Tydzień 266 – Wojna USA-Chiny na nowo

CHINY USA

W dzisiejszym posumowaniu ponownie chcieliśmy poruszyć dość kontrowersyjny (jak się okazało po komentarzach) temat treści publikowanych na blogu. Chodzi o mocne ograniczenie analiz konkretnych spółek, a skupienie się na kwestiach makroekonomicznych, co przez wielu zostało potraktowano jako „upolitycznienie” treści. Wartość portfela na dzień dzisiejszy wynosi 56.925,91 zł. Nasz zysk netto to +100,80%.

Dla wielu, którzy zaczynają lub zaczęli dość niedawno swoją przygodę z inwestowaniem, żyłą złota były spółki gamedev, które w nielicznych przypadkach przynosiły w długim terminie straty. Podobna sytuacja parę lat temu była na kryptowalutach, a patrząc szerzej to najlepszym przykładem euforii wśród inwestorów była ostatnia hossa na amerykańskich akcjach. To powoduje, że dla wielu inwestowanie na giełdzie okazało się „prostym” narzędziem do zarabiania. Na rosnącym rynku mamy statystycznie najmniejsze prawdopodobieństwo porażki. Jednak to co wpływa na rynki akcji, a o czym wielu z Was zapewne nie wie, to nie tylko zyski spółek, ale w dużej mierze polityka światowa oraz lokalna. Żeby się nie rozpisywać. Zawsze na to zwracaliśmy uwagę, tylko w związku z tym, że w ostatnich latach była ona raczej tłem, to nie poświęcaliśmy jej aż tak dużo miejsca. Aktualnie jednak sytuacja się odwróciła. I choć wielu osobom się to nie podoba, co po części jest zrozumiałe, to jednak w naszej ocenie sytuacja długo nie ulegnie zmianie. Do tego dochodzi jeszcze aspekt psychologiczny. Muszę mieć jakieś akcje. Muszę w coś zainwestować. Matko jakie tanie akcje!!! Lęk przed utratą okazji jest chyba u wielu silniejszy niż lęk przed utratą kasy. Giełda dostarcza adrenaliny. Ale jej skok doprowadza do błędnych decyzji. Ja (Michał) po latach zrozumiałem co to znaczy być cierpliwym, że na najlepsze inwestycje trzeba trochę poczekać . Obserwuje się daną spółkę, instrument i wchodzi w odpowiednim momencie. Co to znaczy kupić tanio i sprzedać drogo. Niby banalne, ale bardzo trudne do osiągnięcia. Żeby to opanować nie wystarczy jednak iść za tłumem i patrzeć na wykresy spółek i ich zarobki. Trzeba spojrzeć szerzej. Dlatego tak dużo ostatnio piszemy o aspektach geopolitycznych, bo to one rozgrywają kluczową rolę w gospodarce.

CHINY – USA, wojna trwa

W podsumowaniu z końca marca „Koronawirus – realne zagrożenie czy początek rewolucji gospodarczej?” umieściliśmy taki oto cytat:

„Na współczesnym Zachodzie wystarczyło pięć poważnych zamachów terrorystycznych dokonanych w ciągu piętnastu lat, aby społeczeństwa niezwykle chętnie zaczęły wyzbywać się swoich dotychczasowych gwarancji swobód, jakie co najmniej od pół wieku wydawały się niezbywalne.”

Nadal dla wielu jest to nie do pojęcia, że na świecie są celowo wywoływane pewne zdarzenia, niestety pochłaniające życie wielu zwykłych cywili, dla celów polityczno-gospodarczych, ale tak jest. Dla jasności. Nie podejmuje się oceny czy aktualny wirus jest celowym działaniem. Ale oceniam jego konsekwencje.

Sytuacja pod kątem liczby zachorowań na świecie raczej zbliża się do punktu zwrotnego. Większość rejonów świata już zmaga się z wirusem i szczyt zachorowań ma albo za sobą albo zaraz go osiągnie. Jednak w mojej ocenie to nie jest czynnik, który spowoduje nawrót kupujących na rynki.

W mojej ocenie, najważniejszymi wydarzeniami minionego tygodnia (dwóch), było wstrzymanie finansowania WHO przez prezydenta Trump’a argumentując to niewłaściwym zarządzaniem informacją (dezinformacją) na temat nowego wirusa. Miałoby to potwierdzenie w wypowiedzi Kyle Bass’a, założyciela i dyrektora funduszu hedgingowego:

„So by December 31, the government of Taiwan sent a white paper to the World Health Organization explaining that they had full evidence that there was human-to-human transmission, and that it was going to be a new global pandemic. And if you remember, on January 14, Tedros said to the world in a proclamation on a Tweet that this is not a global pandemic, and that he had just consulted with Xi Jinping and the Chinese, and that there is no evidence of human-to-human transmission—this is January 14.”

Informacja o zagrożeniu została przekazana do WHO już na koniec grudnia 2019 r. O tym, że nowy wirus przenosi się z człowieka na człowieka i może mieć znamiona nowej pandemii.

Jeżeli dodamy do tego fakt, że USA rozpoczęło na pełną skalę śledztwo dotyczące „powstania” koronawirusa, to czy rzeczywiście wziął się on z targu czy może z laboratorium w Wuhan, to mamy nowy impuls dla USA do wytoczenia „wojny” w stronę Chin. Wojny, która w sumie już trwa. Nie militarna, a handlowa. Jest to więc jej kolejny rozdział, ale aktualnie może zostać użyta dużo mocniejsza amunicja.

To jest ważne w skali globalnej. Ponieważ konsekwencje działań Trump’a w relacji do Chin, rozwój chińskiej gospodarki lub jej rozłożenie na łopatki w wyniku kilku istotnych decyzji może doprowadzić do przewrotu gospodarczego.

Co słychać na naszym podwórku…

Lokalnie ważne są na pewno losy UE. W mojej ocenie jesteśmy bliżej jej końca jak nigdy dotąd. A co w kraju… Odmrożenie gospodarki poprzez otwarcie lasów.

Gospodarki są w rękach rządzących. Umiejętne zarządzanie, kontrolowana liczba zachorowań w relacji do uruchamiania gospodarki (powrót ludzi do pracy) ma kluczowe znaczenie w walce z kryzysem. A na naszym podwórku nadal przedsiębiorców traktuje się jak złodziei, a najważniejsze są wybory. Dziwi tym bardziej, że polscy specjaliści przygotowali możliwe rozwiązani, które w kontrolowany sposób liczby zachorowań jednocześnie pozwoliłyby funkcjonować firmom i zahamować zapaść gospodarki (źródło). Ehhh… szkoda gadać, pisać.

Z ciekawostek. Prezes Pekao uważa, że faza paniki się już skończyła ;D

„Faza paniki na rynkach skończyła się. Złoty pozostaje stabilny i inwestorzy wydają się widzieć zasadność nadzwyczajnych działań podjętych przez rząd i NBP. Korzystamy też na ogólnej poprawie globalnych nastrojów wraz z mijaniem szczytu zachorowań w kolejnych krajach. Prawdopodobnie najważniejsze dla inwestorów jest to, która gospodarka pierwsza ograniczy skalę pogorszenia koniunktury i najszybciej powróci do fazy wzrostu”

Dlaczego mnie śmieszy. Ponieważ żaden z krajów w mojej ocenie nie jest w stanie nadal określić końca „kryzysu”, pandemii. Nawet Pan Szumowski nie wie jak długo będziemy chodzić w maskach, które mają nas chronić, ale jeszcze miesiąc temu nie chroniły. Dlaczego o tym pisze. Ponieważ nieracjonalność decyzji rządzących jest przytłaczająca, a dla giełdy ma to ogromne znaczenie. Odmrożenie części usług i handlu pozwoli niwelować gigantyczne straty firm. W jakimś stopniu pozwoli budować nowe strategie. A dziś nadal nic nie wiadomo… żyjemy w gospodarczej próżni.

Jakie spółki, jakie branże i dlaczego.

Razem możemy spróbować stworzyć własną strategię. Często nas pytacie w co obecnie inwestować, albo jakie spółki i jak je wybrać w przyszłości. Aktualnie nasze podejście do giełdy obrazuje nasz portfel. Zredukowaliśmy trochę akcje, a zakupiliśmy instrumenty pozwalające zarabiać w momencie spadków. W naszej ocenie portfel w najgorszej sytuacji powinien niewiele stracić w relacji do mocnego zaangażowania tylko w same akcje spółek giełdowych. Co dalej? Dajcie Wy nam znać.

Napiszcie do nas, które Waszym zdaniem branże zyskają. Które dziedziny gospodarki. Spółki. Rozwiązania. Na co zwrócić uwagę, albo w co zainwestować. Wysyłajcie do nas maile z informacjami na ten temat. Nie uwzględniamy maili w stylu „zainwestujcie w branżę medyczną” itp. Każdy mail, wybór, ma mieć jakieś poparcie treścią, analizą. My zbierzemy to wszystko razem, dodamy nasz punkt widzenia i opublikujemy w jednym podsumowaniu. Spróbujemy więc razem stworzyć strategię gry.

Informacje wysyłajcie na adres kontakt@investjourney.pl do piątku 24 kwietnia do godziny 24:00 😊

 

145
Dodaj komentarz

avatar
118 Comment threads
27 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
97 Comment authors
CharlesTaxCharlesTaxLarryGloffJosephlurryRobertdcu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nowy57
Użytkownik
nowy57

jak zawsze w trafiacie w samo sedno

Justynian_Wielki
Użytkownik
Justynian_Wielki

Prosiłbym o podanie źródła informacji na bazie, którego spekulujecie, że większość państw świata osiągnęła już szczyt zachorowań lub zaraz to uczyni. Pocieszające i zarazem intrygujące. Świat nie kończy się na USA (a tam szczyt PIERWSZEJ fali jeszcze przed nimi). Indie (1/7 populacji świata) czy Afryka są w początkowych fazach epidemii. Co do znoszenia obostrzeń: próbowali tego Japończycy w północnych prefekturach. Skończyło się drugą falą. A ta przyjdzie wszędzie. Prędzej czy później. Jak każda kolejna. Do momentu pojawienia się szczepionki. Jedyny skuteczny sposób (przykłady Korei, Islandii, Wysp Owczych) to masowe testy + contact tracing. Dlatego spółki sprzedające testy czeka eldorado. To… Czytaj więcej »

ROKI
Gość
ROKI

Buahaaaa… Taa i dziesiąta i jednasta fala….skad wy sie bierzecie ludzie

Justynian_Wielki
Użytkownik
Justynian_Wielki

Wyświadcz mi Roki przysługę i przejdź się na spacer do najbliższego zakaźniaka.

greg
Gość
greg

@Justynian_Wielki
Z tą szczepionką to tak na serio??? Mam wrażenie, że dziś ludzie są świadomi jak wielką manipulacją i oszustwem są te mityczne szczepionki.

DarekP
Gość
DarekP

Oszustwo czy nie, nie wiem czy zauważyłeś ale w drodze są przepisy na podstawie których lekarz lub felczer będzie mógł przy udziale policji lub innych służb zastosować wobec Ciebie i Tobie podobnych oportunistów środki przymusu bezpośredniego, tj. unieruchomienie (np. kaftan) i podanie leków, szczepionki itp… środków itd. itd.
To tak na marginesie opłacalności produkcji lub pośrednictwa sprzedaży testów i przyszłych szczepionek. pozdro

Piotr
Gość
Piotr

Gdy następnym razem będziesz chcial napisać slowo „oportunista” to przypomnij sobie co znaczy słowo „opportunity”

Justynian_Wielki
Gość
Justynian_Wielki

Serio, pod warunkiem, że w ogóle powstanie – świństwo mutuje. Alternatywą jest oczywiście skuteczny lek.

Reksio
Gość
Reksio

Jestes wybotnym wirusologiem? To powiedz mi, dlaczego w tym jednym jedynym wypadku smiertelnosc liczy sie w stosunku do ZDIAGNOZOWANYCH przypadkow, przy czym 80% zakazen jest całkowicie BEZOBJAWOWA i bez zadnych powiklan? Gdybysmy tak liczyli smiertelnosc grypy, to musialbys siedziec w domu chyba cale zycie.

Justynian_Wielki
Gość
Justynian_Wielki

Nie jestem wirusologiem, tym bardziej „wybotnym”. Jestem analitykiem i to chyba niezłym (odsyłam do założonych przeze mnie wątków dot. branży OZE na forum). I jako analityk sięgam do dobrych, sprawdzonych źródeł, które przytoczyłem wyżej. Epidemią zacząłem się interesować już w styczniu. Zarówno pod kątem zagrożeń, jak i szans – także finansowych. Patrzę na nią holistycznie. Skąd liczba 80%, którą podajesz? Dr. Fauci (naczelny wirusolog USA) mówi o 25-50%. Przykład lotniskowca USS T. Roosevelt pokazuje, że 60% marynarzy przechodzi COVID bez objawów (co nie znaczy, że nie przenoszą choroby dalej). Są to jednak w dużej mierze, młodzi ludzie o silnych organizmach.… Czytaj więcej »

Reksio
Gość
Reksio

To powiedz mi, dlaczego jest tak malo chorych/zakazonych, a podobno ta straszna choroba tak latwo sie przenosi? Spokojnie powinien być milion, skoro grypa zakaza ok 3-4mln w samej Polsce, a covid jest obecny wśród ludzi od listopada 2019! 80% biore z wypowiedzi roznych wirusologow, łatwo odnajdziesz ich wypowiedzi w Internecie. To jest wręcz wiedza powszechna, co sprawia, ze wątpię ze masz o tej chorobie pojęcie. Wybierasz pojedyncze zdarzenia, które pasują do Twojej teorii.ja przytocze historie wycieczkowca diamond princess, na którym zmarł jakis promil sposrod cgyba 4000pasazerow. Wirus zabija glownie na papierze, bo pompowanie statystyk jest ewidentne i służy politykom do… Czytaj więcej »

Justynian_Wielki
Użytkownik
Justynian_Wielki

Kwestionujesz zaraźliwość wirusa podając przykład statku, na którym zaraziła się prawie cała załoga i wszyscy pasażerowie.

Jesteś prawdziwym tytanem intelektu. Odpuszczam dalszą dyskusję.

Justynian_Wielki
Użytkownik
Justynian_Wielki

Kwestionujesz łatwość przenoszenia wirusa podając przykład wycieczkowca, na którym zarazili się prawie wszyscy pasażerowie. Brawo! Przejście COVIDu „bezobjawowo” u połowy ludzi skutkuje zmianami w płucach, niekiedy inne organy, np. wątrobę. Disturbing video shows how COVID-19 ravaged the lungs of a patient who had been asymptomatic just days earlier. Dr. Keith Mortman, the chief of thoracic surgery at George Washington University Hospital, said the hospital created a 360-degree image of the lungs of a 59-year-old male patient who had been generally healthy except for a history of high blood pressure, CNN reported. I drugi już raz proszę o źródło dot. 80%… Czytaj więcej »

Wojtekkk
Użytkownik
Wojtekkk

Słuchając specjalistów , sceptycznie nastawiałem się do kolejnych fal Covid 19 ( w końcu to nieznana choroba i oni też mogą się mylić ) . Ale dzisiaj popatrzyłem na wykres Japonii ( do Chin wolę się nie odnosić ) . Postanowiłem się bliżej przyjrzeć krajom w których Covid pojawił się jako pierwszy … W Japonii pierwszy przypadek Covid 19 wykryto 16.01.2020. Jeśli przyjąć okres inkubacji wirusa ok. 2 tygodnie to możemy przyjąć teoretyczny szczyt zachorowań na marzec/kwiecień … Tyle że do 17.03.2020 w Japonii było 826 chorych. .. A w tym momencie jest w sumie 12368 chorych w Japonii .Czy… Czytaj więcej »

Justynian_Wielki
Użytkownik
Justynian_Wielki

Wojtek, Przypadek Japonii jest specyficzny. Tam od czasów „Hiszpanki” jest wysoka kultura higieny. Przeciętny Japończyk jeszcze przed COVID zużywał ponad 60 maseczek rocznie (tak krytykowanych przez niektórych). Miejska publiczne od lat są regularnie sterylizowane. Pierwsze zachorowania w Japonii miały miejsce w północnych prefekturach. Wprowadzono tam lockdowny – wyizolowano go. Ok. 3 tygodni temu zaczęto je luzować; choroba wróciła. Jeżeli chodzi o PL, inne byłe demoludy oraz ogólnie rozumiane państwa biedne, to istotnie, statystycznie lepiej to tam wygląda. Dlaczego? Nie mam odp. na to pytanie. Może to być splot czynników: bardzo wczesne wprowadzenie obostrzeń, mniejszy stopień urbanizacji, szczepionki przeciwgruźlicze – możemy… Czytaj więcej »

audiosystem
Użytkownik
audiosystem

Pytanie kiedy nastąpi kolejna fala spadkowa USA ciągle idzie do góry nasza giełda trochę gorzej.Tramp na jesień ma wybory i znając życie zrobi wszystko by wygrać choćby drukarki Fedu miały drukować biliony w rynek a giełda USA jest ważna częścią gospodarki 🙂

Reksio
Gość
Reksio

cyt
Dlaczego mnie śmieszy. Ponieważ żaden z krajów w mojej ocenie nie jest w stanie nadal określić końca „kryzysu”, pandemii. Nawet Pan Szumowski nie wie jak długo będziemy chodzić w maskach, które mają nas chronić, ale jeszcze miesiąc temu nie chroniły

Chodzi o wybory w maju. Tyle podpowiem. Ta pandemia jest zartem z nas, ale o powaznych konsekwencjach .

DarekP
Gość
DarekP

ŻARTEM ??? Zapytaj kogoś kto właśnie pochował bliską osobę, czy koronawirus to żart, baranie jeden ! Oj mam nadzieje, że błędnie interpretuje ten wpis.

Reksio
Gość
Reksio

Zapytalem, nikt tego nie mial, a jezeli mial to nawet nie zauwazyl. Proponuje opanowanie emocji, bo raczej kariery ma gieldzie nie zrobisz.

DarekP
Gość
DarekP

Twierdzenie, że pytałeś i nikt nie miał świadczy o Tobie. W jaki sposób, niech każdy sobie odpowie sam. Ja przyjacielu miałem w tym tygodniu pogrzeb w rodzinie. Osoba ta przebywała przez chwilę w szpitalu jednoimiennym, wyniki nie były jednoznaczne. Wszystko potoczyło się jednak tak szybko, że nie ma to już znaczenia. I nawet przyjmując, że zmarł na choroby tzw. współistniejące, to pozostaje przeczucie, że gdyby nie powyższe, byłby z nami jeszcze długo. Myśl sobie co chcesz, rób karierę na giełdzie, ale przede wszystkim zastanów się nad sobą i nad tym co piszesz. Odnośnie zaś moich emocji to się nie stresuj,… Czytaj więcej »

Reksio
Gość
Reksio

Nie ty jedyny kogoś pochowales. Jeszcze 300 rodzin pochowalo kogosbliskiego z powodu raka tego samego dnia. I tak KAZDEGO DNIA 365 x 300. Takie sa statystyki. Wspolczuje, ale nie zycze Tobie, aby z powodu tak banalnej w sumie choroby skazywac obywateli na biede i zapasc, ktorej byc moze nie przezyjemy. Im szybciej tp zrozumiesz tym lepoej. I zdejmij te idiotyczna maske z buzi,bo to jest juz groteska. Zrobisz tylko sobie krzywde.

DarekP
Gość
DarekP

Widzę, że nie ma sensu z Tobą więcej rozmawiać. Masz swoje zdanie, jak się domyślam wg. Ciebie rzecz jest niegodna uwagi, a wielcy tego świata z igły robią widły dla własnych korzyści. Wierz sobie w co chcesz, ja tego nie kupuję, a jeśli chodzi o maseczki to nie słyszałem żeby komukolwiek zaszkodziło ich noszenie, w przeciwieństwie do ich niestosowania. Jeśli masz więcej takich światłych myśli nie krępuj się i zaprezentuj. Może zabłyśniesz na forum jeszcze bardziej. Szczególnie chętnie poczytałbym o tej biedzie, której nie przeżyjemy. Wal śmiało, może będzie to jeszcze bardziej groteskowe niż moja maseczka.

Daniel
Gość
Daniel

Nie wirus a podłoże Darku się liczy.

balrog
Użytkownik
balrog

Ja nadal upatruję zysków w gamedev, szkoda jedynie, że nie brało się jak spółki te były naprawdę nisko, ale chyba nikt nie spodziewał się aż tak gwałtownego V odbicia. To, że wyceny większości poważnych spółek growych są blisko albo powyżej maksów uważam mimo wszystko za aberrację. Wyczekuję na jakieś schłodzenie wskaźników aby wejść ponownie na długi termin. Na razie mam póki co THD (nie sprzedany jako jedyna spółka w tym kryzysie) a niedawno wziąłem JJB zaraz po wybiciu 5 zł. Gospodarka będzie stopniowo odmrażana pomimo wirusa, bo inaczej się zawali a wtedy ludzie nie będą umierać na COVID-19 tylko na… Czytaj więcej »

smentek
Gość
smentek

„Najpierw idą po szeregowych, potem po generałów.” Wciąż jest duża szansa na przebicie dna z marca, jeżeli do tego dojdzie to gamedev też poleci.

smentek
Gość
smentek

Problemem nie jest to, że upolityczniacie bloga kawałkami jak: „(…) nadal przedsiębiorców traktuje się jak złodziei”, tylko to, że wasza NARREACJA oderwała się od „bazy”. Tą bazą jest wasz portfel. Piszecie tak, jak byście go dawno upłynnili. I to jest właśnie irracjonalność, a nie obecne działania rządu RP. Nie agitacja jest problemem, a brak realnych argumentów w niej zawartych oraz fakt, że rozchodzi się ona z waszymi inwestycjami. Rozumiem, że chcecie utrzymać na blogu widownie, nie tędy droga 🙂

teka
Gość
teka

„Lęk przed utratą okazji jest chyba u wielu silniejszy niż lęk przed utratą kasy.” Jest to nawet naukowo potwierdzone. Tak samo jak to, że porażki bolą dwa razy bardziej niż sukcesy. Strategia jest prosta. Jak zawsze. Ucz się analizy, póki jest na to czas. Wybierz dobre fundamentalnie spółki. Potem wybierz te, które są tańsze niż 10krotność zysków. Kup i zapomnij o portfelu na jakiś czas. @Invest, co do Waszego portfela, myślę że warto byście chociażby dla własnej edukacji weszli w temat złota (fizyk czy etfy zabezpieczone w złocie). Dodatkowo dziwi mnie trochę, że macie tak mało wolnej gotówki. Moje doświadczenie… Czytaj więcej »

Maciek
Gość
Maciek

Właśnie rośnie nam piąty wielki polskiego Gamedevu, a tu cisza. Słabo 😀

maudemk60
Gość
maudemk60

Best Nude Playmates & Centerfolds, Beautiful galleries daily updates
http://newstyleporn.hotblognetwork.com/?aliyah

increadables porn molly santa porn mail order orn catalog free porn movies hentai school moms mommy tube porn

carolineeh4
Gość
carolineeh4

Ebony, beauty, compilation, solo, small cock, black,
http://lubbocksingles.telrock.net/?alondra

thai ladyboys p or n sex shemails sex shemen shemal

rebaqz16
Gość
rebaqz16

Ebony, beauty, compilation, solo, small cock, black,
http://videochatbr.telrock.org/?jaylyn

shemal sex free shemal sex tgirl semales.com chicks with dicks

charliejf1
Gość
charliejf1

Ebony, beauty, compilation, solo, small cock, black,
http://squadzlounge.telrock.org/?aja

sehmale movies free transvestite sex tranys.com shamale shemans sex

juliaek11
Gość
juliaek11

Free tranny sex, free tranny tube, tranny movies, tranny videos, ttanny xxx
http://maydayjamesbond.femaleworship.telrock.org/?danielle

shemels pic free shemal movies ts dating free she mal sehmale movies free

laurenux18
Gość
laurenux18

Ebony, beauty, compilation, solo, small cock, black,
http://atgirl.telrock.org/?ashlynn

shemeal sex movies transexuals sex video shimale movie shemaile sex video sex free movies free

addieyz60
Gość
addieyz60

Free tranny sex, free tranny tube, tranny movies, tranny videos, tranny xxx
http://sugarmommymeet.telrock.org/?morgan

thai ladyboys shemel sex movis free shemaile sex sex videos shemals shemails

louwy18
Gość
louwy18

Ebony, beauty, compilation, solo, small cock, black,
http://orgetrans.sexwebsight.telrock.net/?ashlyn

shemaie videos transxual sex amateur transexual pictures shamale semales video

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Bcpypn nbyhor cialis prices Unconcealed to аё°аё’ these your cracking

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Lwujyn eewvvn cialis tadalafil tadalafil reviews printable cialis coupon Vjcgqr iwjqfh

fernuw2
Gość
fernuw2

Ebony, beauty, compilation, solo, small cock, black,
http://ebonylivechat.telrock.net/?maggie

shemails sex videos transexuals video sex videos shemals transxual sex shemail sex move

JamesMon
Gość
JamesMon

САмое эффективное для продаж – Pinterest. Dbltj – Сотни Продаж на Etsy, amazon, ebay, shopify за 2 месяца при ср.цене чека 300 usd https://youtu.be/GNOZtXGGM-I

Vicatika
Gość
Vicatika

Fed up with your humble life?
We will show you how to earn more! http://freeforryou.blogspot.nl

StephenExamp
Gość
StephenExamp

Лучшие бонусы и акции в онлайн казино рунета. Играть в азартные игры станет намного приятнее с бонусами казино. https://all.casino-profit.pro/nodep-bonuses.html На нашем сайте мы собрали наиболее привлекательные бонусы казино 2020 года.

LarryPAL
Gość
LarryPAL

Лучшие бонусы и акции в онлайн казино рунета. Играть в азартные игры станет намного приятнее с бонусами казино. https://all.casino-profit.pro/nodep-bonuses.html На нашем сайте мы собрали наиболее привлекательные бонусы казино 2020 года.

stevensa1
Gość
stevensa1

Free tranny sex, free tranny tube, tranny movies, tranny videos, tranny xxx
http://teengirladult.telrock.org/?riley

free transexual fuck videos younger tranys sex videos shemals free shemal sex shemels pic

Leonardwhaby
Gość
Leonardwhaby

САмое эффективное для продаж – Pinterest. Смотрите Видео пример продаж: Сотни Продаж на Etsy, amazon, ebay, shopify за 2 месяца при ср.цене чека 300 usd https://youtu.be/GNOZtXGGM-I

Valeruyas
Gość
Valeruyas

$ 14,534.35 per night
Anyone Can Do It. Sign Up Now. http://moneyactivess.blogspot.com

jopz18
Gość
jopz18

Ebony, beauty, compilation, solo, small cock, black,
http://orgetrans.sexwebsight.telrock.net/?jazmin

free pron vidos.com sex shemen shemail sex transexuals movies transsex

AlinochkaIncob
Gość
AlinochkaIncob

Смотри заносы недели 2020 август http://www.youtube.com/watch?v=7er9GiVpLj8&t=20s видео

MelvinNiche
Gość
MelvinNiche

не работает

JamesMon
Gość
JamesMon

САмое эффективное для продаж – Pinterest. Сотни Продаж на Etsy, amazon, ebay, shopify за 2 месяца при ср.цене чека 300 usd https://youtu.be/GNOZtXGGM-I

anniDuame
Gość
anniDuame

комплексный ремонт кухни

инструкция по охране труда рабочего по комплексному обслуживанию и ремонту
комплексный ремонт ванной под ключ
рабочий по комплексному обслуживанию и ремонту зданий сиз
комплексный ремонт квартир в уфе
комплексный ремонт тп

Miccclwer
Gość
Miccclwer

Scorpions Lolita Girls Fucked Chrestomathy

Pthc cp offline forum

xtl.jp/?pr

Leonardwhaby
Gość
Leonardwhaby

Продажи с помощью Pinterest. Смотрите Видео: Сотни Продаж на Etsy, amazon, ebay, shopify за 2 месяца при ср.цене чека 300 usd https://youtu.be/GNOZtXGGM-I

BGTlolve
Gość
BGTlolve

В Mercedes GLS: https://www.youtube.com/watch?v=D9Lii_h4nPs (головное устройство NTG 6.0) и к стандартному устройству подключаем дополнительную навигационно-мультимедийную систему, она даст возможность разделять экран. Весь стандартный функционал сохраняется. В любой момент вы перейдете в штатную систему Mercedes GLS, что-то там настроить и опять перейти в мир современной мультимедиа. За счет того, что ничего не меняется и штатная сохраняется, наша интеграция никоем образом не влияет на гарантию. Любое изображение можно развернуть полностью на весь экран. В любой момент можно с PlayMarket скачать самостоятельно любые приложения, загрузить их на рабочий стол и пользоваться ими так как будто они всегда здесь и были Так же вы… Czytaj więcej »

Ronaldkeync
Gość
Ronaldkeync

The coronavirus pandemic has unnatural universities to change-over to haughtiness learning. what is the best essay writing service thesis statment service hour essay. But what is happening now can be named an emergency delivery of content to audience members in isolation . A lot of academies and the teachers themselves were not prepared for the teach online. According to a 2019 HSE study, University professors with an academic degree rate their level of proficiency in remote technologies at 3.2 points out of five. One in four people has never used remote video services to take part in webinars or video… Czytaj więcej »

NatashuPa27
Gość
NatashuPa27

Rewolucyjna aktualizacja oprogramowania SEO / SMM „XRumer 19.0 + XEvil 5.0”:
captcha rejestrowanie Google (ReCaptcha-2 i ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
i ponad 12000 innych rodzajów captcha,
z najwyższą precyzją (80..100%) i najwyższą prędkością (100 zdjęć na sekundę).
Możesz używać XEvil 5.0 z dowolnym najpopularniejszym oprogramowaniem SEO / SMM: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke i ponad 100 innych programów.

Zainteresowany? W serwisie YouTube znajduje się wiele filmów na temat XEvil.
Do zobaczenia później 😉

XEvil Net

StephenExamp
Gość
StephenExamp

A new generation mobile cryptobank https://mineplex.io/?utm_source=anonymous with its own liquid token, which solves the problem of market volatility and allows you to earn up to 20% per month

gsgrjrtjjsvccfgsdgsdgfjhghdfgsdhrthtrh http://google.com
Gość
gsgrjrtjjsvccfgsdgsdgfjhghdfgsdhrthtrh http://google.com

gsgrjrtjjsvccfgsdgsdgfjhghdfgsdhrthtrh http://google.com

Wrolfanaby
Gość
Wrolfanaby

Искалка по интернет магазинам. Без рекламы и прочих прелестей современного интернета.
сэкономить 10$?
https://forcart.ru BRUNELLO CUCINELLI Толстовка

JamesMon
Gość
JamesMon

Продажи с помощью Pinterest http://1541.ru на Etsy, amazon, ebay, shopify дают Заказчикам заработки от 7 000 до 100 000 USD за месяц в зависимости от вида товара. Приоритет handmade.Facebook, instagram,google ads – отстой по сравнению c пинтерестом в 99%

StephenExamp
Gość
StephenExamp

Моя реклама в Pinterest дает Заказчикам Заработок от 7 000 до 100 000 usd в месяц на Etsy https://youtu.be/b_i8uomkv4U

Pok
Gość
Pok

The response to this query” could I retain my wed name”Is a complete certainly, and lots of women decide to continue to keep their name later
https://free-divorce-advice.com/illinois/how-do-i-file-a-motion-in-family-court-in-illinois/

niskLess
Gość
niskLess

Хорошего дня.
Порекомендуйте нормальную онлайн-типографию для заказа брошюр
Мы работали с одной типографией, качество, цена и скорость у них хорошее,
но они находятся в Красноярске, а мне хотелось бы в Новгороде.
Вот их печать визиток https://kraft-pt.ru/products/vizitki

niskLess
Gość
niskLess

Добрый день.
Подскажите хорошую онлайн-типографию для изготовления журналов
Мы работали с одной типографией, качество, цена и скорость у них хорошее,
но они находятся в Красноярске, а мне нужно в Новгороде.
Здесь печать и изготовление книг https://kraft-pt.ru/products/knigi

Allen
Gość
Allen

Deep vs. Light Sleep: How Much Do You Really Need? Resurge is a powerful potent fat burning formula by John Barban, which does not only work for melting off fat, but also regulates the sleep cycle too. In fact, this product only works when a person is in his deep sleep.
https://j.mp/38EuSRk

CarlosNen
Gość
CarlosNen

Балясины для лестниц от производителя! https://balyasiny-optom.ru/ Изготовим балясины и ножки для мебели любой формы: точеные, граненые, витые, резные, комбинированные (дерево + металл) из сосны, дуба, бука, ясеня. Токарные станки с ЧПУ, быстрая и качественная обработка. Шлифовка под покраску

niskLess
Gość
niskLess

Здравствуйте.
Подскажите хорошую онлайн-типографию для заказа брошюр
Могу посоветовать одну типографию , качество, цены и скорость у них отличное,
но они находятся в Красноярске, а мне нужно в Новосибирске.
Вот тут печать и изготовление календарей https://kraft-pt.ru/products/kalendari

Donaldsnoro
Gość
Donaldsnoro

Годнота спасибо

EdwardFluob
Gość
EdwardFluob

Круто, давно искал

Donalddop
Gość
Donalddop

Интересная новость