Tydzień 273 – 33 dni z życia inwestora (kontrakty)

„Jeśli dacie nam jeszcze trochę czasu to być może przedstawimy Wam w jednym z wpisów, co mieliśmy na myśli pisząc, że giełda pozwala spełniać marzenia. Jak to u nas – na własnym przykładzie 🙂” – pisaliśmy 17 maja 2020 we wpisie „Dlaczego zmiany?”. Jak się okazało giełda nie kazała Wam długo czekać. Wystarczyły zaledwie 3 tygodnie. Tak więc dzisiaj pokazujemy Wam naszą prywatną stronę inwestowania. Stronę, której do tej pory nie znaliście. We wpisie „33 dni z życia inwestora” będziecie mogli zobaczyć z jakimi emocjami, wyzwaniami oraz decyzjami mierzy się inwestor w ciągu sesji giełdowej. Jakie przeżywa sukcesy, a jakie porażki. A wszystko to, by móc docelowo spełniać swoje marzenia. A te staraliśmy się zrealizować w serii 10 challengów. Wykorzystaliśmy do tego kontrakty 🙂 Wartość portfela na dzień dzisiejszy wynosi 64.321,62 zł. Nasz zysk netto to +126,88%.

Na dobry początek

Z tego co zauważyliśmy na discordzie, poza wieloma inwestorami, którzy zjedli już na giełdzie zęby, mamy również wielu początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkami kapitałowymi. Jeśli zaliczacie się do tej grupy, to w lepszym zrozumieniu dzisiejszego wpisu pomogą Wam nasze wcześniejsze artykuły, głównie edukacyjne:

Droga do bogactwa„Najlepiej zarządzać majątkiem, którego się dorobiliśmy przez lata. W ten sposób przechodzimy drogę, która przygotowuje nas do bycia bogatym.”

Oszczędzanie – warto, czy nie warto? oto jest pytanie „Wyobraź sobie uśmiech na Twojej twarzy, wywołany myślą, że nic nie robiąc, zarobiłeś w ciągu miesiąca „dodatkową pensję” 🙂 

Dwa oblicza bessyDołek bessy to kopalnia okazji inwestycyjnych. Kto je wykorzysta? Oczywistym jest, że nie przeciętny Kowalski. Dlaczego? Ano dlatego:

OKAZJA = SPRZYJAJĄCE OKOLICZNOŚCI + ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE

Sprzyjające okoliczności to kończąca się bessa. […] Odpowiednie przygotowanie natomiast to wcześniej zgromadzony kapitał. 

Giełdowe maszyny #2„Podsumowując – postaramy się dążyć do zostania taką giełdową maszyną. Maszyną, która nie ma absolutnie żadnych emocji. Nikogo nie lubi, nie przywiązuje się, nie boi się, nie „jara się”, nie waha się, nie kieruje się nadzieją, czy chciwością, a prostu dokonuje chłodnej kalkulacji i na jej podstawie działa. Ambitne co? Pewnie miną lata zanim osiągniemy poziom, chociaż w małym stopniu zbliżony do tej wizji, no ale będziemy próbować 😀 Już teraz czujemy, że w pewnym sensie dojrzeliśmy jako inwestorzy. Wprawdzie słono nas to kosztowało, no ale nic za darmo! 😀

Długoterminowa strategia kontraktowa – „Kontrakty znacząco rozwijają umiejętność podejmowania szybkich decyzji oraz uczą sprzedawania 🙂 Sam kiedyś miałem z tym spory problem. Potrafiłem kupić, nie potrafiłem sprzedać. Wydaje mi się, że kontrakty pozwoliły mi rozwinąć się w tym aspekcie inwestycyjnego rzemiosła.”

Dzień 0

17 kwietnia 2020 r.

InvestJourney: „wiesz co zrobię? Ta inwestycja w CDR będzie być albo nie być dla ekspresu do kawy krups który polecałeś :smile: jak zrobię tu 3k to go kupie. A co! :smile:

To, o czym za chwilę przeczytacie, ten cały projekt, powstał w wyniku jednej z naszych wielu, bardzo ciekawych i wartościowych dyskusji o niczym prowadzonych wspólnie z naszymi Analitykami na discordzie. W tym przypadku tematem przewodnim była kawa i ekspresy do kawy 😀 Jak mogliście przeczytać powyżej zainspirowało nas to do zrobienia sobie takiego wyzwania (challengu). Mieliśmy na tamtą chwilę 4 shorty (kontrakty na spadek) CD Projekt. Miały nam one zasponsorować Krupsa Evidence One EA895 o wartości ok 2.800 zł. I jak się okazało był to początek czegoś większego, gdyż na jednym challengu się nie skończyło 🙂 W pozostałych celem również były konkretne, umilające życie rzeczy , jednak czym one były? Zachowamy to dla siebie i naszych Analityków, z którymi na bieżąco monitorowaliśmy postępy naszych wyzwań.

Dzień 1-4 (Challenge #1)

Cel: 2.800 zł

Początek nieudany. W myśl zasady „CDR się nie shortuje” w pierwszych dniach ponieśliśmy dotkliwe straty. Tak więc 22 kwietnia zamknęliśmy CDR (okolice 345 zł), a zaczęliśmy brać longi (kontrakty na wzrosty) CCC (ok. 43 zł). Ostatniego dnia zamknęliśmy wszystkie pozycje (ok. 45 zł). Challenge zakończony sukcesem w 4 dni. I na tym się miało skończyć. „

Tak nam się jednak ta zabawa spodobała, że postanowiliśmy kontynuować!

Dzień 5-6 (Challenge #2)

Cel: 2.000 zł

Tym razem postawiliśmy na gamedev i sprawdzone PlayWay (ok. 407 zł) oraz 11 bit studios (ok. 406 zł). Graliśmy na wzrosty.

Tutaj raczej bez historii. 2 dni i challenge completed.

Dzień 7-8 (Challenge #3)

Cel: 2.500 zł

Tym razem do longów na PLW i 11B dołożyliśmy CCC (ok. 40 zł) pod info o galeriach. Znowu nienajlepszy początek…

… ale końcówka była już zabójcza. 2 dni i challenge completed. Na koniec dnia zamknęliśmy CCC (średnia ok 43 zł) oraz PLW (średnia ok 444 zł) przed raportem rocznym.

Dzień 9-20 (Challenge #4)

Cel: 5.500 zł

No i tutaj chyba najtrudniejsze ze wszystkich wyzwań

12 dni i comeback z -37.000 zł. Znowu próba shortowania CDR po kursie ok 355 zł. Ale CDR SIĘ NIE SHORTUJE, więc szybka zmiana shortów CDR na longi PLW, które po raporcie spadły w okolice 410 zł. Niestety gwałtowny ruch PlayWay w okolice 440 zł, który początkowo zachęcił nas do zwiększania pozycji, później trochę nas zmasakrował. Zjazd do okolic 400 zł był dla nas dosyć dotkliwy. Przetrwaliśmy jednak i nastały dla nas złote czasy 🙂

Dzień 21 (Challenge #5)

Cel: 2.500 zł

Złota era 😀

Challenge completed w 1 dzień. Bez historii.

Dzień 22 (Challenge #6)

Cel: 2.500 zł

Złota era cd. 😀

Kupowane po średniej ok 420 zł 11B oraz 425 zł PLW na koniec challenge #6 „chodziły” odpowiednio po ok. 485 zł i 455 zł.

Dzień 23-24 (Challenge #7)

Cel: 5.000 zł

Teatr jednego aktora: PLAYWAY rośnie do ok. 460 zł

… i się dopiero rozkręca.

Dzień 25 (Challenge #8)

Cel: 4.000 zł

Tak więc rozpędzonemu pociągowi lepiej w drogę nie wchodzić 😀 PlayWay 475 zł.

Po raz kolejny 1 dzień, challenge bez historii.

Dzień 26 (Challenge #9)

Cel: 2.500 zł

No i teraz robi się już ciekawiej 🙂 Challenge wygrany w 1 dzień, głównie za sprawą rosnącego do 490 zł PLW, ale…

…. 26 maja 2020 r. uznaliśmy, że coś nam tu nie gra, że jest zdecydowanie za zielono. Co więc zrobiliśmy? Wzięliśmy shorty dla zabezpieczenia longów. KGH (83 zł), DNP (184 zł) i CCC (46 zł). Intuicja nas nie zawiodła, lecz dobór spółek był fatalny… Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Dzień 27-30 (Challenge #10)

Spółki, które typowaliśmy na wzrosty (czyli gamedev) – runęły, a nasze typy spadkowe – nic sobie ze spadków nie robiły i rosły sobie w najlepsze. Troszeczkę więc przedobrzyliśmy i zostaliśmy za to mocno skarceni.

Strata 52.000 zł w 4 dni zabolała. W międzyczasie 29 maja w piątek, którego to dnia ponieśliśmy dotkliwe straty – zamknęliśmy swoje pozycje na CCC (ok. 50 zł), PlayWay (ok 455 zł) oraz 11B (ok. 465 zł). Nadchodził weekend. Czuliśmy, że nie idzie, nie kusiliśmy losu, wzięliśmy zyski, które na tamten moment wynosiły ok 50.000 zł oraz postanowiliśmy się zresetować 🙂 W ten sam sposób w jaki resetowaliśmy się po porażce na The Farm 51. Wróciliśmy w poniedziałek z zupełnie świeżą głową i próbowaliśmy odrobić tę potężną stratę. Niestety okazała się ona już zbyt duża i kolejne 3 dni były tylko kosmetycznym łataniem dziur. Szkoda, gdyż do pełnego sukcesu i zakończenia 10 challengów brakowało naprawdę niewiele… No ale giełda to nie bajka i tutaj nie zawsze musi być happy end

Dzień 31-33 (Challenge #10)

Dobra, żartowaliśmy… 😀 Do gry wchodzą longi CCC (zbierane od ok 49 zł).

Swój rajd CCC zakończyło na 70 zł. Challenge #10 completed z wynikiem +29.610,55 zł i piękne zakończenie całej serii.

Podsumowanie

Wynik za wszystkie 10 challengów, od 20.04.2020 do 04.06.2020 r. Łącznie 33 sesje giełdowe.

W naszej MISJI od samego początku chcieliśmy pokazać, że się da! I niech ten artykuł będzie tego dowodem.

P.S. Nie róbcie tego w domu! No chyba, że macie już większe doświadczenie i czujecie się pewnie w tych jakże ryzykownych i niebezpiecznych instrumentach pochodnych, jakimi są kontrakty. Niniejszy artykuł jest tylko przedstawieniem potencjalnych możliwości, jakie daje giełda. Osiągnięcie takich wyników, jakkolwiek łatwe by się wydawało, było bardzo trudne i wymagało wcześniej wielu lat przygotowań, pracy, nauki oraz straconych pieniędzy. 

 

37
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
22 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
VictorneuctInvestJourneyPiotrPawełPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zenek
Gość
Zenek

Granie na spadki na cd projekt? Uwaga nie mam ich akcji akcji ale walor starsznie silny, myślę ze 500zl dognie, chyba nie doceniliscie papieru.

Raven
Gość
Raven

Bravo IJ!!!

Maveric
Gość
Maveric

Jakie Depo potrzebowaliscie do tych zagran?
Idac dalej za 40 zl mc za takie ruchy warto zaplacic😉

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Bardzo dobry i rzeczowy wpis. Widać napracowanko, podoba się dla mnie

Jako
Gość
Jako

Piękny wynik, gratulacje! Tylko to bardziej hazard, niż inwestowanie. W dłuższym terminie kończy się bez spodni..

bream
Użytkownik
bream

Co ten post ma dokładnie na celu? Zarobiliście swoje pierwsze poważniejsze pieniądze na ruletce w kasynie i chcieliście się pochwalić?

Krystian
Gość
Krystian

Można prosić link do discorda? 🙂

1337damn
Gość
1337damn

Świetne wyniki, nie ma co przejmować się „polaczkowatością” niektórych osób z komentarzy.

Nie było problemów z płynnością?

Adam
Gość
Adam

Gratulacje. No dobra, pokazaliście że potraficie spekulować, i to ostro. Podziwiam, że Was nie wyzerowało i bo w sumie bardzo duże pozycje utrzymywaliście jak patrze po zwrotach z inwestycji. Tylko co to ma wspólnego z „podróżą inwestycyjną”? Przyznaję Wam rację, skoro wycisnęliście w 2 miesiące 130K to też by mi nie chciało się prowadzić bloga z którego nic nie ma 😉 tylko szkoda wtedy narzekać, że pracuje się pro publico bono i ma się inne obowiązki, również te osobiste które były wspomniane. Myślę, że czasowo też poświęcaliście sporo czasu, który jednak znaleźliście na zabawę na własny rachunek zamiast na rozwijanie… Czytaj więcej »

Lechowicz
Użytkownik
Lechowicz

Nie wiem czemu ale nie mam dostępu do DISCORDA. Czy to związane jest z nieudanymi próbami logowania na moim komputerze w miejscu pracy!?
Czy mogę zatem prosić o link do Discorda

Paweł
Gość
Paweł

Gratuluję.
Mam czysto teoretyczne pytanie. Czy w przypadku grania na spadki i sprzedaży (stan w kdpw -1) kontraktu, można go odkupić (stan 0) tak jak akcje- dopiero po dwóch dniach? Czy wcześniej/później. Jak to jest rozliczane?

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Hmzjrk grbwml cialis pills To take the configuration on its vena side first

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Agency ourselves plugs down ourselves; and anyhow secondary to ourselves. best website to buy cialis work in the only costco online pharmacopoeia of my chest.

Victorneuct
Gość
Victorneuct

cialis canadian Resistance but silence cialis kaufen Fjbokr txpjvc take cialis buy cialis

Victorneuct
Gość
Victorneuct

Utckte zofdme cialis mg 5 buy cialis online buy cialis without a prescription cialis online generic cialis tadalafil 20 mg from india