11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
malwinaInvestJournojowy KLuxonGrigoriMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik
Użytkownik
Dominik

o kurde!

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Dominik No kurde zaczynamy jak to często bywa od minusa! 😀 Zobaczymy co dalej.

DarekP
Gość
DarekP

Z ciekawości wszedłem na notowania zerknąć na ten początkowy minus i szczena mi opadła… kurs -23,6% ?? Jeśli taka tu jazda to naprawdę życzę powodzenia 😀

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@DarekP Nie no na ten moment mamy tu -11%, czyli ok 100 zł w plecy. Tragedii nie ma. Ropa spadła od początku roku o ponad 20%, więc cały czas są na niej spore wahania. Ale wiemy pod co gramy i zobaczymy czy nasz plan wypali. Jeśli nie to i tak uznaliśmy, że warto podjąć ryzyko.

Marcin
Gość
Marcin

„Just a few weeks after the outbreak of the virus, daily Chinese oil demand is already down 20 percent because of dwindling air travel, road transportation and manufacturing. Since China consumes 13 of every 100 barrels… while international airlines are rapidly scaling back flights…”
https://www.nytimes.com/2020/02/04/us/oil-coronavirus.html

Wydaje się, że na ten moment jest to ściśle powiązane z wirusem i może być jeszcze taniej. Z drugiej strony jak będzie za tanio to producenci mogą się dogadać na ograniczenie wydobycia albo pomóc cenie militarnie…

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Marcin No oczywiście masz rację, za spadki odpowiada wirus. I co do drugiej części – również masz rację. Zbierając Twój komentarz do kupy masz już odpowiedź dlaczego się tu ładujemy 😀

Grigori
Użytkownik
Grigori

„Changjiang daily” podał, że zespół naukowców pod egidą prof. Li Lanjuan z Uniwersytetu w Zhejiangu ogłosił przełom w walce z 2019-nCoV. Wstępne testy pokazują, że dwa leki – Abidol i Darunavir – są w stanie „efektywnie powstrzymać koronawirusa”. Informację powtórzyła chińska telewizja, a za nią przytacza ją agencja Reutera. Równocześnie Sky News poinformowała, że znaczącego postępu dokonali także brytyjscy naukowcy pracujący nad szczepionką na koronawirusa
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinczycy-maja-lek-na-koronawirusa-Ropa-drozeje-7816377.html

Strach ma wielkie oczy 😉

Luxon
Gość
Luxon

Czy wiecie jaka jest cena wygaśnięcia tych certyfikatów i ich dźwignia?. Patrząc na ich spadek dźwignia musi być całkiem spora. Możecie udostępnić linka do wystawcy tych certyfikatów. Obecnie handlowałem certyfikatami INGTURBO a te wyglądają ciekawie. Czekam na odpowiedź.

Luxon
Gość
Luxon

Już znalazłem dzwignia x10 i cena wygaśniecia 49,75$.
Tutaj dla ciekawych więcej informacji.
https://www.rcb.at/pl/produkt/certyfykaty/?ID_NOTATION=271468918&ISIN=AT0000A2B4F2

Więc już niedaleko.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Luxon Prawdę mówiąc nie jestem specem w certyfikatach i mogę się mylić, ale wydaje mi się, że certyfikaty Reiffeisena nie mają ceny wygaśnięcia. To o czym Ty piszesz to może występujący w ING mechanizm knock-out? Tutaj go nie ma.

Mnożnik tak jak piszesz wynosi x10 (jest w nazwie). I ze względu na jego wysoką wartość bardzo łatwo jest tu stracić 100% kapitału. Dlatego nasze zaangażowanie wynosi zaledwie ok 950 zł.

malwina
Gość
malwina

Na RCB inaczej działą wygaśnięcie niż na ING. Tutaj jednodniowy spadek instrumentu bazowego o 8 % spowoduje wygaśnięcie certyfikatu na olej. Na takim np. CDR instrument bazowy musiałby spaść 30% mając L lub 30 % wzrosnąć mając S. Instrumenty RCB są więc bezpieczniejsze od ING ale spread nieraz niekorzystny.