LIGA

Witamy w Lidze Invest Journey! Jest to konkurs, w którym możesz wykazać się swoją wiedzą i talentem inwestycyjnym. Sprawdź swoje umiejętności, testuj nowe strategie inwestycyjne, zarządzaj swoim portfelem i pokonuj przeciwników w drodze na szczyt. W konkursie będziesz bowiem rywalizował z innymi inwestorami z całej Polski. W ramach konkursu weźmiesz udział w dwóch odrębnych turniejach: Lidze InvestJourney i Pucharze InvestJourney.

Liga InvestJourney

W Lidze wystąpi 16 uczestników, którzy przez okres 3 miesięcy będą walczyć o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Każda z osób będzie miała do dyspozycji swój indywidualny portfel inwestycyjny, złożony z maksymalnie pięciu spółek giełdowych, którym będzie mogła zarządzać. Do dyspozycji będziecie mieli ponad 350 podmiotów. Część kapitału może również stanowić gotówka, którą w późniejszym czasie wymienicie na nowe inwestycje, bądź też zachowacie do końca trwania konkursu. Wybór należy do Was. Na każdą z kupowanych przez Was spółek przeznaczacie równo 20% wartości początkowej portfela. Ani mniej, ani więcej. Musicie wykazać się więc umiejętnością trafnego doboru aktywów finansowych, bo każda z Waszych decyzji będzie miała znaczenie! Na zakończenie Ligi InvestJourney zostaniecie sklasyfikowani w rankingu ogólnym pod względem wypracowanej w okresie trwania Ligi stopy zwrotu. Najlepsza trójka zostanie nagrodzona 🙂

Puchar InvestJourney

Równolegle do Ligi InvestJourney będzie rozgrywany Puchar InvestJourney. Zasady odnośnie liczby uczestników, struktury portfela i kapitału przeznaczonego na każdą z kupowanych spółek są identyczne jak w Lidze. Bardzo istotna różnica jest jednak w samej formule rozgrywek. Tutaj będziecie toczyć bezpośrednie pojedynki pomiędzy sobą! Wynik potyczki będzie ustalany na podstawie Waszych osiągnięć w poszczególnych okresach dwutygodniowych. W pierwszej fazie (grupowej) zostaniecie rozlosowani do czterech 4-osobowych grup. Po trzech kolejkach spotkań zacznie się faza pucharowa. Wezmą w niej udział osoby, które wywalczyły w swojej grupie dwa pierwsze miejsca. Tutaj panują już bezwzględne zasady – przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej. Aż do wielkiego finału. Zwycięzcą Pucharu zostanie ten, kto regularnie będzie potrafił osiągać bardzo dobre wyniki, co pozwoli mu kolejno eliminować swoich rywali. Tutaj nie liczy się najlepszy wynik od początku trwania konkursu. Tutaj liczy się umiejętność bycia lepszym od swojego przeciwnika 🙂 W Pucharze InvestJourney nagrodzona zostanie finałowa dwójka.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o