ale ja osobiście tak jak @evert wolałbym.inne spółki 😀 Kapitalizacja 35 mln zł to wcale nie jest tak mało.

InvestJourney
Gość
InvestJourney

@InvestJournojowy K
Hej Kamil 😀 Dla mnie diametralną różnicą jest to, że w CMS skupiamy się na warsztacie, na naprawach. W D19 mamy warsztat jako dodatek do jazdy, mistrzostw organizowanych na światowych torach, opcję gry single i multiplayer. Dlatego uważam, że nie jest to do końca odświeżany kotlet.

Maciek
Gość
Maciek

Zgadzam się z tą „częścią” investjourney ;p Nastawienie do ECC i Drifta mocno życzeniowe. Przeceniacie też moc kuponów Playway, patrz Deadliest Catch. I podobnie z udziałem spółki matki. CFG pomogli, czy teraz pomogą Moonlitowi, który nieoficjalnie dość cienko stoi ?

balrog
Gość
balrog

Tak tylko wtrącę, że ta „pomoc” spółki matki Playway, która tak wspiera swoje „dzieci” może w końcu wyjść jej bokiem. Jeśli te mniejsze spółki niejako mają z tyłu głowy, że bankructwo im nie grozi, to siłą rzeczy to demotywuje. To analogiczna sytuacja jak z wieloma firmami w czasie kryzysu finansowego np. w USA- pomoc rządu USA dla banków czy np. General Motors jak dla mnie była niebezpiecznym precedensem. W gospodarce rynkowej każda firma może kiedyś upaść, nie ma czegoś takiego jak „za duża żeby upaść”, bo to pozwala na oczyszczenie się rynku z nieefektywnych przedsiębiorstw, podłączanie im kroplówki będzie coraz… Czytaj więcej »

balrog
Gość
balrog

Po raz kolejny widzę, że dyskusja na dobre przenosi się z forum na komentarze pod wpisem 😛

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@balrog To jak już się zakończy to albo damy na forum linka albo zrobimy ctrl+C ctrl+V 😛

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Diversified not crap close to idle talk and every few. cialis cialis Bloc pronounced, this was less a positive of 2.