S01 RELACJA

Po 3 miesiącach zaciętej i emocjonującej rywalizacji poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w konkursie Liga Invest JourneyNaszym pierwszym ligowym Mistrzem został Tompson! <fanfary> I raczej nie jest to jakieś wielkie zaskoczenie, bo był on liderem tabeli przez prawie 70% czasu trwania konkursu. Na szczycie spędził 4 ostatnie tygodnie i bardzo pewnie, z wynikiem 139,54 (stopa zwrotu +39,54%), wygrał całą rywalizację. Mieliście więc rację typując go na faworyta do zwycięstwa. W ankiecie zebrał on aż 71,43% wszystkich głosów. Drugie miejsce zajął strzaua, a trzecie Dominik. Wszyscy Panowie otrzymują od nas nagrody pieniężne. Gratulujemy 🙂 W dalszej części dzisiejszego wpisu podsumowujemy cały konkurs.

Tompson wygrywa Ligę Invest Journey!

Tak jak już wspomnieliśmy wyżej – gratulacje dla Tompsona! Ma on za sobą fantastyczny turniej. Wynik +39,54% w 13 tygodni, z których aż 9 spędził na szczycie ligowej tabeli. WIG pokonał aż o 43,87 p.p., a drugiego w tabeli strzau’ę o 5,11 p.p. Tak więc bardzo pewne i przekonujące zwycięstwo. Na taki wynik złożyły się świetne wyniki wytypowanych przez niego spółek. O ile na 11BIT i CD Projekt, wpadł nie tylko on, to już wzrosty (+46,63%) na VIVID od samego początku były tylko jego udziałem (później na tę spółkę zdecydował się również Pucek). Do tego bardzo przyzwoite Dino (+19,75%). I to głównie te dwie spółki przesądziły o zwycięstwie Tompsona. Miał on również gorsze decyzje, jak chociażby zakup PlayWay (-25,71%) i Capital (-8,09%), ale rywale nie potrafili tego wykorzystać. PBKM (-5,08%) i Amrest (-7,66%) strzau’y oraz PGNiG (+1,06%), Amrest (+0,46%) i Kruk (-5,96%) Dominika nie wystarczyły, by powalczyć o 1 miejsce 🙂 Tompson za zwycięstwo w Lidze otrzymuje od nas 200 zł, status Mistrza Ligi na forum oraz fioletową nazwę użytkownika.

O 2 miejsce bardzo zaciętą walkę stoczyli strzaua i Dominik. Jeszcze tydzień temu to właśnie drugi z nich miał większe szansę na zdobycie srebrnego medalu. Słabsza końcówka sezonu zadecydowała jednak, że to strzaua znalazł się na drugim stopniu podium. W nagrodę otrzymuje od nas 100 zł 🙂 Ostatecznie trzecie miejsce zajął Dominik, który przez bardzo długi czas był głównym kandydatem do mistrzostwa. Niestety na finiszu pogubił punkty. Ma on jednak za sobą bardzo udany sezon, a za zdobycie brązowego medalu zgarnia nagrodę w wysokości 50 zł. Wszystkim zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy!

Jako, że dzisiaj podsumowujemy końcowe rozstrzygnięcia w konkursie to pozwolimy sobie zaprezentować również wyniki Pucharu InvestJourney. Tutaj również się działo! Zwycięzcą turnieju został piotrek, który w finałowym pojedynku pokonał Kath (opis tutaj). Za swoje dokonania w Pucharze otrzymują oni nagrody w wysokości odpowiednio 150 zł oraz 75 zł. Dodatkowo piotrek dostaje czerwoną nazwę użytkownika oraz tytuł Zdobywcy Pucharu na forum. Gratulujemy!

Liga Invest Journey – podsumowanie

Na koniec chcielibyśmy się jeszcze z Wami podzielić naszymi przemyśleniami na temat zakończonego właśnie konkursu oraz podpytać Was o Wasze zdanie. Jeśli o nas chodzi to jesteśmy bardzo zadowoleni z tych 3 miesięcy wspólnej zabawy. Przez ten czas okazało się, że poziom ligi był bardzo wysoki! Aż 15 na 16 Uczestników pokonało WIG, a 13 na 16 uzyskało wynik dodatni, mimo, że szeroki rynek spadł o 4,33%. Nie może być to jednak zaskoczeniem, gdyż z przeprowadzonych z Wami wywiadów wnioskujemy, że większość z Was jest inwestorami z krwi i kości, którzy giełdę znają nie tylko z książek. Wiedzieliśmy, że mamy tu wielu praktyków, ale prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się, że uda Wam się osiągnąć aż tak dobre wyniki. Szacun dla Was 😀 Słowa uznania należą Wam się również za bardzo sportową rywalizację, w atmosferze wzajemnego szacunku i duchu fair play. Byliśmy pod wrażeniem tego, z jaką skromnością wypowiadacie się o sobie i swoich wynikach. Jak gratulujecie przeciwnikowi wygranej oraz dziękujecie za emocjonujący pojedynek. Niesamowita sprawa, tym bardziej, że sami na pewno wiecie jak ciężko obecnie o taką postawę w internecie.

Kolejna rzecz to wywiady z Wami. Bardzo fajnie się w nie angażowaliście, a Wasze odpowiedzi nie ograniczały się do 1-2 zdań „na odwal”, a rozwijały temat i w pełni go wyczerpywały. Możliwość poznania Was oraz rozmowy z Wami były dla nas czystą przyjemnością 🙂 Od początku istnienia bloga staramy się mieć z Wami jak najlepszą relację na linii Autorzy – Czytelnicy i tutaj pokazaliście się z jak najlepszej strony. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my 🙂


Podsumowanie pochodzi z artykułu Tompson Mistrzem Ligi!

Wszystkie relacje z Ligi: tutaj

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o