FORUM

Jak inwestować w ni...
 

Jak inwestować w nieruchomości?!  

Strona 5 / 5
  RSS

Grigori
(@grigori)
Lecący w kosmos Analityk
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 724
21/08/2019 7:47 pm  

https://www.youtube.com/watch?v=Uq_mVUkFMcc

Trader 21 o nieruchomościach i stopach procentowych


OdpowiedzCytat
InvestJourney
(@investjourney)
Admin Admin
Dołączył: 5 lat temu
Posty: 2273
22/08/2019 9:39 pm  

@grigori muszę powiedzieć, że również śledzę Tradera 21. Bardzo go lubię ponieważ ogarnia wiele ciekawych tematów oraz zawsze ma coś mądrego do powiedzenia. Bardziej go traktuję jako źródło informacji niż "guru". Nie do końca się zgadzam z jego opinią na temat rynku nieruchomości ale to wynika z wielu czynników. Po pierwsze on porównuje inwestycje na rynku nieruchomości (głównie najem) do inwestycji na rynku akcji lub srebra, bo na ten temat ma pojęcie. Takich osób jest bardzo mało. Zwykli obywatele wolą lokować wolne środki w nieruchomości ponieważ jest to dobro namacalne. Teraz trzeba jeszcze rozdzielić osoby, które profesjonalnie inwestujące na rynku nieruchomości od tych, które traktują to jako lokatę kapitału i posiadają np. jedno mieszkanie. Ich wiedza, oczekiwania i umiejętności inwestycyjne są totalnie inne.

Moim zdaniem, kryzys na rynku nieruchomości jest jednym z najtrudniejszych do przewidzenia. I zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że zaraz bańka pęknie oraz taki, który uzna że nasz rynek jest najtańszy w UE ( https://stooq.pl/n/?f=1310602&c=1&p=4+22 ). Faktem jest, że obecnie mamy trochę wariackie podejście do nieruchomości widoczne m.in. po ilości szkoleniowców na youtube. Często podróżuję Boltem i kilkukrotnie kierowcy informowali mnie, że zamierzają inwestować w najem nieruchomości. 

Każda inwestycja obarczona jest ryzykiem 🙂 trzeba więc robić to, co się rozumie 🙂


OdpowiedzCytat
Grigori
(@grigori)
Lecący w kosmos Analityk
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 724
26/08/2019 11:17 am  

Ja zwróciłem uwagę na sprawę stóp procentowych. Gdyby przykładowo pod koniec 2020 ponownie wybuchł kryzys strefy euro, to RPP mogłaby zablokować odpływ kapitału tylko przez podniesienie stóp (jak Erdogan w Turcji swojego czasu..). Przy okazji banki ograniczyłyby dostęp do kredytu na ciężkie czasy i mamy przepis na kryzys na rozgrzanym rynku nieruchomości. Kiedy to nastąpi, to oczywiście czysta spekulacja ale scenariusz jest warty rozważenia. 


OdpowiedzCytat
JFK
 JFK
(@jfk)
Wyleszczony Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 38
11/03/2020 1:44 pm  

Hej 😉 
Jak sadzicie? jak CoronaVirus moze miec wplyw na obecny rynek nieruchomosci? Myslicie ze tez moze tak ostro oberwac? czy to nie jest czas na sprzedaz mieszkan?


OdpowiedzCytat
Andrzej441
(@andrzej441)
Co to giełda? Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 6
19/09/2020 5:12 pm  

Przy inwestycjach w nieruchomości zawsze warto przejrzeć dokładnie Księgi Wieczyste, można to zrobić po samym adresie, nie trzeba znać nawet numeru KW, ani nazwiska właściciela.

http://albertkredyty.pl/wordpress/wyszukiwarka-ksiag-wieczystych

 


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 5
Share: