25
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
20 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
audiosystemSebastianrosekbalrogReksio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

To zaczyna nosić znamiona hazardu.
Nie potraficie siedzieć na gotówce?

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Gralem_w_Gwenta dlaczego hazardu? Zabezpieczamy portfel shortami. Taki był zamysł.

Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

W obecnej sytuacji dotykanie czegokolwiek na rynku kapitałowym to hazard czystej wody.
Za kilka dni, USiaki się posypią ze wzg. na wykładniczy wzrost zachorowań u nich. Nawet nie próbuję zgadywać, co stanie się wtedy z giełdami na świecie.

Gralem_w_Gwenta
Użytkownik
Gralem_w_Gwenta

a drugiej strony – informacja sprzed chwili o rozpoczęciu testów szczepionki, tez w US. Informacja typu ‚game changer’ – skuteczny lek albo szczepionka, zmasakruje Wasze szorty szybko i skutecznie.
Przy tak zmiennym i niepewnym rynku nie ma właściwie dobrej strategii. 🙁

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Gralem_w_Gwenta ale podbije nasze 40k w akcjach. Sam mówisz że nie ma dobrej strategii 🙂 więc po prostu staramy się zneutralizować wahania i przetrwać 😉 Sytuacja jest bardzo zła, więc uznaliśmy, że czas dobrać coś co będzie na tym zarabiać.

Wilk
Gość
Wilk

Panowie o co chodzi z fotowoltanika 01c clc nvv rosną a gamedev spada?

bream
Użytkownik
bream

Przecież tam jest tylko i wyłącznie spekuła. To jest zabawa w to kto ostatni zostanie z ręką w nocniku (czytaj z akcjami).

Reksio
Gość
Reksio

Spekula mowisz? Spadki po 30% normalne, alewzrosty przy b dobrej kondycji spolki to tylko spekulacja?

Urszula
Gość
Urszula

A macie w portfelu Orlen albo Aliora? Zabezpieczenie pozycji spółek gamingowych z NC shortami na akcje z W20 to tzw. zabezpieczenie teksańskie. W momencie gdyż kursy płynnych spółek z W20 odbiją a tych z NC nadal będą spadać macie receptę na katastrofę.

BalROCK
Gość
BalROCK

Czy nie lepszy bylby short na cały wig20 lub mwig?

rosek
Gość
rosek

Ja też podziwiam odwagę, po spadku całego rynku w dwa tygodnie o 40%
brać szorty to rzeczywiście stalowe jajka.

balrog
Użytkownik
balrog

Ja sprzedałem przed chwilą na tej dziwnej podbitce na gamedev 11BIT. Mam jeszcze tylko akcje PLW, THD i ULG, ale prawie 90% to już gotówka.
A ten zielony gamedev (w PL, na zachodzie już nie) dziwnie wygląda na tle spadków w USA -10% i -6% u nas. Nagle inwestorzy stwierdzili, że ludzie w domach grają? 😛 Tak czy inaczej, ja akcji mieć za bardzo nie chcę, nie chciałem tylko wywalać w panice a na podbitce.

elixir
Użytkownik
elixir

Fakt, na CDR to delta diraca się wręcz formuje. Czyżby panika zakupów?

DarekP
Gość
DarekP

Faktycznie te jazdy na gamedev są podejrzane ale to w zasadzie teraz norma. Ze swojego portfela zbyłem dziś połowę akcji CDA po 37,30zł. Sporo urosło i uznałem, że trzeba chronić zysk (zwłaszcza, że mam ostatni rok na odpis w podatkach) ;P
Z innej beczki, czytaliście komunikat zarządu Rainbow Tours? Kurs spadł z 36 na 6, a według komunikatu spadek przychodów nie będzie tak drastyczny, a możliwe nawet, że jedynie odroczony w czasie. Kupujecie taki scenariusz??

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@DarekP Ja nie 😀 krótko i na temat 😀 chyba, że bokami robią jakiś inny biznes, o którym nie ma mowy w raportach

wolny
Użytkownik
wolny

To jakis nonsens. Komunikatu nie czytalem ale wystarczy mi to co piszecie. Straty w przychodach beda wyrazne.

DarekP
Gość
DarekP

Z tego co widziałem na PAP, niestety w skrócie, gdyż u mnie w pracy również stan można rzec wojenny, to analogiczne komunikaty o uspokajającej treści (po spadkach rzędu 75% wydaje się chyba zbyt późne) wydały też inne firmy np. Budimex, Forte (ten akurat był pesymistyczny), CDProjekt, Amica, VRG. Nie wydaje mi się by chodziło o robienie bokami. Nie wiem czy pamiętacie ale o RNB pytałem Was pod koniec bodaj stycznia, byliście spokojni uważając, że spadek przychodów będzie dotyczył głównie Azji. Fakt sytuacja zmieniła się diametralnie ale główny ruch turystyczny dotyczy wszak okresu maj-sierpień. Przy takich kwarantannach jakie chcą nam zaaplikować… Czytaj więcej »

Kacper
Gość
Kacper

Spadek nie będzie drastyczny, bo po pierwsze – w ogólnym sensie – nie dotknie tak dużej spółki, która ma potężne rezerwy. Także sieć hoteli w Grecji. Po drugie – pamiętajmy, że ruch turystyczny wcale nie umarł na długie miesiące. Trzeba pamiętać, że sprzedaż imprez turystycznych na wakacje nadal się odbywa, a prognozy są dobre. Za 2 miesiące po koronowirusie nie będzie śladu. Ja się bardzo mocno zastanawiam nad kupnem, bo sądzę, że to prawie pewniak.

InvestJournojowy K
Użytkownik
InvestJournojowy K

@Kacper @DarekP Powiem Wam jak ja to osobiście widzę/czuję. Faktycznie gdy wirus atakował Azję o RBW byłem spokojny. Mieliśmy martwy okres na rynku, a Azja nie stanowiła jakiegoś wielkiego udziału w ogólnej sprzedaży. Sytuacja, tak jak piszesz, zmieniła się jednak diametralnie, gdy koronus uderzył w Europę, w tym potęgę turystyczną Włochy. Rainbow od razu stał się pierwszą spółką do odstrzału. Dlaczego? Ja sam miałem w maju wykupiony lot do Hiszpanii dla całej rodziny. Niestety patrząc na to co się dzieje przyjąłem 80% szans, że nie polecę. Uznałem, że tak samo do wycieczek podejdzie ogromna część ludzi. To nie jest czas… Czytaj więcej »

balrog
Użytkownik
balrog

Giełdy piękna zieleń, gaming również, aż żal że za wcześnie się wyszło echh. Być może tutaj trzeba szukać odpowiedzi https://stooq.pl/mol/?id=10186
Wywaliłem właśnie PLW, teraz zamiast z ręki to podwyższałem stopniowo SL i wyszedłem prawie na zero.

audiosystem
Użytkownik
audiosystem

Jak tam S dalej trzymacie 🙂 Dziś Polska GPW grzeje na północ, Ameryka teraz tak samo. W tym tygodniu 3 wiedźmy więc mają pole do up po takim spadku. W takim tempie to mnie nie zdziwi powrót 300 zł na CDR tym bardziej że waluty też mocno wybiło up w sensie $/€

balrog
Użytkownik
balrog

Nasza giełda to ewenement 😀
Pod rozliczenie kontraktów rzeczywiście może pójść pompka, pytanie co w przyszłym tygodniu.
Ja tam nic nie biorę póki nie będzie choćby oznak wygaszania epidemii. Dziś ponadto wywaliłem ULG po 14,90. Mam jedynie THD jeszcze ale ten coś słaby więc trzymam.
Za cienki jestem żeby grać DT przy takim rynku, bo ruchy totalnie nieprzewidywalne a giełda nasza idzie w inną stronę niż na zachodzie, jedynie wczoraj miałem brać certy S na CDR na DT i bym zarobił gdyby nie to że wszystkie wykupili.

rosek
Gość
rosek

Może jeszcze by do portfolio wrzucić waluty? Złotówka ładnie się osłabia. Inwestycja w btc zarabia podwójnie, na wzroście btc i $. Jak by ktoś nie wiedział.

Sebastian
Gość
Sebastian

Nie zamykacie pozycji? O dziwo nasz banan znacznie silniejszy od giełd światowych.

audiosystem
Użytkownik
audiosystem

Dziś nasi ładnie grzeją na północ dolar i euro rośnie ciekawe czy pod 3 wiedźmy jutro lub zmiana sentymentu. Jedno jest pewne takie kursy walut to czysty zysk dla spółek growych w tym CDR